Britse VAR-baas pareert kritiek: "Eigenlijk heel tevreden"

door
Britse VAR-baas pareert kritiek:

In België is er veel discussie over de VAR, maar ook de Premier League heeft al de nodige controverses achter de rug. Toch is Neil Swarbrick enthousiast over de technologische hulpmiddelen voor de scheidsrechters.


"Ik ben eigenlijk heel blij met hoe we gestart zijn", vertelt de Engelse VAR-baas aan de BBC. "We nemen meer goede beslissing met de VAR dan zonder. Het systeem staat nog in de kinderschoenen. Dus als we nu al op een zeven zitten, hoop ik binnen twee jaar op een acht of negen te zitten."

Volgens Swarbrick is er 'geen twijfel' dat er verbeterpunten zijn. Een tijdslimiet voor beslissingen is volgens hem géén optie. "Wat gebeurt er dan als de scheidsrechter naar de kant loopt en één minuut en twee seconden nodig heeft om de juiste beslissing te nemen? Wordt de juiste beslissing dan ingetrokken omdat hij twee seconden langer nodig had?"

De VAR-baas spreekt van 'een zware taak'. "Het is moeilijk om te omschrijven onder welke druk ze staan. We hebben media ook mee laten kijken achter de schermen. We gaven ze fragmenten, die ze zonder druk mochten beoordelen. Zelfs dan is het nog lastig. Maar de kritiek hoort erbij, daar raken we aan gewend."

LEES OOK: Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

Heeft hij gelijk?

Meest recent

Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

3
3
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

6
6
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

5
5
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

11
11
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

34
34
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

11
11
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

239
239
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

53
53
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

86
86
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

211
211
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

25
25
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

34
34
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

271
271
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

49
49
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

58
58
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

426
426
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

140
140
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

169
169
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

317
317
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

67
67
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

29
29
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

54
54
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

102
102
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

184
184

Meer sportnieuws