TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Krépin Diatta verlengde afgelopen zomer zijn contract bij Club Brugge, maar de kans is groot dat hij na het seizoen andere oorden opzoekt. Aan interesse in de Senegalese winger alvast geen gebrek. Diatta werd al gelinkt aan PSG en Borussia Dortmund, maar de Premier League lonkt ook voor hem. Engelse media linken namelijk drie ploegen aan hem: Southampton, Brighton & Hove Albion en Bournemouth.

RSC Anderlecht wil zich komende winter versterken, maar zal eerst de huidige kern moeten afslanken. Zo zouden een tiental spelers kunnen vertrekken. Van de drie keepers achter Van Crombrugge, Roef, Didillon en Boeckx, mag er zeker één weg. Verder zoekt Anderlecht ook nog een oplossing voor Chipciu, Sowah, Makarenko,  Saief, Thelin en allicht Adzic. Bij Trebel en Gerkens is het afwachten welke plannen coach Frank Vercauteren met hen heeft.

KRC Genk heeft het ontslag van Felice Mazzu nu ook officieel bevestigd, de vraag is nu wie hem gaat opvolgen in de Luminus Arena. Wouter Vrancken zou bovenaan de verlanglijst staan, maar met de huidige T1 van KV Mechelen zou nog geen contact zijn geweest. Bernd Storck wordt eveneens genoemd, Cercle Brugge liet maandag echter al weten dat hij niet weg mag. Even viel de naam van Hein Vanhaezebrouck, maar die blijft tot eind dit seizoen als analist/columnist aan de slag.

BUITENLAND
Dries Mertens lijkt aan zijn laatste maanden bij Napoli bezig, waar zijn contract na het seizoen afloopt. Volgens de laatste berichten zou Internazionale wel eens zijn bestemming kunnen worden. Maar er zijn nog kapers op de kust. Want zo meldt Tuttomercatoweb dat Mertens ook nog steeds een optie zou zijn voor Borussia Dortmund. Andere Italiaanse bronnen weten dan weer dat ook AC Milan belangstelling toont.

Kylian Mbappé blijft één van de belangrijkste doelwitten van Real Madrid. Volgens het Spaanse Sport zou De Koninklijke maar liefst 300 miljoen euro veil hebben om het Franse wonderkind naar Madrid te halen. PSG zou hem liefst zien blijven, maar heeft naar verluidt ook al een alternatief bedacht. Zo zou Antoine Griezmann de nieuwe posterboy moeten worden. Die trok afgelopen zomer pas naar Barcelona, maar die transfer is nog geen onverdeeld succes.
Ook AC Milan wil in de wintermercato toeslaan. Volgens FootballItalia is het geduld van Sportief Directeur Paolo Maldini met de huidige spelerskern op. De legende van de Rossoneri zou in januari enkele stevige versterkingen richting de modestad willen halen, al zal dat ongetwijfeld heel wat kosten. Het Italiaans medium meldt dat Milan bij Arsenal zal aankloppen voor Granit Xhaka en Lucas Torreira

FC Barcelona speurt naar jong talent dat op termijn een meerwaarde kan vormen voor de Catalaanse grootmacht. Volgens L'Equipe is de neus van Barça gevallen op een jonge Franse middenvelder. Eduardo Camavinga (Stade Rennes) is pas zeventien jaar oud, maar de verdedigende middenvelder speelde wel al 19 duels in de Ligue I en drie duels in de Europa League. Hij geldt momenteel als één van de meest veelbelovende spelers in Europa.

Real Madrid zou opnieuw naar SSC Napoli lonken om zich te versterken. De Koninklijke toonde in het verleden al interesse voor sterkhouders als Kalidou Koulibaly en Fabian Ruiz, en die namen is men in Madrid nog steeds niet vergeten. Beide spelers zouden samen ongeveer 200 miljoen euro moeten kosten. Een serieuze hap uit het transferbudget van de Spanjaarden.

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Welke speler zou u zeker bij Anderlecht houden?

Meest recent

'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

30
30
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

16
16
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

22
22
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

35
35
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

117
117
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

66
66
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

19
19
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

102
102
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

80
80
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

130
130
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

68
68
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

61
61
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

380
380
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

133
133
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

152
152
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

37
37
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

59
59
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

143
143
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

119
119
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

258
258
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

213
213
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

43
43
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

24
24
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

49
49

Meer sportnieuws