IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

door
IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

De nationale beloften hebben zondag een straffe zege geboekt in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2021. De jongens van bondscoach Johan Walem wonnen immers met 2-3 op het veld van Duitsland. Aanvoerder Zinho Vanheusden opende de score, maar dé grote uitblinker was Loïs Openda met twee goals en een assist.


Om uitzicht te houden op de kwalificatie voor de eindronde moest er punten geraapt worden op bezoek bij de Duitsers, die tot dusver ongeslagen waren. Bij een nederlaag leek het quasi over en uit. Maar de Belgen begonnen sterk aan de partij. Aanvoerder Vanheusden wist op assist van Openda de score te openen. De verdediger van Standard kreeg niet veel later dé kans om de voorsprong te verdubbelen, maar miste vanop elfmeter. Het ging zelfs van kwaad naar erger, zo maakten Duitsers vervolgens weer gelijk.

Maar toch gingen de Belgen op een voorsprong de rust in. Jelle Bataille zet Openda op weg naar de fraaie 1-2. En de spits van Club Brugge liet ook na de rust van zich spreken. Als een echte killer zette hij de 1-3 op het bord. Toch werd het in de slotfase nog spannend omdat Vanheusden dit keer in eigen doel scoorde. Het werd even pompen of verzuipen, maar de ploeg van Walem bleef toch overeind.

In de stand springen de Belgen naar een voorlopige leidersplaats met zeven punten uit vier wedstrijden. De Duitsers tellen zes stuks, maar hebben nog een wedstrijd tegoed. Kwalificatie is momenteel dus nog veraf, maar de mini-Duivels hebben alles wel weer opengegooid.

LEES OOK: 'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Openda moet ook meer kansen krijgen bij Club ...

Meest recent

Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

23
23
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

21
21
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

190
190
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

39
39
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

130
130
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

387
387
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

131
131
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

638
638
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

398
398
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

336
336
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

510
510
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

61
61
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

503
503
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

384
384
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

264
264
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

314
314
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

99
99
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

719
719
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

268
268
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

525
525
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

767
767
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

218
218
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

448
448
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

199
199

Meer sportnieuws