IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

1105 stemmen
IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

De nationale beloften hebben zondag een straffe zege geboekt in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2021. De jongens van bondscoach Johan Walem wonnen immers met 2-3 op het veld van Duitsland. Aanvoerder Zinho Vanheusden opende de score, maar dé grote uitblinker was Loïs Openda met twee goals en een assist.


Om uitzicht te houden op de kwalificatie voor de eindronde moest er punten geraapt worden op bezoek bij de Duitsers, die tot dusver ongeslagen waren. Bij een nederlaag leek het quasi over en uit. Maar de Belgen begonnen sterk aan de partij. Aanvoerder Vanheusden wist op assist van Openda de score te openen. De verdediger van Standard kreeg niet veel later dé kans om de voorsprong te verdubbelen, maar miste vanop elfmeter. Het ging zelfs van kwaad naar erger, zo maakten Duitsers vervolgens weer gelijk.

Maar toch gingen de Belgen op een voorsprong de rust in. Jelle Bataille zet Openda op weg naar de fraaie 1-2. En de spits van Club Brugge liet ook na de rust van zich spreken. Als een echte killer zette hij de 1-3 op het bord. Toch werd het in de slotfase nog spannend omdat Vanheusden dit keer in eigen doel scoorde. Het werd even pompen of verzuipen, maar de ploeg van Walem bleef toch overeind.

In de stand springen de Belgen naar een voorlopige leidersplaats met zeven punten uit vier wedstrijden. De Duitsers tellen zes stuks, maar hebben nog een wedstrijd tegoed. Kwalificatie is momenteel dus nog veraf, maar de mini-Duivels hebben alles wel weer opengegooid.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Openda moet ook meer kansen krijgen bij Club ...

Meest recent

Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

0
0
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

13
13
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

50
50
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

20
20
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

179
179
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

76
76
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

505
505
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

43
43
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

219
219
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

213
213
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

463
463
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

415
415
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

480
480
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

102
102
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

213
213
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

138
138
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

269
269
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

539
539
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

330
330
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154

Meer sportnieuws