Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

door
Rode Duivels schrikken even tegen Cyprus, maar 30 op 30 is een feit

Het ticket richting EK was al even binnen, na de zege in Rusland kon ook de groepswinst de Rode Duivels niet meer ontglippen. In het laatste kwalificatieduel tegen Cyprus stond dan ook alleen nog maar het feilloze rapport in deze campagne op het spel.


Een historische prestatie die Roberto Martinez ook zonder een aantal vaste pionnen dacht te klaren, want de aangekondigde wissels bleken talrijker dan gedacht. Elias Cobbaut vierde zijn debuut, Christian Benteke en Yannick Carrasco mochten hun plaats in de selectie verdedigen. In doel kreeg Simon Mignolet nog eens een interland toegeworpen, Hans Vanaken en Youri Tielemans bevolkten het middenveld.

MET HANDEN & VOETEN
Het Club Brugge-duo was na een kwartiertje spelen echter al snel kop van jut, want Vanaken miste een uitgelezen kans op de 1-0 terwijl Mignolet zich gewonnen moest geven op een lage schuiver van Nicholas Ioannou. Even schrikken dus, al duurde het niet lang voor onze landgenoten orde op zaken stelden. Benteke scoorde – na hands, maar geen VAR in de zaal en dus geldig doelpunt – de gelijkmaker, een gigantische blunder van Michael Neofytos schonk Kevin De Bruyne de 2-1. Nog voor de rust werd de score al uitgediept tot 4-1, na opnieuw De Bruyne en Carrasco.



De veer bij de Cyprioten was zo helemaal gebroken, na de pauze zorgde verdediger Kypros Christoforou met een owngoal al snel voor de 5-1. Het sein voor Martinez om nog meer te wisselen, want aanvoerder Eden Hazard mocht tien minuten later het terrein verlaten. In zijn plaats mocht Yari Verschaeren al voor de derde keer invallen, de youngster kreeg zelfs al snel een mooie kans op zijn tweede doelpunt maar plaatste net naast. Dan was Benteke koelbloediger, op aangeven van De Bruyne zette hij met zijn tweede de 6-1 op het bord.

OP NAAR HET EK
De regisseur maakte vervolgens zelf plaats voor Dennis Praet, Benteke werd vervangen door Divock Origi. Aan het scoreverloop veranderde dat evenwel niets, waardoor de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne afsluiten met 30 op 30, 40 gemaakte doelpunten en slechts drie tegentreffers. Een mooie voorbereiding op het grote werk van volgende zomer dus, al blijft de bescheiden tegenstand toch een reden om voorzichtigheid in te bouwen. Misschien toch maar eens oefenen tegen een topland?

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicholas Ioannou

1-1 (16') Christian Benteke

2-1 (35') Kevin De Bruyne

3-1 (41') Kevin De Bruyne

4-1 (44') Yannick Carrasco

5-1 (51') Kypros Christoforou (e.d.)

6-1 (68') Christian Benteke

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Wie was volgens u de Man van de Match?

Meest recent

OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

6
6
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

13
13
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

58
58
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

28
28
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

107
107
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

39
39
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

30
30
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

154
154
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

342
342
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

318
318
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

85
85
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

321
321
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

129
129
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

112
112
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

251
251
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

142
142
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

141
141
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

54
54
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

209
209
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

615
615
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

497
497
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

103
103
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

373
373

Meer sportnieuws