Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

door
Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

Riccardo Montolivo heeft bekendgemaakt dat hij officieel gestopt is met profvoetbal. In een onthullend interview had de 66-voudig international weinig goede woorden over voor AC Milan en Gennaro Gattuso.

Montolivo arriveerde in 2012 bij Milan, na transfervrij te zijn overgekomen van Fiorentina. Tijdens zijn eerste seizoenen was hij een gewaardeerd basiskracht en nam hij in 2013 zelfs de aanvoerdersband over van Massimo Ambrosini. Daarna ging het echter bergafwaarts met de carrière van Montolivo, die geteisterd werd door het nodige blessureleed. Tijdens een interland van Italië scheurde hij in 2016 zijn kruisband af en toen hij hersteld was kwam hij steeds minder in de plannen voor van Milan. 

Dit leidde in de afgelopen zomer na een dienstverband van zeven jaar tot een transfervrij vertrek bij I Rossoneri. In gesprek met Corriere dello Sport neemt hij geen blad voor de mond en doet hij uit de doeken hoe frustrerend de laatste jaren van zijn carrière verliepen. Afgelopen seizoen kwam Montolivo geen enkele keer in actie namens Milan, dat toen getraind werd door voormalig ploeggenoot Gattuso. 

Gattuso

"Gennaro liet me altijd links liggen en heeft me daarvoor nooit iets van uitleg over gegeven. Het ging op een gegeven moment zelfs zover dat ik met de Primavera (B-ploeg, red.) moest meetrainen." Wat Montolivo nog het meest frustreert is dat hij zowel van Milan als Gattuso niet de kans kreeg om de fans te bedanken. Een ideaal moment leek zich daarvoor aan te dienen op 22 december 2018 toen Milan het opnam tegen Fiorentina, zijn oude club. 

"Maar toen gaf hij de voorkeur aan een verdediger op mijn positie! Vanaf dat moment was het voor mij duidelijk dat er een persoonlijke strijd tegen mij gevoerd werd." Montolivo vond uiteindelijk geen nieuwe club meer. Volgens Milan blokkeerde de middenvelder zelf een transfer.

Respectloos van Gattuso?

Meest recent

'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

21
21
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

125
125
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

70
70
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

67
67
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

127
127
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

144
144
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

542
542
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

68
68
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

261
261
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

81
81
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

132
132
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

822
822
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

98
98
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

228
228
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

513
513
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

136
136
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

409
409
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

81
81
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

435
435
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

890
890
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

240
240
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

821
821
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

187
187
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

424
424
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81

Meer sportnieuws