Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

door
Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

Vandaag werd de voorlaatste dag van de EK-kwalificatiecampagne afgerond. Landen als Denemarken en Ierland moesten nog vol aan de bak voor een plaats op het Europees Kampioenschap, en ook toplanden als Italië en Spanje speelden hun laatste wedstrijd. 


Denemarken ging maandagavond op bezoek bij Ierland. Een cruciaal optreden voor plaatsing voor de eindronde, aangezien het verschil vooraf maar drie punten bedroeg en het onderlinge resultaat zou bepalend zijn. Hopen op Zwitserland, de andere concurrent voor een plek twee, was weinig reëel gezien het bezoek aan Gibraltar.

Zwitserland won zoals verwacht eenvoudig (1-6) en dus moest in Ierland de beslissing vallen voor het andere EK-ticket. Denemarken hield de voorsprong door een 1-1 gelijkspel neer te zetten. Martin Braithwaite bracht de Denen ruim een kwartier voor tijd zelfs op voorsprong in Dublin, maar Matt Doherty maakte de gelijkmaker in de 85ste minuut.

Zwitserland pakt de groepswinst met zeventien punten. Denemarken sluit af met zestien, waar Ierland met dertien punten de kwalificatiefase moet beëindigen.

Italië en Spanje kennen geen medelijden

Italië heeft de foutloze reeks voortgezet in Groep J. Sterker nog: de Italianen maakten indruk door Armenië totaal te vernederen met een 9-1 eindstand. Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo scoorden allebei tweemaal, waar de overige productie door vijf andere spelers werd opgeëist. In dezelfde groep won Griekenland met 2-1 van het al geplaatste Finland, waar Bosnië-Herzegovina met 0-3 won in Liechtenstein.

In Groep F won Spanje met 5-0 van Roemenië, dat via de play-offs nog op plaatsing voor de eindronde hoopt. Zweden en Noorwegen maakten allebei geen fout, respectievelijk tegen Faeröer Eilanden (3-0) en Malta (1-2).
Alle uitslagen: 
Ierland - Denemarken 1-1
Gibraltar - Zwitserland 1-6
Italië - Armenië 9-1
Liechentstein - Bosnië Herzegovina 0-3
Griekenland - Finland 2-1
Spanje - Roemenië 5-0
Zweden - Faeröer 3-0
Malta - Noorwegen 1-2


Behoren Italië en Spanje tot de favorieten voor het komende EK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
"Wat zat in zijn ontbijt?" - Vandenbempt breekt Coosemans na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

21
21
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

20
20
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

97
97
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

118
118
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

146
146
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

30
30
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

69
69
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

157
157
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

121
121
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

42
42
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

99
99
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

161
161
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

120
120
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

165
165
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

228
228
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

229
229
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

766
766
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

175
175
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

96
96
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

191
191
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

362
362
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

466
466

Meer sportnieuws