EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp"

door
EXCLUSIEF: Genk kiest voor Wolf: “Zeer goede coach en hij is close met Klopp

KRC Genk gaat de Duitse coach Hannes Wolf aanstellen als nieuwe trainer. In het verleden was hij aan de slag bij Borussia Dortmund (jeugd) en trainde hij de eerste elftallen van VfB Stuttgart en Hamburger SV. Wat voor coach is Wolf? 

Hij staat te boek als een groot talent in de Duitse trainerswereld en met zijn 38 jaar is hij nog piepjong. We spraken met Henrik Jacobs, journalist bij de Hamburger Abendblatt. “Wolf werkt zeer graag met jonge spelers en staat voor aanvallend voetbal met veel pressing naar voren toe. Orel Mangala was altijd zijn favoriete speler, ze werkten samen bij Dortmund, Stuttgart en Hamburg.”


Onze landgenoot Mangala had Wolf al drie keer als coach.

Orel Mangala

De ex-speler van Anderlecht is enthousiast over de Duitser. "Het is een trainer die dicht bij zijn spelers staat en hij heeft een goede relatie met de jonge spelers. Hij houdt ervan om aanvallend te voetballen met daaraan een goede mentaliteit gekoppeld. Het is een zéér goede coach", looft Mangala Wolf tegenover onze redactie.

Bij Hamburg ging het wel mis vorig seizoen en Jacobs legt uit waarom. “Bij Hamburg kende hij een zeer goede start en ze wonnen zeven van hun eerste acht wedstrijden. Tijdens de winterstop kreeg hij wat problemen met Christoph Moritz (die vertrok) en Lewis Holtby, zij waren vrienden van de vorige coach, Christian Titz. Nadien was de sfeer in de ploeg minder. Bovendien geraakten zijn belangrijke spelers Aaron Hunt en Hee Chan Hwang ook geblesseerd." 


Wolf neemt met Moreira zijn eigen assistent mee.

De kans is wel groot dat Wolf zijn eigen assistent zal willen meenemen. Daar heeft hij een goede reden voor. “Daarnaast was er ook het probleem bij de technische staf, waar hij geen hulp kreeg. Hij kwam zonder assistent naar Hamburg en hij werkte er samen met voormalige assistenten van Titz: Andre Kilian en Maik Goebbels, wat toch uitzonderlijk is. Achteraf bekeken was er geen goede connectie tussen hen. Misschien zal Moreira (jarenlang zijn assistent, nvdr.) met hem meegaan?” 

Weigerde Bochum en Nürnberg 

Wolf is een jonge coach, die in Duitsland aanzien wordt als een talentvolle trainer. “Ik denk wel dat hij een coach met veel talent is. Hamburg was misschien nog een stap te ver in deze fase van zijn carrière. Hij werd aan het einde van het seizoen ontslagen en kreeg nadien aanbiedingen van Bochum en Nürnberg, maar hij wilde liefst in het buitenland aan de slag gaan.” 

Pikant detail: Jürgen Klopp, twee keer tegenstander van Genk in de Champions League, is een goede vriend van Wolf. Zijn visie inzake voetbal sluit heel erg aan met die van de Liverpool-coach: aanvallend denken met de pressing naar voren toe. “Wolf is close met Klöpp. Hij was de reden waarom Wolf indertijd naar Dortmund kwam."

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Maakt Genk de goede keuze met Wolf?

Meest recent

'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

20
20
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

25
25
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

57
57
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

137
137
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

83
83
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

188
188
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

71
71
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

19
19
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

204
204
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

208
208
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

428
428
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

743
743
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

80
80
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

191
191
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

108
108
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

354
354
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

84
84
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

202
202
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

327
327
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

783
783
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1121
1121
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

369
369

Meer sportnieuws