Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

275 stemmen
Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

Het ticket richting EK was al even binnen, na de zege in Rusland kon ook de groepswinst de Rode Duivels niet meer ontglippen. In het laatste kwalificatieduel tegen Cyprus stond dan ook alleen nog maar het feilloze rapport in deze campagne op het spel.


Een historische prestatie die Roberto Martinez ook zonder een aantal vaste pionnen dacht te klaren, want de aangekondigde wissels bleken talrijker dan gedacht. Elias Cobbaut vierde zijn debuut, Christian Benteke en Yannick Carrasco mochten hun plaats in de selectie verdedigen. In doel kreeg Simon Mignolet nog eens een interland toegeworpen, Hans Vanaken en Youri Tielemans bevolkten het middenveld.

MET HANDEN & VOETEN
Het Club Brugge-duo was na een kwartiertje spelen echter al snel kop van jut, want Vanaken miste een uitgelezen kans op de 1-0 terwijl Mignolet zich gewonnen moest geven op een lage schuiver van Nicholas Ioannou. Even schrikken dus, al duurde het niet lang voor onze landgenoten orde op zaken stelden. Benteke scoorde – na hands, maar geen VAR in de zaal en dus geldig doelpunt – de gelijkmaker, een gigantische blunder van Michael Neofytos schonk Kevin De Bruyne de 2-1. Nog voor de rust werd de score al uitgediept tot 4-1, na opnieuw De Bruyne en Carrasco.



De veer bij de Cyprioten was zo helemaal gebroken, na de pauze zorgde verdediger Kypros Christoforou met een owngoal al snel voor de 5-1. Het sein voor Martinez om nog meer te wisselen, want aanvoerder Eden Hazard mocht tien minuten later het terrein verlaten. In zijn plaats mocht Yari Verschaeren al voor de derde keer invallen, de youngster kreeg zelfs al snel een mooie kans op zijn tweede doelpunt maar plaatste net naast. Dan was Benteke koelbloediger, op aangeven van De Bruyne zette hij met zijn tweede de 6-1 op het bord.

OP NAAR HET EK
De regisseur maakte vervolgens zelf plaats voor Dennis Praet, Benteke werd vervangen door Divock Origi. Aan het scoreverloop veranderde dat evenwel niets, waardoor de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne afsluiten met 30 op 30, 40 gemaakte doelpunten en slechts drie tegentreffers. Een mooie voorbereiding op het grote werk van volgende zomer dus, al blijft de bescheiden tegenstand toch een reden om voorzichtigheid in te bouwen. Misschien toch maar eens oefenen tegen een topland?

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicholas Ioannou

1-1 (16') Christian Benteke

2-1 (35') Kevin De Bruyne

3-1 (41') Kevin De Bruyne

4-1 (44') Yannick Carrasco

5-1 (51') Kypros Christoforou (e.d.)

6-1 (68') Christian Benteke

LEES OOK: Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

Wie was volgens u de Man van de Match?

Meest recent

Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

24
24
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

41
41
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

12
12
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

50
50
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

227
227
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

69
69
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

40
40
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

43
43
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

104
104
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

114
114
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

47
47
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

134
134
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

340
340
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

225
225
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

132
132
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

122
122
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

108
108
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

404
404
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

744
744
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

102
102
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

279
279
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

451
451
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

330
330
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

190
190

Meer sportnieuws