Rode Duivels hebben zekerheid over EK-tegenstander

door
Rode Duivels hebben zekerheid over EK-tegenstander

Normaal gezien treft België tijdens het Europees Kampioenschap opnieuw Rusland. Doordat Rusland niet in dezelfde poule als Oekraïne mag zitten tijdens het kampioenschap, bestond er geen twijfel meer over de confrontatie met Tsjertsjesov en co. Niks blijkt nu minder waar, want door de dopinggeschiedenis van de Russen, hangt er hen een schorsing van vier jaar boven het hoofd. 

Het Laatste Nieuws meldt dat het WADA (wereldantidopingagentschap) een schorsing van vier jaar eist voor Rusland. De schorsing zou niet enkel gelden voor de voetballers, maar zou de Russen ook van alle andere sportactiviteiten weren. Daardoor komt niet enkel het EK2020 in gedrang, maar ook de Olympische Spelen in Tokio. 

Volgens het CRC, een onafhankelijk comité van de WADA, zou er opnieuw gesjoemeld zijn met labogegevens die werden overgemaakt aan het WADA. De feiten worden ontzettend ernstig genomen door het agentschap, want een schorsing van vier jaar is één van de zwaarst mogelijke eisen. Op 9 december buigt een Uitvoerend Comité zich over de feiten in Parijs. Dan zullen de Rode Duivels weten of men al dan niet tegen Rusland zal moeten aantreden op het komende EK. 

UPDATE 27/11

Rusland zal komende zomer toch gewoon aanwezig zijn op het Europees Kampioenschap voetbal. Het mag ook aantreden als mede-organisator. En dat is dus ook belangrijk nieuws voor de Rode Duivels, want zij treffen de Russen in hun groep. De troepen van Martinez zullen dus ook met zekerheid twee wedstrijden afwerken in Sint-Petersburg.

Een woordvoerder van het WADA bevestigde dat aan AFP: “De leidinggevenden zijn niet geneigd hun houding te veranderen. Atleten zullen blijven gedwongen worden om mee te doen met de staatsdoping, of anders worden ze eruit gegooid. Rusland moet worden gebannen van de Olympische Spelen van 2020. Een ander signaal zou een zwak antwoord zijn tegenover een van de grootste dopingschandalen van deze eeuw”, zo citeerde HNBL.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Goed nieuws voor de Duivels?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

62
62
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

25
25
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

26
26
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

112
112
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

53
53
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

297
297
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

628
628
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

155
155
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

132
132
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

195
195
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws