David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

door
David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

Dieumerci Mbokani is vrijdag 34 jaar geworden, Jonathan David wordt in januari 20 jaar. Namiddag staan ze weer tegenover elkaar, nadat ze donderdag beiden schitterden op de Bosuil. De twee aanvallers behoren tot de top in België en we kunnen stellen dat er op de Belgische velden geen betere aanvallers rondlopen.


Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen. Wel bij Anderlecht. Nadat Hein Vanhaezebrouck Mbokani afserveerde, was het ook deze zomer van dat in Brussel. Wie de verantwoordelijke is weten we niet, maar het is dé transferblunder van dit seizoen. Mbokani wou dolgraag naar Anderlecht én was gratis. Kemar Roofe doet het goed, maar was een zeer dure vogel. Wat als RSCA ze beiden had? Mbokani bewijst ook het ongelijk van veel analisten, die in april ook van mening waren dat Anderlecht Mbokani niet moest halen.

Mbokani scoorde 13 goals en was ook nog eens goed voor 5 assists en dat in 15 competitiewedstrijden. ‘Dieu’ doet het bovendien ALTIJD in toppers: Anderlecht (assist), Standard (goal), Club Brugge (goal), AA Gent (twee goals). Het is een rode draad doorheen zijn loopbaan: Mbokani staat er altijd. Voor ons is hij één van dé grote kanshebbers voor de Gouden Schoen, want Mbokani stond er het hele jaar. Hij bracht Antwerp ook nog eens het Europese ticket in de Play-Offs. Op zijn 34ste de beste diepe spits in België.

Mbokani is op zijn 34ste nog altijd een absolute topper in de JPL.

In zijn zog volgt David. Ongetwijfeld zijn laatste jaar bij AA Gent, de Canadees is klaar voor hogerop. De halve Bundesliga wil hem, Ajax scout hem en FC Porto deed al tevergeefs een bod. Daarnaast bekijkt ook de Europese top hem. De interesse is alleen maar toegenomen en dat is logisch. David is technisch vaardig, heeft een geweldig inzicht, is ijskoud voor doel, fysiek ijzersterk: een bijzonder slimme speler op amper 19-jarige leeftijd. Eén van de toptalenten in Europa. AA Gent mag dromen van zijn 20 miljoen euro.

David doet het bovendien niet tegen de kleintjes. Met 9 goals en 5 assists in 15 competitiewedstrijden zijn de cijfers enorm, in alle competities samen tikt hij af op 13 goals en 7 assists in 24 wedstrijden. En dat in de grote matchen: Saint-Etienne (2 goals), Antwerp (goal en assist), Standard (goal), KRC Genk (goal). David verdient een plaats bij de top vijf voor de Gouden Schoen. De trofee van Belofte van het Jaar moet hij sowieso krijgen.

Momenteel aanvallend het grootste talent in België.

Zondagnamiddag is het weer Mbokani versus David: de ervaren rot tegenover het toptalent. Een genot voor het oog en het Belgische voetbal kan maar beter genieten. Spelen beiden volgend jaar nog in de Jupiler Pro League? We denken het niet.

Cijfers in 2019:
  • Dieumerci Mbokani: 37 wedstrijden, 23 goals en 9 assists
  • Jonathan David: 44 wedstrijden 20 goals 11 assists
Claudio Reulens

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Zullen beiden in de top vijf voor de Gouden Schoen belanden?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

3
3
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

33
33
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

90
90
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

170
170
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

191
191
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

50
50
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

376
376
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

48
48
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

101
101
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

410
410
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

131
131
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

202
202
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

151
151
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

160
160
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

340
340
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

477
477
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

122
122
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

661
661
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

330
330
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

218
218
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

279
279
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1041
1041
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

480
480
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

332
332

Meer sportnieuws