Anderlecht-flop beroert gemoederen nu ook in thuisland

door
Anderlecht-flop beroert gemoederen nu ook in thuisland

Een van de vele overbodige spelers die zelfs onder Frank Vercauteren zijn kans niet meer krijgt bij Anderlecht, is Knowledge Musona. Een situatie die ook in zijn thuisland Zimbabwe, waar hij als aanvoerder normaal gezien op handen wordt gedragen, stilaan voor onrust zorgt.


In de lokale media was er zo afgelopen weekend zelfs plaats voor een waar 'Musona-debat', waarbij verschillende waarnemers en mensen die een rol speelden in zijn carrière hun licht lieten schijnen op de situatie. Die discussie kwam er naar aanleiding van de RSCA'er zijn selectie voor de nationale ploeg. "Misschien is hij opgeroepen omdat hij de kapitein is, maar psychologisch gezien verkeert hij niet in de beste conditie. Zijn club en coach willen hem niet meer, wat voor veel verwarring in zijn hoofd zorgt", aldus Marc Duvillard, die Musona vormde in zijn jeugdacademie.

Bondscoach Joey Antipas vindt dan weer dat er voor zijn aanvoerder altijd een plaats in zijn kern is. "Gewoon zijn aanwezigheid is al genoeg. Musona is nodig voor onze ploeg, ik twijfel geen seconde aan zijn capaciteiten", liet die weten. Een mening die voorganger Charles Mhlauri met hem deelt. "Fitheid is een noodzaak, maar niet de enige factor die van tel is bij een selectie voor het nationale team. Musona speelt bij een topclub in goede competitie, waar hij ongetwijfeld zijn conditie op peil houdt. Er is trouwens nog een groot verschil tussen opgeroepen worden en effectief spelen."

Het laatste woord is voor een aantal analisten. "We zeggen niet dat Musona plots een slechte aanvaller is geworden. Hij is gewoon niet fit en niet in vorm. Zonder matchritme zit hij mentaal bovendien niet op hetzelfde niveau als de jongens die elke week spelen", klinkt het sceptisch bij de ene, terwijl anderen hun aanvoerder dan weer blijven beschouwen als een van de absolute toppers van het land. "Zijn statistieken liegen niet: Musona is een van de allerbeste spelers die we hebben. Misschien hebben de coaches in Anderlecht gewoon een persoonlijk probleem met hem."

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

Moet Musona weer opgevist worden door Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

0
0
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

2
2
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

12
12
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

78
78
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

39
39
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

232
232
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

245
245
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

153
153
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

497
497
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

134
134
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

95
95
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

230
230
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

342
342
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

105
105
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

639
639
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

136
136
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

273
273
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

82
82
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

303
303
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55

Meer sportnieuws