TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

door
TRANSFERUURTJE: ‘Nóg meer huurdeals voor RSCA, CR7 terug naar Manchester?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge lijkt er vooral in aanvallend opzicht het een en ander op til te zijn. Zo kan Emmanuel Dennis rekenen op interesse van Leicester City, al houden de Engelsen wel nog meerdere alternatieven achter de hand en heeft de Nigeriaan dus met de nodige concurrentie af te rekenen in zijn hoop een transfer naar Engeland te versieren. Mbaye Diagne zou dan weer niet teruggestuurd worden naar moederclub Galatasaray, maar gewoon aan boord mogen blijven tot het einde van het seizoen. Dat betekent dat er door een eventuele komst van Taiwo Awoniyi, ex-Moeskroen, een streep getrokken kan worden.



In Anderlecht is er momenteel vooral veel te doen rond Sambi Lokonga, maar de geruchten over een mogelijk vertrek kunnen de vuilbak in. De middenvelder gaf zelf aan nog twee jaar in het Lotto Park te willen blijven, mits verbeterde voorwaarden. Aan inkomende zijde is Paars-Wit dan weer bezig met enkele leendossiers. Moise Kean (Everton) lijkt alvast onhaalbaar, Jean-Clair Todibo (Barcelona) is wel nog een optie. Toptalent Samson Tijani, die op interesse van zowat alle grote clubs mag rekenen, zou eveneens enkel op huurbasis haalbaar zijn, Alhassan Yusuf staat ook nog steeds op de radar. Huidige tophuurling Nacer Chadli liet ten slotte weten niet weigerachtig te staan tegenover een verlengd verblijf in Brussel.



KRC Genk blijft dan weer op zoek naar een nieuwe trainer. Wouter Vrancken wordt dat al niet, want hij tekende bij in Mechelen, en ook Bernd Storck mag naar verluidt van de lijst geschrapt worden. Genk zou nu nog met drie kandidaten onderhandelen, onder wie één buitenlander die nog nooit in ons land aan de slag was. Dat zou Hannes Wolf, ex-coach van onder meer Stuttgart en Hamburger SV, zijn. De Duitser zit wel al een jaar zonder club.

BUITENLAND
Hét transfertarget in het internationale topvoetbal de komende mercato’s is en blijft Kylian Mbappé. Zo zou Real Madrid nu zelfs 400 miljoen over hebben om de Fransman naar Bernabéu te brengen, maar dreigen die inspanningen tevergeefs. Mbappé zou de lokroep van Madrid namelijk naast zich neer leggen en gewoon bij PSG blijven. Aan uitgaande zijde kan Gareth Bale niet snel genoeg vertrekken, hij flirt nu met een terugkeer naar Londen. Of het gaat om ex-club Tottenham dan wel grote rivaal Arsenal is nog niet geweten.



Bij die eerste lijkt het verhaal van Rode Duivels Jan Vertonghen en Toby Alderweireld uitgezongen. Het defensieduo mag aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk gratis vertrekken bij de Spurs. Arsenal zou zijn zinnen dan weer gezet hebben op de jonge Belg Orel Mangala, momenteel aan de slag bij Stuttgart. Nog in Engeland ziet het er tot slot naar uit dat David Silva zijn bestemming na zijn laatste seizoen bij Manchester City gekend is. De Spanjaard trekt vermoedelijk naar Vissel Kobe in Japan om er ploegmaat te worden van Thomas Vermaelen.



Van Japan naar de VS. Daar kondigde Zlatan Ibrahimovic pas zijn afscheid aan, Fiorentina is een van de ploegen die alvast haar best doet om de Zweed terug naar de Serie A te lokken. Intussen heeft de MLS zelf alweer een nieuwe topnaam in de rangen, want Thierry Henry ging aan de slag als trainer bij Montréal. Daar zou hij zijn zinnen zowaar gezet op Dries Mertens, stevig op weg naar de uitgang bij Napoli.



Nog in Italië is ook Cristiano Ronaldo het nu al grondig beu bij Juventus, hij azen op nog een laatste transfer terug richting Manchester United. Mogelijk wordt Donyell Malen van PSV zijn opvolger, zaakwaarnemer Mino Raiola zal er alvast alles aan doen om het goudhaantje naarTurijn te loodsen. Tot slot krijgen we daar binnenkort misschien ook wel Thomas Meunier te zien. De Rode Duivel zijn situatie bij PSG wordt nauwlettend opgevolgd, zelfs een wintertransfer valt niet uit te sluiten.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Voor welke huurling moet Anderlecht vol gaan?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

36
36
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

105
105
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

218
218
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

72
72
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

343
343
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

476
476
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

363
363
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws