IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

door
IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

De nationale beloften hebben zondag een straffe zege geboekt in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2021. De jongens van bondscoach Johan Walem wonnen immers met 2-3 op het veld van Duitsland. Aanvoerder Zinho Vanheusden opende de score, maar dé grote uitblinker was Loïs Openda met twee goals en een assist.


Om uitzicht te houden op de kwalificatie voor de eindronde moest er punten geraapt worden op bezoek bij de Duitsers, die tot dusver ongeslagen waren. Bij een nederlaag leek het quasi over en uit. Maar de Belgen begonnen sterk aan de partij. Aanvoerder Vanheusden wist op assist van Openda de score te openen. De verdediger van Standard kreeg niet veel later dé kans om de voorsprong te verdubbelen, maar miste vanop elfmeter. Het ging zelfs van kwaad naar erger, zo maakten Duitsers vervolgens weer gelijk.

Maar toch gingen de Belgen op een voorsprong de rust in. Jelle Bataille zet Openda op weg naar de fraaie 1-2. En de spits van Club Brugge liet ook na de rust van zich spreken. Als een echte killer zette hij de 1-3 op het bord. Toch werd het in de slotfase nog spannend omdat Vanheusden dit keer in eigen doel scoorde. Het werd even pompen of verzuipen, maar de ploeg van Walem bleef toch overeind.

In de stand springen de Belgen naar een voorlopige leidersplaats met zeven punten uit vier wedstrijden. De Duitsers tellen zes stuks, maar hebben nog een wedstrijd tegoed. Kwalificatie is momenteel dus nog veraf, maar de mini-Duivels hebben alles wel weer opengegooid.

LEES OOK: Juventus baalt nu al: financiële deals Openda op straat

Openda moet ook meer kansen krijgen bij Club ...

Meest recent

"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

22
22
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

63
63
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

16
16
Seys maakt zijn rapport op na examen tegen Yamal

Club Brugge heeft woensdagavond indruk gemaakt door in de Champions League FC Barcelona in bedwang ...

71
71
Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

42
42
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

312
312
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

271
271
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

220
220
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

504
504
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

104
104
Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Club Brugge zorgde voor een enorme stunt in de Champions League door 3-3 gelijk te spelen tegen FC ...

282
282
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan ...

98
98
Henry met tirade over Barça: "Alle respect voor Club..."

Club Brugge heeft woensdag voor het meest spraakmakende resultaat van de avond in de Champions ...

135
135
'Anderlecht neemt beslissing over terugkeer Duranville'

Anderlecht was in de zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt de kans groot ...

278
278
'Lucas Stassin in januari naar Premier League'

De voorbije maanden werd Lucas Stassin nadrukkelijk naar voor geschoven als een potentiële Rode ...

75
75
Eén dissonant in geweldige Club-Barça: "Geen goede score"

Club Brugge gaat over de tongen in Europa, want het zorgde voor een spectaculaire avond tegen FC ...

392
392
Selectie Rode Duivels: 3 enorme verrassingen op komst?

Binnenkort moeten de Rode Duivels hun WK-ticket definitief over de streep zien te trekken. Daarvoor ...

278
278
Mechele onder de indruk: "Dat zie je niet in België"

Club Brugge had het defensief zeker niet makkelijk tegen FC Barcelona. Het speelde zeker niet slecht ...

268
268
Fink met verrassende uitspraak: “Sterker dan de Serie A"

KRC Genk speelt vanavond tegen Sporting Braga. Dat is een pittige tegenstander en de Limburgers gaan ...

70
70
Van Basten ontploft na duel Club Brugge: “Schandalig!”

Club Brugge speelde een bijzonder goede partij tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart juichte nog eens twee ...

1102
1102
Luis Oliveira is terug: Belgische ex-topspits opnieuw coach

De jonge garde onder jullie zal Luis Oliveira wellicht niet kennen. Hij was pakweg dertig jaar ...

82
82
‘Antwerp davert: ex-Club Brugge coach staat al klaar’

Antwerp wankelt en de druk op Stef Wils piekt. De vijf trainers die in juni nog op de shortlist ...

1690
1690
Yamal reageert op Brugs gefluit, Flick vol lof over Club

FC Barcelona speelde 3-3 op het veld van Club Brugge. Dat was alles bij elkaar een verdiende ...

821
821

Meer sportnieuws