TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

door
TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge lijkt er vooral in aanvallend opzicht het een en ander op til te zijn. Zo kan Emmanuel Dennis rekenen op interesse van Leicester City, al houden de Engelsen wel nog meerdere alternatieven achter de hand en heeft de Nigeriaan dus met de nodige concurrentie af te rekenen in zijn hoop een transfer naar Engeland te versieren. Mbaye Diagne zou dan weer niet teruggestuurd worden naar moederclub Galatasaray, maar gewoon aan boord mogen blijven tot het einde van het seizoen. Dat betekent dat er door een eventuele komst van Taiwo Awoniyi, ex-Moeskroen, een streep getrokken kan worden.



In Anderlecht is er momenteel vooral veel te doen rond Sambi Lokonga, maar de geruchten over een mogelijk vertrek kunnen de vuilbak in. De middenvelder gaf zelf aan nog twee jaar in het Lotto Park te willen blijven, mits verbeterde voorwaarden. Aan inkomende zijde is Paars-Wit dan weer bezig met enkele leendossiers. Moise Kean (Everton) lijkt alvast onhaalbaar, Jean-Clair Todibo (Barcelona) is wel nog een optie. Toptalent Samson Tijani, die op interesse van zowat alle grote clubs mag rekenen, zou eveneens enkel op huurbasis haalbaar zijn, Alhassan Yusuf staat ook nog steeds op de radar. Huidige tophuurling Nacer Chadli liet ten slotte weten niet weigerachtig te staan tegenover een verlengd verblijf in Brussel.



KRC Genk blijft dan weer op zoek naar een nieuwe trainer. Wouter Vrancken wordt dat al niet, want hij tekende bij in Mechelen, en ook Bernd Storck mag naar verluidt van de lijst geschrapt worden. Genk zou nu nog met drie kandidaten onderhandelen, onder wie één buitenlander die nog nooit in ons land aan de slag was. Dat zou Hannes Wolf, ex-coach van onder meer Stuttgart en Hamburger SV, zijn. De Duitser zit wel al een jaar zonder club.

BUITENLAND
Hét transfertarget in het internationale topvoetbal de komende mercato’s is en blijft Kylian Mbappé. Zo zou Real Madrid nu zelfs 400 miljoen over hebben om de Fransman naar Bernabéu te brengen, maar dreigen die inspanningen tevergeefs. Mbappé zou de lokroep van Madrid namelijk naast zich neer leggen en gewoon bij PSG blijven. Aan uitgaande zijde kan Gareth Bale niet snel genoeg vertrekken, hij flirt nu met een terugkeer naar Londen. Of het gaat om ex-club Tottenham dan wel grote rivaal Arsenal is nog niet geweten.



Bij die eerste lijkt het verhaal van Rode Duivels Jan Vertonghen en Toby Alderweireld uitgezongen. Het defensieduo mag aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk gratis vertrekken bij de Spurs. Arsenal zou zijn zinnen dan weer gezet hebben op de jonge Belg Orel Mangala, momenteel aan de slag bij Stuttgart. Nog in Engeland ziet het er tot slot naar uit dat David Silva zijn bestemming na zijn laatste seizoen bij Manchester City gekend is. De Spanjaard trekt vermoedelijk naar Vissel Kobe in Japan om er ploegmaat te worden van Thomas Vermaelen.



Van Japan naar de VS. Daar kondigde Zlatan Ibrahimovic pas zijn afscheid aan, Fiorentina is een van de ploegen die alvast haar best doet om de Zweed terug naar de Serie A te lokken. Intussen heeft de MLS zelf alweer een nieuwe topnaam in de rangen, want Thierry Henry ging aan de slag als trainer bij Montréal. Daar zou hij zijn zinnen zowaar gezet op Dries Mertens, stevig op weg naar de uitgang bij Napoli.



Nog in Italië is ook Cristiano Ronaldo het nu al grondig beu bij Juventus, hij azen op nog een laatste transfer terug richting Manchester United. Mogelijk wordt Donyell Malen van PSV zijn opvolger, zaakwaarnemer Mino Raiola zal er alvast alles aan doen om het goudhaantje naarTurijn te loodsen. Tot slot krijgen we daar binnenkort misschien ook wel Thomas Meunier te zien. De Rode Duivel zijn situatie bij PSG wordt nauwlettend opgevolgd, zelfs een wintertransfer valt niet uit te sluiten.

LEES OOK: STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Voor welke huurling moet Anderlecht vol gaan?

Meest recent

Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

0
0
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

3
3
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

23
23
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

61
61
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

18
18
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

129
129
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

13
13
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

61
61
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

149
149
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

115
115
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

69
69
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

59
59
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

112
112
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

77
77
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

333
333
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

366
366
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

333
333
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

110
110
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

243
243
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

112
112
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

78
78
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

261
261

Meer sportnieuws