Ex-Genkie doet onthutsend verhaal: "Leek wel twee jaar celstraf"

464 stemmen
Ex-Genkie doet onthutsend verhaal:

In 2013 won hij met KRC Genk de beker en mocht hij in de finale tegen Cercle Brugge nog een tiental minuutjes meedoen, maar een onuitwisbare indruk liet Glynor Plet niet na. Ook bij Zulte Waregem brak hij niet echt potten, maar toch keek de boomlange spits de afgelopen jaren met weemoed terug op zijn periode in België.


In een gesprek met Voetbal International doet Plet namelijk uit de doeken hoe hij in Turkije bij Alanyaspor, waar hij na een passage in Israël de voorbije twee jaar vertoefde, door een hel ging. Dat had vooral te maken met een trainerswissel kort na zijn komst. "De nieuwe coach kende mij niet en hoefde me niet. Ik had een gesprek met de president en hij zei letterlijk: 'Er is hier geen plek voor jou, jij moet wegwezen'. Ik heb hem gezegd dat ik een contract had en dat ik bleef", aldus de inmiddels 32-jarige Nederlander.

Daarna begon de lijdensweg echter pas echt. "Hoe langer ik bleef, hoe irritanter ze het vonden. Ik dacht: 'We zullen zien wie de langste adem heeft', maar het voelde als twee jaar celstraf zonder dat ik iets gedaan had. Ik werd letterlijk gepest. Drie keer trainen per dag, zes uur ‘s ochtends melden op de club. Ze wilden dat er iets knapte bij mij, dat ik alles zou laten liggen en weg zou gaan", gaat Plet verder. Afgelopen zomer werd de targetman gelukkig verlost uit zijn ballingschap, want met Telstar haalde een van zijn vele ex-clubs hem terug naar Nederland. In de tweede klasse scoorde hij daar tot dusver vier keer in elf duels.

LEES OOK: "Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Wat zou u in het geval van Plet gedaan hebben?

Meest recent

'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

50
50
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat een volgende toptransfer afronden. De club staat op het punt om Leandro Rousseau ...

28
28
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

42
42
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

64
64
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

231
231
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

32
32
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

98
98
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

179
179
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

46
46
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

179
179
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

501
501
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

147
147
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

127
127
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

659
659
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

1663
1663
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

234
234
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

225
225
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

984
984
Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

564
564
Volgende Rode Duivel transfereert: deal van 3 miljoen

Leandro Trossard, Youri Tielemans, Thomas Meunier, ... verschillende Rode Duivels veranderden de ...

132
132
'Leko gerustgesteld: Club Brugge plant twee extra transfers'

De start van het nieuwe seizoen is in zicht bij Club Brugge. Aanstaande vrijdag begint de ...

889
889
'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

170
170
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

56
56
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

202
202

Meer sportnieuws