Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

door
Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

Romelu Lukaku kreeg dinsdagavond nog rust gegund van bondscoach Roberto Martinez, vanaf komend weekend moet de spits echter weer vol aan de bak. Met Internazionale mikt hij in de komende weken op kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. Daarnaast willen de Nerrazzuri in de Serie A zo dicht mogelijk bij leider Juventus blijven.


En dat Lukaku een belangrijke rol zal spelen in het proberen te behalen van die doelstellingen, staat buiten kijf. Sportkrant Corriere dello Sport nam immers enkele statistieken onder de loep en kwam tot de verrassende conclusie dat onze landgenoot tot dusver de 'meest beslissende speler in de Serie A' was. Met 9 goals in 12 wedstrijden was hij rechtstreeks verantwoordelijk (doelpunten noodzakelijk voor puntengewin) voor 11 van de 31 punten die Inter tot dusver verzamelde in de Italiaanse competitie.

Ciro Immobile van SS Lazio scoorde weliswaar meer, maar doorgaans waren zijn treffers niet noodzakelijk om de punten binnen te halen. Op de tweede plaats van het lijstje staat Cristiano Ronaldo: met zijn vijf treffers hielp de Portugees Juventus rechtstreeks aan acht punten. Derde in het rijtje is Joaquin Correa, die Lazio hoogstpersoonlijk zeven punten bezorgde.

GROTE BROER
Die straffe statistieken doen zijn populariteit bij de fans en media ook gevoelig toenemen. "Op korte tijd is Lukaku aan het uitgroeien tot hét gezicht van het Inter van Antonio Conte", schrijft Calcio Dipendenza. Maar ook zijn ploegmaats dragen de spits op handen. "Lukaku is een zeer nederig persoon, hij is uniek. In de kleedkamer heeft hij mij onder zijn vleugels genomen, hij behandelt mij alsof ik zijn jonge broer ben. Ik kan alleen maar leren van hem", vertelt het 17-jarige talent Sebastiano Esposito bij La Gazzetta dello Sport.

LEES OOK: 'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Lukaku hoort momenteel bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

239
239
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

78
78
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

192
192
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

78
78
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

630
630
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

831
831
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

307
307
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

186
186
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

66
66
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

216
216
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

140
140
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

416
416
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

191
191
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

217
217
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

306
306
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

535
535
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

128
128
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

770
770

Meer sportnieuws