David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

door
David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

Dieumerci Mbokani is vrijdag 34 jaar geworden, Jonathan David wordt in januari 20 jaar. Namiddag staan ze weer tegenover elkaar, nadat ze donderdag beiden schitterden op de Bosuil. De twee aanvallers behoren tot de top in België en we kunnen stellen dat er op de Belgische velden geen betere aanvallers rondlopen.


Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen. Wel bij Anderlecht. Nadat Hein Vanhaezebrouck Mbokani afserveerde, was het ook deze zomer van dat in Brussel. Wie de verantwoordelijke is weten we niet, maar het is dé transferblunder van dit seizoen. Mbokani wou dolgraag naar Anderlecht én was gratis. Kemar Roofe doet het goed, maar was een zeer dure vogel. Wat als RSCA ze beiden had? Mbokani bewijst ook het ongelijk van veel analisten, die in april ook van mening waren dat Anderlecht Mbokani niet moest halen.

Mbokani scoorde 13 goals en was ook nog eens goed voor 5 assists en dat in 15 competitiewedstrijden. ‘Dieu’ doet het bovendien ALTIJD in toppers: Anderlecht (assist), Standard (goal), Club Brugge (goal), AA Gent (twee goals). Het is een rode draad doorheen zijn loopbaan: Mbokani staat er altijd. Voor ons is hij één van dé grote kanshebbers voor de Gouden Schoen, want Mbokani stond er het hele jaar. Hij bracht Antwerp ook nog eens het Europese ticket in de Play-Offs. Op zijn 34ste de beste diepe spits in België.

Mbokani is op zijn 34ste nog altijd een absolute topper in de JPL.

In zijn zog volgt David. Ongetwijfeld zijn laatste jaar bij AA Gent, de Canadees is klaar voor hogerop. De halve Bundesliga wil hem, Ajax scout hem en FC Porto deed al tevergeefs een bod. Daarnaast bekijkt ook de Europese top hem. De interesse is alleen maar toegenomen en dat is logisch. David is technisch vaardig, heeft een geweldig inzicht, is ijskoud voor doel, fysiek ijzersterk: een bijzonder slimme speler op amper 19-jarige leeftijd. Eén van de toptalenten in Europa. AA Gent mag dromen van zijn 20 miljoen euro.

David doet het bovendien niet tegen de kleintjes. Met 9 goals en 5 assists in 15 competitiewedstrijden zijn de cijfers enorm, in alle competities samen tikt hij af op 13 goals en 7 assists in 24 wedstrijden. En dat in de grote matchen: Saint-Etienne (2 goals), Antwerp (goal en assist), Standard (goal), KRC Genk (goal). David verdient een plaats bij de top vijf voor de Gouden Schoen. De trofee van Belofte van het Jaar moet hij sowieso krijgen.

Momenteel aanvallend het grootste talent in België.

Zondagnamiddag is het weer Mbokani versus David: de ervaren rot tegenover het toptalent. Een genot voor het oog en het Belgische voetbal kan maar beter genieten. Spelen beiden volgend jaar nog in de Jupiler Pro League? We denken het niet.

Cijfers in 2019:
  • Dieumerci Mbokani: 37 wedstrijden, 23 goals en 9 assists
  • Jonathan David: 44 wedstrijden 20 goals 11 assists
Claudio Reulens

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Zullen beiden in de top vijf voor de Gouden Schoen belanden?

Meest recent

'Poppen aan het dansen: ook De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

12
12
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

65
65
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

66
66
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

40
40
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

136
136
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

149
149
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

135
135
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

54
54
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

298
298
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

156
156
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

521
521
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

190
190
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

255
255
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

494
494
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

726
726
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

335
335
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

755
755
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

395
395
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

623
623
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

553
553
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

462
462

Meer sportnieuws