EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp"

550
EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp

KRC Genk gaat de Duitse coach Hannes Wolf aanstellen als nieuwe trainer. In het verleden was hij aan de slag bij Borussia Dortmund (jeugd) en trainde hij de eerste elftallen van VfB Stuttgart en Hamburger SV. Wat voor coach is Wolf? 

Hij staat te boek als een groot talent in de Duitse trainerswereld en met zijn 38 jaar is hij nog piepjong. We spraken met Henrik Jacobs, journalist bij de Hamburger Abendblatt. “Wolf werkt zeer graag met jonge spelers en staat voor aanvallend voetbal met veel pressing naar voren toe. Orel Mangala was altijd zijn favoriete speler, ze werkten samen bij Dortmund, Stuttgart en Hamburg.”


Onze landgenoot Mangala had Wolf al drie keer als coach.

Orel Mangala

De ex-speler van Anderlecht is enthousiast over de Duitser. "Het is een trainer die dicht bij zijn spelers staat en hij heeft een goede relatie met de jonge spelers. Hij houdt ervan om aanvallend te voetballen met daaraan een goede mentaliteit gekoppeld. Het is een zéér goede coach", looft Mangala Wolf tegenover onze redactie.

Bij Hamburg ging het wel mis vorig seizoen en Jacobs legt uit waarom. “Bij Hamburg kende hij een zeer goede start en ze wonnen zeven van hun eerste acht wedstrijden. Tijdens de winterstop kreeg hij wat problemen met Christoph Moritz (die vertrok) en Lewis Holtby, zij waren vrienden van de vorige coach, Christian Titz. Nadien was de sfeer in de ploeg minder. Bovendien geraakten zijn belangrijke spelers Aaron Hunt en Hee Chan Hwang ook geblesseerd." 


Wolf neemt met Moreira zijn eigen assistent mee.

De kans is wel groot dat Wolf zijn eigen assistent zal willen meenemen. Daar heeft hij een goede reden voor. “Daarnaast was er ook het probleem bij de technische staf, waar hij geen hulp kreeg. Hij kwam zonder assistent naar Hamburg en hij werkte er samen met voormalige assistenten van Titz: Andre Kilian en Maik Goebbels, wat toch uitzonderlijk is. Achteraf bekeken was er geen goede connectie tussen hen. Misschien zal Moreira (jarenlang zijn assistent, nvdr.) met hem meegaan?” 

Weigerde Bochum en Nürnberg 

Wolf is een jonge coach, die in Duitsland aanzien wordt als een talentvolle trainer. “Ik denk wel dat hij een coach met veel talent is. Hamburg was misschien nog een stap te ver in deze fase van zijn carrière. Hij werd aan het einde van het seizoen ontslagen en kreeg nadien aanbiedingen van Bochum en Nürnberg, maar hij wilde liefst in het buitenland aan de slag gaan.” 

Pikant detail: Jürgen Klopp, twee keer tegenstander van Genk in de Champions League, is een goede vriend van Wolf. Zijn visie inzake voetbal sluit heel erg aan met die van de Liverpool-coach: aanvallend denken met de pressing naar voren toe. “Wolf is close met Klöpp. Hij was de reden waarom Wolf indertijd naar Dortmund kwam."

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Maakt Genk de goede keuze met Wolf?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

133
133
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

291
291
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws