'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

door
'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

Een officiële bevestiging zal pas dinsdag volgen, maar er bestaat weinig twijfel over feit dat Felice Mazzu KRC Genk zal moeten verlaten. Een speciale Raad van Bestuur zal in de loop van de dag zijn ontslag bekrachtigen. En zo moet de landskampioen enkele maanden na het vertrek van Philippe Clement weer op zoek naar een nieuwe coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is het enkel nog kwestie van het ontslag van Mazzu te officialiseren, de krant weet dat men binnen de club al druk in de weer is met een mogelijke opvolger. Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Storck (Cercle Brugge) werden al meteen genoemd, maar contact met hun was er nog niet. Cercle ontkende alvast dat de Duitser zal vertrekken. Bovendien is het nog maar de vraag of Genk het aandurft om na Clement opnieuw een coach weg te plukken bij een kleinere reeksgenoot. Zeker nu voorzitter Peter Croonen ook preses van de Pro League is.

Daarom worden ook buitenlandse pistes overwogen, met name de Duitse markt werd al verkend. Bij Het Laatste Nieuws wordt echter nog een spraakmakende optie aangehaald: een terugkeer van Hein Vanhaezebrouck. Die is momenteel aan de slag als analist, maar ligt bij geen club onder contract. Een deel van de clubleiding zou alvast openstaan voor een terugkeer van de man die in 2009 nog faalde in de Luminus Arena. Of de supporters staan te springen om zijn terugkeer valt echter te betwijfelen.

UPDATE 09u30

Ook Het Nieuwsblad laat de naam van Hein Vanhaezebrouck vallen. Dat die in beeld zou komen, zou mede te maken hebben met het feit dat Genk anders een trainer zal moeten binnenhalen die elders onder contract ligt. Dat deed het ook met Philippe Clement, die ze weghaalden bij Waasland Beveren. Echter maakt je je als club niet bepaald populair met zulke beslissingen, en zouden ze daar deze keer dan ook van kunnen afzien.

En dus kan er naar Vanhaezebrouck worden gekeken, al spreekt zijn slechte passage bij Genk uiteraard wel in zijn nadeel. Máár volgens Het Nieuwsblad is hij wel het soort coach dat ze in Limburg zoeken: “Genk zoekt ervaring, haar op de tanden en een voetbalfilosofie met druk naar voren”, klinkt het namelijk. Drie zaken waar Vanhaezebrouck perfect mee kan worden geassocieerd. Straks HVH 2.0 in Genk?

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Zou HVH een goeie optie zijn voor Genk?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

86
86
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

263
263
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

157
157
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

185
185
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

259
259
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

85
85
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

638
638
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

320
320
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

225
225
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

325
325
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

394
394
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

371
371
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

499
499
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

225
225
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

431
431
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

396
396
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

313
313
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws