TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

430 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Krépin Diatta verlengde afgelopen zomer zijn contract bij Club Brugge, maar de kans is groot dat hij na het seizoen andere oorden opzoekt. Aan interesse in de Senegalese winger alvast geen gebrek. Diatta werd al gelinkt aan PSG en Borussia Dortmund, maar de Premier League lonkt ook voor hem. Engelse media linken namelijk drie ploegen aan hem: Southampton, Brighton & Hove Albion en Bournemouth.

RSC Anderlecht wil zich komende winter versterken, maar zal eerst de huidige kern moeten afslanken. Zo zouden een tiental spelers kunnen vertrekken. Van de drie keepers achter Van Crombrugge, Roef, Didillon en Boeckx, mag er zeker één weg. Verder zoekt Anderlecht ook nog een oplossing voor Chipciu, Sowah, Makarenko,  Saief, Thelin en allicht Adzic. Bij Trebel en Gerkens is het afwachten welke plannen coach Frank Vercauteren met hen heeft.

KRC Genk heeft het ontslag van Felice Mazzu nu ook officieel bevestigd, de vraag is nu wie hem gaat opvolgen in de Luminus Arena. Wouter Vrancken zou bovenaan de verlanglijst staan, maar met de huidige T1 van KV Mechelen zou nog geen contact zijn geweest. Bernd Storck wordt eveneens genoemd, Cercle Brugge liet maandag echter al weten dat hij niet weg mag. Even viel de naam van Hein Vanhaezebrouck, maar die blijft tot eind dit seizoen als analist/columnist aan de slag.

BUITENLAND
Dries Mertens lijkt aan zijn laatste maanden bij Napoli bezig, waar zijn contract na het seizoen afloopt. Volgens de laatste berichten zou Internazionale wel eens zijn bestemming kunnen worden. Maar er zijn nog kapers op de kust. Want zo meldt Tuttomercatoweb dat Mertens ook nog steeds een optie zou zijn voor Borussia Dortmund. Andere Italiaanse bronnen weten dan weer dat ook AC Milan belangstelling toont.

Kylian Mbappé blijft één van de belangrijkste doelwitten van Real Madrid. Volgens het Spaanse Sport zou De Koninklijke maar liefst 300 miljoen euro veil hebben om het Franse wonderkind naar Madrid te halen. PSG zou hem liefst zien blijven, maar heeft naar verluidt ook al een alternatief bedacht. Zo zou Antoine Griezmann de nieuwe posterboy moeten worden. Die trok afgelopen zomer pas naar Barcelona, maar die transfer is nog geen onverdeeld succes.
Ook AC Milan wil in de wintermercato toeslaan. Volgens FootballItalia is het geduld van Sportief Directeur Paolo Maldini met de huidige spelerskern op. De legende van de Rossoneri zou in januari enkele stevige versterkingen richting de modestad willen halen, al zal dat ongetwijfeld heel wat kosten. Het Italiaans medium meldt dat Milan bij Arsenal zal aankloppen voor Granit Xhaka en Lucas Torreira

FC Barcelona speurt naar jong talent dat op termijn een meerwaarde kan vormen voor de Catalaanse grootmacht. Volgens L'Equipe is de neus van Barça gevallen op een jonge Franse middenvelder. Eduardo Camavinga (Stade Rennes) is pas zeventien jaar oud, maar de verdedigende middenvelder speelde wel al 19 duels in de Ligue I en drie duels in de Europa League. Hij geldt momenteel als één van de meest veelbelovende spelers in Europa.

Real Madrid zou opnieuw naar SSC Napoli lonken om zich te versterken. De Koninklijke toonde in het verleden al interesse voor sterkhouders als Kalidou Koulibaly en Fabian Ruiz, en die namen is men in Madrid nog steeds niet vergeten. Beide spelers zouden samen ongeveer 200 miljoen euro moeten kosten. Een serieuze hap uit het transferbudget van de Spanjaarden.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Welke speler zou u zeker bij Anderlecht houden?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

79
79
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

119
119
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

94
94
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

119
119
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

135
135
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

307
307
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

483
483
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

111
111
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

234
234
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

315
315
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

583
583
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

376
376
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

142
142
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

425
425
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

546
546
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

416
416
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

511
511
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws