TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

door
TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge lijkt er vooral in aanvallend opzicht het een en ander op til te zijn. Zo kan Emmanuel Dennis rekenen op interesse van Leicester City, al houden de Engelsen wel nog meerdere alternatieven achter de hand en heeft de Nigeriaan dus met de nodige concurrentie af te rekenen in zijn hoop een transfer naar Engeland te versieren. Mbaye Diagne zou dan weer niet teruggestuurd worden naar moederclub Galatasaray, maar gewoon aan boord mogen blijven tot het einde van het seizoen. Dat betekent dat er door een eventuele komst van Taiwo Awoniyi, ex-Moeskroen, een streep getrokken kan worden.



In Anderlecht is er momenteel vooral veel te doen rond Sambi Lokonga, maar de geruchten over een mogelijk vertrek kunnen de vuilbak in. De middenvelder gaf zelf aan nog twee jaar in het Lotto Park te willen blijven, mits verbeterde voorwaarden. Aan inkomende zijde is Paars-Wit dan weer bezig met enkele leendossiers. Moise Kean (Everton) lijkt alvast onhaalbaar, Jean-Clair Todibo (Barcelona) is wel nog een optie. Toptalent Samson Tijani, die op interesse van zowat alle grote clubs mag rekenen, zou eveneens enkel op huurbasis haalbaar zijn, Alhassan Yusuf staat ook nog steeds op de radar. Huidige tophuurling Nacer Chadli liet ten slotte weten niet weigerachtig te staan tegenover een verlengd verblijf in Brussel.



KRC Genk blijft dan weer op zoek naar een nieuwe trainer. Wouter Vrancken wordt dat al niet, want hij tekende bij in Mechelen, en ook Bernd Storck mag naar verluidt van de lijst geschrapt worden. Genk zou nu nog met drie kandidaten onderhandelen, onder wie één buitenlander die nog nooit in ons land aan de slag was. Dat zou Hannes Wolf, ex-coach van onder meer Stuttgart en Hamburger SV, zijn. De Duitser zit wel al een jaar zonder club.

BUITENLAND
Hét transfertarget in het internationale topvoetbal de komende mercato’s is en blijft Kylian Mbappé. Zo zou Real Madrid nu zelfs 400 miljoen over hebben om de Fransman naar Bernabéu te brengen, maar dreigen die inspanningen tevergeefs. Mbappé zou de lokroep van Madrid namelijk naast zich neer leggen en gewoon bij PSG blijven. Aan uitgaande zijde kan Gareth Bale niet snel genoeg vertrekken, hij flirt nu met een terugkeer naar Londen. Of het gaat om ex-club Tottenham dan wel grote rivaal Arsenal is nog niet geweten.



Bij die eerste lijkt het verhaal van Rode Duivels Jan Vertonghen en Toby Alderweireld uitgezongen. Het defensieduo mag aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk gratis vertrekken bij de Spurs. Arsenal zou zijn zinnen dan weer gezet hebben op de jonge Belg Orel Mangala, momenteel aan de slag bij Stuttgart. Nog in Engeland ziet het er tot slot naar uit dat David Silva zijn bestemming na zijn laatste seizoen bij Manchester City gekend is. De Spanjaard trekt vermoedelijk naar Vissel Kobe in Japan om er ploegmaat te worden van Thomas Vermaelen.



Van Japan naar de VS. Daar kondigde Zlatan Ibrahimovic pas zijn afscheid aan, Fiorentina is een van de ploegen die alvast haar best doet om de Zweed terug naar de Serie A te lokken. Intussen heeft de MLS zelf alweer een nieuwe topnaam in de rangen, want Thierry Henry ging aan de slag als trainer bij Montréal. Daar zou hij zijn zinnen zowaar gezet op Dries Mertens, stevig op weg naar de uitgang bij Napoli.



Nog in Italië is ook Cristiano Ronaldo het nu al grondig beu bij Juventus, hij azen op nog een laatste transfer terug richting Manchester United. Mogelijk wordt Donyell Malen van PSV zijn opvolger, zaakwaarnemer Mino Raiola zal er alvast alles aan doen om het goudhaantje naarTurijn te loodsen. Tot slot krijgen we daar binnenkort misschien ook wel Thomas Meunier te zien. De Rode Duivel zijn situatie bij PSG wordt nauwlettend opgevolgd, zelfs een wintertransfer valt niet uit te sluiten.

LEES OOK: Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Voor welke huurling moet Anderlecht vol gaan?

Meest recent

Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

17
17
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

136
136
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

472
472
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

90
90
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

578
578
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

144
144
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

141
141
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

302
302
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

163
163
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

308
308
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

413
413
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

20
20
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

231
231
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

46
46
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

340
340
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

329
329
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

75
75
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

357
357
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

530
530
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

770
770
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

652
652
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1221
1221
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

202
202
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

57
57
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1132
1132

Meer sportnieuws