Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

124 stemmen
Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

Vandaag werd de voorlaatste dag van de EK-kwalificatiecampagne afgerond. Landen als Denemarken en Ierland moesten nog vol aan de bak voor een plaats op het Europees Kampioenschap, en ook toplanden als Italië en Spanje speelden hun laatste wedstrijd. 


Denemarken ging maandagavond op bezoek bij Ierland. Een cruciaal optreden voor plaatsing voor de eindronde, aangezien het verschil vooraf maar drie punten bedroeg en het onderlinge resultaat zou bepalend zijn. Hopen op Zwitserland, de andere concurrent voor een plek twee, was weinig reëel gezien het bezoek aan Gibraltar.

Zwitserland won zoals verwacht eenvoudig (1-6) en dus moest in Ierland de beslissing vallen voor het andere EK-ticket. Denemarken hield de voorsprong door een 1-1 gelijkspel neer te zetten. Martin Braithwaite bracht de Denen ruim een kwartier voor tijd zelfs op voorsprong in Dublin, maar Matt Doherty maakte de gelijkmaker in de 85ste minuut.

Zwitserland pakt de groepswinst met zeventien punten. Denemarken sluit af met zestien, waar Ierland met dertien punten de kwalificatiefase moet beëindigen.

Italië en Spanje kennen geen medelijden

Italië heeft de foutloze reeks voortgezet in Groep J. Sterker nog: de Italianen maakten indruk door Armenië totaal te vernederen met een 9-1 eindstand. Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo scoorden allebei tweemaal, waar de overige productie door vijf andere spelers werd opgeëist. In dezelfde groep won Griekenland met 2-1 van het al geplaatste Finland, waar Bosnië-Herzegovina met 0-3 won in Liechtenstein.

In Groep F won Spanje met 5-0 van Roemenië, dat via de play-offs nog op plaatsing voor de eindronde hoopt. Zweden en Noorwegen maakten allebei geen fout, respectievelijk tegen Faeröer Eilanden (3-0) en Malta (1-2).
Alle uitslagen: 
Ierland - Denemarken 1-1
Gibraltar - Zwitserland 1-6
Italië - Armenië 9-1
Liechentstein - Bosnië Herzegovina 0-3
Griekenland - Finland 2-1
Spanje - Roemenië 5-0
Zweden - Faeröer 3-0
Malta - Noorwegen 1-2


LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Behoren Italië en Spanje tot de favorieten voor het komende EK?

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

6
6
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

80
80
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

28
28
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

37
37
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

72
72
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

64
64
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

28
28
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

270
270
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

47
47
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

161
161
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

217
217
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

155
155
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

250
250
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

173
173
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

126
126
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

371
371
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

230
230
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

221
221
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

262
262
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

413
413
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

268
268
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180

Meer sportnieuws