Duivels wonder: steunpilaar staat plots op uit de doden

door
Duivels wonder: steunpilaar staat plots op uit de doden

Zaterdag werken de Rode Duivels hun voorlaatste kwalificatiewedstrijd af voor het Europees Kampioenschap van 2020. Dat doen ze in en tegen Rusland. Bondscoach Roberto Martinez kampt alweer met heel wat kopzorgen voor die wedstrijd.

Want zo zijn er alweer enkele belangrijke pionnen buiten strijd, en deze keer komen die allemaal uit de defensie. Zowel Kompany, Vertonghen als Vermaelen zijn namelijk buiten strijd. Die eerste twee zitten niet bij de selectie, Vermaelen wél. Maar Het Nieuwsblad meldt dat de toestand van de speler van Vissel Kobe ‘zorgwekkend’ is.

Ook hij zou zeker niet in actie komen, waardoor de Duivels dus met een grote lacune richting Rusland trekken. De defensie moet worden opgelapt, en dat kan zo zijn gevolgen gaan kennen. Alderweireld zal de enige certitude zijn zaterdag, met naast hem vermoedelijk Boyata en debutant Cobbaut. Of het moest zijn dat Martinez tóch niet voor een linksvoetige gaat (Cobbaut is de enige, nvdr), en Denayer of Dendoncker als derde man achteraan posteert.

UPDATE 22u

Er lijkt zich een wonder te hebben voorgedaan bij de Rode Duivels. Want zo meldde Het Nieuwsblad vanochtend nog dat de blessure van Vermaelen ‘zorgwekkend’ was. Echter stond die vanmiddag toch gewoon op het trainingsveld, zo meldt hetzelfde medium. Best verrassend, maar wel een heuse opsteker voor Martinez. Voor Cobbaut lijkt dit dan weer slecht nieuws te betekenen met het zicht op een basisplaats. Lukaku en Trossard ontbraken overigens wél op training.

LEES OOK: Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Moet hij dan spelen zaterdag?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

0
0
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

4
4
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

71
71
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

13
13
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

38
38
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

78
78
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

547
547
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

119
119
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

177
177
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

399
399
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

73
73
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

148
148
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

110
110
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

88
88
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

68
68
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

148
148
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

151
151
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

204
204
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

300
300
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

106
106
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

216
216
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

150
150

Meer sportnieuws