Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

door
Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

De laatste tijd wordt er zowel in België als Nederland veelvuldig gepraat over een potentiële BeNeLiga. Het was Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe die het idee opnieuw naar boven bracht, en de grote clubs in de Jupiler Pro League lijken momenteel wel te willen luisteren naar eventuele voorstellen. Wij vergeleken ondertussen de Jupiler Pro League met de Eredivisie. En in tegenstelling tot het verleden, is het verschil nog amper te merken. 


Als we beide competities vergelijken op basis van transferwaardes is het verschil eigenlijk miniem. Via Transfermarkt valt zo vast te stellen dat een club in de Jupiler Pro League gemiddeld een spelerskern heeft ter waarde van 1,75 miljoen euro. In de Nederlandse Eredivisie is dat gemiddeld 2,09 miljoen euro. Een verschil van 'amper' 295 000 euro dus. 

In Nederland zien we wel dat Ajax ver boven de rest uitsteekt op basis van de gemiddelde transferwaarde. De Amsterdammers staan met kop en schouders aan de leiding in de Eredivisie, en hebben een spelerskern van een gemiddelde waarde van 12,96 miljoen euro. In België haalt de nummer één, Club Brugge, amper een gemiddelde waarde van 4,85 miljoen euro.

Zonder rekening te houden met Ajax zou de Jupiler Pro League het zelfs beter doen dan de Eredivisie, iets wat de voorbije jaren nooit het geval is geweest. Het staat dus vast dat de kloof tussen de Belgische en Nederlandse competitie een stuk kleiner is dan pakweg een tiental jaar geleden. Het grote verschil tussen beide landen blijft wel dat in België de clubs relatief dicht bij elkaar liggen op vlak van transferwaardes, terwijl er in Nederland een bijzonder grote kloof is tussen de grote clubs en de laagvliegers. Misschien dan toch maar eens nadenken over die BeNeLiga? 
Top vijf Jupiler Pro League:
1) Club Brugge - 4,85 miljoen euro
2) KRC Genk - 4,52 miljoen euro
3) RSC Anderlecht - 3,32 miljoen euro
4) KAA Gent - 2,82 miljoen euro
5) Standard Luik - 2,35 miljoen euro
Top vijf Eredivsie:
1) Ajax - 12,96 miljoen euro
2) PSV - 8,13 miljoen euro
3) Feyenoord - 3,38 miljoen euro
4) AZ - 2,96 miljoen euro
5) FC Utrecht - 1,77 miljoen euro

LEES OOK: 'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Als we het totaalplaatje bekijken, is de JPL sterker dan de Eredivisie.

Meest recent

Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

0
0
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

46
46
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

40
40
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

31
31
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

68
68
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

101
101
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

120
120
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

50
50
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

131
131
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

108
108
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

289
289
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

144
144
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

45
45
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

146
146
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

108
108
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

719
719
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

387
387
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

348
348
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

139
139
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

525
525
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

264
264
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

197
197
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

662
662
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

202
202

Meer sportnieuws