Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

door
Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

Riccardo Montolivo heeft bekendgemaakt dat hij officieel gestopt is met profvoetbal. In een onthullend interview had de 66-voudig international weinig goede woorden over voor AC Milan en Gennaro Gattuso.

Montolivo arriveerde in 2012 bij Milan, na transfervrij te zijn overgekomen van Fiorentina. Tijdens zijn eerste seizoenen was hij een gewaardeerd basiskracht en nam hij in 2013 zelfs de aanvoerdersband over van Massimo Ambrosini. Daarna ging het echter bergafwaarts met de carrière van Montolivo, die geteisterd werd door het nodige blessureleed. Tijdens een interland van Italië scheurde hij in 2016 zijn kruisband af en toen hij hersteld was kwam hij steeds minder in de plannen voor van Milan. 

Dit leidde in de afgelopen zomer na een dienstverband van zeven jaar tot een transfervrij vertrek bij I Rossoneri. In gesprek met Corriere dello Sport neemt hij geen blad voor de mond en doet hij uit de doeken hoe frustrerend de laatste jaren van zijn carrière verliepen. Afgelopen seizoen kwam Montolivo geen enkele keer in actie namens Milan, dat toen getraind werd door voormalig ploeggenoot Gattuso. 

Gattuso

"Gennaro liet me altijd links liggen en heeft me daarvoor nooit iets van uitleg over gegeven. Het ging op een gegeven moment zelfs zover dat ik met de Primavera (B-ploeg, red.) moest meetrainen." Wat Montolivo nog het meest frustreert is dat hij zowel van Milan als Gattuso niet de kans kreeg om de fans te bedanken. Een ideaal moment leek zich daarvoor aan te dienen op 22 december 2018 toen Milan het opnam tegen Fiorentina, zijn oude club. 

"Maar toen gaf hij de voorkeur aan een verdediger op mijn positie! Vanaf dat moment was het voor mij duidelijk dat er een persoonlijke strijd tegen mij gevoerd werd." Montolivo vond uiteindelijk geen nieuwe club meer. Volgens Milan blokkeerde de middenvelder zelf een transfer.

Respectloos van Gattuso?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

34
34
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

44
44
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

139
139
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

152
152
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

252
252
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

350
350
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

511
511
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

271
271
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

136
136
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

61
61
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

256
256
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

212
212
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

128
128

Meer sportnieuws