Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

1762
Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben hun EK-kwalificatiecampagne achter de rug en het werd er eentje om niet snel te vergeten. In weliswaar niet de moeilijkste poule, behaalden de Belgen het maximum van de punten. Daarnaast hadden ze ook de beste aanval én beste verdediging van alle landen.


Straffe cijfers dus, ook in de buitenlandse pers is men onder de indruk. "Belgen denderen foutloos en overtuigend naar het EK", kopt men bij het Nederlandse Voetbal International. "België beëindigt perfecte kwalificatie in stijl", vult Algemeen Dagblad aan. "Alleen Spanje (42 goals) maakte in aanloop naar het EK 2000 meer goals in de huidige kwalificatie dan België."

Het Franse L'Equipe zag dan weer een België 'zonder genade'. "Gezien de keuzes van Martinez was deze laatste kwalificatiewedstrijd vooral belangrijk in functie van de definitieve selectie van 23 namen. Tielemans heeft zijn statuut bevestigd, Carrasco doet weer mee om een rol te gaan spelen en dat is ook bij Benteke het geval. Daar tegenover speelde Vanaken zeer discreet."

Bij het Engelse Sky Sports wordt België resoluut bij de topfavorieten voor de EK-eindzege gezet. "België is het eerste land dat zich kon kwalificeren en ook daarna won het nog al zijn wedstrijden. Met 40 goals voor en amper 3 tegen, kunnen we niet anders dan van een perfect rapport spreken." De Engelse bookies duiden de Belgen ook aan als derde grootste kanshebber na Frankrijk en Engeland zelf.

Ook het Spaanse Marca stelde vast dat er Belgen helemaal niets lieten liggen ondanks de vroege kwalificatie. "Ook al waren ze al sinds oktober gekwalificeerd, de Belgen maakten er een historische campagne van. Het maximum van de punten werd behaald, enkel Italië kon hetzelfde doen."

En de Italianen zelf waren eveneens onder de indruk. "Doelpuntenfestijn van België. Met Lukaku, Mertens en Castagne op de bank werd de vloer aangeveegd met Cyprus: 6-1", schrijft Tuttosport.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

61
61
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

24
24
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

45
45
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

34
34
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

89
89
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

66
66
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

170
170
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

87
87
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

77
77
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

712
712
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

136
136
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

85
85
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

36
36
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

368
368
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

398
398
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

203
203
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

385
385
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

375
375
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

351
351
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws