Domper voor Nederland, opsteker voor Club Brugge?

door
Domper voor Nederland, opsteker voor Club Brugge?

Club Brugge heeft vrijdag tegen KV Oostende iets recht zetten na de eerste competitienederlaag van het seizoen, maar vooral de wedstrijd die daarop volgt, is van tel. In de Champions League gaat Blauw-Zwart volgende week dinsdag namelijk op bezoek bij Galatasaray. En indien de West-Vlamingen hun kansen op een Europees najaar in eigen handen willen houden, mag daar absoluut niet verloren worden.


Een zware opdracht, want in Istanbul wordt opnieuw een heuse heksenketel verwacht. Toch zijn de troepen van Philippe Clement  zeker niet kansloos, want in de heenwedstrijd in Jan Breydel was het minstens de evenknie van de Turkse topclub. Bovendien zal Galatasaray de partij allicht aanvatten met een handicap. Diverse Turkse media melden namelijk dat (top)spits Radamel Falcao er niet bij zal zijn in de return. 

UPDATE 17/11
Behalve Falcao moet Fatih Terim het de volgende weken ook nog zonder diens doublure Florin Andone stellen, en dus liet de legendarische coach al weten dat Ryan Babel na de interlandbreak van de flank naar de punt van de aanval zal verhuizen. Die rol nam de 62-voudig Oranje-international zaterdag tegen Noord-Ierland bij het nationale elftal al voor zich, nu moet hij het tot de winterstop ook in Turkije daar zien te rooien. En waarschijnlijk dus ook in het volgende, levensbelangrijke Champions League-duel tegen Club Brugge.

UPDATE 18/11
Mogelijk krijgt Blauw-Zwart in Istanboel een volledig vertimmerde voorlinie voor de kiezen, want ook Babel kampt volgens Het Nieuwsblad na de draw tegen de Noord-Ieren nu met fysieke klachten. De 32-jarige aanvaller zwaaide alvast af voor de interland van morgen tegen Estland en keerde terug naar Turkije om daar aan zijn herstel te werken.

Dat zal nodig zijn ook, want indien Babel niet speelklaar geraakt voor de confrontatie met Club Brugge moet Terim al helemaal gaan goochelen met zijn aanvalslinie. Een echte spits heeft hij in zijn kern namelijk niet meer voorhanden. Clement en co zullen het allemaal dus graag zien gebeuren, want met een zege op bezoek bij Galatasary behoudt Club zelfs nog een waterkansje op de volgende ronde.

LEES OOK: Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Zal Club Brugge volgende week winnen in Istanboel?

Meest recent

'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

19
19
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

53
53
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

122
122
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

32
32
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

84
84
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

63
63
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

74
74
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

68
68
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

62
62
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

418
418
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

375
375
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

67
67
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

206
206
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

245
245
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

71
71
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

171
171
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

52
52
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

411
411
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

509
509
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

421
421
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

60
60
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

368
368

Meer sportnieuws