Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu): "Club kan zeker winnen bij Galatasaray"

133
Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu):

Galatasaray is al jaren geen hoogvlieger meer in Europa en ze overstijgen niet het niveau van een Belgische topclub. Dat was in het verleden wel anders toen onder meer Gica Popescu en Gheorgi Hagi er speelden. In die periode was ook Akin Bülent er actief als speler en we spraken met de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht.


Bülent vertrok op 19-jarige leeftijd uit Neerpede en hij ging naar Gençlerbirligi. Via Salihlispor belandde hij bij Denizlispor en daar hield hij ene Gheorghe Hagi uit de match. Galatasaray was onder de indruk en op 22-jarige leeftijd verhuisde hij voor 5,5 miljoen euro naar de Turkse topclub. Nadien verdedigde hij nog de kleuren van Bolton (toen Premier League), Sebatspor, Gençlerbirligi, Malatyaspor, Telekomspor, Istanbulspor, MVV en Gölbasispor. Op 34-jarige leeftijd stopte hij met voetballen. Bülent was zes keer Turks international.

Bülent speelde voor de jeugd van Anderlecht en was twee jaar actief bij Galatasaray.

"Het Belgische voetbal staat tegenwoordig zeer hoog aangeschreven inzake jeugdopleiding. Ik zou nooit zo een carrière hebben gemaakt als ik die opleiding toen niet had gehad bij Anderlecht", bedankt de voormalige Turkse middenvelder RSCA.

Bülent is van mening dat Club Brugge grote kansen heeft om te gaan winnen bij zijn ex-ploeg. "Het zijn twee ploegen die gelijkwaardig zijn, maar ik zie Club wel punten pakken in Istanbul. Er zijn grote problemen bij Galatasaray. Ze scoorden niet één keer in de groepsfase van de Champions League! Bovendien verloren ze al een pak punten in de Turkse competitie. Club Brugge is een team dat een veel betere organisatie heeft en ze kregen in Brugge een pak kansen, daarnaast heeft Galatasaray momenteel ook veel gekwetsten. Daarom denk ik dat Club Brugge wel punten kan gaan pakken in Istanbul."

Galatasaray liet een povere indruk achter in Brugge, maar pakte wel een punt.

Bülent kende als speler twee prachtige jaren (2000-2002, nvdr.) bij Galatasaray. "Het was een geweldige ervaring en ik was er toen de club één van zijn beste periodes in de clubgeschiedenis meemaakte. We wonnen twee Europese bekers (UEFA Cup en Europese Supercup, nvdr.) en we bereikten de kwartfinale van de Champions League. Ik speelde er samen met grootheden als Hagi en Popescu en dat op amper 22-jarige leeftijd. Met Mircea Lusescu had ik er toen ook een topper als coach. Een onvergetelijke periode."

Momenteel is Bülent nergens aan de slag. "Ik ben momenteel zonder club, nadat ik twee maanden coach was bij het Macedonische FK Skhupi. Ik wacht op een nieuwe uitdaging en misschien wel in België", aldus de 41-jarige coach.

LEES OOK: Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Gaat Club Brugge winnen bij Galatasaray?

Meest recent

KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

9
9
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

6
6
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

32
32
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

45
45
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

397
397
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

96
96
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

78
78
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

232
232
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

85
85
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

306
306
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

33
33
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

75
75
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

584
584
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1680
1680
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

161
161
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

184
184
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

118
118
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

720
720
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

827
827
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

1012
1012
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

419
419
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

371
371
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

701
701
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

260
260

Meer sportnieuws