Vandenbempt fileert EK-loting: "Hypocriet en sportieve waanzin"

door
Vandenbempt fileert EK-loting:

De Rode Duivels pakten 30 op 30 en zijn zo uiteraard als reekshoofd geplaatst voor het EK van volgende zomer. Binnen tien dagen gaan alle balletjes de potten in voor de loting en weten we dus wie onze tegenstanders zullen worden. Al zijn die eigenlijk nu al grotendeels bekend.


Zoals intussen algemeen geweten is, zullen de Rode Duivels namelijk al zeker in een groep ingedeeld worden met Rusland en Denemarken. Dat heeft onder meer te maken met de specifieke samenstelling van dit toernooi, met 12 gastlanden, maar ook met zaken als politieke spanningen. "Daar komt dus ook nog eens bij dat sommige landen niet tegen elkaar mogen voetballen. Of toch niet in de groepsfase, wat ik een beetje hypocriet vind. Later kunnen ze wel tegen elkaar spelen en dan gaat het wel', zo fileert Peter Vandenbempt de situatie bij Sporza.

Volgens de analist is het hele gebeuren dan ook één grote soep geworden. "Niet vergeten: er is nog een extra moeilijkheid die we te danken hebben aan die geweldige Nations League. Ik vind dat zelfs sportieve waanzin. Op basis daarvan plaatst een van de volgende landen zich pas een drietal maanden voor de start van het EK: Georgië, Noord-Macedonië, Kosovo en Wit-Rusland. Ook organiserende landen zoals Ierland, Schotland en Roemenië kunnen zich dan nog kwalificeren. Als ze nu uitgeloot worden in een bepaalde groep en er tóch nog bij zouden zijn, dan moeten ze nog verplaatst worden naar een poule met duels in hun stadion."

LEES OOK: Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

Bent u voor of tegen de Nations League?

Meest recent

'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

1
1
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

18
18
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

41
41
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

104
104
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

239
239
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

43
43
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

88
88
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

31
31
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

104
104
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

109
109
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

183
183
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

72
72
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

116
116
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

156
156
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

80
80
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

114
114
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

258
258
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

228
228
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

139
139
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

261
261
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

173
173
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

814
814
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

149
149
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

151
151

Meer sportnieuws