Britse VAR-baas pareert kritiek: "Eigenlijk heel tevreden"

door
Britse VAR-baas pareert kritiek:

In België is er veel discussie over de VAR, maar ook de Premier League heeft al de nodige controverses achter de rug. Toch is Neil Swarbrick enthousiast over de technologische hulpmiddelen voor de scheidsrechters.


"Ik ben eigenlijk heel blij met hoe we gestart zijn", vertelt de Engelse VAR-baas aan de BBC. "We nemen meer goede beslissing met de VAR dan zonder. Het systeem staat nog in de kinderschoenen. Dus als we nu al op een zeven zitten, hoop ik binnen twee jaar op een acht of negen te zitten."

Volgens Swarbrick is er 'geen twijfel' dat er verbeterpunten zijn. Een tijdslimiet voor beslissingen is volgens hem géén optie. "Wat gebeurt er dan als de scheidsrechter naar de kant loopt en één minuut en twee seconden nodig heeft om de juiste beslissing te nemen? Wordt de juiste beslissing dan ingetrokken omdat hij twee seconden langer nodig had?"

De VAR-baas spreekt van 'een zware taak'. "Het is moeilijk om te omschrijven onder welke druk ze staan. We hebben media ook mee laten kijken achter de schermen. We gaven ze fragmenten, die ze zonder druk mochten beoordelen. Zelfs dan is het nog lastig. Maar de kritiek hoort erbij, daar raken we aan gewend."

LEES OOK: Doku schittert en laat sterretjes Liverpool zien

Heeft hij gelijk?

Meest recent

Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

12
12
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

25
25
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

28
28
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

35
35
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

56
56
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

72
72
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

148
148
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

271
271
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

80
80
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

332
332
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

78
78
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

54
54
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

127
127
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

113
113
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

125
125
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

118
118
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

126
126
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

291
291
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

511
511
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

148
148
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

75
75
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

106
106
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

359
359
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

127
127
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

114
114

Meer sportnieuws