TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

721 stemmen
TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge lijkt er vooral in aanvallend opzicht het een en ander op til te zijn. Zo kan Emmanuel Dennis rekenen op interesse van Leicester City, al houden de Engelsen wel nog meerdere alternatieven achter de hand en heeft de Nigeriaan dus met de nodige concurrentie af te rekenen in zijn hoop een transfer naar Engeland te versieren. Mbaye Diagne zou dan weer niet teruggestuurd worden naar moederclub Galatasaray, maar gewoon aan boord mogen blijven tot het einde van het seizoen. Dat betekent dat er door een eventuele komst van Taiwo Awoniyi, ex-Moeskroen, een streep getrokken kan worden.



In Anderlecht is er momenteel vooral veel te doen rond Sambi Lokonga, maar de geruchten over een mogelijk vertrek kunnen de vuilbak in. De middenvelder gaf zelf aan nog twee jaar in het Lotto Park te willen blijven, mits verbeterde voorwaarden. Aan inkomende zijde is Paars-Wit dan weer bezig met enkele leendossiers. Moise Kean (Everton) lijkt alvast onhaalbaar, Jean-Clair Todibo (Barcelona) is wel nog een optie. Toptalent Samson Tijani, die op interesse van zowat alle grote clubs mag rekenen, zou eveneens enkel op huurbasis haalbaar zijn, Alhassan Yusuf staat ook nog steeds op de radar. Huidige tophuurling Nacer Chadli liet ten slotte weten niet weigerachtig te staan tegenover een verlengd verblijf in Brussel.



KRC Genk blijft dan weer op zoek naar een nieuwe trainer. Wouter Vrancken wordt dat al niet, want hij tekende bij in Mechelen, en ook Bernd Storck mag naar verluidt van de lijst geschrapt worden. Genk zou nu nog met drie kandidaten onderhandelen, onder wie één buitenlander die nog nooit in ons land aan de slag was. Dat zou Hannes Wolf, ex-coach van onder meer Stuttgart en Hamburger SV, zijn. De Duitser zit wel al een jaar zonder club.

BUITENLAND
Hét transfertarget in het internationale topvoetbal de komende mercato’s is en blijft Kylian Mbappé. Zo zou Real Madrid nu zelfs 400 miljoen over hebben om de Fransman naar Bernabéu te brengen, maar dreigen die inspanningen tevergeefs. Mbappé zou de lokroep van Madrid namelijk naast zich neer leggen en gewoon bij PSG blijven. Aan uitgaande zijde kan Gareth Bale niet snel genoeg vertrekken, hij flirt nu met een terugkeer naar Londen. Of het gaat om ex-club Tottenham dan wel grote rivaal Arsenal is nog niet geweten.



Bij die eerste lijkt het verhaal van Rode Duivels Jan Vertonghen en Toby Alderweireld uitgezongen. Het defensieduo mag aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk gratis vertrekken bij de Spurs. Arsenal zou zijn zinnen dan weer gezet hebben op de jonge Belg Orel Mangala, momenteel aan de slag bij Stuttgart. Nog in Engeland ziet het er tot slot naar uit dat David Silva zijn bestemming na zijn laatste seizoen bij Manchester City gekend is. De Spanjaard trekt vermoedelijk naar Vissel Kobe in Japan om er ploegmaat te worden van Thomas Vermaelen.



Van Japan naar de VS. Daar kondigde Zlatan Ibrahimovic pas zijn afscheid aan, Fiorentina is een van de ploegen die alvast haar best doet om de Zweed terug naar de Serie A te lokken. Intussen heeft de MLS zelf alweer een nieuwe topnaam in de rangen, want Thierry Henry ging aan de slag als trainer bij Montréal. Daar zou hij zijn zinnen zowaar gezet op Dries Mertens, stevig op weg naar de uitgang bij Napoli.



Nog in Italië is ook Cristiano Ronaldo het nu al grondig beu bij Juventus, hij azen op nog een laatste transfer terug richting Manchester United. Mogelijk wordt Donyell Malen van PSV zijn opvolger, zaakwaarnemer Mino Raiola zal er alvast alles aan doen om het goudhaantje naarTurijn te loodsen. Tot slot krijgen we daar binnenkort misschien ook wel Thomas Meunier te zien. De Rode Duivel zijn situatie bij PSG wordt nauwlettend opgevolgd, zelfs een wintertransfer valt niet uit te sluiten.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Voor welke huurling moet Anderlecht vol gaan?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

238
238
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

118
118
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

180
180
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

103
103
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

163
163
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

326
326
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

114
114
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

680
680
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

74
74
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

275
275
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

299
299
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

600
600
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

827
827
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

250
250
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

174
174

Meer sportnieuws