Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

door
Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

Romelu Lukaku kreeg dinsdagavond nog rust gegund van bondscoach Roberto Martinez, vanaf komend weekend moet de spits echter weer vol aan de bak. Met Internazionale mikt hij in de komende weken op kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. Daarnaast willen de Nerrazzuri in de Serie A zo dicht mogelijk bij leider Juventus blijven.


En dat Lukaku een belangrijke rol zal spelen in het proberen te behalen van die doelstellingen, staat buiten kijf. Sportkrant Corriere dello Sport nam immers enkele statistieken onder de loep en kwam tot de verrassende conclusie dat onze landgenoot tot dusver de 'meest beslissende speler in de Serie A' was. Met 9 goals in 12 wedstrijden was hij rechtstreeks verantwoordelijk (doelpunten noodzakelijk voor puntengewin) voor 11 van de 31 punten die Inter tot dusver verzamelde in de Italiaanse competitie.

Ciro Immobile van SS Lazio scoorde weliswaar meer, maar doorgaans waren zijn treffers niet noodzakelijk om de punten binnen te halen. Op de tweede plaats van het lijstje staat Cristiano Ronaldo: met zijn vijf treffers hielp de Portugees Juventus rechtstreeks aan acht punten. Derde in het rijtje is Joaquin Correa, die Lazio hoogstpersoonlijk zeven punten bezorgde.

GROTE BROER
Die straffe statistieken doen zijn populariteit bij de fans en media ook gevoelig toenemen. "Op korte tijd is Lukaku aan het uitgroeien tot hét gezicht van het Inter van Antonio Conte", schrijft Calcio Dipendenza. Maar ook zijn ploegmaats dragen de spits op handen. "Lukaku is een zeer nederig persoon, hij is uniek. In de kleedkamer heeft hij mij onder zijn vleugels genomen, hij behandelt mij alsof ik zijn jonge broer ben. Ik kan alleen maar leren van hem", vertelt het 17-jarige talent Sebastiano Esposito bij La Gazzetta dello Sport.

LEES OOK: Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Lukaku hoort momenteel bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

2
2
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

13
13
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

69
69
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

19
19
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

7
7
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

236
236
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

314
314
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

60
60
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

269
269
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

228
228
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

155
155
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

33
33
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

267
267
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

127
127
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

340
340
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

222
222
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

267
267
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

259
259
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

388
388
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

66
66
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

183
183
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

142
142
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

270
270

Meer sportnieuws