Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

door
Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

Spanje wist zich zonder grote problemen voor het EK te kwalificeren, toch staat La Furia Roja voor een wissel van bondscoach. Luis Enrique staat immers voor een mogelijke rentree. Volgens Cadena COPE heeft de oefenmeester besloten om zijn oude baan weer op te pakken.


Enrique besloot afgelopen juni om zijn werkzaamheden neer te leggen vanwege zijn ernstig zieke dochter. Eind augustus overleed zij op slechts achtjarige leeftijd aan de gevolgen van botkanker. Na een rouwperiode lijkt de 49-jarige Spanjaard nu weer zin te hebben in een terugkeer als coach. De huidige bondscoach Robert Moreno zal dus opnieuw plaats moeten ruimen.

UPDATE 13u40
De terugkeer van Enrique is nu ook officieel een feit. Op een speciale persconferentie bevestigde de Spaanse bond dat de ex-coach van onder meer FC Barcelona de leiding krijgt tijdens het komende EK. Bondsvoorzitter Luis Rubiales liet verstaan dat hij Enrique belooft had dat hij altijd kon terugkeren wanneer het rouwproces erop zat.

De trainer zelf verscheen niet op de druk bijgewoonde persconferentie, wellicht zal hij pas reageren als de storm wat gaan liggen is. In Spanje wordt er immers verontwaardigd gereageerd op het nieuws. Niet zozeer op de terugkeer van Enrique zelf, maar vooral op het feit dat Moreno weer moet opkrassen. Die had de voorbije maanden namelijk goed werk geleverd. Onder meer Iker Casillas toonde zich als scherp op Twitter. "We zijn een land van carnavalisten", klonk het vrij vertaald.

Goede beslissing van Spanje?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

120
120
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

32
32
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

105
105
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

108
108
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

66
66
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

233
233
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

103
103
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

535
535
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

396
396
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

446
446
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

117
117
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

600
600
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

212
212
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

270
270
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

329
329
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

136
136
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

215
215
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

92
92
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

322
322
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws