TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

721 stemmen
TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge lijkt er vooral in aanvallend opzicht het een en ander op til te zijn. Zo kan Emmanuel Dennis rekenen op interesse van Leicester City, al houden de Engelsen wel nog meerdere alternatieven achter de hand en heeft de Nigeriaan dus met de nodige concurrentie af te rekenen in zijn hoop een transfer naar Engeland te versieren. Mbaye Diagne zou dan weer niet teruggestuurd worden naar moederclub Galatasaray, maar gewoon aan boord mogen blijven tot het einde van het seizoen. Dat betekent dat er door een eventuele komst van Taiwo Awoniyi, ex-Moeskroen, een streep getrokken kan worden.



In Anderlecht is er momenteel vooral veel te doen rond Sambi Lokonga, maar de geruchten over een mogelijk vertrek kunnen de vuilbak in. De middenvelder gaf zelf aan nog twee jaar in het Lotto Park te willen blijven, mits verbeterde voorwaarden. Aan inkomende zijde is Paars-Wit dan weer bezig met enkele leendossiers. Moise Kean (Everton) lijkt alvast onhaalbaar, Jean-Clair Todibo (Barcelona) is wel nog een optie. Toptalent Samson Tijani, die op interesse van zowat alle grote clubs mag rekenen, zou eveneens enkel op huurbasis haalbaar zijn, Alhassan Yusuf staat ook nog steeds op de radar. Huidige tophuurling Nacer Chadli liet ten slotte weten niet weigerachtig te staan tegenover een verlengd verblijf in Brussel.



KRC Genk blijft dan weer op zoek naar een nieuwe trainer. Wouter Vrancken wordt dat al niet, want hij tekende bij in Mechelen, en ook Bernd Storck mag naar verluidt van de lijst geschrapt worden. Genk zou nu nog met drie kandidaten onderhandelen, onder wie één buitenlander die nog nooit in ons land aan de slag was. Dat zou Hannes Wolf, ex-coach van onder meer Stuttgart en Hamburger SV, zijn. De Duitser zit wel al een jaar zonder club.

BUITENLAND
Hét transfertarget in het internationale topvoetbal de komende mercato’s is en blijft Kylian Mbappé. Zo zou Real Madrid nu zelfs 400 miljoen over hebben om de Fransman naar Bernabéu te brengen, maar dreigen die inspanningen tevergeefs. Mbappé zou de lokroep van Madrid namelijk naast zich neer leggen en gewoon bij PSG blijven. Aan uitgaande zijde kan Gareth Bale niet snel genoeg vertrekken, hij flirt nu met een terugkeer naar Londen. Of het gaat om ex-club Tottenham dan wel grote rivaal Arsenal is nog niet geweten.



Bij die eerste lijkt het verhaal van Rode Duivels Jan Vertonghen en Toby Alderweireld uitgezongen. Het defensieduo mag aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk gratis vertrekken bij de Spurs. Arsenal zou zijn zinnen dan weer gezet hebben op de jonge Belg Orel Mangala, momenteel aan de slag bij Stuttgart. Nog in Engeland ziet het er tot slot naar uit dat David Silva zijn bestemming na zijn laatste seizoen bij Manchester City gekend is. De Spanjaard trekt vermoedelijk naar Vissel Kobe in Japan om er ploegmaat te worden van Thomas Vermaelen.



Van Japan naar de VS. Daar kondigde Zlatan Ibrahimovic pas zijn afscheid aan, Fiorentina is een van de ploegen die alvast haar best doet om de Zweed terug naar de Serie A te lokken. Intussen heeft de MLS zelf alweer een nieuwe topnaam in de rangen, want Thierry Henry ging aan de slag als trainer bij Montréal. Daar zou hij zijn zinnen zowaar gezet op Dries Mertens, stevig op weg naar de uitgang bij Napoli.



Nog in Italië is ook Cristiano Ronaldo het nu al grondig beu bij Juventus, hij azen op nog een laatste transfer terug richting Manchester United. Mogelijk wordt Donyell Malen van PSV zijn opvolger, zaakwaarnemer Mino Raiola zal er alvast alles aan doen om het goudhaantje naarTurijn te loodsen. Tot slot krijgen we daar binnenkort misschien ook wel Thomas Meunier te zien. De Rode Duivel zijn situatie bij PSG wordt nauwlettend opgevolgd, zelfs een wintertransfer valt niet uit te sluiten.

LEES OOK: Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Voor welke huurling moet Anderlecht vol gaan?

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

10
10
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

87
87
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

34
34
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

37
37
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

74
74
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

64
64
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

28
28
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

273
273
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

49
49
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

163
163
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

220
220
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

61
61
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

156
156
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

251
251
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

174
174
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

126
126
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

371
371
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

232
232
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

225
225
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

266
266
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

414
414
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

270
270
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181

Meer sportnieuws