Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

door
Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben hun EK-kwalificatiecampagne achter de rug en het werd er eentje om niet snel te vergeten. In weliswaar niet de moeilijkste poule, behaalden de Belgen het maximum van de punten. Daarnaast hadden ze ook de beste aanval én beste verdediging van alle landen.


Straffe cijfers dus, ook in de buitenlandse pers is men onder de indruk. "Belgen denderen foutloos en overtuigend naar het EK", kopt men bij het Nederlandse Voetbal International. "België beëindigt perfecte kwalificatie in stijl", vult Algemeen Dagblad aan. "Alleen Spanje (42 goals) maakte in aanloop naar het EK 2000 meer goals in de huidige kwalificatie dan België."

Het Franse L'Equipe zag dan weer een België 'zonder genade'. "Gezien de keuzes van Martinez was deze laatste kwalificatiewedstrijd vooral belangrijk in functie van de definitieve selectie van 23 namen. Tielemans heeft zijn statuut bevestigd, Carrasco doet weer mee om een rol te gaan spelen en dat is ook bij Benteke het geval. Daar tegenover speelde Vanaken zeer discreet."

Bij het Engelse Sky Sports wordt België resoluut bij de topfavorieten voor de EK-eindzege gezet. "België is het eerste land dat zich kon kwalificeren en ook daarna won het nog al zijn wedstrijden. Met 40 goals voor en amper 3 tegen, kunnen we niet anders dan van een perfect rapport spreken." De Engelse bookies duiden de Belgen ook aan als derde grootste kanshebber na Frankrijk en Engeland zelf.

Ook het Spaanse Marca stelde vast dat er Belgen helemaal niets lieten liggen ondanks de vroege kwalificatie. "Ook al waren ze al sinds oktober gekwalificeerd, de Belgen maakten er een historische campagne van. Het maximum van de punten werd behaald, enkel Italië kon hetzelfde doen."

En de Italianen zelf waren eveneens onder de indruk. "Doelpuntenfestijn van België. Met Lukaku, Mertens en Castagne op de bank werd de vloer aangeveegd met Cyprus: 6-1", schrijft Tuttosport.

LEES OOK: Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

7
7
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

57
57
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

40
40
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

65
65
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

35
35
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

20
20
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

142
142
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

68
68
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

322
322
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

88
88
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

164
164
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

343
343
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

162
162
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

347
347
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

144
144
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

349
349
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

332
332
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

299
299
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

582
582
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

606
606
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

108
108
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

215
215
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

593
593
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

575
575

Meer sportnieuws