Europese pers kijkt met open mond naar Rode Duivels

door
Europese pers kijkt met open mond naar Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagavond nog eens de puntjes op de i gezet. Na een sterke eerste helft wonnen de Belgen met 1-4 op het veld van Rusland, een overwinning waarmee ze zich ook van groepswinst verzekerden. Vanuit de buitenlandse pers kwam er dan ook heel wat lof.


Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld, hoe de Russen hun tanden stuk moesten bijten. "België overklast Rusland met een show van de broers Hazard", kopt men. "In hun eerste grote test na de zware Nations League-nederlaag in Zwitserland, hebben de Rode Duivels alle tegenstand de kop ingedrukt door agressief te verdedigen en vooruit te gaan. Zij hebben bevestigd één van de topfavorieten te zijn voor het komende EK."

Bij het Spaanse Marca was er uiteraard veel aandacht voor de prestatie van Eden Hazard. "Dubbele treffers van Hazard helpen een perfect België in Rusland. Beide ploegen kwamen met hun beste elftallen op het veld, maar de Belgen waren duidelijk beter dankzij een fantastische prestatie van Hazard. Het werd een Hazard-tentoonstelling en een zege in een 'officiële oefenmatch' voor de Belgen."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport ging gewoon door met de lofzang voor bondscoach Roberto Martinez en zijn mannen. "Een serieuze krachtmeting van België, dat het eveneens gekwalificeerde Rusland overdonderde. Lukaku was één van de protagonisten met een assist en een doelpunt, maar de hoofdrol werd opgeëist door de broers Hazard. Zij scoorden de eerste drie doelpunten van de match."

Ook in Nederland was men onder de indruk. "België veegt de vloer aan met Rusland", kopt De Telegraaf. "België vernedert Rusland voor eigen publiek in duel om de eer", klinkt het bij Algemeen Dagblad. Slotwoord is voor de Engelsen. "België vernietigt Rusland om de topnotering in poule I te verzekeren", aldus Sky Sports. "Rusland werd bij momenten omver geblazen door de Belgen", zag BBC.

LEES OOK: Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

België hoort bij de drie grootste favorieten voor het EK ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

66
66
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

22
22
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

58
58
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

22
22
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

130
130
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

111
111
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

132
132
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

44
44
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

590
590
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

320
320
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

559
559
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

308
308
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

117
117
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

371
371
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

295
295
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

363
363
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

52
52
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

213
213
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

184
184

Meer sportnieuws