EXCLUSIEF Vandenbergh: "Anderlecht mag niet klagen, AA Gent geen titelkandidaat"

door
EXCLUSIEF Vandenbergh:

RSC Anderlecht begint tegen KV Kortrijk aan zijn terugronde in de reguliere competitie en de Brusselaars kunnen zich nog maar weinig misstappen veroorloven, AA Gent hoopt dan weer de scalp te pakken van Royal Antwerp FC. We spraken met Erwin Vandenbergh over zijn ex-clubs.


De ex-spits moeten we eigenlijk niet meer voorstellen, maar we nemen er kort zijn verleden bij. Hij speelde vier seizoenen voor Paars-Wit en won er de UEFA Cup, scoorde 87 keer in 121 competitiewedstrijden en pakte ook twee landstitels. Bij AA Gent was hij vier jaar actief en trof hij 47 keer raak in 110 wedstrijden. Hij zag in de heenronde een matig Anderlecht.

Anderlecht en AA Gent zijn geen bedreiging voor Club Brugge.

"Anderlecht is enerzijds een teleurstelling en anderzijds, mocht je wel veel verwachten als je naar de kwaliteiten kijkt? Nu, ze moeten wel beter kunnen dan wat ze na vijftien speeldagen hebben laten zien. Het begin was zeer zwak en sinds de komst van Vercauteren gaat het beter, maar je mag ook met deze spelersgroep meer verwachten.”

AA Gent maakte meer indruk op de ex-Rode Duivel. "AA Gent kende een goede heenronde en bij momenten was het zelfs heel goed. Voor het seizoen waren de verwachtingen al hoog bij de ploeg en die hebben ze toch grotendeels weten in te lossen. Ik denk wel dat AA Gent zich zal handhaven in de top en dus zeker Play-Off I zal halen en dan is het afwachten."

Wel PO I, geen titelkandidaat

Toch zal RSCA volgens Vandenbergh PO I halen. "Het goede nieuws voor Anderlecht is het feit dat ze na zo een heenronde eigenlijk niet mogen klagen met waar ze staan. De achterstand op de top zes is niet al te groot. Ik verwacht wel dat ze Play-Off I gaan halen, maar het zal zeker niet gemakkelijk gaan worden. Wat zal Genk doen onder zijn nieuwe coach? En daarnaast is er ook nog Antwerp. Het zal een stevige strijd worden. En in PO I start je dan weer opnieuw, want daar begint het seizoen eigenlijk pas echt.”

De Buffalo’s worden door sommigen dan weer aanzien als een outsider voor de titel. Vandenbergh ziet dat niet gebeuren. "Ik verwacht ze niet meteen als een titelkandidaat. Club Brugge is toch goed gewapend om zijn favorietenrol waar te maken. Nu, in deze formule met Play-Off I kan je dat nooit met zekerheid zeggen. Het seizoen begint pas echt in maart en conclusies maken over de heenronde is tegenwoordig moeilijk. Het zwaartepunt ligt pas na 30 speeldagen."

Chadli enige speler die er bovenuit steekt bij RSCA.

Nacer Chadli en Sven Kums

Het is moeilijk voor Vandenbergh om er een speler uit te halen die bij Anderlecht echt indruk heeft gemaakt. Enkel Nacer Chadli kon echt bekoren, Vincent Kompany was dan weer te vaak geblesseerd. Eens op het veld, was hij altijd een meerwaarde.

"De transfers bij Anderlecht waren nu niet meteen een heel groot succes. De jonge spelers moeten de ploeg al dragen en dan weet je dat het moeilijk gaat worden. Chadli? Hij doet het inderdaad zeer goed, maar kwam er pas na een aantal speeldagen bij. Hij is misschien de enige die er wat bovenuit steekt, maar ergens zou het ook abnormaal zijn geweest als hij niet zou presteren bij Anderlecht."

Kums is een raadsel.

Bij AA Gent wisten ze Kums voor een jaar te huren van Anderlecht. Hij draait er goed mee, maar een dragende speler is hij ook daar niet. Op Club en Antwerp ging hij mee ten onder. De statistieken zijn met 0 goals en 0 assists in 14 wedstrijden ook bedroevend, ook al speelt Kums zeker niet als meest aanvallende middenvelder. Toch draait Kums goed mee en is hij inzake voetballend vermogen absoluut een meerwaarde.

Vandenbergh vindt Kums een raadsel. "Kums keerde terug naar AA Gent en is er weer een nuttige speler. Hij is terug in een vertrouwde omgeving en dat geeft toch wat vertrouwen. Hij is weer zichzelf. Ik vond het ook vreemd dat Anderlecht hem uitleende aan AA Gent." 

"Het is wel een feit dat hij zich daar nooit helemaal kon doorzetten en ik weet ook niet wat de reden is waarom hij er geen sleutelfiguur kon worden. Het is niet dat er toppers hem in de weg stonden en in dit Anderlecht had hij toch altijd een speler moeten kunnen zijn die de ploeg bij de hand kon nemen. De druk? Ik denk niet meteen dat dit hem parten speelde, maar het blijft een raadsel en ook abnormaal waarom hij in dit Anderlecht niet speelde."

LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Zal AA Gent Club Brugge nog kunnen bedreigen?

Meest recent

Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

1
1
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

26
26
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

177
177
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

65
65
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

263
263
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

112
112
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

228
228
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

367
367
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

144
144
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

119
119
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

218
218
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

48
48
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

343
343
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

323
323
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

62
62
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

341
341
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

166
166
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

170
170
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

100
100
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

248
248
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

102
102
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

192
192
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1466
1466
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

75
75
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

97
97

Meer sportnieuws