David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

door
David versus Mbokani: de twee beste aanvallers in de Jupiler Pro League

Dieumerci Mbokani is vrijdag 34 jaar geworden, Jonathan David wordt in januari 20 jaar. Namiddag staan ze weer tegenover elkaar, nadat ze donderdag beiden schitterden op de Bosuil. De twee aanvallers behoren tot de top in België en we kunnen stellen dat er op de Belgische velden geen betere aanvallers rondlopen.


Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen. Wel bij Anderlecht. Nadat Hein Vanhaezebrouck Mbokani afserveerde, was het ook deze zomer van dat in Brussel. Wie de verantwoordelijke is weten we niet, maar het is dé transferblunder van dit seizoen. Mbokani wou dolgraag naar Anderlecht én was gratis. Kemar Roofe doet het goed, maar was een zeer dure vogel. Wat als RSCA ze beiden had? Mbokani bewijst ook het ongelijk van veel analisten, die in april ook van mening waren dat Anderlecht Mbokani niet moest halen.

Mbokani scoorde 13 goals en was ook nog eens goed voor 5 assists en dat in 15 competitiewedstrijden. ‘Dieu’ doet het bovendien ALTIJD in toppers: Anderlecht (assist), Standard (goal), Club Brugge (goal), AA Gent (twee goals). Het is een rode draad doorheen zijn loopbaan: Mbokani staat er altijd. Voor ons is hij één van dé grote kanshebbers voor de Gouden Schoen, want Mbokani stond er het hele jaar. Hij bracht Antwerp ook nog eens het Europese ticket in de Play-Offs. Op zijn 34ste de beste diepe spits in België.

Mbokani is op zijn 34ste nog altijd een absolute topper in de JPL.

In zijn zog volgt David. Ongetwijfeld zijn laatste jaar bij AA Gent, de Canadees is klaar voor hogerop. De halve Bundesliga wil hem, Ajax scout hem en FC Porto deed al tevergeefs een bod. Daarnaast bekijkt ook de Europese top hem. De interesse is alleen maar toegenomen en dat is logisch. David is technisch vaardig, heeft een geweldig inzicht, is ijskoud voor doel, fysiek ijzersterk: een bijzonder slimme speler op amper 19-jarige leeftijd. Eén van de toptalenten in Europa. AA Gent mag dromen van zijn 20 miljoen euro.

David doet het bovendien niet tegen de kleintjes. Met 9 goals en 5 assists in 15 competitiewedstrijden zijn de cijfers enorm, in alle competities samen tikt hij af op 13 goals en 7 assists in 24 wedstrijden. En dat in de grote matchen: Saint-Etienne (2 goals), Antwerp (goal en assist), Standard (goal), KRC Genk (goal). David verdient een plaats bij de top vijf voor de Gouden Schoen. De trofee van Belofte van het Jaar moet hij sowieso krijgen.

Momenteel aanvallend het grootste talent in België.

Zondagnamiddag is het weer Mbokani versus David: de ervaren rot tegenover het toptalent. Een genot voor het oog en het Belgische voetbal kan maar beter genieten. Spelen beiden volgend jaar nog in de Jupiler Pro League? We denken het niet.

Cijfers in 2019:
  • Dieumerci Mbokani: 37 wedstrijden, 23 goals en 9 assists
  • Jonathan David: 44 wedstrijden 20 goals 11 assists
Claudio Reulens

LEES OOK: Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Zullen beiden in de top vijf voor de Gouden Schoen belanden?

Meest recent

Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

26
26
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

29
29
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

229
229
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

112
112
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

170
170
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

631
631
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

355
355
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

297
297
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

254
254
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

527
527
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

159
159
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

56
56
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

82
82
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

371
371
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

52
52
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

504
504
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

426
426
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

85
85
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

294
294
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

272
272
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

219
219
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

41
41
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

311
311

Meer sportnieuws