Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

275 stemmen
Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

Het ticket richting EK was al even binnen, na de zege in Rusland kon ook de groepswinst de Rode Duivels niet meer ontglippen. In het laatste kwalificatieduel tegen Cyprus stond dan ook alleen nog maar het feilloze rapport in deze campagne op het spel.


Een historische prestatie die Roberto Martinez ook zonder een aantal vaste pionnen dacht te klaren, want de aangekondigde wissels bleken talrijker dan gedacht. Elias Cobbaut vierde zijn debuut, Christian Benteke en Yannick Carrasco mochten hun plaats in de selectie verdedigen. In doel kreeg Simon Mignolet nog eens een interland toegeworpen, Hans Vanaken en Youri Tielemans bevolkten het middenveld.

MET HANDEN & VOETEN
Het Club Brugge-duo was na een kwartiertje spelen echter al snel kop van jut, want Vanaken miste een uitgelezen kans op de 1-0 terwijl Mignolet zich gewonnen moest geven op een lage schuiver van Nicholas Ioannou. Even schrikken dus, al duurde het niet lang voor onze landgenoten orde op zaken stelden. Benteke scoorde – na hands, maar geen VAR in de zaal en dus geldig doelpunt – de gelijkmaker, een gigantische blunder van Michael Neofytos schonk Kevin De Bruyne de 2-1. Nog voor de rust werd de score al uitgediept tot 4-1, na opnieuw De Bruyne en Carrasco.



De veer bij de Cyprioten was zo helemaal gebroken, na de pauze zorgde verdediger Kypros Christoforou met een owngoal al snel voor de 5-1. Het sein voor Martinez om nog meer te wisselen, want aanvoerder Eden Hazard mocht tien minuten later het terrein verlaten. In zijn plaats mocht Yari Verschaeren al voor de derde keer invallen, de youngster kreeg zelfs al snel een mooie kans op zijn tweede doelpunt maar plaatste net naast. Dan was Benteke koelbloediger, op aangeven van De Bruyne zette hij met zijn tweede de 6-1 op het bord.

OP NAAR HET EK
De regisseur maakte vervolgens zelf plaats voor Dennis Praet, Benteke werd vervangen door Divock Origi. Aan het scoreverloop veranderde dat evenwel niets, waardoor de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne afsluiten met 30 op 30, 40 gemaakte doelpunten en slechts drie tegentreffers. Een mooie voorbereiding op het grote werk van volgende zomer dus, al blijft de bescheiden tegenstand toch een reden om voorzichtigheid in te bouwen. Misschien toch maar eens oefenen tegen een topland?

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicholas Ioannou

1-1 (16') Christian Benteke

2-1 (35') Kevin De Bruyne

3-1 (41') Kevin De Bruyne

4-1 (44') Yannick Carrasco

5-1 (51') Kypros Christoforou (e.d.)

6-1 (68') Christian Benteke

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Wie was volgens u de Man van de Match?

Meest recent

'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

20
20
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

138
138
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

189
189
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

104
104
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

127
127
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

308
308
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

219
219
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

528
528
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

391
391
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

431
431
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

326
326
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

141
141
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

129
129
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

385
385
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

568
568
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

344
344
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

460
460
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

342
342
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

293
293

Meer sportnieuws