Anderlecht-flop beroert gemoederen nu ook in thuisland

door
Anderlecht-flop beroert gemoederen nu ook in thuisland

Een van de vele overbodige spelers die zelfs onder Frank Vercauteren zijn kans niet meer krijgt bij Anderlecht, is Knowledge Musona. Een situatie die ook in zijn thuisland Zimbabwe, waar hij als aanvoerder normaal gezien op handen wordt gedragen, stilaan voor onrust zorgt.


In de lokale media was er zo afgelopen weekend zelfs plaats voor een waar 'Musona-debat', waarbij verschillende waarnemers en mensen die een rol speelden in zijn carrière hun licht lieten schijnen op de situatie. Die discussie kwam er naar aanleiding van de RSCA'er zijn selectie voor de nationale ploeg. "Misschien is hij opgeroepen omdat hij de kapitein is, maar psychologisch gezien verkeert hij niet in de beste conditie. Zijn club en coach willen hem niet meer, wat voor veel verwarring in zijn hoofd zorgt", aldus Marc Duvillard, die Musona vormde in zijn jeugdacademie.

Bondscoach Joey Antipas vindt dan weer dat er voor zijn aanvoerder altijd een plaats in zijn kern is. "Gewoon zijn aanwezigheid is al genoeg. Musona is nodig voor onze ploeg, ik twijfel geen seconde aan zijn capaciteiten", liet die weten. Een mening die voorganger Charles Mhlauri met hem deelt. "Fitheid is een noodzaak, maar niet de enige factor die van tel is bij een selectie voor het nationale team. Musona speelt bij een topclub in goede competitie, waar hij ongetwijfeld zijn conditie op peil houdt. Er is trouwens nog een groot verschil tussen opgeroepen worden en effectief spelen."

Het laatste woord is voor een aantal analisten. "We zeggen niet dat Musona plots een slechte aanvaller is geworden. Hij is gewoon niet fit en niet in vorm. Zonder matchritme zit hij mentaal bovendien niet op hetzelfde niveau als de jongens die elke week spelen", klinkt het sceptisch bij de ene, terwijl anderen hun aanvoerder dan weer blijven beschouwen als een van de absolute toppers van het land. "Zijn statistieken liegen niet: Musona is een van de allerbeste spelers die we hebben. Misschien hebben de coaches in Anderlecht gewoon een persoonlijk probleem met hem."

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Moet Musona weer opgevist worden door Anderlecht?

Meest recent

'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

9
9
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

35
35
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

53
53
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

101
101
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

64
64
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

58
58
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

68
68
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

154
154
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

96
96
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

86
86
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

124
124
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

52
52
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

297
297
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

320
320
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

153
153
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

88
88
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

321
321
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

102
102
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

362
362
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

198
198
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

219
219
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

67
67
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120

Meer sportnieuws