David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

door
David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

Dieumerci Mbokani is vrijdag 34 jaar geworden, Jonathan David wordt in januari 20 jaar. Namiddag staan ze weer tegenover elkaar, nadat ze donderdag beiden schitterden op de Bosuil. De twee aanvallers behoren tot de top in België en we kunnen stellen dat er op de Belgische velden geen betere aanvallers rondlopen.


Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen. Wel bij Anderlecht. Nadat Hein Vanhaezebrouck Mbokani afserveerde, was het ook deze zomer van dat in Brussel. Wie de verantwoordelijke is weten we niet, maar het is dé transferblunder van dit seizoen. Mbokani wou dolgraag naar Anderlecht én was gratis. Kemar Roofe doet het goed, maar was een zeer dure vogel. Wat als RSCA ze beiden had? Mbokani bewijst ook het ongelijk van veel analisten, die in april ook van mening waren dat Anderlecht Mbokani niet moest halen.

Mbokani scoorde 13 goals en was ook nog eens goed voor 5 assists en dat in 15 competitiewedstrijden. ‘Dieu’ doet het bovendien ALTIJD in toppers: Anderlecht (assist), Standard (goal), Club Brugge (goal), AA Gent (twee goals). Het is een rode draad doorheen zijn loopbaan: Mbokani staat er altijd. Voor ons is hij één van dé grote kanshebbers voor de Gouden Schoen, want Mbokani stond er het hele jaar. Hij bracht Antwerp ook nog eens het Europese ticket in de Play-Offs. Op zijn 34ste de beste diepe spits in België.

Mbokani is op zijn 34ste nog altijd een absolute topper in de JPL.

In zijn zog volgt David. Ongetwijfeld zijn laatste jaar bij AA Gent, de Canadees is klaar voor hogerop. De halve Bundesliga wil hem, Ajax scout hem en FC Porto deed al tevergeefs een bod. Daarnaast bekijkt ook de Europese top hem. De interesse is alleen maar toegenomen en dat is logisch. David is technisch vaardig, heeft een geweldig inzicht, is ijskoud voor doel, fysiek ijzersterk: een bijzonder slimme speler op amper 19-jarige leeftijd. Eén van de toptalenten in Europa. AA Gent mag dromen van zijn 20 miljoen euro.

David doet het bovendien niet tegen de kleintjes. Met 9 goals en 5 assists in 15 competitiewedstrijden zijn de cijfers enorm, in alle competities samen tikt hij af op 13 goals en 7 assists in 24 wedstrijden. En dat in de grote matchen: Saint-Etienne (2 goals), Antwerp (goal en assist), Standard (goal), KRC Genk (goal). David verdient een plaats bij de top vijf voor de Gouden Schoen. De trofee van Belofte van het Jaar moet hij sowieso krijgen.

Momenteel aanvallend het grootste talent in België.

Zondagnamiddag is het weer Mbokani versus David: de ervaren rot tegenover het toptalent. Een genot voor het oog en het Belgische voetbal kan maar beter genieten. Spelen beiden volgend jaar nog in de Jupiler Pro League? We denken het niet.

Cijfers in 2019:
  • Dieumerci Mbokani: 37 wedstrijden, 23 goals en 9 assists
  • Jonathan David: 44 wedstrijden 20 goals 11 assists
Claudio Reulens

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Zullen beiden in de top vijf voor de Gouden Schoen belanden?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

26
26
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

8
8
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

181
181
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

238
238
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

240
240
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

11
11
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

45
45
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

79
79
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

332
332
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

150
150
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

287
287
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

123
123
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

450
450
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

256
256
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

206
206
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

164
164
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

236
236
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

715
715
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

80
80
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

126
126

Meer sportnieuws