EXCLUSIEF Vandenbergh: "Anderlecht mag niet klagen, AA Gent geen titelkandidaat"

633
EXCLUSIEF Vandenbergh:

RSC Anderlecht begint tegen KV Kortrijk aan zijn terugronde in de reguliere competitie en de Brusselaars kunnen zich nog maar weinig misstappen veroorloven, AA Gent hoopt dan weer de scalp te pakken van Royal Antwerp FC. We spraken met Erwin Vandenbergh over zijn ex-clubs.


De ex-spits moeten we eigenlijk niet meer voorstellen, maar we nemen er kort zijn verleden bij. Hij speelde vier seizoenen voor Paars-Wit en won er de UEFA Cup, scoorde 87 keer in 121 competitiewedstrijden en pakte ook twee landstitels. Bij AA Gent was hij vier jaar actief en trof hij 47 keer raak in 110 wedstrijden. Hij zag in de heenronde een matig Anderlecht.

Anderlecht en AA Gent zijn geen bedreiging voor Club Brugge.

"Anderlecht is enerzijds een teleurstelling en anderzijds, mocht je wel veel verwachten als je naar de kwaliteiten kijkt? Nu, ze moeten wel beter kunnen dan wat ze na vijftien speeldagen hebben laten zien. Het begin was zeer zwak en sinds de komst van Vercauteren gaat het beter, maar je mag ook met deze spelersgroep meer verwachten.”

AA Gent maakte meer indruk op de ex-Rode Duivel. "AA Gent kende een goede heenronde en bij momenten was het zelfs heel goed. Voor het seizoen waren de verwachtingen al hoog bij de ploeg en die hebben ze toch grotendeels weten in te lossen. Ik denk wel dat AA Gent zich zal handhaven in de top en dus zeker Play-Off I zal halen en dan is het afwachten."

Wel PO I, geen titelkandidaat

Toch zal RSCA volgens Vandenbergh PO I halen. "Het goede nieuws voor Anderlecht is het feit dat ze na zo een heenronde eigenlijk niet mogen klagen met waar ze staan. De achterstand op de top zes is niet al te groot. Ik verwacht wel dat ze Play-Off I gaan halen, maar het zal zeker niet gemakkelijk gaan worden. Wat zal Genk doen onder zijn nieuwe coach? En daarnaast is er ook nog Antwerp. Het zal een stevige strijd worden. En in PO I start je dan weer opnieuw, want daar begint het seizoen eigenlijk pas echt.”

De Buffalo’s worden door sommigen dan weer aanzien als een outsider voor de titel. Vandenbergh ziet dat niet gebeuren. "Ik verwacht ze niet meteen als een titelkandidaat. Club Brugge is toch goed gewapend om zijn favorietenrol waar te maken. Nu, in deze formule met Play-Off I kan je dat nooit met zekerheid zeggen. Het seizoen begint pas echt in maart en conclusies maken over de heenronde is tegenwoordig moeilijk. Het zwaartepunt ligt pas na 30 speeldagen."

Chadli enige speler die er bovenuit steekt bij RSCA.

Nacer Chadli en Sven Kums

Het is moeilijk voor Vandenbergh om er een speler uit te halen die bij Anderlecht echt indruk heeft gemaakt. Enkel Nacer Chadli kon echt bekoren, Vincent Kompany was dan weer te vaak geblesseerd. Eens op het veld, was hij altijd een meerwaarde.

"De transfers bij Anderlecht waren nu niet meteen een heel groot succes. De jonge spelers moeten de ploeg al dragen en dan weet je dat het moeilijk gaat worden. Chadli? Hij doet het inderdaad zeer goed, maar kwam er pas na een aantal speeldagen bij. Hij is misschien de enige die er wat bovenuit steekt, maar ergens zou het ook abnormaal zijn geweest als hij niet zou presteren bij Anderlecht."

Kums is een raadsel.

Bij AA Gent wisten ze Kums voor een jaar te huren van Anderlecht. Hij draait er goed mee, maar een dragende speler is hij ook daar niet. Op Club en Antwerp ging hij mee ten onder. De statistieken zijn met 0 goals en 0 assists in 14 wedstrijden ook bedroevend, ook al speelt Kums zeker niet als meest aanvallende middenvelder. Toch draait Kums goed mee en is hij inzake voetballend vermogen absoluut een meerwaarde.

Vandenbergh vindt Kums een raadsel. "Kums keerde terug naar AA Gent en is er weer een nuttige speler. Hij is terug in een vertrouwde omgeving en dat geeft toch wat vertrouwen. Hij is weer zichzelf. Ik vond het ook vreemd dat Anderlecht hem uitleende aan AA Gent." 

"Het is wel een feit dat hij zich daar nooit helemaal kon doorzetten en ik weet ook niet wat de reden is waarom hij er geen sleutelfiguur kon worden. Het is niet dat er toppers hem in de weg stonden en in dit Anderlecht had hij toch altijd een speler moeten kunnen zijn die de ploeg bij de hand kon nemen. De druk? Ik denk niet meteen dat dit hem parten speelde, maar het blijft een raadsel en ook abnormaal waarom hij in dit Anderlecht niet speelde."

LEES OOK: KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Zal AA Gent Club Brugge nog kunnen bedreigen?

Meest recent

RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

64
64
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

42
42
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

89
89
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

53
53
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

518
518
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

79
79
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

34
34
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

31
31
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

21
21
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

137
137
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

129
129
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

246
246
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

326
326
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

492
492
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

475
475
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

415
415
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

401
401
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

372
372
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

233
233
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

136
136
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

147
147
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

220
220
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

170
170
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

224
224
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

37
37

Meer sportnieuws