Anderlecht heeft geen centen voor Lokonga: "Quasi lege kassa"

1573
Anderlecht heeft geen centen voor Lokonga:

Middels een aangetekende brief lichtte RSC Anderlecht de optie in het contract van Sambi Lokonga. Maar goed ook, of het goudhaantje van Paars-Wit kon de aankomende zomer transfervrij de deur uit.


De middenvelder is opgelucht dat de optie in zijn contract werd gelicht. "Dat zorgt ervoor dat we nu meer ruimte hebben om rustig verder te praten over een verlenging," noteerde Het Laatste Nieuws. Toch geeft Sambi Lokonga nog een duidelijke boodschap aan Anderlecht. "Ik wil graag blijven, aan voorwaarden die correct zijn." Vooral het laatste deel van die zin is een duidelijk statement van Sambi Lokonga. Wellicht dat daar het schoentje wringt tijdens de onderhandelingen.

UPDATE 14/11
Volgens Het Nieuwsblad bekijken de advocaten van Sambi Lokonga momenteel de kleine lettertjes in het contract, om te zien of de clausule waarop zijn contract werd gelicht wel rechtsgeldig is. De krant weet dat de middenvelder zijn goede prestaties graag verzilverd wil zien in een nieuwe verbintenis en niet per sé willen vertrekken bij Anderlecht. Maar als de optie niet rechtsgeldig blijkt, dan zal de interesse van andere ploegen wel al toenemen vanaf januari 2020 en lijkt een transfer niet ondenkbaar.

UPDATE 11u
Zoals hierboven gesteld wil Lokonga niet koste wat het kost de deuren van het Lotto Park achter zich dichtrekken, maar vooral zijn verbeterde status bij Paars-Wit omzetten in een contract aan navenante voorwaarden. Het lijkt echter duidelijk dat het financiële aspect net het grootste struikelblok vormt tijdens de aanslepende onderhandelingen, zo merkt Het Nieuwsblad op.

"Anderlecht wordt afgeremd door een quasi lege kassa en moet inventief zijn", stelt het dagblad de reden voor het uitblijven van een nieuwe verbintenis van het goudhaantje aan de kaak. Mogelijk is het dus wachten op een vertrek van Adrien Trebel – of een andere grootverdiener – om ademruimte vrij te maken waarmee aan Lokonga zijn eisen kan worden voldaan. Tot dan hoeft er waarschijnlijk geen doorbraak in het dossier verwacht te worden.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Hoeveel is Lokonga volgens u vandaag waard?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

6
6
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

41
41
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

87
87
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

263
263
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

136
136
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

123
123
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

249
249
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

45
45
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

301
301
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

41
41
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

55
55
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

260
260
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

373
373
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

209
209
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

54
54

Meer sportnieuws