Ex-Genkie doet onthutsend verhaal: "Leek wel twee jaar celstraf"

464 stemmen
Ex-Genkie doet onthutsend verhaal:

In 2013 won hij met KRC Genk de beker en mocht hij in de finale tegen Cercle Brugge nog een tiental minuutjes meedoen, maar een onuitwisbare indruk liet Glynor Plet niet na. Ook bij Zulte Waregem brak hij niet echt potten, maar toch keek de boomlange spits de afgelopen jaren met weemoed terug op zijn periode in België.


In een gesprek met Voetbal International doet Plet namelijk uit de doeken hoe hij in Turkije bij Alanyaspor, waar hij na een passage in Israël de voorbije twee jaar vertoefde, door een hel ging. Dat had vooral te maken met een trainerswissel kort na zijn komst. "De nieuwe coach kende mij niet en hoefde me niet. Ik had een gesprek met de president en hij zei letterlijk: 'Er is hier geen plek voor jou, jij moet wegwezen'. Ik heb hem gezegd dat ik een contract had en dat ik bleef", aldus de inmiddels 32-jarige Nederlander.

Daarna begon de lijdensweg echter pas echt. "Hoe langer ik bleef, hoe irritanter ze het vonden. Ik dacht: 'We zullen zien wie de langste adem heeft', maar het voelde als twee jaar celstraf zonder dat ik iets gedaan had. Ik werd letterlijk gepest. Drie keer trainen per dag, zes uur ‘s ochtends melden op de club. Ze wilden dat er iets knapte bij mij, dat ik alles zou laten liggen en weg zou gaan", gaat Plet verder. Afgelopen zomer werd de targetman gelukkig verlost uit zijn ballingschap, want met Telstar haalde een van zijn vele ex-clubs hem terug naar Nederland. In de tweede klasse scoorde hij daar tot dusver vier keer in elf duels.

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Wat zou u in het geval van Plet gedaan hebben?

Meest recent

Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

65
65
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

163
163
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

41
41
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

100
100
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

45
45
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

313
313
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

741
741
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

89
89
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

176
176
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

114
114
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

183
183
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

349
349
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

255
255
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

243
243
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

145
145
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

255
255
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

50
50
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

712
712
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

740
740
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

245
245
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

358
358

Meer sportnieuws