'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

door
'Onderhandelingen lopen over absolute oefenkraker Rode Duivels'

Nu de kwalificatiecampagne erop zit, kan de aanloop naar het EK pas echt beginnen voor de Rode Duivels. De komende maanden kunnen de spelers zich wel nog volledig focussen op hun respectievelijke clubs. Pas in maart staat de volgende samenkomst op het programma.


Dan gaat de oefencampagne van start en daarover heerst toch wat onenigheid. Verschillende spelers, alsook de meeste analisten, lieten al verstaan dat ze tegen een echt topland willen sparren. De tegenstand in de kwalificatiepoule was immers zeer beperkt en het is al van de zwarte avond in Zwitserland geleden dat de Belgen echt getest werden. Bondscoach Roberto Martinez denkt daar echter anders over. Hij vindt dat die oefenwedstrijden toch niets voorstellen en wil liever niet al te veel informatie prijs geven met oog op de eindronde.

Toch zou de KBVB nu overwegen een echte oefenkraker in te lassen. Journalist Bruno Ahoyo meldt namelijk via La chaine L'Équipe dat er onderhandelingen lopen met Frankrijk voor een vriendschappelijk duel in maart. De bond had inderdaad nog een overeenkomst lopen met Les Blues over een oefenwedstrijd en daar wordt dus mogelijk gebruik van gemaakt.

Hoewel de Fransen in de verdere fases van het EK een rechtstreekse tegenstander kunnen worden, is het idee op zich niet zo slecht. Zo is het een ideale waardemeter om na te gaan of er progressie werd gemaakt sinds de halve finale op het recente WK. Bovendien zullen de spelers dan voldoende gemotiveerd zijn, wat zelden het geval is bij een oefenmatch. En zo kan Martinez de zwakke punten van de wereldkampioen nog eens onder de loep nemen, iets wat in Rusland misschien te weinig gebeurd is.

LEES OOK: WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Frankrijk zou een ideale test zijn voor de Belgen ...

Meest recent

Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

33
33
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

35
35
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

50
50
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

92
92
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

116
116
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

76
76
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

264
264
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

119
119
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

116
116
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

62
62
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

126
126
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

209
209
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

326
326
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

192
192
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

161
161
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

167
167
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

383
383
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

718
718
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

435
435
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

533
533

Meer sportnieuws