HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

door
HBvL: 'Deal bijna rond, Genk heeft nieuwe coach beet'

KRC Genk besloot afgelopen dinsdag om de samenwerking met Felice Mazzu stop te zetten en was sindsdien verwoed op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De beslissing zou nu echter gevallen zijn. Zo meldt Het Belang van Limburg dat de jonge Duitser Hannes Wolf maandag zal voorgesteld worden bij de regerende landskampioen.


Sinds het vertrek van Mazzu deden verschillende namen de ronde. Wouter Vrancken verlengde echter bij KV Mechelen, terwijl STVV niet van plan was om Marc Brys naar de provincierivaal te laten vertrekken. Besnik Hasi was wel een concrete optie, maar het bleek te duur om hem af te kopen bij Al Raed. Bernd Storck wou naar verluidt enkel komen indien hij een hele hofhouding mocht meenemen en bij Genk houdt men liever vast aan de structuren die momenteel al zijn neergezet binnen de sportieve staf.

En dus ging Genk het in het buitenland zoeken. Volgens Het Belang van Limburg geraakten de gesprekken met Wolf dit weekend in een stroomversnelling terecht na het schrappen van bovengenoemde kandidaten. Een sluitend akkoord zou er op dit moment nog niet zijn, maar beide partijen zijn wel al flink naar mekaar toegegroeid. In het beste geval wordt de deal maandag gesloten en officieel aangekondigd, zodat de Duitser dinsdag al aan de slag kan.

GEWAAGDE ZET
Wolf is een jonge (38) en moderne trainer. Hij hanteert een wetenschappelijke benadering en staat voor redelijk aanvallend voetbal met een hoge pressing. Wat dat betreft zit hij dus in dezelfde lijn als de clubfilosofie van Genk. Maar het is ook een gewaagde zet, om niet te zeggen een risico. Wolf heeft immers slechts een beperkte ervaring op het hoogste niveau en was niet altijd even succesvol.

Zo leidde hij Stuttgart bijvoorbeeld richting promotie naar de Bundesliga, maar vervolgens bleef de bevestiging uit en werd hij al na enkele maanden ontslagen. Ook zijn vorige avontuur bij Hamburg SV draaide uit op een grote teleurstelling. Afwachten dus of het dit keer wel een succes wordt.

LEES OOK: Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

Goede zet van Genk?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

8
8
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

28
28
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

27
27
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

10
10
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

180
180
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

109
109
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

291
291
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

280
280
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

206
206
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

305
305
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

123
123
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

194
194
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

124
124
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

156
156
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

169
169
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

642
642
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

657
657
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

304
304
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

162
162
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

283
283

Meer sportnieuws