TRANSFERUURTJE: 'Mooie kans voor Club, Duivelse plannen bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mooie kans voor Club, Duivelse plannen bij Barça'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge aasde afgelopen zomer nadrukkelijk op de komst van Victor Wanyama, maar met een akkoord in zicht bleef een deal toch uit. Komende winter krijgt Blauw-Zwart mogelijk een herkansing. Volgens Football.London wil Tottenham de middenvelder in januari koste wat kost van de hand doen. Of Club nog steeds concrete interesse heeft valt echter te betwijfelen.

Enkele weken geleden geraakte bekend dat de 22-jarige Aurelio Buta zich bij Antwerp op de radar van enkele clubs uit de Premier League had gespeeld. Vooral Wolverhampton zou concreet zijn. Zo meldt The Sunday Mirror dat Antwerp een akkoord nadert met de huidige club van Leander Dendoncker. Het gaat om een huurbeurt in de winter, allicht met aankoopoptie.

KRC Genk heeft zijn nieuwe trainer dan toch gevonden. Zonder last-minute wendingen zal de 38-jarige Duitser Hannes Wolf maandag voorgesteld worden. In het verleden was hij actief bij onder meer VfB Stuttgart en Hamburg SV. Volgens Het Laatste Nieuws liet ook Marc Brys (STVV) zich aanbieden bij de landskampioen, maar hij was geen prioriteit.

BUITENLAND
Het Spaanse El Desmarque meldt dat FC Barcelona twee Rode Duivels op de verlanglijst heeft gezet. Volgens het medium zou het vizier op drie verdedigers uit de Premier League gericht zijn. Naast Eric Bailly (Manchester United) zouden ook Jan Vertonghen en Toby Alderweireld in beeld zijn. De twee Rode Duivels zitten momenteel in de laatste maanden van hun contract bij Tottenham en op dit moment is er geen sprake van een verlenging. Iets waar Barça dus van zou kunnen profiteren.

Thomas Meunier lijkt na het seizoen andere oorden op te zoeken. Zijn contract bij Paris Saint-Germain loopt immers af en volgens L'Equipe is de kans op een verlenging erg klein. Coach Thomas Tuchel zou hem verdedigend immers niet sterk genoeg vinden. Volgens kan medium kan hij mede door zijn prestaties bij de nationale ploeg alvast rekenen op voldoende interesse. Onder meer Juventus werd al meermaals genoemd.

Inter Milaan maakt nadrukkelijk werk van een stand-in voor Romelu Lukaku. Zo meldt The Sun dat de Milanezen nadrukkelijk werk maken van de komst van Olivier Giroud. De Fransman zit momenteel op een dood spoor bij Chelsea. Sportief directeur Piero Ausilio zou deze week alvast naar Londen zijn gereisd om de onderhandelingen op te starten. Milan Srkiniar wordt dan weer genoemd bij Real Madrid en FC Barcelona, maar Inter zou 75 miljoen euro vragen voor de verdediger.

Thierry Henry werd vorige week aangesteld als hoofdcoach van Montreal Impact en hij zou enkele bekende aanwinsten naar Canada willen halen. Nacer Chadli en Dries Mertens werden al genoemd, maar ook Cyle Larin zou een optie zijn. De spits wordt momenteel door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Club moet een nieuwe poging wagen voor Wanyama ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

33
33
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

77
77
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

126
126
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

265
265
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

379
379
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

503
503
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws