Rode Duivels hebben zekerheid over EK-tegenstander

415
Rode Duivels hebben zekerheid over EK-tegenstander

Normaal gezien treft België tijdens het Europees Kampioenschap opnieuw Rusland. Doordat Rusland niet in dezelfde poule als Oekraïne mag zitten tijdens het kampioenschap, bestond er geen twijfel meer over de confrontatie met Tsjertsjesov en co. Niks blijkt nu minder waar, want door de dopinggeschiedenis van de Russen, hangt er hen een schorsing van vier jaar boven het hoofd. 

Het Laatste Nieuws meldt dat het WADA (wereldantidopingagentschap) een schorsing van vier jaar eist voor Rusland. De schorsing zou niet enkel gelden voor de voetballers, maar zou de Russen ook van alle andere sportactiviteiten weren. Daardoor komt niet enkel het EK2020 in gedrang, maar ook de Olympische Spelen in Tokio. 

Volgens het CRC, een onafhankelijk comité van de WADA, zou er opnieuw gesjoemeld zijn met labogegevens die werden overgemaakt aan het WADA. De feiten worden ontzettend ernstig genomen door het agentschap, want een schorsing van vier jaar is één van de zwaarst mogelijke eisen. Op 9 december buigt een Uitvoerend Comité zich over de feiten in Parijs. Dan zullen de Rode Duivels weten of men al dan niet tegen Rusland zal moeten aantreden op het komende EK. 

UPDATE 27/11

Rusland zal komende zomer toch gewoon aanwezig zijn op het Europees Kampioenschap voetbal. Het mag ook aantreden als mede-organisator. En dat is dus ook belangrijk nieuws voor de Rode Duivels, want zij treffen de Russen in hun groep. De troepen van Martinez zullen dus ook met zekerheid twee wedstrijden afwerken in Sint-Petersburg.

Een woordvoerder van het WADA bevestigde dat aan AFP: “De leidinggevenden zijn niet geneigd hun houding te veranderen. Atleten zullen blijven gedwongen worden om mee te doen met de staatsdoping, of anders worden ze eruit gegooid. Rusland moet worden gebannen van de Olympische Spelen van 2020. Een ander signaal zou een zwak antwoord zijn tegenover een van de grootste dopingschandalen van deze eeuw”, zo citeerde HNBL.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Goed nieuws voor de Duivels?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

44
44
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

71
71
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

40
40
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

381
381
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

156
156
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

331
331
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws