Tienkoppig AA Gent steekt nu al verdiende kwalificatie in Europa League op zak

door
Tienkoppig AA Gent steekt nu al verdiende kwalificatie in Europa League op zak

Een zakelijk AA Gent heeft vanavond verdiend de kwalificatie op zak gestoken in de Europa League. Op bezoek bij Saint-Etienne ontsnapten de bezoekers wel een paar keer aan de nederlaag maar uiteindelijk verloor het nooit echt de controle over de wedstrijd.

AA Gent speelde voorlopig een puike campagne in de Europa League en kon vanavond al zeker zijn van de volgende ronde, indien het minimum een punt pakte in Frankrijk. Zelfs bij verlies kon de kwalificatie vanavond reeds een feit zijn. Thorup wijzigde niets aan zijn elftal dat vorig weekend nog gelijkspeelde thuis tegen Antwerp.
AA Gent ontsnapt een paar keer maar viert virtueel de kwalificatie
De thuisploeg begon het beste aan de partij en na een foutje van doelman Kaminski kreeg het na dik vijf minuten spelen ook een eerste kans, Diony besloot in het zijnet. AA Gent reageerde een paar minuten later met een prima kopbal van Ngadeu die rakelings naast vloog. De Buffalo's waren voorlopig minstens de evenknie van Saint-Etienne maar kansen waren voorlopig schaars in het Stade Geoffroy-Guichard. Iets voor het halfuur ontsnapten de bezoekers wel aan een achterstand: Bouanga trapte met een fraai afstandsschot op de lat. Op slag van rust was de thuisploeg nogmaals dicht bij een treffer toen Diony doelman Kaminski op de proef stelde, met een 0-0 stand haalde AA Gent uiteindelijk de rust.

Veel intense duels maar weinig kansen voor de bezoekers voorlopig.
Controlerend AA Gent houdt eenvoudig stand
Ook na de rust was de eerste kans voor Saint-Etienne, na tien minuten spelen devieerde Bouanga de bal maar nipt voorlangs. De Fransen slaagden er nadien nauwelijks in om hun wil echt op te leggen aan AA Gent en veel verder dan wat halve kansen kwam het lange tijd niet meer. De bezoekers creëerden eveneens quasi niets maar behielden wel steeds de controle over de wedstrijd. In het slotkwartier moesten de Buffalo's wel nog met een man minder verder na een terechte tweede gele kaart voor Ngadeu. Aan veel kansen kwamen de Fransen echter niet meer, daar kon ook de late invalbeurt van ex-Anderlecht speler Beric niets meer aan veranderen. Uiteindelijk hield de ploeg van Thorup eenvoudig stand en is het één speeldag voor het einde al zeker van de volgende ronde in de Europa League, een uiterst knappe prestatie van AA Gent.
Bijzonderheid:
Ngadeu (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (76')

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Verdiende kwalificatie voor AA Gent?

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

7
7
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

50
50
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

253
253
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

47
47
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

55
55
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

81
81
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

195
195
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

309
309
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

415
415
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

231
231
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

232
232
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

62
62
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

159
159
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

487
487
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

189
189
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

129
129
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

115
115
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

235
235
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

114
114
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

399
399
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws