Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

187 stemmen
Engeland via monsterzege naar EK, Ronaldo grote man bij Portugal

Engeland is er volgend jaar zomer 'gewoon' bij op het EK. De formatie van Gareth Southgate had donderdagavond totaal geen moeite met Montenegro: 7-0.

Halverwege leidde Engeland al met 5-0, mede dankzij een hattrick van Harry Kane. Ook Alex Oxlade-Chamberlain en Marcus Rashford troffen doel. Na rust zorgden Aleksandar Sofranac (eigen doelpunt) en Tammy Abraham voor de 7-0 eindstand op Wembley.

Het stadion in Londen zal op het EK een prominente rol spelen, mede omdat het de finale mag huisvesten. Engeland krijgt dus de kans om in eigen land Europees kampioen te worden. Tsjechië krijgt dezelfde kans: zij zijn zeker van deelname na de 2-1 zege op Kosovo.

Groep B: Ronaldo bepalend voor Portugal

Cristiano Ronaldo zorgde de voorbije dagen voor sceptische geluiden. Hij werd vroegtijdig gewisseld bij Juventus en zou naar verluidt met een knieblessure kampen, maar donderdagavond was hij als vanouds van grote waarde voor Portugal. Hij eiste een hoofdrol op tegen Litouwen: 6-0.

Ronaldo liet de eerste kans nog onbenut, maar zorgde vanaf de stip alsnog voor de 1-0. Uiteindelijk maakte hij er drie en daarmee staat de superster op 98 interlandgoals. In dezelfde groep won Servië overigens maar nipt met 3-2 van Luxemburg, de volgende tegenstander van Portugal, in een match die moét worden gewonnen voor kwalificatie.

Groep H: Frankrijk wint maar blinkt niet uit

Frankrijk plaatste zich eerder op de avond voor het EK door de 0-0 uitslag bij Turkije – IJsland. In eigen land lukte het de wereldkampioen van 2018 echter niet om dat passend te vieren. Vadim Rata bracht Moldavië zelfs op 0-1. Raphaël Varane zorgde op discutabele wijze voor de gelijkmaker, waar Olivier Giroud elf minuten voor tijd een blamage wist te voorkomen.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Zal Portugal zich kwalificeren?

Meest recent

Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

61
61
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

17
17
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

159
159
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

28
28
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

23
23
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

53
53
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

99
99
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

176
176
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

737
737
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

139
139
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

219
219
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

182
182
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

169
169
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

276
276
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

45
45
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

49
49
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

185
185
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

525
525
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

261
261
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

243
243
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

144
144
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

478
478
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

350
350
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

157
157

Meer sportnieuws