EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp"

door
EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp

KRC Genk gaat de Duitse coach Hannes Wolf aanstellen als nieuwe trainer. In het verleden was hij aan de slag bij Borussia Dortmund (jeugd) en trainde hij de eerste elftallen van VfB Stuttgart en Hamburger SV. Wat voor coach is Wolf? 

Hij staat te boek als een groot talent in de Duitse trainerswereld en met zijn 38 jaar is hij nog piepjong. We spraken met Henrik Jacobs, journalist bij de Hamburger Abendblatt. “Wolf werkt zeer graag met jonge spelers en staat voor aanvallend voetbal met veel pressing naar voren toe. Orel Mangala was altijd zijn favoriete speler, ze werkten samen bij Dortmund, Stuttgart en Hamburg.”


Onze landgenoot Mangala had Wolf al drie keer als coach.

Orel Mangala

De ex-speler van Anderlecht is enthousiast over de Duitser. "Het is een trainer die dicht bij zijn spelers staat en hij heeft een goede relatie met de jonge spelers. Hij houdt ervan om aanvallend te voetballen met daaraan een goede mentaliteit gekoppeld. Het is een zéér goede coach", looft Mangala Wolf tegenover onze redactie.

Bij Hamburg ging het wel mis vorig seizoen en Jacobs legt uit waarom. “Bij Hamburg kende hij een zeer goede start en ze wonnen zeven van hun eerste acht wedstrijden. Tijdens de winterstop kreeg hij wat problemen met Christoph Moritz (die vertrok) en Lewis Holtby, zij waren vrienden van de vorige coach, Christian Titz. Nadien was de sfeer in de ploeg minder. Bovendien geraakten zijn belangrijke spelers Aaron Hunt en Hee Chan Hwang ook geblesseerd." 


Wolf neemt met Moreira zijn eigen assistent mee.

De kans is wel groot dat Wolf zijn eigen assistent zal willen meenemen. Daar heeft hij een goede reden voor. “Daarnaast was er ook het probleem bij de technische staf, waar hij geen hulp kreeg. Hij kwam zonder assistent naar Hamburg en hij werkte er samen met voormalige assistenten van Titz: Andre Kilian en Maik Goebbels, wat toch uitzonderlijk is. Achteraf bekeken was er geen goede connectie tussen hen. Misschien zal Moreira (jarenlang zijn assistent, nvdr.) met hem meegaan?” 

Weigerde Bochum en Nürnberg 

Wolf is een jonge coach, die in Duitsland aanzien wordt als een talentvolle trainer. “Ik denk wel dat hij een coach met veel talent is. Hamburg was misschien nog een stap te ver in deze fase van zijn carrière. Hij werd aan het einde van het seizoen ontslagen en kreeg nadien aanbiedingen van Bochum en Nürnberg, maar hij wilde liefst in het buitenland aan de slag gaan.” 

Pikant detail: Jürgen Klopp, twee keer tegenstander van Genk in de Champions League, is een goede vriend van Wolf. Zijn visie inzake voetbal sluit heel erg aan met die van de Liverpool-coach: aanvallend denken met de pressing naar voren toe. “Wolf is close met Klöpp. Hij was de reden waarom Wolf indertijd naar Dortmund kwam."

Maakt Genk de goede keuze met Wolf?

Meest recent

'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

4
4
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

84
84
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

23
23
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

137
137
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

71
71
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

35
35
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

55
55
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

276
276
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

127
127
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

296
296
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

452
452
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

292
292
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

111
111
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

178
178
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

288
288
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

298
298
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

274
274
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

133
133
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

874
874
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

453
453
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

241
241
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

108
108
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

169
169
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

218
218

Meer sportnieuws