TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

430 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Krépin Diatta verlengde afgelopen zomer zijn contract bij Club Brugge, maar de kans is groot dat hij na het seizoen andere oorden opzoekt. Aan interesse in de Senegalese winger alvast geen gebrek. Diatta werd al gelinkt aan PSG en Borussia Dortmund, maar de Premier League lonkt ook voor hem. Engelse media linken namelijk drie ploegen aan hem: Southampton, Brighton & Hove Albion en Bournemouth.

RSC Anderlecht wil zich komende winter versterken, maar zal eerst de huidige kern moeten afslanken. Zo zouden een tiental spelers kunnen vertrekken. Van de drie keepers achter Van Crombrugge, Roef, Didillon en Boeckx, mag er zeker één weg. Verder zoekt Anderlecht ook nog een oplossing voor Chipciu, Sowah, Makarenko,  Saief, Thelin en allicht Adzic. Bij Trebel en Gerkens is het afwachten welke plannen coach Frank Vercauteren met hen heeft.

KRC Genk heeft het ontslag van Felice Mazzu nu ook officieel bevestigd, de vraag is nu wie hem gaat opvolgen in de Luminus Arena. Wouter Vrancken zou bovenaan de verlanglijst staan, maar met de huidige T1 van KV Mechelen zou nog geen contact zijn geweest. Bernd Storck wordt eveneens genoemd, Cercle Brugge liet maandag echter al weten dat hij niet weg mag. Even viel de naam van Hein Vanhaezebrouck, maar die blijft tot eind dit seizoen als analist/columnist aan de slag.

BUITENLAND
Dries Mertens lijkt aan zijn laatste maanden bij Napoli bezig, waar zijn contract na het seizoen afloopt. Volgens de laatste berichten zou Internazionale wel eens zijn bestemming kunnen worden. Maar er zijn nog kapers op de kust. Want zo meldt Tuttomercatoweb dat Mertens ook nog steeds een optie zou zijn voor Borussia Dortmund. Andere Italiaanse bronnen weten dan weer dat ook AC Milan belangstelling toont.

Kylian Mbappé blijft één van de belangrijkste doelwitten van Real Madrid. Volgens het Spaanse Sport zou De Koninklijke maar liefst 300 miljoen euro veil hebben om het Franse wonderkind naar Madrid te halen. PSG zou hem liefst zien blijven, maar heeft naar verluidt ook al een alternatief bedacht. Zo zou Antoine Griezmann de nieuwe posterboy moeten worden. Die trok afgelopen zomer pas naar Barcelona, maar die transfer is nog geen onverdeeld succes.
Ook AC Milan wil in de wintermercato toeslaan. Volgens FootballItalia is het geduld van Sportief Directeur Paolo Maldini met de huidige spelerskern op. De legende van de Rossoneri zou in januari enkele stevige versterkingen richting de modestad willen halen, al zal dat ongetwijfeld heel wat kosten. Het Italiaans medium meldt dat Milan bij Arsenal zal aankloppen voor Granit Xhaka en Lucas Torreira

FC Barcelona speurt naar jong talent dat op termijn een meerwaarde kan vormen voor de Catalaanse grootmacht. Volgens L'Equipe is de neus van Barça gevallen op een jonge Franse middenvelder. Eduardo Camavinga (Stade Rennes) is pas zeventien jaar oud, maar de verdedigende middenvelder speelde wel al 19 duels in de Ligue I en drie duels in de Europa League. Hij geldt momenteel als één van de meest veelbelovende spelers in Europa.

Real Madrid zou opnieuw naar SSC Napoli lonken om zich te versterken. De Koninklijke toonde in het verleden al interesse voor sterkhouders als Kalidou Koulibaly en Fabian Ruiz, en die namen is men in Madrid nog steeds niet vergeten. Beide spelers zouden samen ongeveer 200 miljoen euro moeten kosten. Een serieuze hap uit het transferbudget van de Spanjaarden.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Welke speler zou u zeker bij Anderlecht houden?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

46
46
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

290
290
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

131
131
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

282
282
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

295
295
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

602
602
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

189
189
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

525
525
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

743
743
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

814
814
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

531
531
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

384
384
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1325
1325
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

488
488
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws