EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp"

door
EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp

KRC Genk gaat de Duitse coach Hannes Wolf aanstellen als nieuwe trainer. In het verleden was hij aan de slag bij Borussia Dortmund (jeugd) en trainde hij de eerste elftallen van VfB Stuttgart en Hamburger SV. Wat voor coach is Wolf? 

Hij staat te boek als een groot talent in de Duitse trainerswereld en met zijn 38 jaar is hij nog piepjong. We spraken met Henrik Jacobs, journalist bij de Hamburger Abendblatt. “Wolf werkt zeer graag met jonge spelers en staat voor aanvallend voetbal met veel pressing naar voren toe. Orel Mangala was altijd zijn favoriete speler, ze werkten samen bij Dortmund, Stuttgart en Hamburg.”


Onze landgenoot Mangala had Wolf al drie keer als coach.

Orel Mangala

De ex-speler van Anderlecht is enthousiast over de Duitser. "Het is een trainer die dicht bij zijn spelers staat en hij heeft een goede relatie met de jonge spelers. Hij houdt ervan om aanvallend te voetballen met daaraan een goede mentaliteit gekoppeld. Het is een zéér goede coach", looft Mangala Wolf tegenover onze redactie.

Bij Hamburg ging het wel mis vorig seizoen en Jacobs legt uit waarom. “Bij Hamburg kende hij een zeer goede start en ze wonnen zeven van hun eerste acht wedstrijden. Tijdens de winterstop kreeg hij wat problemen met Christoph Moritz (die vertrok) en Lewis Holtby, zij waren vrienden van de vorige coach, Christian Titz. Nadien was de sfeer in de ploeg minder. Bovendien geraakten zijn belangrijke spelers Aaron Hunt en Hee Chan Hwang ook geblesseerd." 


Wolf neemt met Moreira zijn eigen assistent mee.

De kans is wel groot dat Wolf zijn eigen assistent zal willen meenemen. Daar heeft hij een goede reden voor. “Daarnaast was er ook het probleem bij de technische staf, waar hij geen hulp kreeg. Hij kwam zonder assistent naar Hamburg en hij werkte er samen met voormalige assistenten van Titz: Andre Kilian en Maik Goebbels, wat toch uitzonderlijk is. Achteraf bekeken was er geen goede connectie tussen hen. Misschien zal Moreira (jarenlang zijn assistent, nvdr.) met hem meegaan?” 

Weigerde Bochum en Nürnberg 

Wolf is een jonge coach, die in Duitsland aanzien wordt als een talentvolle trainer. “Ik denk wel dat hij een coach met veel talent is. Hamburg was misschien nog een stap te ver in deze fase van zijn carrière. Hij werd aan het einde van het seizoen ontslagen en kreeg nadien aanbiedingen van Bochum en Nürnberg, maar hij wilde liefst in het buitenland aan de slag gaan.” 

Pikant detail: Jürgen Klopp, twee keer tegenstander van Genk in de Champions League, is een goede vriend van Wolf. Zijn visie inzake voetbal sluit heel erg aan met die van de Liverpool-coach: aanvallend denken met de pressing naar voren toe. “Wolf is close met Klöpp. Hij was de reden waarom Wolf indertijd naar Dortmund kwam."

Maakt Genk de goede keuze met Wolf?

Meest recent

Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

1
1
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

6
6
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

23
23
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

130
130
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

149
149
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

58
58
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

357
357
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

213
213
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

314
314
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

241
241
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

137
137
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

268
268
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

222
222
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1035
1035
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

244
244
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

179
179
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1095
1095
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

455
455
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

178
178
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

279
279
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1090
1090
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

424
424
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

240
240

Meer sportnieuws