Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

door
Denemarken via Ierland naar EK, Spanje en Italië kennen geen medelijden

Vandaag werd de voorlaatste dag van de EK-kwalificatiecampagne afgerond. Landen als Denemarken en Ierland moesten nog vol aan de bak voor een plaats op het Europees Kampioenschap, en ook toplanden als Italië en Spanje speelden hun laatste wedstrijd. 


Denemarken ging maandagavond op bezoek bij Ierland. Een cruciaal optreden voor plaatsing voor de eindronde, aangezien het verschil vooraf maar drie punten bedroeg en het onderlinge resultaat zou bepalend zijn. Hopen op Zwitserland, de andere concurrent voor een plek twee, was weinig reëel gezien het bezoek aan Gibraltar.

Zwitserland won zoals verwacht eenvoudig (1-6) en dus moest in Ierland de beslissing vallen voor het andere EK-ticket. Denemarken hield de voorsprong door een 1-1 gelijkspel neer te zetten. Martin Braithwaite bracht de Denen ruim een kwartier voor tijd zelfs op voorsprong in Dublin, maar Matt Doherty maakte de gelijkmaker in de 85ste minuut.

Zwitserland pakt de groepswinst met zeventien punten. Denemarken sluit af met zestien, waar Ierland met dertien punten de kwalificatiefase moet beëindigen.

Italië en Spanje kennen geen medelijden

Italië heeft de foutloze reeks voortgezet in Groep J. Sterker nog: de Italianen maakten indruk door Armenië totaal te vernederen met een 9-1 eindstand. Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo scoorden allebei tweemaal, waar de overige productie door vijf andere spelers werd opgeëist. In dezelfde groep won Griekenland met 2-1 van het al geplaatste Finland, waar Bosnië-Herzegovina met 0-3 won in Liechtenstein.

In Groep F won Spanje met 5-0 van Roemenië, dat via de play-offs nog op plaatsing voor de eindronde hoopt. Zweden en Noorwegen maakten allebei geen fout, respectievelijk tegen Faeröer Eilanden (3-0) en Malta (1-2).
Alle uitslagen: 
Ierland - Denemarken 1-1
Gibraltar - Zwitserland 1-6
Italië - Armenië 9-1
Liechentstein - Bosnië Herzegovina 0-3
Griekenland - Finland 2-1
Spanje - Roemenië 5-0
Zweden - Faeröer 3-0
Malta - Noorwegen 1-2


LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Behoren Italië en Spanje tot de favorieten voor het komende EK?

Meest recent

'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

108
108
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

70
70
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

117
117
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

55
55
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

290
290
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

130
130
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

49
49
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

62
62
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

66
66
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

112
112
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

292
292
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

223
223
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

364
364
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

58
58
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

394
394
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

110
110
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

177
177
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

129
129
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

311
311
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1053
1053
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

413
413
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

301
301
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

824
824

Meer sportnieuws