'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

1532
'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

Nu de kwalificatiecampagne erop zit, kan de aanloop naar het EK pas echt beginnen voor de Rode Duivels. De komende maanden kunnen de spelers zich wel nog volledig focussen op hun respectievelijke clubs. Pas in maart staat de volgende samenkomst op het programma.


Dan gaat de oefencampagne van start en daarover heerst toch wat onenigheid. Verschillende spelers, alsook de meeste analisten, lieten al verstaan dat ze tegen een echt topland willen sparren. De tegenstand in de kwalificatiepoule was immers zeer beperkt en het is al van de zwarte avond in Zwitserland geleden dat de Belgen echt getest werden. Bondscoach Roberto Martinez denkt daar echter anders over. Hij vindt dat die oefenwedstrijden toch niets voorstellen en wil liever niet al te veel informatie prijs geven met oog op de eindronde.

Toch zou de KBVB nu overwegen een echte oefenkraker in te lassen. Journalist Bruno Ahoyo meldt namelijk via La chaine L'Équipe dat er onderhandelingen lopen met Frankrijk voor een vriendschappelijk duel in maart. De bond had inderdaad nog een overeenkomst lopen met Les Blues over een oefenwedstrijd en daar wordt dus mogelijk gebruik van gemaakt.

Hoewel de Fransen in de verdere fases van het EK een rechtstreekse tegenstander kunnen worden, is het idee op zich niet zo slecht. Zo is het een ideale waardemeter om na te gaan of er progressie werd gemaakt sinds de halve finale op het recente WK. Bovendien zullen de spelers dan voldoende gemotiveerd zijn, wat zelden het geval is bij een oefenmatch. En zo kan Martinez de zwakke punten van de wereldkampioen nog eens onder de loep nemen, iets wat in Rusland misschien te weinig gebeurd is.

LEES OOK: Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Frankrijk zou een ideale test zijn voor de Belgen ...

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

26
26
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

38
38
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

58
58
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

44
44
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

283
283
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

140
140
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

165
165
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

68
68
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

120
120
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

63
63
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

131
131
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

287
287
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

64
64
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

201
201
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

472
472
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

318
318
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

118
118

Meer sportnieuws