Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

187
Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

Engeland is er volgend jaar zomer 'gewoon' bij op het EK. De formatie van Gareth Southgate had donderdagavond totaal geen moeite met Montenegro: 7-0.

Halverwege leidde Engeland al met 5-0, mede dankzij een hattrick van Harry Kane. Ook Alex Oxlade-Chamberlain en Marcus Rashford troffen doel. Na rust zorgden Aleksandar Sofranac (eigen doelpunt) en Tammy Abraham voor de 7-0 eindstand op Wembley.

Het stadion in Londen zal op het EK een prominente rol spelen, mede omdat het de finale mag huisvesten. Engeland krijgt dus de kans om in eigen land Europees kampioen te worden. Tsjechië krijgt dezelfde kans: zij zijn zeker van deelname na de 2-1 zege op Kosovo.

Groep B: Ronaldo bepalend voor Portugal

Cristiano Ronaldo zorgde de voorbije dagen voor sceptische geluiden. Hij werd vroegtijdig gewisseld bij Juventus en zou naar verluidt met een knieblessure kampen, maar donderdagavond was hij als vanouds van grote waarde voor Portugal. Hij eiste een hoofdrol op tegen Litouwen: 6-0.

Ronaldo liet de eerste kans nog onbenut, maar zorgde vanaf de stip alsnog voor de 1-0. Uiteindelijk maakte hij er drie en daarmee staat de superster op 98 interlandgoals. In dezelfde groep won Servië overigens maar nipt met 3-2 van Luxemburg, de volgende tegenstander van Portugal, in een match die moét worden gewonnen voor kwalificatie.

Groep H: Frankrijk wint maar blinkt niet uit

Frankrijk plaatste zich eerder op de avond voor het EK door de 0-0 uitslag bij Turkije – IJsland. In eigen land lukte het de wereldkampioen van 2018 echter niet om dat passend te vieren. Vadim Rata bracht Moldavië zelfs op 0-1. Raphaël Varane zorgde op discutabele wijze voor de gelijkmaker, waar Olivier Giroud elf minuten voor tijd een blamage wist te voorkomen.

Zal Portugal zich kwalificeren?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

53
53
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

36
36
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

150
150
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

298
298
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

275
275
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

122
122
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

993
993

Meer sportnieuws