EXCLUSIEF Vandenbergh: "Anderlecht mag niet klagen, AA Gent geen titelkandidaat"

633 stemmen
EXCLUSIEF Vandenbergh:

RSC Anderlecht begint tegen KV Kortrijk aan zijn terugronde in de reguliere competitie en de Brusselaars kunnen zich nog maar weinig misstappen veroorloven, AA Gent hoopt dan weer de scalp te pakken van Royal Antwerp FC. We spraken met Erwin Vandenbergh over zijn ex-clubs.


De ex-spits moeten we eigenlijk niet meer voorstellen, maar we nemen er kort zijn verleden bij. Hij speelde vier seizoenen voor Paars-Wit en won er de UEFA Cup, scoorde 87 keer in 121 competitiewedstrijden en pakte ook twee landstitels. Bij AA Gent was hij vier jaar actief en trof hij 47 keer raak in 110 wedstrijden. Hij zag in de heenronde een matig Anderlecht.

Anderlecht en AA Gent zijn geen bedreiging voor Club Brugge.

"Anderlecht is enerzijds een teleurstelling en anderzijds, mocht je wel veel verwachten als je naar de kwaliteiten kijkt? Nu, ze moeten wel beter kunnen dan wat ze na vijftien speeldagen hebben laten zien. Het begin was zeer zwak en sinds de komst van Vercauteren gaat het beter, maar je mag ook met deze spelersgroep meer verwachten.”

AA Gent maakte meer indruk op de ex-Rode Duivel. "AA Gent kende een goede heenronde en bij momenten was het zelfs heel goed. Voor het seizoen waren de verwachtingen al hoog bij de ploeg en die hebben ze toch grotendeels weten in te lossen. Ik denk wel dat AA Gent zich zal handhaven in de top en dus zeker Play-Off I zal halen en dan is het afwachten."

Wel PO I, geen titelkandidaat

Toch zal RSCA volgens Vandenbergh PO I halen. "Het goede nieuws voor Anderlecht is het feit dat ze na zo een heenronde eigenlijk niet mogen klagen met waar ze staan. De achterstand op de top zes is niet al te groot. Ik verwacht wel dat ze Play-Off I gaan halen, maar het zal zeker niet gemakkelijk gaan worden. Wat zal Genk doen onder zijn nieuwe coach? En daarnaast is er ook nog Antwerp. Het zal een stevige strijd worden. En in PO I start je dan weer opnieuw, want daar begint het seizoen eigenlijk pas echt.”

De Buffalo’s worden door sommigen dan weer aanzien als een outsider voor de titel. Vandenbergh ziet dat niet gebeuren. "Ik verwacht ze niet meteen als een titelkandidaat. Club Brugge is toch goed gewapend om zijn favorietenrol waar te maken. Nu, in deze formule met Play-Off I kan je dat nooit met zekerheid zeggen. Het seizoen begint pas echt in maart en conclusies maken over de heenronde is tegenwoordig moeilijk. Het zwaartepunt ligt pas na 30 speeldagen."

Chadli enige speler die er bovenuit steekt bij RSCA.

Nacer Chadli en Sven Kums

Het is moeilijk voor Vandenbergh om er een speler uit te halen die bij Anderlecht echt indruk heeft gemaakt. Enkel Nacer Chadli kon echt bekoren, Vincent Kompany was dan weer te vaak geblesseerd. Eens op het veld, was hij altijd een meerwaarde.

"De transfers bij Anderlecht waren nu niet meteen een heel groot succes. De jonge spelers moeten de ploeg al dragen en dan weet je dat het moeilijk gaat worden. Chadli? Hij doet het inderdaad zeer goed, maar kwam er pas na een aantal speeldagen bij. Hij is misschien de enige die er wat bovenuit steekt, maar ergens zou het ook abnormaal zijn geweest als hij niet zou presteren bij Anderlecht."

Kums is een raadsel.

Bij AA Gent wisten ze Kums voor een jaar te huren van Anderlecht. Hij draait er goed mee, maar een dragende speler is hij ook daar niet. Op Club en Antwerp ging hij mee ten onder. De statistieken zijn met 0 goals en 0 assists in 14 wedstrijden ook bedroevend, ook al speelt Kums zeker niet als meest aanvallende middenvelder. Toch draait Kums goed mee en is hij inzake voetballend vermogen absoluut een meerwaarde.

Vandenbergh vindt Kums een raadsel. "Kums keerde terug naar AA Gent en is er weer een nuttige speler. Hij is terug in een vertrouwde omgeving en dat geeft toch wat vertrouwen. Hij is weer zichzelf. Ik vond het ook vreemd dat Anderlecht hem uitleende aan AA Gent." 

"Het is wel een feit dat hij zich daar nooit helemaal kon doorzetten en ik weet ook niet wat de reden is waarom hij er geen sleutelfiguur kon worden. Het is niet dat er toppers hem in de weg stonden en in dit Anderlecht had hij toch altijd een speler moeten kunnen zijn die de ploeg bij de hand kon nemen. De druk? Ik denk niet meteen dat dit hem parten speelde, maar het blijft een raadsel en ook abnormaal waarom hij in dit Anderlecht niet speelde."

LEES OOK: AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

Zal AA Gent Club Brugge nog kunnen bedreigen?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

4
4
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

16
16
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

97
97
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

374
374
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

123
123
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

396
396
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

67
67
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

168
168
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

462
462
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

423
423
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

459
459
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

326
326
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

166
166
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

539
539
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

250
250
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

936
936
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

317
317
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

621
621
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

444
444
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

714
714
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

291
291
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

239
239
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws