Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu): "Club kan zeker winnen bij Galatasaray"

door
Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu):

Galatasaray is al jaren geen hoogvlieger meer in Europa en ze overstijgen niet het niveau van een Belgische topclub. Dat was in het verleden wel anders toen onder meer Gica Popescu en Gheorgi Hagi er speelden. In die periode was ook Akin Bülent er actief als speler en we spraken met de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht.


Bülent vertrok op 19-jarige leeftijd uit Neerpede en hij ging naar Gençlerbirligi. Via Salihlispor belandde hij bij Denizlispor en daar hield hij ene Gheorghe Hagi uit de match. Galatasaray was onder de indruk en op 22-jarige leeftijd verhuisde hij voor 5,5 miljoen euro naar de Turkse topclub. Nadien verdedigde hij nog de kleuren van Bolton (toen Premier League), Sebatspor, Gençlerbirligi, Malatyaspor, Telekomspor, Istanbulspor, MVV en Gölbasispor. Op 34-jarige leeftijd stopte hij met voetballen. Bülent was zes keer Turks international.

Bülent speelde voor de jeugd van Anderlecht en was twee jaar actief bij Galatasaray.

"Het Belgische voetbal staat tegenwoordig zeer hoog aangeschreven inzake jeugdopleiding. Ik zou nooit zo een carrière hebben gemaakt als ik die opleiding toen niet had gehad bij Anderlecht", bedankt de voormalige Turkse middenvelder RSCA.

Bülent is van mening dat Club Brugge grote kansen heeft om te gaan winnen bij zijn ex-ploeg. "Het zijn twee ploegen die gelijkwaardig zijn, maar ik zie Club wel punten pakken in Istanbul. Er zijn grote problemen bij Galatasaray. Ze scoorden niet één keer in de groepsfase van de Champions League! Bovendien verloren ze al een pak punten in de Turkse competitie. Club Brugge is een team dat een veel betere organisatie heeft en ze kregen in Brugge een pak kansen, daarnaast heeft Galatasaray momenteel ook veel gekwetsten. Daarom denk ik dat Club Brugge wel punten kan gaan pakken in Istanbul."

Galatasaray liet een povere indruk achter in Brugge, maar pakte wel een punt.

Bülent kende als speler twee prachtige jaren (2000-2002, nvdr.) bij Galatasaray. "Het was een geweldige ervaring en ik was er toen de club één van zijn beste periodes in de clubgeschiedenis meemaakte. We wonnen twee Europese bekers (UEFA Cup en Europese Supercup, nvdr.) en we bereikten de kwartfinale van de Champions League. Ik speelde er samen met grootheden als Hagi en Popescu en dat op amper 22-jarige leeftijd. Met Mircea Lusescu had ik er toen ook een topper als coach. Een onvergetelijke periode."

Momenteel is Bülent nergens aan de slag. "Ik ben momenteel zonder club, nadat ik twee maanden coach was bij het Macedonische FK Skhupi. Ik wacht op een nieuwe uitdaging en misschien wel in België", aldus de 41-jarige coach.

LEES OOK: 'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Gaat Club Brugge winnen bij Galatasaray?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

50
50
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

6
6
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

5
5
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

17
17
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

110
110
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

53
53
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

146
146
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

33
33
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

96
96
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

110
110
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

189
189
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

65
65
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

431
431
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

345
345
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

282
282
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

275
275
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

221
221
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

67
67
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

172
172
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

232
232
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

271
271

Meer sportnieuws