'Anderlecht hoopt Lokonga voor vele miljoenen te verkopen'

door
'Anderlecht hoopt Lokonga voor vele miljoenen te verkopen'

Volgens Het Nieuwsblad bekijken de advocaten van Sambi Lokonga momenteel de kleine lettertjes in het contract, om te zien of de clausule waarop zijn contract werd gelicht, wel rechtsgeldig is.


Dat werd door die advocaten eerder ook gedaan bij de contracten van Toby Alderweireld en Alexis De Sart, die laatste kon de voorbije zomer zelfs gratis vertrekken van STVV naar Antwerp, via een achterpoortje in zijn contract. 

De krant weet dat Sambi Lokonga zijn goede prestaties en vernieuwde status graag verzilverd wil zien in een nieuwe verbintenis, de middenvelder zou namelijk niet per sé willen vertrekken bij Anderlecht. Maar als de optie niet rechtsgeldig blijkt, dan zal de interesse van andere ploegen al toenemen vanaf januari 2020 ... Anderlecht siddert en beeft bij het denken aan zo'n scenario. 

UPDATE 10u30

Het wordt dus nog bibberen en beven voor Anderlecht om hun goudhaantje aan boord te kunnen houden. Niet enkel omdat hij komende seizoenen een absolute sterkhouder moet worden bij Paars-Wit, maar ook financieel kan dit een serieuze klap betekenen. Zo weet Het Nieuwsblad dat ‘Anderlecht hoopt om Lokonga over enkele jaren voor vele miljoenen te verkopen’.

Dat zou inderdaad best kunnen. De marktwaarde van het goudhaantje staat nu op vijf miljoen euro, terwijl zijn contract dus momenteel eind dit seizoen afloopt. Die zal vermoedelijk eind dit jaar sowieso al stijgen, terwijl ook een contractverlenging die de hoogte kan doen inschieten. Daarbovenop is Lokonga nog steeds maar 20 jaar oud.

Maar in het slechtste geval vertrekt hij dus komende winter gewoon transfervrij, al heeft Paars-Wit geluk dat ook de middenvelder graag nog wat op Neerpede zou blijven.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Is hij het grootste talent van Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

56
56
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck in totale shock

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

20
20
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

20
20
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

19
19
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

161
161
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

102
102
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

178
178
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

150
150
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

60
60
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

248
248
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

299
299
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

324
324
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

82
82
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

436
436
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

375
375
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

463
463
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

223
223
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

109
109
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

209
209
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

82
82
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

424
424
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

659
659
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

94
94
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

312
312

Meer sportnieuws