Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

door
Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

Romelu Lukaku kreeg dinsdagavond nog rust gegund van bondscoach Roberto Martinez, vanaf komend weekend moet de spits echter weer vol aan de bak. Met Internazionale mikt hij in de komende weken op kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. Daarnaast willen de Nerrazzuri in de Serie A zo dicht mogelijk bij leider Juventus blijven.


En dat Lukaku een belangrijke rol zal spelen in het proberen te behalen van die doelstellingen, staat buiten kijf. Sportkrant Corriere dello Sport nam immers enkele statistieken onder de loep en kwam tot de verrassende conclusie dat onze landgenoot tot dusver de 'meest beslissende speler in de Serie A' was. Met 9 goals in 12 wedstrijden was hij rechtstreeks verantwoordelijk (doelpunten noodzakelijk voor puntengewin) voor 11 van de 31 punten die Inter tot dusver verzamelde in de Italiaanse competitie.

Ciro Immobile van SS Lazio scoorde weliswaar meer, maar doorgaans waren zijn treffers niet noodzakelijk om de punten binnen te halen. Op de tweede plaats van het lijstje staat Cristiano Ronaldo: met zijn vijf treffers hielp de Portugees Juventus rechtstreeks aan acht punten. Derde in het rijtje is Joaquin Correa, die Lazio hoogstpersoonlijk zeven punten bezorgde.

GROTE BROER
Die straffe statistieken doen zijn populariteit bij de fans en media ook gevoelig toenemen. "Op korte tijd is Lukaku aan het uitgroeien tot hét gezicht van het Inter van Antonio Conte", schrijft Calcio Dipendenza. Maar ook zijn ploegmaats dragen de spits op handen. "Lukaku is een zeer nederig persoon, hij is uniek. In de kleedkamer heeft hij mij onder zijn vleugels genomen, hij behandelt mij alsof ik zijn jonge broer ben. Ik kan alleen maar leren van hem", vertelt het 17-jarige talent Sebastiano Esposito bij La Gazzetta dello Sport.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Lukaku hoort momenteel bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

17
17
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

66
66
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

24
24
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

72
72
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

42
42
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

77
77
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

248
248
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

220
220
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

125
125
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

406
406
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

313
313
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1067
1067
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

636
636
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

230
230
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

171
171
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

373
373
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

335
335
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

263
263
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

226
226
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

436
436
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

290
290
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

438
438

Meer sportnieuws