'Diagne al weg bij Club? Manager schept duidelijkheid'

2649 stemmen
'Diagne al weg bij Club? Manager schept duidelijkheid'

Het was dé grote soap uit de wedstrijd tussen Paris Saint Germain en Club Brugge: Mbaye Diagne die de bal afpakt van Hans Vanaken voor een strafschop, om die vervolgens pardoes in de handen van Keylor Navas te trappen. Dat grapje zou hem wel eens erg duur te staan kunnen komen.

Zo werd de Senegalees zoals geweten momenteel al geweerd uit de kern en werd er een flinke geldboete opgelegd, maar mogelijk stopt het daar niet bij. Want volgens verscheidene Turkse media is Club namelijk van plan om Diagne gewoon deze winter al terug te sturen naar Galatasaray. Maar er doet zich daar wel een aanzienlijk probleem voor.

Want zo zou Blauw-Zwart dan enkel willen betalen voor de huur van Diagne tot januari. Dat zien ze bij Galatasaray, logischerwijs, dan ook niet zitten. Naar verluidt zou Club hem voor 3,35 miljoen euro hebben geleend, waarvan ze dan maar een kleine 900 duizend van zouden willen betalen. De overige 2,5 miljoen zou dan moeten worden kwijtgescholden. 

Indien Club dus effectief af wil van zijn spits, zal het mogelijk financieel een toegeving moeten doen. Al is het toch nog even afwachten of het effectief allemaal zo'n vaart zal lopen. Philippe Clement zei vorig weekend op zijn persconferentie bijvoorbeeld nog dat hij de situatie van Diagne week per week zal bekijken.

UPDATE 20u45

Vanochtend verscheen er het bericht in de Turkse media dat Club Brugge Mbaye Diagne in januari al zou willen terugsturen naar Galatasaray. Echter komen er nu tegenstrijdige berichten uit het land van zijn moederclub. Zo weet Aksam dat Diagne ondanks alles minstens tot het eind van dit seizoen in Brugge zal blijven. Dat vernamen ze naar eigen zeggen van de manager van de Senegalees. Echter is er in het artikel geen quote te bespeuren, dus is het dan ook gissen naar de geloofwaardigheid.

LEES OOK: Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club moet Diagne een nieuwe kans geven...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

18
18
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

18
18
Carl Huybrechts haalt hard uit: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

8
8
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

26
26
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

113
113
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

184
184
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

153
153
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

255
255
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

377
377
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

50
50
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

42
42
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

87
87
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

94
94
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

69
69
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

41
41
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

238
238
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

173
173
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

292
292
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

238
238
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

365
365
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

494
494
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

227
227
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

83
83
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

169
169

Meer sportnieuws