HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

door
HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

KRC Genk besloot afgelopen dinsdag om de samenwerking met Felice Mazzu stop te zetten en was sindsdien verwoed op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De beslissing zou nu echter gevallen zijn. Zo meldt Het Belang van Limburg dat de jonge Duitser Hannes Wolf maandag zal voorgesteld worden bij de regerende landskampioen.


Sinds het vertrek van Mazzu deden verschillende namen de ronde. Wouter Vrancken verlengde echter bij KV Mechelen, terwijl STVV niet van plan was om Marc Brys naar de provincierivaal te laten vertrekken. Besnik Hasi was wel een concrete optie, maar het bleek te duur om hem af te kopen bij Al Raed. Bernd Storck wou naar verluidt enkel komen indien hij een hele hofhouding mocht meenemen en bij Genk houdt men liever vast aan de structuren die momenteel al zijn neergezet binnen de sportieve staf.

En dus ging Genk het in het buitenland zoeken. Volgens Het Belang van Limburg geraakten de gesprekken met Wolf dit weekend in een stroomversnelling terecht na het schrappen van bovengenoemde kandidaten. Een sluitend akkoord zou er op dit moment nog niet zijn, maar beide partijen zijn wel al flink naar mekaar toegegroeid. In het beste geval wordt de deal maandag gesloten en officieel aangekondigd, zodat de Duitser dinsdag al aan de slag kan.

GEWAAGDE ZET
Wolf is een jonge (38) en moderne trainer. Hij hanteert een wetenschappelijke benadering en staat voor redelijk aanvallend voetbal met een hoge pressing. Wat dat betreft zit hij dus in dezelfde lijn als de clubfilosofie van Genk. Maar het is ook een gewaagde zet, om niet te zeggen een risico. Wolf heeft immers slechts een beperkte ervaring op het hoogste niveau en was niet altijd even succesvol.

Zo leidde hij Stuttgart bijvoorbeeld richting promotie naar de Bundesliga, maar vervolgens bleef de bevestiging uit en werd hij al na enkele maanden ontslagen. Ook zijn vorige avontuur bij Hamburg SV draaide uit op een grote teleurstelling. Afwachten dus of het dit keer wel een succes wordt.

LEES OOK: KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Goede zet van Genk?

Meest recent

Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

0
0
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

111
111
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

51
51
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

102
102
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

638
638
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

129
129
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

39
39
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

36
36
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

274
274
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

247
247
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

135
135
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

367
367
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

333
333
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

210
210
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

358
358
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

121
121
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

69
69
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

238
238
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

390
390
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

416
416
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

339
339
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

400
400
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

157
157

Meer sportnieuws