Hypocrisie troef in JPL: "Ingebakken oneerlijkheid van spelers en coaches"

door
Hypocrisie troef in JPL:

Geen speeldag in de Jupiler Pro League gaat voorbij zonder dat de arbitrage onder vuur komt te liggen. Zo voelen ze zich in Brugge na de nederlaag in Antwerp bijvoorbeeld benadeeld, terwijl ze op de Bosuil zelf dan weer vonden dat bezoekende aanvoerder Ruud Vormer van het veld gestuurd had mogen worden.


In Sport/Voetbalmagazine klaagt fairplay-expert Kris Verbert die wekelijkse demonisering van het scheidsrechterskorps aan. "De ingebakken oneerlijkheid van profvoetballers en hun coaches is de enige reden waarom een voetbalwedstrijd op topniveau niet zonder scheidsrechter kan plaatsvinden.Het is nochtans algemeen geweten dat scheidsrechters regelmatig falen in hun beoordeling van het spel. Maar omdat ze omwille van hun eigen onbetrouwbaarheid nu eenmaal scheidsrechters nodig hebben, zouden voetbalclubs die vergissingen eigenlijk zonder morren moeten kunnen aanvaarden. Toch?", klinkt het in zijn column.

"Dat gebeurt echter alleen door de bevoordeelde partij. Zij zullen het cadeau, de vergissing van de scheidsrechter, stilletjes in dank aanvaarden. De benadeelde club zal zich bij een nederlaag verongelijkt verschuilen achter de fouten van de spelleiding. Zo komen de clubs er telkens makkelijk mee weg. Als het tegen zit, mag je moord en brand schreeuwen, en heb je bij verlies meteen een zondebok om het eigen falen te camoufleren. En als het mee zit, hoef je geen enkele verantwoordelijkheid te nemen om de fout van de scheids recht te zetten. Niet dat ik de topvoetbalwereld zou durven beschuldigen van enige hypocrisie. Of toch een klein beetje?"

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

De refs in België verdienen meer respect

Meest recent

Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

26
26
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

162
162
Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

52
52
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

314
314
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

337
337
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

259
259
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

119
119
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

42
42
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

137
137
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

60
60
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

72
72
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

187
187
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

619
619
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

97
97
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

181
181
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

249
249
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

233
233
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

131
131
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

115
115
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

83
83
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

39
39
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

175
175
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

324
324
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

141
141

Meer sportnieuws