'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

1532 stemmen
'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

Nu de kwalificatiecampagne erop zit, kan de aanloop naar het EK pas echt beginnen voor de Rode Duivels. De komende maanden kunnen de spelers zich wel nog volledig focussen op hun respectievelijke clubs. Pas in maart staat de volgende samenkomst op het programma.


Dan gaat de oefencampagne van start en daarover heerst toch wat onenigheid. Verschillende spelers, alsook de meeste analisten, lieten al verstaan dat ze tegen een echt topland willen sparren. De tegenstand in de kwalificatiepoule was immers zeer beperkt en het is al van de zwarte avond in Zwitserland geleden dat de Belgen echt getest werden. Bondscoach Roberto Martinez denkt daar echter anders over. Hij vindt dat die oefenwedstrijden toch niets voorstellen en wil liever niet al te veel informatie prijs geven met oog op de eindronde.

Toch zou de KBVB nu overwegen een echte oefenkraker in te lassen. Journalist Bruno Ahoyo meldt namelijk via La chaine L'Équipe dat er onderhandelingen lopen met Frankrijk voor een vriendschappelijk duel in maart. De bond had inderdaad nog een overeenkomst lopen met Les Blues over een oefenwedstrijd en daar wordt dus mogelijk gebruik van gemaakt.

Hoewel de Fransen in de verdere fases van het EK een rechtstreekse tegenstander kunnen worden, is het idee op zich niet zo slecht. Zo is het een ideale waardemeter om na te gaan of er progressie werd gemaakt sinds de halve finale op het recente WK. Bovendien zullen de spelers dan voldoende gemotiveerd zijn, wat zelden het geval is bij een oefenmatch. En zo kan Martinez de zwakke punten van de wereldkampioen nog eens onder de loep nemen, iets wat in Rusland misschien te weinig gebeurd is.

LEES OOK: Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Frankrijk zou een ideale test zijn voor de Belgen ...

Meest recent

Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

22
22
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

6
6
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

16
16
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

55
55
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

99
99
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

486
486
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

150
150
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

96
96
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

56
56
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

334
334
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

306
306
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

750
750
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

144
144
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

491
491
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

137
137
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

159
159
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

711
711
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

829
829
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

375
375
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

424
424
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

108
108
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179

Meer sportnieuws