Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

212 stemmen
Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

De Jupiler Pro League gaat in principe pas komend weekend terug van start, maar vanavond kregen we al een inhaalduel voor de kiezen geschoteld. Op speeldag vijf werd Antwerp-AA Gent uitgesteld wegens de Europese voorrondes. Die wedstrijd werd dus verschoven naar vanavond. Toevallig net voor het weekend waarin de terugwedstrijd tussen beide teams wordt afgewerkt.

Beide ploegen treffen elkaar dus twee keer in enkele dagen tijd, met zondag de return in de Ghelamco Arena. Vanavond was het op de Bosuil te doen, en het betrof uiteraard een belangrijk duel in de strijd om Play-Off 1, al zeker voor de thuisploeg. Die moesten wel Lamkel Zé missen door schorsing, en Defour door blessure. Refaelov kwam zo nog eens aan de aftrap. Bij AA Gent geen noemenswaardige afwezigen, Vadis Odjidja keerde terug in de ploeg na schorsing.



Zoals gezegd was deze wedstrijd toch nog net iets belangrijker voor Antwerp, en zij begonnen dan ook snediger aan de partij. Dat leidde toch enkele kleine mogelijkheden, maar scoren deed The Great Old niet in de eerste twintig minuten. Vlak daarna liepen ze op een dodelijke counter van AA Gent. Bij de eerste noemenswaardige kans voor de Buffalo’s was het meteen raak. Yaremchuk rondde listig af: 0-1. Tegen de gang van het spel in klom Gent dus op voorsprong, maar lang konden ze daar niet van genieten. Enkele minuten later zorgde Mbokani namelijk al voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten voor rust stelde de thuisploeg hélemaal orde op zaken. Refaelov zorgde na een gecontesteerde penalty vanop de stip voor 2-1.



Met die score gingen we ook rusten, maar lang stond die niet op het bord in de twee helft. Zwak verdedigen van AA Gent werd meteen afgestraft door Mbokani: 3-1. Na deze opdoffer leken de Buffalo's van slag. De bezoekers wouden hun voet dan wel naast die van Antwerp zetten, maar kwamen daar eigenlijk nooit meer tot toe. De thuisploeg toonde zich pakken gretiger in de duels. Zelfs een slotoffensief zat er niet meer in voor de mannen van Thorup. Integendeel was het nog De Sart die ei zo na voor een wereldgoal en de 4-1 zorgde. Zijn pegel vloog echter naast het doel van Kaminski. AA Gent tekende dan toch nog voor het slotakkoord vier minuten in extra tijd: David draaide zich tussen drie Antwerp-spelers naar 3-2. Daar bleef het evenwel bij, en neemt Antwerp door deze overwinning zijn plaats in de top 6 terug in.

Scoreverloop:
(21') Yaremchuk 0-1
(25') Mbokani 1-1
(33') Refaelov 2-1 (pen)
(46') Mbokani 3-1
(94') David 3-2

LEES OOK: AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

30
30
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

279
279
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

74
74
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

28
28
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

33
33
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

368
368
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

38
38
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

367
367
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

111
111
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

49
49
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

228
228
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

38
38
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

210
210
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

620
620
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

192
192
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

76
76
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

451
451
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

232
232
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

557
557
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

562
562
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

389
389
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

219
219

Meer sportnieuws