Vercauteren neemt touwtjes van Kompany over: "Niemand zit hier op te wachten"

735 stemmen
Vercauteren neemt touwtjes van Kompany over:

RSC Anderlecht kon afgelopen weekend een reuzenzaak doen in de strijd om Play-Off I, maar de Brusselaars lieten het na om optimaal te profiteren van puntenverlies bij de concurrentie. In eigen huis geraakte Paars-Wit niet verder dan een 0-0-gelijkspel tegen KV Kortrijk. Vooral de manier waarop de recordkampioen zich profileerde was behoorlijk zorgwekkend.


Sinds de komst van Frank Vercauteren is het realisme troef bij Anderlecht, een aanpak die de club ook al broodnodige punten opleverde. Maar het spel wat Paars-Wit tegenwoordig op de mat legt staat volledig haaks op de filosofie die Vincent Kompany afgelopen zomer introduceerde. "In de zoektocht naar punten dreigt Anderlecht het kind met het badwater weg te gooien. Zelfs áls paars-wit er nog in slaagt Play-Off I te halen: op deze manier zit echt niemand daar te wachten op de recordkampioen", oordeelt men ook bij Het Laatste Nieuws.

Tegen KVK had Anderlecht weliswaar terug veel balbezit, maar dat had vooral met de speelstijl van de tegenstander te maken. Dat Vercauteren het achteraf erg positief vond dat opnieuw de nul werd gehouden, wil veel zeggen. En zo lijkt RSCA in een identiteitscrisis te zitten. "De hele club staat op losse schroeven. Wie is nu de grote baas?", verwoordde analist Jan Mulder het zondagavond bij Play Sports.

Dus lijkt het stilaan tijd dat Kompany weer meer op de voorgrond treedt. Dat hij opnieuw de sportieve lijnen uitzet, zo niet lijkt al het werk van afgelopen zomer voor niets te zijn geweest. "Na anderhalve maand Vercauteren lijkt het stilaan alsof de nieuwe Grote Leider nooit op Anderlecht geweest is. De man die, zo communiceerde hij intern toch zelf aan de rest van de kleedkamer, "de sleutels van de club" had gekregen. Nu is Kompany zelfs maar zelden in een trainingspak op foto te zien. Laat staan dat zijn visie in het spel terug te vinden is", besluit HLN.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Kompany moet de touwtjes weer in handen nemen ...

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

8
8
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

34
34
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

17
17
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

146
146
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

66
66
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

476
476
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

38
38
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

207
207
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

193
193
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

439
439
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

408
408
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

438
438
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

100
100
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

90
90
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

209
209
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

135
135
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

265
265
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

531
531
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

328
328
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws