'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

door
'Genk schetst profiel nieuwe coach: Vanhaezebrouck reële optie'

Een officiële bevestiging zal pas dinsdag volgen, maar er bestaat weinig twijfel over feit dat Felice Mazzu KRC Genk zal moeten verlaten. Een speciale Raad van Bestuur zal in de loop van de dag zijn ontslag bekrachtigen. En zo moet de landskampioen enkele maanden na het vertrek van Philippe Clement weer op zoek naar een nieuwe coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is het enkel nog kwestie van het ontslag van Mazzu te officialiseren, de krant weet dat men binnen de club al druk in de weer is met een mogelijke opvolger. Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Storck (Cercle Brugge) werden al meteen genoemd, maar contact met hun was er nog niet. Cercle ontkende alvast dat de Duitser zal vertrekken. Bovendien is het nog maar de vraag of Genk het aandurft om na Clement opnieuw een coach weg te plukken bij een kleinere reeksgenoot. Zeker nu voorzitter Peter Croonen ook preses van de Pro League is.

Daarom worden ook buitenlandse pistes overwogen, met name de Duitse markt werd al verkend. Bij Het Laatste Nieuws wordt echter nog een spraakmakende optie aangehaald: een terugkeer van Hein Vanhaezebrouck. Die is momenteel aan de slag als analist, maar ligt bij geen club onder contract. Een deel van de clubleiding zou alvast openstaan voor een terugkeer van de man die in 2009 nog faalde in de Luminus Arena. Of de supporters staan te springen om zijn terugkeer valt echter te betwijfelen.

UPDATE 09u30

Ook Het Nieuwsblad laat de naam van Hein Vanhaezebrouck vallen. Dat die in beeld zou komen, zou mede te maken hebben met het feit dat Genk anders een trainer zal moeten binnenhalen die elders onder contract ligt. Dat deed het ook met Philippe Clement, die ze weghaalden bij Waasland Beveren. Echter maakt je je als club niet bepaald populair met zulke beslissingen, en zouden ze daar deze keer dan ook van kunnen afzien.

En dus kan er naar Vanhaezebrouck worden gekeken, al spreekt zijn slechte passage bij Genk uiteraard wel in zijn nadeel. Máár volgens Het Nieuwsblad is hij wel het soort coach dat ze in Limburg zoeken: “Genk zoekt ervaring, haar op de tanden en een voetbalfilosofie met druk naar voren”, klinkt het namelijk. Drie zaken waar Vanhaezebrouck perfect mee kan worden geassocieerd. Straks HVH 2.0 in Genk?

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Zou HVH een goeie optie zijn voor Genk?

Meest recent

Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

6
6
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

15
15
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

34
34
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

68
68
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

28
28
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

159
159
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

88
88
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

81
81
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

136
136
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

265
265
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

475
475
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

71
71
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

318
318
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

472
472
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

164
164
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

143
143
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

684
684
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

89
89
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

438
438
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

236
236
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

366
366
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

557
557
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

307
307

Meer sportnieuws