Britse VAR-baas pareert kritiek: "Eigenlijk heel tevreden"

door
Britse VAR-baas pareert kritiek:

In België is er veel discussie over de VAR, maar ook de Premier League heeft al de nodige controverses achter de rug. Toch is Neil Swarbrick enthousiast over de technologische hulpmiddelen voor de scheidsrechters.


"Ik ben eigenlijk heel blij met hoe we gestart zijn", vertelt de Engelse VAR-baas aan de BBC. "We nemen meer goede beslissing met de VAR dan zonder. Het systeem staat nog in de kinderschoenen. Dus als we nu al op een zeven zitten, hoop ik binnen twee jaar op een acht of negen te zitten."

Volgens Swarbrick is er 'geen twijfel' dat er verbeterpunten zijn. Een tijdslimiet voor beslissingen is volgens hem géén optie. "Wat gebeurt er dan als de scheidsrechter naar de kant loopt en één minuut en twee seconden nodig heeft om de juiste beslissing te nemen? Wordt de juiste beslissing dan ingetrokken omdat hij twee seconden langer nodig had?"

De VAR-baas spreekt van 'een zware taak'. "Het is moeilijk om te omschrijven onder welke druk ze staan. We hebben media ook mee laten kijken achter de schermen. We gaven ze fragmenten, die ze zonder druk mochten beoordelen. Zelfs dan is het nog lastig. Maar de kritiek hoort erbij, daar raken we aan gewend."

LEES OOK: Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

Heeft hij gelijk?

Meest recent

Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

1
1
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

81
81
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

63
63
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

297
297
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

624
624
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

226
226
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

251
251
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

150
150
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

482
482
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

441
441
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

251
251
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

116
116
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

183
183
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

580
580
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

371
371
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

204
204
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

346
346
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

126
126
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

309
309
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

285
285
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

111
111
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

696
696
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

288
288
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

132
132
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

240
240

Meer sportnieuws