HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

door
HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

KRC Genk besloot afgelopen dinsdag om de samenwerking met Felice Mazzu stop te zetten en was sindsdien verwoed op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De beslissing zou nu echter gevallen zijn. Zo meldt Het Belang van Limburg dat de jonge Duitser Hannes Wolf maandag zal voorgesteld worden bij de regerende landskampioen.


Sinds het vertrek van Mazzu deden verschillende namen de ronde. Wouter Vrancken verlengde echter bij KV Mechelen, terwijl STVV niet van plan was om Marc Brys naar de provincierivaal te laten vertrekken. Besnik Hasi was wel een concrete optie, maar het bleek te duur om hem af te kopen bij Al Raed. Bernd Storck wou naar verluidt enkel komen indien hij een hele hofhouding mocht meenemen en bij Genk houdt men liever vast aan de structuren die momenteel al zijn neergezet binnen de sportieve staf.

En dus ging Genk het in het buitenland zoeken. Volgens Het Belang van Limburg geraakten de gesprekken met Wolf dit weekend in een stroomversnelling terecht na het schrappen van bovengenoemde kandidaten. Een sluitend akkoord zou er op dit moment nog niet zijn, maar beide partijen zijn wel al flink naar mekaar toegegroeid. In het beste geval wordt de deal maandag gesloten en officieel aangekondigd, zodat de Duitser dinsdag al aan de slag kan.

GEWAAGDE ZET
Wolf is een jonge (38) en moderne trainer. Hij hanteert een wetenschappelijke benadering en staat voor redelijk aanvallend voetbal met een hoge pressing. Wat dat betreft zit hij dus in dezelfde lijn als de clubfilosofie van Genk. Maar het is ook een gewaagde zet, om niet te zeggen een risico. Wolf heeft immers slechts een beperkte ervaring op het hoogste niveau en was niet altijd even succesvol.

Zo leidde hij Stuttgart bijvoorbeeld richting promotie naar de Bundesliga, maar vervolgens bleef de bevestiging uit en werd hij al na enkele maanden ontslagen. Ook zijn vorige avontuur bij Hamburg SV draaide uit op een grote teleurstelling. Afwachten dus of het dit keer wel een succes wordt.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Goede zet van Genk?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

34
34
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

28
28
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

87
87
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

152
152
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

112
112
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

346
346
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

259
259
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

208
208
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

407
407
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws