Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

275
Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

Het ticket richting EK was al even binnen, na de zege in Rusland kon ook de groepswinst de Rode Duivels niet meer ontglippen. In het laatste kwalificatieduel tegen Cyprus stond dan ook alleen nog maar het feilloze rapport in deze campagne op het spel.


Een historische prestatie die Roberto Martinez ook zonder een aantal vaste pionnen dacht te klaren, want de aangekondigde wissels bleken talrijker dan gedacht. Elias Cobbaut vierde zijn debuut, Christian Benteke en Yannick Carrasco mochten hun plaats in de selectie verdedigen. In doel kreeg Simon Mignolet nog eens een interland toegeworpen, Hans Vanaken en Youri Tielemans bevolkten het middenveld.

MET HANDEN & VOETEN
Het Club Brugge-duo was na een kwartiertje spelen echter al snel kop van jut, want Vanaken miste een uitgelezen kans op de 1-0 terwijl Mignolet zich gewonnen moest geven op een lage schuiver van Nicholas Ioannou. Even schrikken dus, al duurde het niet lang voor onze landgenoten orde op zaken stelden. Benteke scoorde – na hands, maar geen VAR in de zaal en dus geldig doelpunt – de gelijkmaker, een gigantische blunder van Michael Neofytos schonk Kevin De Bruyne de 2-1. Nog voor de rust werd de score al uitgediept tot 4-1, na opnieuw De Bruyne en Carrasco.



De veer bij de Cyprioten was zo helemaal gebroken, na de pauze zorgde verdediger Kypros Christoforou met een owngoal al snel voor de 5-1. Het sein voor Martinez om nog meer te wisselen, want aanvoerder Eden Hazard mocht tien minuten later het terrein verlaten. In zijn plaats mocht Yari Verschaeren al voor de derde keer invallen, de youngster kreeg zelfs al snel een mooie kans op zijn tweede doelpunt maar plaatste net naast. Dan was Benteke koelbloediger, op aangeven van De Bruyne zette hij met zijn tweede de 6-1 op het bord.

OP NAAR HET EK
De regisseur maakte vervolgens zelf plaats voor Dennis Praet, Benteke werd vervangen door Divock Origi. Aan het scoreverloop veranderde dat evenwel niets, waardoor de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne afsluiten met 30 op 30, 40 gemaakte doelpunten en slechts drie tegentreffers. Een mooie voorbereiding op het grote werk van volgende zomer dus, al blijft de bescheiden tegenstand toch een reden om voorzichtigheid in te bouwen. Misschien toch maar eens oefenen tegen een topland?

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicholas Ioannou

1-1 (16') Christian Benteke

2-1 (35') Kevin De Bruyne

3-1 (41') Kevin De Bruyne

4-1 (44') Yannick Carrasco

5-1 (51') Kypros Christoforou (e.d.)

6-1 (68') Christian Benteke

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Wie was volgens u de Man van de Match?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: zwaar verdict voor Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

63
63
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

16
16
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

33
33
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

119
119
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

152
152
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

133
133
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

119
119
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

75
75
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

164
164
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

157
157
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

206
206
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

101
101
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

117
117
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

205
205
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

350
350
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

101
101
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

468
468
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

642
642
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

219
219
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

144
144

Meer sportnieuws