HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

door
HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

KRC Genk besloot afgelopen dinsdag om de samenwerking met Felice Mazzu stop te zetten en was sindsdien verwoed op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De beslissing zou nu echter gevallen zijn. Zo meldt Het Belang van Limburg dat de jonge Duitser Hannes Wolf maandag zal voorgesteld worden bij de regerende landskampioen.


Sinds het vertrek van Mazzu deden verschillende namen de ronde. Wouter Vrancken verlengde echter bij KV Mechelen, terwijl STVV niet van plan was om Marc Brys naar de provincierivaal te laten vertrekken. Besnik Hasi was wel een concrete optie, maar het bleek te duur om hem af te kopen bij Al Raed. Bernd Storck wou naar verluidt enkel komen indien hij een hele hofhouding mocht meenemen en bij Genk houdt men liever vast aan de structuren die momenteel al zijn neergezet binnen de sportieve staf.

En dus ging Genk het in het buitenland zoeken. Volgens Het Belang van Limburg geraakten de gesprekken met Wolf dit weekend in een stroomversnelling terecht na het schrappen van bovengenoemde kandidaten. Een sluitend akkoord zou er op dit moment nog niet zijn, maar beide partijen zijn wel al flink naar mekaar toegegroeid. In het beste geval wordt de deal maandag gesloten en officieel aangekondigd, zodat de Duitser dinsdag al aan de slag kan.

GEWAAGDE ZET
Wolf is een jonge (38) en moderne trainer. Hij hanteert een wetenschappelijke benadering en staat voor redelijk aanvallend voetbal met een hoge pressing. Wat dat betreft zit hij dus in dezelfde lijn als de clubfilosofie van Genk. Maar het is ook een gewaagde zet, om niet te zeggen een risico. Wolf heeft immers slechts een beperkte ervaring op het hoogste niveau en was niet altijd even succesvol.

Zo leidde hij Stuttgart bijvoorbeeld richting promotie naar de Bundesliga, maar vervolgens bleef de bevestiging uit en werd hij al na enkele maanden ontslagen. Ook zijn vorige avontuur bij Hamburg SV draaide uit op een grote teleurstelling. Afwachten dus of het dit keer wel een succes wordt.

LEES OOK: 'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

Goede zet van Genk?

Meest recent

'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

2
2
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

350
350
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

25
25
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

21
21
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

629
629
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

32
32
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

127
127
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

429
429
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

276
276
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

670
670
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

228
228
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

556
556
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

101
101
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

571
571
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

391
391
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

724
724
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

623
623
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

196
196
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

512
512
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

446
446
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

262
262
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

226
226
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

371
371

Meer sportnieuws