EXCLUSIEF Vandenbergh: "Anderlecht mag niet klagen, AA Gent geen titelkandidaat"

633
EXCLUSIEF Vandenbergh:

RSC Anderlecht begint tegen KV Kortrijk aan zijn terugronde in de reguliere competitie en de Brusselaars kunnen zich nog maar weinig misstappen veroorloven, AA Gent hoopt dan weer de scalp te pakken van Royal Antwerp FC. We spraken met Erwin Vandenbergh over zijn ex-clubs.


De ex-spits moeten we eigenlijk niet meer voorstellen, maar we nemen er kort zijn verleden bij. Hij speelde vier seizoenen voor Paars-Wit en won er de UEFA Cup, scoorde 87 keer in 121 competitiewedstrijden en pakte ook twee landstitels. Bij AA Gent was hij vier jaar actief en trof hij 47 keer raak in 110 wedstrijden. Hij zag in de heenronde een matig Anderlecht.

Anderlecht en AA Gent zijn geen bedreiging voor Club Brugge.

"Anderlecht is enerzijds een teleurstelling en anderzijds, mocht je wel veel verwachten als je naar de kwaliteiten kijkt? Nu, ze moeten wel beter kunnen dan wat ze na vijftien speeldagen hebben laten zien. Het begin was zeer zwak en sinds de komst van Vercauteren gaat het beter, maar je mag ook met deze spelersgroep meer verwachten.”

AA Gent maakte meer indruk op de ex-Rode Duivel. "AA Gent kende een goede heenronde en bij momenten was het zelfs heel goed. Voor het seizoen waren de verwachtingen al hoog bij de ploeg en die hebben ze toch grotendeels weten in te lossen. Ik denk wel dat AA Gent zich zal handhaven in de top en dus zeker Play-Off I zal halen en dan is het afwachten."

Wel PO I, geen titelkandidaat

Toch zal RSCA volgens Vandenbergh PO I halen. "Het goede nieuws voor Anderlecht is het feit dat ze na zo een heenronde eigenlijk niet mogen klagen met waar ze staan. De achterstand op de top zes is niet al te groot. Ik verwacht wel dat ze Play-Off I gaan halen, maar het zal zeker niet gemakkelijk gaan worden. Wat zal Genk doen onder zijn nieuwe coach? En daarnaast is er ook nog Antwerp. Het zal een stevige strijd worden. En in PO I start je dan weer opnieuw, want daar begint het seizoen eigenlijk pas echt.”

De Buffalo’s worden door sommigen dan weer aanzien als een outsider voor de titel. Vandenbergh ziet dat niet gebeuren. "Ik verwacht ze niet meteen als een titelkandidaat. Club Brugge is toch goed gewapend om zijn favorietenrol waar te maken. Nu, in deze formule met Play-Off I kan je dat nooit met zekerheid zeggen. Het seizoen begint pas echt in maart en conclusies maken over de heenronde is tegenwoordig moeilijk. Het zwaartepunt ligt pas na 30 speeldagen."

Chadli enige speler die er bovenuit steekt bij RSCA.

Nacer Chadli en Sven Kums

Het is moeilijk voor Vandenbergh om er een speler uit te halen die bij Anderlecht echt indruk heeft gemaakt. Enkel Nacer Chadli kon echt bekoren, Vincent Kompany was dan weer te vaak geblesseerd. Eens op het veld, was hij altijd een meerwaarde.

"De transfers bij Anderlecht waren nu niet meteen een heel groot succes. De jonge spelers moeten de ploeg al dragen en dan weet je dat het moeilijk gaat worden. Chadli? Hij doet het inderdaad zeer goed, maar kwam er pas na een aantal speeldagen bij. Hij is misschien de enige die er wat bovenuit steekt, maar ergens zou het ook abnormaal zijn geweest als hij niet zou presteren bij Anderlecht."

Kums is een raadsel.

Bij AA Gent wisten ze Kums voor een jaar te huren van Anderlecht. Hij draait er goed mee, maar een dragende speler is hij ook daar niet. Op Club en Antwerp ging hij mee ten onder. De statistieken zijn met 0 goals en 0 assists in 14 wedstrijden ook bedroevend, ook al speelt Kums zeker niet als meest aanvallende middenvelder. Toch draait Kums goed mee en is hij inzake voetballend vermogen absoluut een meerwaarde.

Vandenbergh vindt Kums een raadsel. "Kums keerde terug naar AA Gent en is er weer een nuttige speler. Hij is terug in een vertrouwde omgeving en dat geeft toch wat vertrouwen. Hij is weer zichzelf. Ik vond het ook vreemd dat Anderlecht hem uitleende aan AA Gent." 

"Het is wel een feit dat hij zich daar nooit helemaal kon doorzetten en ik weet ook niet wat de reden is waarom hij er geen sleutelfiguur kon worden. Het is niet dat er toppers hem in de weg stonden en in dit Anderlecht had hij toch altijd een speler moeten kunnen zijn die de ploeg bij de hand kon nemen. De druk? Ik denk niet meteen dat dit hem parten speelde, maar het blijft een raadsel en ook abnormaal waarom hij in dit Anderlecht niet speelde."

LEES OOK: Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

Zal AA Gent Club Brugge nog kunnen bedreigen?

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

22
22
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

26
26
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

33
33
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

105
105
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

72
72
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

123
123
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

151
151
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

44
44
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

406
406
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

190
190
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

585
585
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

212
212
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

63
63
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

171
171
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

38
38
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

135
135
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

208
208

Meer sportnieuws