TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Diatta neemt toe, Griezmann kan alweer vertrekken'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Krépin Diatta verlengde afgelopen zomer zijn contract bij Club Brugge, maar de kans is groot dat hij na het seizoen andere oorden opzoekt. Aan interesse in de Senegalese winger alvast geen gebrek. Diatta werd al gelinkt aan PSG en Borussia Dortmund, maar de Premier League lonkt ook voor hem. Engelse media linken namelijk drie ploegen aan hem: Southampton, Brighton & Hove Albion en Bournemouth.

RSC Anderlecht wil zich komende winter versterken, maar zal eerst de huidige kern moeten afslanken. Zo zouden een tiental spelers kunnen vertrekken. Van de drie keepers achter Van Crombrugge, Roef, Didillon en Boeckx, mag er zeker één weg. Verder zoekt Anderlecht ook nog een oplossing voor Chipciu, Sowah, Makarenko,  Saief, Thelin en allicht Adzic. Bij Trebel en Gerkens is het afwachten welke plannen coach Frank Vercauteren met hen heeft.

KRC Genk heeft het ontslag van Felice Mazzu nu ook officieel bevestigd, de vraag is nu wie hem gaat opvolgen in de Luminus Arena. Wouter Vrancken zou bovenaan de verlanglijst staan, maar met de huidige T1 van KV Mechelen zou nog geen contact zijn geweest. Bernd Storck wordt eveneens genoemd, Cercle Brugge liet maandag echter al weten dat hij niet weg mag. Even viel de naam van Hein Vanhaezebrouck, maar die blijft tot eind dit seizoen als analist/columnist aan de slag.

BUITENLAND
Dries Mertens lijkt aan zijn laatste maanden bij Napoli bezig, waar zijn contract na het seizoen afloopt. Volgens de laatste berichten zou Internazionale wel eens zijn bestemming kunnen worden. Maar er zijn nog kapers op de kust. Want zo meldt Tuttomercatoweb dat Mertens ook nog steeds een optie zou zijn voor Borussia Dortmund. Andere Italiaanse bronnen weten dan weer dat ook AC Milan belangstelling toont.

Kylian Mbappé blijft één van de belangrijkste doelwitten van Real Madrid. Volgens het Spaanse Sport zou De Koninklijke maar liefst 300 miljoen euro veil hebben om het Franse wonderkind naar Madrid te halen. PSG zou hem liefst zien blijven, maar heeft naar verluidt ook al een alternatief bedacht. Zo zou Antoine Griezmann de nieuwe posterboy moeten worden. Die trok afgelopen zomer pas naar Barcelona, maar die transfer is nog geen onverdeeld succes.
Ook AC Milan wil in de wintermercato toeslaan. Volgens FootballItalia is het geduld van Sportief Directeur Paolo Maldini met de huidige spelerskern op. De legende van de Rossoneri zou in januari enkele stevige versterkingen richting de modestad willen halen, al zal dat ongetwijfeld heel wat kosten. Het Italiaans medium meldt dat Milan bij Arsenal zal aankloppen voor Granit Xhaka en Lucas Torreira

FC Barcelona speurt naar jong talent dat op termijn een meerwaarde kan vormen voor de Catalaanse grootmacht. Volgens L'Equipe is de neus van Barça gevallen op een jonge Franse middenvelder. Eduardo Camavinga (Stade Rennes) is pas zeventien jaar oud, maar de verdedigende middenvelder speelde wel al 19 duels in de Ligue I en drie duels in de Europa League. Hij geldt momenteel als één van de meest veelbelovende spelers in Europa.

Real Madrid zou opnieuw naar SSC Napoli lonken om zich te versterken. De Koninklijke toonde in het verleden al interesse voor sterkhouders als Kalidou Koulibaly en Fabian Ruiz, en die namen is men in Madrid nog steeds niet vergeten. Beide spelers zouden samen ongeveer 200 miljoen euro moeten kosten. Een serieuze hap uit het transferbudget van de Spanjaarden.

LEES OOK: Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Welke speler zou u zeker bij Anderlecht houden?

Meest recent

Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

25
25
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

16
16
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

91
91
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

23
23
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

114
114
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

117
117
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

66
66
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

185
185
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

135
135
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

79
79
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

285
285
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

158
158
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

121
121
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

231
231
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

78
78
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

266
266
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

142
142
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

854
854
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

98
98
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

210
210
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

85
85
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

143
143
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

834
834
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

185
185

Meer sportnieuws