Van Der Vaart velt duidelijk oordeel over EK-kansen Rode Duivels

732 stemmen
Van Der Vaart velt duidelijk oordeel over EK-kansen Rode Duivels

Waar het Nederlands elftal het moeilijk had tegen Noord-Ierland, maakten de Rode Duivels zaterdag compleet gehakt van Rusland in de EK-kwalificatiereeks. Zuiderbuur Rafael van der Vaart denkt dan ook dat onze nationale trots het aanstaande eindtoernooi kan winnen.

In Het Laatste Nieuws vertelt hij: "Het is een goed blok als team, met drie à vier wereldtoppers. Zoals wij destijds met Arjen Robben, Robin van Persie, Wesley Sneijder. Dat is een dodelijke combinatie. Bijna niet te verdedigen. Zo'n Eden Hazard of Kevin De Bruyne: die zijn voor niemand bang. Ze tillen je zo over de moeilijke momenten heen. Loopt het even niet goed, dan lossen zulke spelers het wel op."

In de kwalificatie heeft België vooralsnog de perfecte score gehaald: "Verliezen komt niet meer in je op." De voormalige spelbepaler krijgt bijval van zijn generatiegenoot Joris Mathijsen: "Wij reisden af naar Zuid-Afrika zonder enige twijfel in ons hoofd. We zouden wereldkampioen worden." Bovendien hebben de spelers van de Belgen inmiddels behoorlijk veel ervaring: "Dat was bij ons niet anders - in 2008 dachten we ook dat we het EK zouden winnen, maar lagen we eruit tegen Rusland. Die ervaring hadden we nodig om in Zuid-Afrika door te dringen tot de finale."

Van der Vaart heeft het laatste woord: "Een paar jaar geleden vond ik ze nog niet volwassen genoeg om mee te doen voor de eindzege. Nu wel. Ze zijn een van de favorieten. Na Nederland, natuurlijk. Nee, serieus, België is een grote kanshebber. Geniet er maar van."

LEES OOK: Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

Akkoord?

Meest recent

Coucke richt zich tot RSCA-fans: "Basis is gelegd"

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

5
5
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

34
34
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

339
339
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

182
182
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

163
163
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

240
240
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

178
178
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

235
235
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

134
134
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

472
472
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

192
192
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

312
312
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

373
373
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

275
275
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

321
321
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

184
184
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

106
106
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

484
484
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1071
1071
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

131
131
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

210
210
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws