Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

door
Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

Engeland is er volgend jaar zomer 'gewoon' bij op het EK. De formatie van Gareth Southgate had donderdagavond totaal geen moeite met Montenegro: 7-0.

Halverwege leidde Engeland al met 5-0, mede dankzij een hattrick van Harry Kane. Ook Alex Oxlade-Chamberlain en Marcus Rashford troffen doel. Na rust zorgden Aleksandar Sofranac (eigen doelpunt) en Tammy Abraham voor de 7-0 eindstand op Wembley.

Het stadion in Londen zal op het EK een prominente rol spelen, mede omdat het de finale mag huisvesten. Engeland krijgt dus de kans om in eigen land Europees kampioen te worden. Tsjechië krijgt dezelfde kans: zij zijn zeker van deelname na de 2-1 zege op Kosovo.

Groep B: Ronaldo bepalend voor Portugal

Cristiano Ronaldo zorgde de voorbije dagen voor sceptische geluiden. Hij werd vroegtijdig gewisseld bij Juventus en zou naar verluidt met een knieblessure kampen, maar donderdagavond was hij als vanouds van grote waarde voor Portugal. Hij eiste een hoofdrol op tegen Litouwen: 6-0.

Ronaldo liet de eerste kans nog onbenut, maar zorgde vanaf de stip alsnog voor de 1-0. Uiteindelijk maakte hij er drie en daarmee staat de superster op 98 interlandgoals. In dezelfde groep won Servië overigens maar nipt met 3-2 van Luxemburg, de volgende tegenstander van Portugal, in een match die moét worden gewonnen voor kwalificatie.

Groep H: Frankrijk wint maar blinkt niet uit

Frankrijk plaatste zich eerder op de avond voor het EK door de 0-0 uitslag bij Turkije – IJsland. In eigen land lukte het de wereldkampioen van 2018 echter niet om dat passend te vieren. Vadim Rata bracht Moldavië zelfs op 0-1. Raphaël Varane zorgde op discutabele wijze voor de gelijkmaker, waar Olivier Giroud elf minuten voor tijd een blamage wist te voorkomen.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Zal Portugal zich kwalificeren?

Meest recent

Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

2
2
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

30
30
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

28
28
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

16
16
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

32
32
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

29
29
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

185
185
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

88
88
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

207
207
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

181
181
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

218
218
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

491
491
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

268
268
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

131
131
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

456
456
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

127
127
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

92
92
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

185
185
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

444
444
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

88
88
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

96
96
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

24
24
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

81
81
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

107
107
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

174
174

Meer sportnieuws