Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu): "Club kan zeker winnen bij Galatasaray"

door
Bülent (ex-ploegmaat Hagi en Popescu):

Galatasaray is al jaren geen hoogvlieger meer in Europa en ze overstijgen niet het niveau van een Belgische topclub. Dat was in het verleden wel anders toen onder meer Gica Popescu en Gheorgi Hagi er speelden. In die periode was ook Akin Bülent er actief als speler en we spraken met de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht.


Bülent vertrok op 19-jarige leeftijd uit Neerpede en hij ging naar Gençlerbirligi. Via Salihlispor belandde hij bij Denizlispor en daar hield hij ene Gheorghe Hagi uit de match. Galatasaray was onder de indruk en op 22-jarige leeftijd verhuisde hij voor 5,5 miljoen euro naar de Turkse topclub. Nadien verdedigde hij nog de kleuren van Bolton (toen Premier League), Sebatspor, Gençlerbirligi, Malatyaspor, Telekomspor, Istanbulspor, MVV en Gölbasispor. Op 34-jarige leeftijd stopte hij met voetballen. Bülent was zes keer Turks international.

Bülent speelde voor de jeugd van Anderlecht en was twee jaar actief bij Galatasaray.

"Het Belgische voetbal staat tegenwoordig zeer hoog aangeschreven inzake jeugdopleiding. Ik zou nooit zo een carrière hebben gemaakt als ik die opleiding toen niet had gehad bij Anderlecht", bedankt de voormalige Turkse middenvelder RSCA.

Bülent is van mening dat Club Brugge grote kansen heeft om te gaan winnen bij zijn ex-ploeg. "Het zijn twee ploegen die gelijkwaardig zijn, maar ik zie Club wel punten pakken in Istanbul. Er zijn grote problemen bij Galatasaray. Ze scoorden niet één keer in de groepsfase van de Champions League! Bovendien verloren ze al een pak punten in de Turkse competitie. Club Brugge is een team dat een veel betere organisatie heeft en ze kregen in Brugge een pak kansen, daarnaast heeft Galatasaray momenteel ook veel gekwetsten. Daarom denk ik dat Club Brugge wel punten kan gaan pakken in Istanbul."

Galatasaray liet een povere indruk achter in Brugge, maar pakte wel een punt.

Bülent kende als speler twee prachtige jaren (2000-2002, nvdr.) bij Galatasaray. "Het was een geweldige ervaring en ik was er toen de club één van zijn beste periodes in de clubgeschiedenis meemaakte. We wonnen twee Europese bekers (UEFA Cup en Europese Supercup, nvdr.) en we bereikten de kwartfinale van de Champions League. Ik speelde er samen met grootheden als Hagi en Popescu en dat op amper 22-jarige leeftijd. Met Mircea Lusescu had ik er toen ook een topper als coach. Een onvergetelijke periode."

Momenteel is Bülent nergens aan de slag. "Ik ben momenteel zonder club, nadat ik twee maanden coach was bij het Macedonische FK Skhupi. Ik wacht op een nieuwe uitdaging en misschien wel in België", aldus de 41-jarige coach.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

Gaat Club Brugge winnen bij Galatasaray?

Meest recent

Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

2
2
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

16
16
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

30
30
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

61
61
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

100
100
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

250
250
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

59
59
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

25
25
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

127
127
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

345
345
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

282
282
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

455
455
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

419
419
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

373
373
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

167
167
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

415
415
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

312
312
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

818
818
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

415
415
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

66
66

Meer sportnieuws