Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

door
Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

De Jupiler Pro League gaat in principe pas komend weekend terug van start, maar vanavond kregen we al een inhaalduel voor de kiezen geschoteld. Op speeldag vijf werd Antwerp-AA Gent uitgesteld wegens de Europese voorrondes. Die wedstrijd werd dus verschoven naar vanavond. Toevallig net voor het weekend waarin de terugwedstrijd tussen beide teams wordt afgewerkt.

Beide ploegen treffen elkaar dus twee keer in enkele dagen tijd, met zondag de return in de Ghelamco Arena. Vanavond was het op de Bosuil te doen, en het betrof uiteraard een belangrijk duel in de strijd om Play-Off 1, al zeker voor de thuisploeg. Die moesten wel Lamkel Zé missen door schorsing, en Defour door blessure. Refaelov kwam zo nog eens aan de aftrap. Bij AA Gent geen noemenswaardige afwezigen, Vadis Odjidja keerde terug in de ploeg na schorsing.



Zoals gezegd was deze wedstrijd toch nog net iets belangrijker voor Antwerp, en zij begonnen dan ook snediger aan de partij. Dat leidde toch enkele kleine mogelijkheden, maar scoren deed The Great Old niet in de eerste twintig minuten. Vlak daarna liepen ze op een dodelijke counter van AA Gent. Bij de eerste noemenswaardige kans voor de Buffalo’s was het meteen raak. Yaremchuk rondde listig af: 0-1. Tegen de gang van het spel in klom Gent dus op voorsprong, maar lang konden ze daar niet van genieten. Enkele minuten later zorgde Mbokani namelijk al voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten voor rust stelde de thuisploeg hélemaal orde op zaken. Refaelov zorgde na een gecontesteerde penalty vanop de stip voor 2-1.



Met die score gingen we ook rusten, maar lang stond die niet op het bord in de twee helft. Zwak verdedigen van AA Gent werd meteen afgestraft door Mbokani: 3-1. Na deze opdoffer leken de Buffalo's van slag. De bezoekers wouden hun voet dan wel naast die van Antwerp zetten, maar kwamen daar eigenlijk nooit meer tot toe. De thuisploeg toonde zich pakken gretiger in de duels. Zelfs een slotoffensief zat er niet meer in voor de mannen van Thorup. Integendeel was het nog De Sart die ei zo na voor een wereldgoal en de 4-1 zorgde. Zijn pegel vloog echter naast het doel van Kaminski. AA Gent tekende dan toch nog voor het slotakkoord vier minuten in extra tijd: David draaide zich tussen drie Antwerp-spelers naar 3-2. Daar bleef het evenwel bij, en neemt Antwerp door deze overwinning zijn plaats in de top 6 terug in.

Scoreverloop:
(21') Yaremchuk 0-1
(25') Mbokani 1-1
(33') Refaelov 2-1 (pen)
(46') Mbokani 3-1
(94') David 3-2

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

41
41
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

6
6
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

58
58
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

131
131
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

73
73
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

96
96
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

170
170
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

69
69
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

272
272
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

444
444
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

110
110
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

253
253
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

190
190
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

331
331
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

379
379
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

77
77
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

821
821
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

414
414
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

593
593
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

161
161
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

560
560

Meer sportnieuws