TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

430 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Krépin Diatta verlengde afgelopen zomer zijn contract bij Club Brugge, maar de kans is groot dat hij na het seizoen andere oorden opzoekt. Aan interesse in de Senegalese winger alvast geen gebrek. Diatta werd al gelinkt aan PSG en Borussia Dortmund, maar de Premier League lonkt ook voor hem. Engelse media linken namelijk drie ploegen aan hem: Southampton, Brighton & Hove Albion en Bournemouth.

RSC Anderlecht wil zich komende winter versterken, maar zal eerst de huidige kern moeten afslanken. Zo zouden een tiental spelers kunnen vertrekken. Van de drie keepers achter Van Crombrugge, Roef, Didillon en Boeckx, mag er zeker één weg. Verder zoekt Anderlecht ook nog een oplossing voor Chipciu, Sowah, Makarenko,  Saief, Thelin en allicht Adzic. Bij Trebel en Gerkens is het afwachten welke plannen coach Frank Vercauteren met hen heeft.

KRC Genk heeft het ontslag van Felice Mazzu nu ook officieel bevestigd, de vraag is nu wie hem gaat opvolgen in de Luminus Arena. Wouter Vrancken zou bovenaan de verlanglijst staan, maar met de huidige T1 van KV Mechelen zou nog geen contact zijn geweest. Bernd Storck wordt eveneens genoemd, Cercle Brugge liet maandag echter al weten dat hij niet weg mag. Even viel de naam van Hein Vanhaezebrouck, maar die blijft tot eind dit seizoen als analist/columnist aan de slag.

BUITENLAND
Dries Mertens lijkt aan zijn laatste maanden bij Napoli bezig, waar zijn contract na het seizoen afloopt. Volgens de laatste berichten zou Internazionale wel eens zijn bestemming kunnen worden. Maar er zijn nog kapers op de kust. Want zo meldt Tuttomercatoweb dat Mertens ook nog steeds een optie zou zijn voor Borussia Dortmund. Andere Italiaanse bronnen weten dan weer dat ook AC Milan belangstelling toont.

Kylian Mbappé blijft één van de belangrijkste doelwitten van Real Madrid. Volgens het Spaanse Sport zou De Koninklijke maar liefst 300 miljoen euro veil hebben om het Franse wonderkind naar Madrid te halen. PSG zou hem liefst zien blijven, maar heeft naar verluidt ook al een alternatief bedacht. Zo zou Antoine Griezmann de nieuwe posterboy moeten worden. Die trok afgelopen zomer pas naar Barcelona, maar die transfer is nog geen onverdeeld succes.
Ook AC Milan wil in de wintermercato toeslaan. Volgens FootballItalia is het geduld van Sportief Directeur Paolo Maldini met de huidige spelerskern op. De legende van de Rossoneri zou in januari enkele stevige versterkingen richting de modestad willen halen, al zal dat ongetwijfeld heel wat kosten. Het Italiaans medium meldt dat Milan bij Arsenal zal aankloppen voor Granit Xhaka en Lucas Torreira

FC Barcelona speurt naar jong talent dat op termijn een meerwaarde kan vormen voor de Catalaanse grootmacht. Volgens L'Equipe is de neus van Barça gevallen op een jonge Franse middenvelder. Eduardo Camavinga (Stade Rennes) is pas zeventien jaar oud, maar de verdedigende middenvelder speelde wel al 19 duels in de Ligue I en drie duels in de Europa League. Hij geldt momenteel als één van de meest veelbelovende spelers in Europa.

Real Madrid zou opnieuw naar SSC Napoli lonken om zich te versterken. De Koninklijke toonde in het verleden al interesse voor sterkhouders als Kalidou Koulibaly en Fabian Ruiz, en die namen is men in Madrid nog steeds niet vergeten. Beide spelers zouden samen ongeveer 200 miljoen euro moeten kosten. Een serieuze hap uit het transferbudget van de Spanjaarden.

LEES OOK: Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Welke speler zou u zeker bij Anderlecht houden?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

90
90
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

92
92
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

107
107
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

564
564
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

293
293
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

141
141
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

137
137
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

75
75
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

196
196
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

181
181
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

519
519
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

614
614
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

310
310
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

569
569
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

464
464
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

650
650
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

291
291
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

94
94
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

178
178
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

266
266
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

704
704

Meer sportnieuws