EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp"

door
EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp

KRC Genk gaat de Duitse coach Hannes Wolf aanstellen als nieuwe trainer. In het verleden was hij aan de slag bij Borussia Dortmund (jeugd) en trainde hij de eerste elftallen van VfB Stuttgart en Hamburger SV. Wat voor coach is Wolf? 

Hij staat te boek als een groot talent in de Duitse trainerswereld en met zijn 38 jaar is hij nog piepjong. We spraken met Henrik Jacobs, journalist bij de Hamburger Abendblatt. “Wolf werkt zeer graag met jonge spelers en staat voor aanvallend voetbal met veel pressing naar voren toe. Orel Mangala was altijd zijn favoriete speler, ze werkten samen bij Dortmund, Stuttgart en Hamburg.”


Onze landgenoot Mangala had Wolf al drie keer als coach.

Orel Mangala

De ex-speler van Anderlecht is enthousiast over de Duitser. "Het is een trainer die dicht bij zijn spelers staat en hij heeft een goede relatie met de jonge spelers. Hij houdt ervan om aanvallend te voetballen met daaraan een goede mentaliteit gekoppeld. Het is een zéér goede coach", looft Mangala Wolf tegenover onze redactie.

Bij Hamburg ging het wel mis vorig seizoen en Jacobs legt uit waarom. “Bij Hamburg kende hij een zeer goede start en ze wonnen zeven van hun eerste acht wedstrijden. Tijdens de winterstop kreeg hij wat problemen met Christoph Moritz (die vertrok) en Lewis Holtby, zij waren vrienden van de vorige coach, Christian Titz. Nadien was de sfeer in de ploeg minder. Bovendien geraakten zijn belangrijke spelers Aaron Hunt en Hee Chan Hwang ook geblesseerd." 


Wolf neemt met Moreira zijn eigen assistent mee.

De kans is wel groot dat Wolf zijn eigen assistent zal willen meenemen. Daar heeft hij een goede reden voor. “Daarnaast was er ook het probleem bij de technische staf, waar hij geen hulp kreeg. Hij kwam zonder assistent naar Hamburg en hij werkte er samen met voormalige assistenten van Titz: Andre Kilian en Maik Goebbels, wat toch uitzonderlijk is. Achteraf bekeken was er geen goede connectie tussen hen. Misschien zal Moreira (jarenlang zijn assistent, nvdr.) met hem meegaan?” 

Weigerde Bochum en Nürnberg 

Wolf is een jonge coach, die in Duitsland aanzien wordt als een talentvolle trainer. “Ik denk wel dat hij een coach met veel talent is. Hamburg was misschien nog een stap te ver in deze fase van zijn carrière. Hij werd aan het einde van het seizoen ontslagen en kreeg nadien aanbiedingen van Bochum en Nürnberg, maar hij wilde liefst in het buitenland aan de slag gaan.” 

Pikant detail: Jürgen Klopp, twee keer tegenstander van Genk in de Champions League, is een goede vriend van Wolf. Zijn visie inzake voetbal sluit heel erg aan met die van de Liverpool-coach: aanvallend denken met de pressing naar voren toe. “Wolf is close met Klöpp. Hij was de reden waarom Wolf indertijd naar Dortmund kwam."

Maakt Genk de goede keuze met Wolf?

Meest recent

'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

6
6
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

54
54
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

32
32
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

64
64
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

86
86
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

82
82
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

60
60
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

170
170
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

113
113
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

144
144
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

212
212
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

227
227
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

215
215
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

386
386
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

626
626
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

302
302
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

496
496
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

413
413
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

431
431
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102

Meer sportnieuws