Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

door
Rom-gekte barst los: Lukaku doet monden in Italië openvallen

Romelu Lukaku kreeg dinsdagavond nog rust gegund van bondscoach Roberto Martinez, vanaf komend weekend moet de spits echter weer vol aan de bak. Met Internazionale mikt hij in de komende weken op kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. Daarnaast willen de Nerrazzuri in de Serie A zo dicht mogelijk bij leider Juventus blijven.


En dat Lukaku een belangrijke rol zal spelen in het proberen te behalen van die doelstellingen, staat buiten kijf. Sportkrant Corriere dello Sport nam immers enkele statistieken onder de loep en kwam tot de verrassende conclusie dat onze landgenoot tot dusver de 'meest beslissende speler in de Serie A' was. Met 9 goals in 12 wedstrijden was hij rechtstreeks verantwoordelijk (doelpunten noodzakelijk voor puntengewin) voor 11 van de 31 punten die Inter tot dusver verzamelde in de Italiaanse competitie.

Ciro Immobile van SS Lazio scoorde weliswaar meer, maar doorgaans waren zijn treffers niet noodzakelijk om de punten binnen te halen. Op de tweede plaats van het lijstje staat Cristiano Ronaldo: met zijn vijf treffers hielp de Portugees Juventus rechtstreeks aan acht punten. Derde in het rijtje is Joaquin Correa, die Lazio hoogstpersoonlijk zeven punten bezorgde.

GROTE BROER
Die straffe statistieken doen zijn populariteit bij de fans en media ook gevoelig toenemen. "Op korte tijd is Lukaku aan het uitgroeien tot hét gezicht van het Inter van Antonio Conte", schrijft Calcio Dipendenza. Maar ook zijn ploegmaats dragen de spits op handen. "Lukaku is een zeer nederig persoon, hij is uniek. In de kleedkamer heeft hij mij onder zijn vleugels genomen, hij behandelt mij alsof ik zijn jonge broer ben. Ik kan alleen maar leren van hem", vertelt het 17-jarige talent Sebastiano Esposito bij La Gazzetta dello Sport.

LEES OOK: Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Lukaku hoort momenteel bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

84
84
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

120
120
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

326
326
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

104
104
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

60
60
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

156
156
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

57
57
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

354
354
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

154
154
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

57
57
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

37
37
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

65
65
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

152
152
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

100
100
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

57
57
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

243
243
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

101
101
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

75
75
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

249
249
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1020
1020
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

537
537
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

585
585
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

409
409

Meer sportnieuws