Verheyen hint op einde van Kompany bij Rode Duivels

747 stemmen
Verheyen hint op einde van Kompany bij Rode Duivels

Het verhoopte perfecte rapport in de EK-kwalificatieronde is na de 1-4 zege weer een flinke stap dichterbij, in eigen huis tegen Cyprus mogen de Rode Duivels nu geen misstap meer begaan. Vanaf dan kunnen de ogen dan ook eindelijk helemaal op volgende zomer gericht worden. Daarbij zal niet alleen de 23-koppige selectie, maar ook het basiselftal de nodige voer voor discussie opleveren.


Al staat het geraamte van Roberto Martinez wel grotendeels als een huis. Van Thibaut Courtois in doel over Kevin De Bruyne en Axel Witsel op het middenveld tot Romelu Lukaku in de punt van de aanval: de typeploeg van de Rode Duivels staat haast in steen gebeiteld, zeker wanneer iedereen fit is. Zaterdag was dat evenwel andermaal niet het geval, want zowel Jan Vertonghen, Thomas Meunier als Vincent Kompany gaven geblesseerd verstek.

In Het Nieuwsblad lijkt Gert Verheyen echter in twijfel te trekken of die laatste nog wel terug in de ploeg zal komen; tijdens zijn analyse van de partij in Rusland merkte de analist namelijk op dat de terugkeer van Meunier en Vertonghen zou betekenen dat de sterkste elf op het veld staan, waarbij dus met geen woord over de speler-manager van Anderlecht gerept werd. Aangezien Verheyen vervolgens ook nog eens de lofzang van Dedryck Boyata zong, lijkt hij er dus op te hinten dat Kompany zijn status als defensieleider bij het nationale elftal mogelijk definitief kwijt is.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Indien fit moet Kompany nog steeds titularis zijn bij de Rode Duivels

Meest recent

‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

55
55
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

257
257
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

66
66
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

43
43
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

46
46
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

89
89
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

54
54
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

80
80
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

321
321
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

30
30
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

162
162
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

90
90
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

293
293
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

145
145
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

68
68
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

752
752
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

259
259
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

123
123
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

140
140
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

209
209
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

575
575
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

146
146
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

178
178
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

216
216
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

270
270

Meer sportnieuws