Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

1762 stemmen
Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben hun EK-kwalificatiecampagne achter de rug en het werd er eentje om niet snel te vergeten. In weliswaar niet de moeilijkste poule, behaalden de Belgen het maximum van de punten. Daarnaast hadden ze ook de beste aanval én beste verdediging van alle landen.


Straffe cijfers dus, ook in de buitenlandse pers is men onder de indruk. "Belgen denderen foutloos en overtuigend naar het EK", kopt men bij het Nederlandse Voetbal International. "België beëindigt perfecte kwalificatie in stijl", vult Algemeen Dagblad aan. "Alleen Spanje (42 goals) maakte in aanloop naar het EK 2000 meer goals in de huidige kwalificatie dan België."

Het Franse L'Equipe zag dan weer een België 'zonder genade'. "Gezien de keuzes van Martinez was deze laatste kwalificatiewedstrijd vooral belangrijk in functie van de definitieve selectie van 23 namen. Tielemans heeft zijn statuut bevestigd, Carrasco doet weer mee om een rol te gaan spelen en dat is ook bij Benteke het geval. Daar tegenover speelde Vanaken zeer discreet."

Bij het Engelse Sky Sports wordt België resoluut bij de topfavorieten voor de EK-eindzege gezet. "België is het eerste land dat zich kon kwalificeren en ook daarna won het nog al zijn wedstrijden. Met 40 goals voor en amper 3 tegen, kunnen we niet anders dan van een perfect rapport spreken." De Engelse bookies duiden de Belgen ook aan als derde grootste kanshebber na Frankrijk en Engeland zelf.

Ook het Spaanse Marca stelde vast dat er Belgen helemaal niets lieten liggen ondanks de vroege kwalificatie. "Ook al waren ze al sinds oktober gekwalificeerd, de Belgen maakten er een historische campagne van. Het maximum van de punten werd behaald, enkel Italië kon hetzelfde doen."

En de Italianen zelf waren eveneens onder de indruk. "Doelpuntenfestijn van België. Met Lukaku, Mertens en Castagne op de bank werd de vloer aangeveegd met Cyprus: 6-1", schrijft Tuttosport.

LEES OOK: Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

22
22
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

61
61
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

120
120
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

25
25
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

93
93
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

167
167
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

207
207
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

449
449
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

211
211
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

321
321
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

182
182
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

213
213
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

28
28
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws