EXCLUSIEF Vandenbergh: "Anderlecht mag niet klagen, AA Gent geen titelkandidaat"

door
EXCLUSIEF Vandenbergh:

RSC Anderlecht begint tegen KV Kortrijk aan zijn terugronde in de reguliere competitie en de Brusselaars kunnen zich nog maar weinig misstappen veroorloven, AA Gent hoopt dan weer de scalp te pakken van Royal Antwerp FC. We spraken met Erwin Vandenbergh over zijn ex-clubs.


De ex-spits moeten we eigenlijk niet meer voorstellen, maar we nemen er kort zijn verleden bij. Hij speelde vier seizoenen voor Paars-Wit en won er de UEFA Cup, scoorde 87 keer in 121 competitiewedstrijden en pakte ook twee landstitels. Bij AA Gent was hij vier jaar actief en trof hij 47 keer raak in 110 wedstrijden. Hij zag in de heenronde een matig Anderlecht.

Anderlecht en AA Gent zijn geen bedreiging voor Club Brugge.

"Anderlecht is enerzijds een teleurstelling en anderzijds, mocht je wel veel verwachten als je naar de kwaliteiten kijkt? Nu, ze moeten wel beter kunnen dan wat ze na vijftien speeldagen hebben laten zien. Het begin was zeer zwak en sinds de komst van Vercauteren gaat het beter, maar je mag ook met deze spelersgroep meer verwachten.”

AA Gent maakte meer indruk op de ex-Rode Duivel. "AA Gent kende een goede heenronde en bij momenten was het zelfs heel goed. Voor het seizoen waren de verwachtingen al hoog bij de ploeg en die hebben ze toch grotendeels weten in te lossen. Ik denk wel dat AA Gent zich zal handhaven in de top en dus zeker Play-Off I zal halen en dan is het afwachten."

Wel PO I, geen titelkandidaat

Toch zal RSCA volgens Vandenbergh PO I halen. "Het goede nieuws voor Anderlecht is het feit dat ze na zo een heenronde eigenlijk niet mogen klagen met waar ze staan. De achterstand op de top zes is niet al te groot. Ik verwacht wel dat ze Play-Off I gaan halen, maar het zal zeker niet gemakkelijk gaan worden. Wat zal Genk doen onder zijn nieuwe coach? En daarnaast is er ook nog Antwerp. Het zal een stevige strijd worden. En in PO I start je dan weer opnieuw, want daar begint het seizoen eigenlijk pas echt.”

De Buffalo’s worden door sommigen dan weer aanzien als een outsider voor de titel. Vandenbergh ziet dat niet gebeuren. "Ik verwacht ze niet meteen als een titelkandidaat. Club Brugge is toch goed gewapend om zijn favorietenrol waar te maken. Nu, in deze formule met Play-Off I kan je dat nooit met zekerheid zeggen. Het seizoen begint pas echt in maart en conclusies maken over de heenronde is tegenwoordig moeilijk. Het zwaartepunt ligt pas na 30 speeldagen."

Chadli enige speler die er bovenuit steekt bij RSCA.

Nacer Chadli en Sven Kums

Het is moeilijk voor Vandenbergh om er een speler uit te halen die bij Anderlecht echt indruk heeft gemaakt. Enkel Nacer Chadli kon echt bekoren, Vincent Kompany was dan weer te vaak geblesseerd. Eens op het veld, was hij altijd een meerwaarde.

"De transfers bij Anderlecht waren nu niet meteen een heel groot succes. De jonge spelers moeten de ploeg al dragen en dan weet je dat het moeilijk gaat worden. Chadli? Hij doet het inderdaad zeer goed, maar kwam er pas na een aantal speeldagen bij. Hij is misschien de enige die er wat bovenuit steekt, maar ergens zou het ook abnormaal zijn geweest als hij niet zou presteren bij Anderlecht."

Kums is een raadsel.

Bij AA Gent wisten ze Kums voor een jaar te huren van Anderlecht. Hij draait er goed mee, maar een dragende speler is hij ook daar niet. Op Club en Antwerp ging hij mee ten onder. De statistieken zijn met 0 goals en 0 assists in 14 wedstrijden ook bedroevend, ook al speelt Kums zeker niet als meest aanvallende middenvelder. Toch draait Kums goed mee en is hij inzake voetballend vermogen absoluut een meerwaarde.

Vandenbergh vindt Kums een raadsel. "Kums keerde terug naar AA Gent en is er weer een nuttige speler. Hij is terug in een vertrouwde omgeving en dat geeft toch wat vertrouwen. Hij is weer zichzelf. Ik vond het ook vreemd dat Anderlecht hem uitleende aan AA Gent." 

"Het is wel een feit dat hij zich daar nooit helemaal kon doorzetten en ik weet ook niet wat de reden is waarom hij er geen sleutelfiguur kon worden. Het is niet dat er toppers hem in de weg stonden en in dit Anderlecht had hij toch altijd een speler moeten kunnen zijn die de ploeg bij de hand kon nemen. De druk? Ik denk niet meteen dat dit hem parten speelde, maar het blijft een raadsel en ook abnormaal waarom hij in dit Anderlecht niet speelde."

LEES OOK: Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Zal AA Gent Club Brugge nog kunnen bedreigen?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

28
28
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

120
120
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

71
71
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

344
344
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

247
247
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

148
148
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

377
377
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

277
277
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1103
1103
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

367
367
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

343
343
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

331
331
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

275
275
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

445
445
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

331
331
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

367
367
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3018
3018
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

717
717
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

453
453
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

337
337
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

226
226
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

492
492

Meer sportnieuws