Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

1762 stemmen
Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben hun EK-kwalificatiecampagne achter de rug en het werd er eentje om niet snel te vergeten. In weliswaar niet de moeilijkste poule, behaalden de Belgen het maximum van de punten. Daarnaast hadden ze ook de beste aanval én beste verdediging van alle landen.


Straffe cijfers dus, ook in de buitenlandse pers is men onder de indruk. "Belgen denderen foutloos en overtuigend naar het EK", kopt men bij het Nederlandse Voetbal International. "België beëindigt perfecte kwalificatie in stijl", vult Algemeen Dagblad aan. "Alleen Spanje (42 goals) maakte in aanloop naar het EK 2000 meer goals in de huidige kwalificatie dan België."

Het Franse L'Equipe zag dan weer een België 'zonder genade'. "Gezien de keuzes van Martinez was deze laatste kwalificatiewedstrijd vooral belangrijk in functie van de definitieve selectie van 23 namen. Tielemans heeft zijn statuut bevestigd, Carrasco doet weer mee om een rol te gaan spelen en dat is ook bij Benteke het geval. Daar tegenover speelde Vanaken zeer discreet."

Bij het Engelse Sky Sports wordt België resoluut bij de topfavorieten voor de EK-eindzege gezet. "België is het eerste land dat zich kon kwalificeren en ook daarna won het nog al zijn wedstrijden. Met 40 goals voor en amper 3 tegen, kunnen we niet anders dan van een perfect rapport spreken." De Engelse bookies duiden de Belgen ook aan als derde grootste kanshebber na Frankrijk en Engeland zelf.

Ook het Spaanse Marca stelde vast dat er Belgen helemaal niets lieten liggen ondanks de vroege kwalificatie. "Ook al waren ze al sinds oktober gekwalificeerd, de Belgen maakten er een historische campagne van. Het maximum van de punten werd behaald, enkel Italië kon hetzelfde doen."

En de Italianen zelf waren eveneens onder de indruk. "Doelpuntenfestijn van België. Met Lukaku, Mertens en Castagne op de bank werd de vloer aangeveegd met Cyprus: 6-1", schrijft Tuttosport.

LEES OOK: Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

64
64
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

500
500
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

451
451
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

365
365
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

181
181
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws