Ex-Genkie doet onthutsend verhaal: "Leek wel twee jaar celstraf"

464
Ex-Genkie doet onthutsend verhaal:

In 2013 won hij met KRC Genk de beker en mocht hij in de finale tegen Cercle Brugge nog een tiental minuutjes meedoen, maar een onuitwisbare indruk liet Glynor Plet niet na. Ook bij Zulte Waregem brak hij niet echt potten, maar toch keek de boomlange spits de afgelopen jaren met weemoed terug op zijn periode in België.


In een gesprek met Voetbal International doet Plet namelijk uit de doeken hoe hij in Turkije bij Alanyaspor, waar hij na een passage in Israël de voorbije twee jaar vertoefde, door een hel ging. Dat had vooral te maken met een trainerswissel kort na zijn komst. "De nieuwe coach kende mij niet en hoefde me niet. Ik had een gesprek met de president en hij zei letterlijk: 'Er is hier geen plek voor jou, jij moet wegwezen'. Ik heb hem gezegd dat ik een contract had en dat ik bleef", aldus de inmiddels 32-jarige Nederlander.

Daarna begon de lijdensweg echter pas echt. "Hoe langer ik bleef, hoe irritanter ze het vonden. Ik dacht: 'We zullen zien wie de langste adem heeft', maar het voelde als twee jaar celstraf zonder dat ik iets gedaan had. Ik werd letterlijk gepest. Drie keer trainen per dag, zes uur ‘s ochtends melden op de club. Ze wilden dat er iets knapte bij mij, dat ik alles zou laten liggen en weg zou gaan", gaat Plet verder. Afgelopen zomer werd de targetman gelukkig verlost uit zijn ballingschap, want met Telstar haalde een van zijn vele ex-clubs hem terug naar Nederland. In de tweede klasse scoorde hij daar tot dusver vier keer in elf duels.

LEES OOK: Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

Wat zou u in het geval van Plet gedaan hebben?

Meest recent

'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

284
284
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

128
128
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

93
93
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

58
58
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

94
94
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

764
764
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

83
83
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

92
92
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

65
65
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

529
529
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

115
115
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

42
42
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

66
66
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

630
630
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

562
562
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

598
598
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

84
84
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1117
1117
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

365
365
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

53
53
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

110
110
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

569
569
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

349
349
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

109
109
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

365
365

Meer sportnieuws