Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

door
Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

Vandaag werd de voorlaatste dag van de EK-kwalificatiecampagne afgerond. Landen als Denemarken en Ierland moesten nog vol aan de bak voor een plaats op het Europees Kampioenschap, en ook toplanden als Italië en Spanje speelden hun laatste wedstrijd. 


Denemarken ging maandagavond op bezoek bij Ierland. Een cruciaal optreden voor plaatsing voor de eindronde, aangezien het verschil vooraf maar drie punten bedroeg en het onderlinge resultaat zou bepalend zijn. Hopen op Zwitserland, de andere concurrent voor een plek twee, was weinig reëel gezien het bezoek aan Gibraltar.

Zwitserland won zoals verwacht eenvoudig (1-6) en dus moest in Ierland de beslissing vallen voor het andere EK-ticket. Denemarken hield de voorsprong door een 1-1 gelijkspel neer te zetten. Martin Braithwaite bracht de Denen ruim een kwartier voor tijd zelfs op voorsprong in Dublin, maar Matt Doherty maakte de gelijkmaker in de 85ste minuut.

Zwitserland pakt de groepswinst met zeventien punten. Denemarken sluit af met zestien, waar Ierland met dertien punten de kwalificatiefase moet beëindigen.

Italië en Spanje kennen geen medelijden

Italië heeft de foutloze reeks voortgezet in Groep J. Sterker nog: de Italianen maakten indruk door Armenië totaal te vernederen met een 9-1 eindstand. Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo scoorden allebei tweemaal, waar de overige productie door vijf andere spelers werd opgeëist. In dezelfde groep won Griekenland met 2-1 van het al geplaatste Finland, waar Bosnië-Herzegovina met 0-3 won in Liechtenstein.

In Groep F won Spanje met 5-0 van Roemenië, dat via de play-offs nog op plaatsing voor de eindronde hoopt. Zweden en Noorwegen maakten allebei geen fout, respectievelijk tegen Faeröer Eilanden (3-0) en Malta (1-2).
Alle uitslagen: 
Ierland - Denemarken 1-1
Gibraltar - Zwitserland 1-6
Italië - Armenië 9-1
Liechentstein - Bosnië Herzegovina 0-3
Griekenland - Finland 2-1
Spanje - Roemenië 5-0
Zweden - Faeröer 3-0
Malta - Noorwegen 1-2


Behoren Italië en Spanje tot de favorieten voor het komende EK?

Meest recent

Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

104
104
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

17
17
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

33
33
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

119
119
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

128
128
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

47
47
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

16
16
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

20
20
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

53
53
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

565
565
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

33
33
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

53
53
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

134
134
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

71
71
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

68
68
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

155
155
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

34
34
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

43
43
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

28
28
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

115
115
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

21
21
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

142
142
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

205
205
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

280
280
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

281
281

Meer sportnieuws