Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu): "Club kan zeker winnen bij Galatasaray"

door
Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu):

Galatasaray is al jaren geen hoogvlieger meer in Europa en ze overstijgen niet het niveau van een Belgische topclub. Dat was in het verleden wel anders toen onder meer Gica Popescu en Gheorgi Hagi er speelden. In die periode was ook Akin Bülent er actief als speler en we spraken met de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht.


Bülent vertrok op 19-jarige leeftijd uit Neerpede en hij ging naar Gençlerbirligi. Via Salihlispor belandde hij bij Denizlispor en daar hield hij ene Gheorghe Hagi uit de match. Galatasaray was onder de indruk en op 22-jarige leeftijd verhuisde hij voor 5,5 miljoen euro naar de Turkse topclub. Nadien verdedigde hij nog de kleuren van Bolton (toen Premier League), Sebatspor, Gençlerbirligi, Malatyaspor, Telekomspor, Istanbulspor, MVV en Gölbasispor. Op 34-jarige leeftijd stopte hij met voetballen. Bülent was zes keer Turks international.

Bülent speelde voor de jeugd van Anderlecht en was twee jaar actief bij Galatasaray.

"Het Belgische voetbal staat tegenwoordig zeer hoog aangeschreven inzake jeugdopleiding. Ik zou nooit zo een carrière hebben gemaakt als ik die opleiding toen niet had gehad bij Anderlecht", bedankt de voormalige Turkse middenvelder RSCA.

Bülent is van mening dat Club Brugge grote kansen heeft om te gaan winnen bij zijn ex-ploeg. "Het zijn twee ploegen die gelijkwaardig zijn, maar ik zie Club wel punten pakken in Istanbul. Er zijn grote problemen bij Galatasaray. Ze scoorden niet één keer in de groepsfase van de Champions League! Bovendien verloren ze al een pak punten in de Turkse competitie. Club Brugge is een team dat een veel betere organisatie heeft en ze kregen in Brugge een pak kansen, daarnaast heeft Galatasaray momenteel ook veel gekwetsten. Daarom denk ik dat Club Brugge wel punten kan gaan pakken in Istanbul."

Galatasaray liet een povere indruk achter in Brugge, maar pakte wel een punt.

Bülent kende als speler twee prachtige jaren (2000-2002, nvdr.) bij Galatasaray. "Het was een geweldige ervaring en ik was er toen de club één van zijn beste periodes in de clubgeschiedenis meemaakte. We wonnen twee Europese bekers (UEFA Cup en Europese Supercup, nvdr.) en we bereikten de kwartfinale van de Champions League. Ik speelde er samen met grootheden als Hagi en Popescu en dat op amper 22-jarige leeftijd. Met Mircea Lusescu had ik er toen ook een topper als coach. Een onvergetelijke periode."

Momenteel is Bülent nergens aan de slag. "Ik ben momenteel zonder club, nadat ik twee maanden coach was bij het Macedonische FK Skhupi. Ik wacht op een nieuwe uitdaging en misschien wel in België", aldus de 41-jarige coach.

LEES OOK: ‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

Gaat Club Brugge winnen bij Galatasaray?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

28
28
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

48
48
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

26
26
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

218
218
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

56
56
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

289
289
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

40
40
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

147
147
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

336
336
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

387
387
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

196
196
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

640
640
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

427
427
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

96
96
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

205
205
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

134
134
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

122
122
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

165
165
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

449
449
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

687
687
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

335
335
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

194
194
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

158
158
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

562
562
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

555
555

Meer sportnieuws