Ex-Genkie doet onthutsend verhaal: "Leek wel twee jaar celstraf"

door
Ex-Genkie doet onthutsend verhaal:

In 2013 won hij met KRC Genk de beker en mocht hij in de finale tegen Cercle Brugge nog een tiental minuutjes meedoen, maar een onuitwisbare indruk liet Glynor Plet niet na. Ook bij Zulte Waregem brak hij niet echt potten, maar toch keek de boomlange spits de afgelopen jaren met weemoed terug op zijn periode in België.


In een gesprek met Voetbal International doet Plet namelijk uit de doeken hoe hij in Turkije bij Alanyaspor, waar hij na een passage in Israël de voorbije twee jaar vertoefde, door een hel ging. Dat had vooral te maken met een trainerswissel kort na zijn komst. "De nieuwe coach kende mij niet en hoefde me niet. Ik had een gesprek met de president en hij zei letterlijk: 'Er is hier geen plek voor jou, jij moet wegwezen'. Ik heb hem gezegd dat ik een contract had en dat ik bleef", aldus de inmiddels 32-jarige Nederlander.

Daarna begon de lijdensweg echter pas echt. "Hoe langer ik bleef, hoe irritanter ze het vonden. Ik dacht: 'We zullen zien wie de langste adem heeft', maar het voelde als twee jaar celstraf zonder dat ik iets gedaan had. Ik werd letterlijk gepest. Drie keer trainen per dag, zes uur ‘s ochtends melden op de club. Ze wilden dat er iets knapte bij mij, dat ik alles zou laten liggen en weg zou gaan", gaat Plet verder. Afgelopen zomer werd de targetman gelukkig verlost uit zijn ballingschap, want met Telstar haalde een van zijn vele ex-clubs hem terug naar Nederland. In de tweede klasse scoorde hij daar tot dusver vier keer in elf duels.

LEES OOK: Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Wat zou u in het geval van Plet gedaan hebben?

Meest recent

Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

0
0
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

4
4
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

25
25
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

57
57
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

78
78
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

148
148
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

48
48
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

138
138
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

376
376
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

193
193
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

42
42
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

175
175
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

211
211
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

84
84
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

208
208
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

229
229
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

156
156
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

337
337
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

251
251
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

71
71
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

43
43
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

150
150

Meer sportnieuws