Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu): "Club kan zeker winnen bij Galatasaray"

133 stemmen
Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu):

Galatasaray is al jaren geen hoogvlieger meer in Europa en ze overstijgen niet het niveau van een Belgische topclub. Dat was in het verleden wel anders toen onder meer Gica Popescu en Gheorgi Hagi er speelden. In die periode was ook Akin Bülent er actief als speler en we spraken met de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht.


Bülent vertrok op 19-jarige leeftijd uit Neerpede en hij ging naar Gençlerbirligi. Via Salihlispor belandde hij bij Denizlispor en daar hield hij ene Gheorghe Hagi uit de match. Galatasaray was onder de indruk en op 22-jarige leeftijd verhuisde hij voor 5,5 miljoen euro naar de Turkse topclub. Nadien verdedigde hij nog de kleuren van Bolton (toen Premier League), Sebatspor, Gençlerbirligi, Malatyaspor, Telekomspor, Istanbulspor, MVV en Gölbasispor. Op 34-jarige leeftijd stopte hij met voetballen. Bülent was zes keer Turks international.

Bülent speelde voor de jeugd van Anderlecht en was twee jaar actief bij Galatasaray.

"Het Belgische voetbal staat tegenwoordig zeer hoog aangeschreven inzake jeugdopleiding. Ik zou nooit zo een carrière hebben gemaakt als ik die opleiding toen niet had gehad bij Anderlecht", bedankt de voormalige Turkse middenvelder RSCA.

Bülent is van mening dat Club Brugge grote kansen heeft om te gaan winnen bij zijn ex-ploeg. "Het zijn twee ploegen die gelijkwaardig zijn, maar ik zie Club wel punten pakken in Istanbul. Er zijn grote problemen bij Galatasaray. Ze scoorden niet één keer in de groepsfase van de Champions League! Bovendien verloren ze al een pak punten in de Turkse competitie. Club Brugge is een team dat een veel betere organisatie heeft en ze kregen in Brugge een pak kansen, daarnaast heeft Galatasaray momenteel ook veel gekwetsten. Daarom denk ik dat Club Brugge wel punten kan gaan pakken in Istanbul."

Galatasaray liet een povere indruk achter in Brugge, maar pakte wel een punt.

Bülent kende als speler twee prachtige jaren (2000-2002, nvdr.) bij Galatasaray. "Het was een geweldige ervaring en ik was er toen de club één van zijn beste periodes in de clubgeschiedenis meemaakte. We wonnen twee Europese bekers (UEFA Cup en Europese Supercup, nvdr.) en we bereikten de kwartfinale van de Champions League. Ik speelde er samen met grootheden als Hagi en Popescu en dat op amper 22-jarige leeftijd. Met Mircea Lusescu had ik er toen ook een topper als coach. Een onvergetelijke periode."

Momenteel is Bülent nergens aan de slag. "Ik ben momenteel zonder club, nadat ik twee maanden coach was bij het Macedonische FK Skhupi. Ik wacht op een nieuwe uitdaging en misschien wel in België", aldus de 41-jarige coach.

LEES OOK: Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Gaat Club Brugge winnen bij Galatasaray?

Meest recent

Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

84
84
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

49
49
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

274
274
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

236
236
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

104
104
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

143
143
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

226
226
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

148
148
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

383
383
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

54
54
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

813
813
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

190
190
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

396
396
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

127
127
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

836
836
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

333
333
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

792
792
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

998
998
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

93
93
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

666
666
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

913
913
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

396
396
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

655
655

Meer sportnieuws