Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

door
Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

De Jupiler Pro League gaat in principe pas komend weekend terug van start, maar vanavond kregen we al een inhaalduel voor de kiezen geschoteld. Op speeldag vijf werd Antwerp-AA Gent uitgesteld wegens de Europese voorrondes. Die wedstrijd werd dus verschoven naar vanavond. Toevallig net voor het weekend waarin de terugwedstrijd tussen beide teams wordt afgewerkt.

Beide ploegen treffen elkaar dus twee keer in enkele dagen tijd, met zondag de return in de Ghelamco Arena. Vanavond was het op de Bosuil te doen, en het betrof uiteraard een belangrijk duel in de strijd om Play-Off 1, al zeker voor de thuisploeg. Die moesten wel Lamkel Zé missen door schorsing, en Defour door blessure. Refaelov kwam zo nog eens aan de aftrap. Bij AA Gent geen noemenswaardige afwezigen, Vadis Odjidja keerde terug in de ploeg na schorsing.



Zoals gezegd was deze wedstrijd toch nog net iets belangrijker voor Antwerp, en zij begonnen dan ook snediger aan de partij. Dat leidde toch enkele kleine mogelijkheden, maar scoren deed The Great Old niet in de eerste twintig minuten. Vlak daarna liepen ze op een dodelijke counter van AA Gent. Bij de eerste noemenswaardige kans voor de Buffalo’s was het meteen raak. Yaremchuk rondde listig af: 0-1. Tegen de gang van het spel in klom Gent dus op voorsprong, maar lang konden ze daar niet van genieten. Enkele minuten later zorgde Mbokani namelijk al voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten voor rust stelde de thuisploeg hélemaal orde op zaken. Refaelov zorgde na een gecontesteerde penalty vanop de stip voor 2-1.



Met die score gingen we ook rusten, maar lang stond die niet op het bord in de twee helft. Zwak verdedigen van AA Gent werd meteen afgestraft door Mbokani: 3-1. Na deze opdoffer leken de Buffalo's van slag. De bezoekers wouden hun voet dan wel naast die van Antwerp zetten, maar kwamen daar eigenlijk nooit meer tot toe. De thuisploeg toonde zich pakken gretiger in de duels. Zelfs een slotoffensief zat er niet meer in voor de mannen van Thorup. Integendeel was het nog De Sart die ei zo na voor een wereldgoal en de 4-1 zorgde. Zijn pegel vloog echter naast het doel van Kaminski. AA Gent tekende dan toch nog voor het slotakkoord vier minuten in extra tijd: David draaide zich tussen drie Antwerp-spelers naar 3-2. Daar bleef het evenwel bij, en neemt Antwerp door deze overwinning zijn plaats in de top 6 terug in.

Scoreverloop:
(21') Yaremchuk 0-1
(25') Mbokani 1-1
(33') Refaelov 2-1 (pen)
(46') Mbokani 3-1
(94') David 3-2

LEES OOK: Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

24
24
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

36
36
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

28
28
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

30
30
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

32
32
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

78
78
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

48
48
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

206
206
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

309
309
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

97
97
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

179
179
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

122
122
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

24
24
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

72
72
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

205
205
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

200
200
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

361
361
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

223
223
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

182
182
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

703
703
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

94
94
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

514
514
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

122
122

Meer sportnieuws