Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

door
Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

Het ticket richting EK was al even binnen, na de zege in Rusland kon ook de groepswinst de Rode Duivels niet meer ontglippen. In het laatste kwalificatieduel tegen Cyprus stond dan ook alleen nog maar het feilloze rapport in deze campagne op het spel.


Een historische prestatie die Roberto Martinez ook zonder een aantal vaste pionnen dacht te klaren, want de aangekondigde wissels bleken talrijker dan gedacht. Elias Cobbaut vierde zijn debuut, Christian Benteke en Yannick Carrasco mochten hun plaats in de selectie verdedigen. In doel kreeg Simon Mignolet nog eens een interland toegeworpen, Hans Vanaken en Youri Tielemans bevolkten het middenveld.

MET HANDEN & VOETEN
Het Club Brugge-duo was na een kwartiertje spelen echter al snel kop van jut, want Vanaken miste een uitgelezen kans op de 1-0 terwijl Mignolet zich gewonnen moest geven op een lage schuiver van Nicholas Ioannou. Even schrikken dus, al duurde het niet lang voor onze landgenoten orde op zaken stelden. Benteke scoorde – na hands, maar geen VAR in de zaal en dus geldig doelpunt – de gelijkmaker, een gigantische blunder van Michael Neofytos schonk Kevin De Bruyne de 2-1. Nog voor de rust werd de score al uitgediept tot 4-1, na opnieuw De Bruyne en Carrasco.



De veer bij de Cyprioten was zo helemaal gebroken, na de pauze zorgde verdediger Kypros Christoforou met een owngoal al snel voor de 5-1. Het sein voor Martinez om nog meer te wisselen, want aanvoerder Eden Hazard mocht tien minuten later het terrein verlaten. In zijn plaats mocht Yari Verschaeren al voor de derde keer invallen, de youngster kreeg zelfs al snel een mooie kans op zijn tweede doelpunt maar plaatste net naast. Dan was Benteke koelbloediger, op aangeven van De Bruyne zette hij met zijn tweede de 6-1 op het bord.

OP NAAR HET EK
De regisseur maakte vervolgens zelf plaats voor Dennis Praet, Benteke werd vervangen door Divock Origi. Aan het scoreverloop veranderde dat evenwel niets, waardoor de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne afsluiten met 30 op 30, 40 gemaakte doelpunten en slechts drie tegentreffers. Een mooie voorbereiding op het grote werk van volgende zomer dus, al blijft de bescheiden tegenstand toch een reden om voorzichtigheid in te bouwen. Misschien toch maar eens oefenen tegen een topland?

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicholas Ioannou

1-1 (16') Christian Benteke

2-1 (35') Kevin De Bruyne

3-1 (41') Kevin De Bruyne

4-1 (44') Yannick Carrasco

5-1 (51') Kypros Christoforou (e.d.)

6-1 (68') Christian Benteke

LEES OOK: Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

Wie was volgens u de Man van de Match?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

1
1
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

11
11
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

14
14
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

296
296
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

198
198
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

95
95
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

312
312
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

112
112
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

160
160
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

109
109
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

84
84
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

116
116
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

65
65
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

273
273
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

144
144
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

487
487
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

369
369
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

511
511
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

453
453
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

378
378
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

414
414

Meer sportnieuws