Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

door
Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

De laatste tijd wordt er zowel in België als Nederland veelvuldig gepraat over een potentiële BeNeLiga. Het was Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe die het idee opnieuw naar boven bracht, en de grote clubs in de Jupiler Pro League lijken momenteel wel te willen luisteren naar eventuele voorstellen. Wij vergeleken ondertussen de Jupiler Pro League met de Eredivisie. En in tegenstelling tot het verleden, is het verschil nog amper te merken. 


Als we beide competities vergelijken op basis van transferwaardes is het verschil eigenlijk miniem. Via Transfermarkt valt zo vast te stellen dat een club in de Jupiler Pro League gemiddeld een spelerskern heeft ter waarde van 1,75 miljoen euro. In de Nederlandse Eredivisie is dat gemiddeld 2,09 miljoen euro. Een verschil van 'amper' 295 000 euro dus. 

In Nederland zien we wel dat Ajax ver boven de rest uitsteekt op basis van de gemiddelde transferwaarde. De Amsterdammers staan met kop en schouders aan de leiding in de Eredivisie, en hebben een spelerskern van een gemiddelde waarde van 12,96 miljoen euro. In België haalt de nummer één, Club Brugge, amper een gemiddelde waarde van 4,85 miljoen euro.

Zonder rekening te houden met Ajax zou de Jupiler Pro League het zelfs beter doen dan de Eredivisie, iets wat de voorbije jaren nooit het geval is geweest. Het staat dus vast dat de kloof tussen de Belgische en Nederlandse competitie een stuk kleiner is dan pakweg een tiental jaar geleden. Het grote verschil tussen beide landen blijft wel dat in België de clubs relatief dicht bij elkaar liggen op vlak van transferwaardes, terwijl er in Nederland een bijzonder grote kloof is tussen de grote clubs en de laagvliegers. Misschien dan toch maar eens nadenken over die BeNeLiga? 
Top vijf Jupiler Pro League:
1) Club Brugge - 4,85 miljoen euro
2) KRC Genk - 4,52 miljoen euro
3) RSC Anderlecht - 3,32 miljoen euro
4) KAA Gent - 2,82 miljoen euro
5) Standard Luik - 2,35 miljoen euro
Top vijf Eredivsie:
1) Ajax - 12,96 miljoen euro
2) PSV - 8,13 miljoen euro
3) Feyenoord - 3,38 miljoen euro
4) AZ - 2,96 miljoen euro
5) FC Utrecht - 1,77 miljoen euro

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Als we het totaalplaatje bekijken, is de JPL sterker dan de Eredivisie.

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

38
38
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

140
140
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

44
44
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

61
61
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

45
45
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

447
447
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

102
102
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

145
145
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

178
178
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

403
403
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

404
404
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

231
231
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

541
541
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

101
101
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

715
715
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

159
159
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

325
325
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

136
136
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

393
393
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

578
578

Meer sportnieuws