VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

1149 stemmen
VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

Met speeldag 15 achter de rug is de helft van het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League afgewerkt, of toch indien we de vele nog in te halen matchen gemakshalve eventjes vergeten. Het ideale moment dus om een tussentijdse balans op te maken en na te gaan welke spelers tot dusver de beste indruk nalieten. Tijd voor het elftal van de heenronde.


Voor we onze Ultieme Elf presenteren noteren we graag nog even dat we met het oog op een evenwichtige ploeg een maximum van drie spelers per club hanteerden. We waarschuwen dus al op voorhand dat Gouden Schoen Hans Vanaken en enkele van zijn ploegmaats de schifting op die manier niet overleefden, net zoals we moeilijk alleen maar aanvallers konden opstellen. Wie dan wél de dienst uitmaakt in ons elftal van de heenronde, dat ontdekt u hieronder.

DOEL: Simon MIGNOLET
Een van de Bruggelingen die we ondanks onze strenge selectiecriteria onmogelijk links konden laten liggen is Simon Mignolet. De Rode Duivel maakte zoals verwacht op overtuigende wijze komaf met het lang aanslepende keepersprobleem in Jan Breydel, waarmee hij zich er in een mum van tijd meteen ook tot een van de absolute publiekslievelingen ontpopte. Kan ook moeilijk anders, als je in twaalf matchen amper vijf tegengoals slikt en maar liefst acht keer de netten schoon houdt. Het sluitstuk was afgelopen weekend dan wel ongelukkig betrokken in een eigen doelpunt, voor de rest is Mignolet het betrouwbare anker van de – met ruime voorsprong – minst gepasseerde verdediging van het land.



VERDEDIGING: NGADEU, DESSOLEIL, DELI
Laten we er dus ineens ook maar de leider van die betonnen defensie bijhalen. Simon Deli, net als Mignolet een van de vele Brugse zomeraanwinsten, is immers eveneens een regelrechte voltreffer. De imposante Ivoriaan viel in eerste instantie vooral op dankzij zijn prima linkervoet, maar blinkt sindsdien nog meer uit als een van de moeilijkst te passeren verdedigers in België. Dat hij dit seizoen nog geen enkele (!) kaart hoefde te pakken is daarbij misschien nog wel de meest veelzeggende statistiek. Bijna even onverzettelijk is Michael Ngadeu, zijn voormalige maatje in Praag en tegenwoordig aan de slag bij dichtste achtervolger AA Gent. Met drie treffers doet die het ook in offensief opzicht meer dan behoorlijk.



De beresterke Kameroener stelt bovendien alles in het werk om zijn status van recordtransfer waar te maken, want in de competitie miste hij nog geen enkele seconde. Ngadeu is zo de Buffalo met de meeste speeltijd achter zijn naam, een eer die Dorian Dessoleil in Charleroi dan weer alleen met doelman Nicolas Penneteau moet delen. Ook de aanvoerder van de Zebra's stond namelijk al elke minuut tussen de lijnen en heeft zo een flink aandeel in de – samen met Standard – tweede beste defensie van de JPL. Voorlopig levert het Charleroi een knap plaatsje in de top zes op, als Roberto Martinez naast Elias Cobbaut nóg een linkspoot bij de Rode Duivels wil kan hij dus gerust eens in Mambourg gaan kijken.

MIDDENVELD: LESTIENNE, VORMER, DAVID, KAYA, CHADLI
Op de flanken van ons aanvallend ingesteld middenveld posteren we twee spelers die vandaag wél al in het oog van de bondscoach sprongen. Maxime Lestienne moest de laatste keer dan wel nog geblesseerd verstek geven, in de komende kwalificatieduels is de winger van Standard gewoon terug van de partij. Onder de vleugels van Michel Preud'homme leeft het woelwater dan ook weer helemaal op, met vijf goals en drie assists heeft hij nu al een voet in acht doelpunten. Nacer Chadli doet bij Anderlecht echter nog straffer, want in zijn eerste seizoen terug op de Belgische velden zit de 59-voudig international al aan zes treffers en drie beslissende passes. Daarmee was hij rechtstreeks betrokken in precies de helft van de Paars-Witte doelpunten, dat Chadli samen met doelman Hendrik Van Crombrugge de recordkampioen nagenoeg op zijn eentje in de race voor PO I hield is dus geen overstatement.



Zelf scoren deed Ruud Vormer nog altijd niet, maar toch had de aanvoerder van Club Brugge al een aandeel in meer goals dan het duo hierboven. De onbetwiste assistkoning van onze competitie deelde tot dusver namelijk maar liefst 11 assists uit, bijna dubbel zoveel als zijn dichtste achtervolgers. Een daarvan is Onur Kaya, die behalve zes keer als aangever ook driemaal als afwerker optrad voor KV Mechelen. In de opmars van de promovendus naar een verrassende gedeelde derde plaats had de Turkse dirigent dan ook een fikse hand, op 33-jarige leeftijd strooit de Mechelse aanvoerder bovendien nog steeds even achteloos met inspanningen als met passes. Dan is Jonathan David een flink wat jonger veulen, maar ook hij neemt AA Gent bijna wekelijks bij de hand. Na een kleine terugval was de 19-jarige Canadees alweer twee weken op rij beslissend, zijn seizoenstotalen werden zo opgeschroefd naar acht treffers en vier assists.

AANVAL: MBOKANI, LARIN
De enige speler die momenteel nóg fraaiere cijfers kan voorleggen is Dieumerci Mbokani, die week na week bewijst dat hij ondanks zijn 33 lentes nog lang niet afgeschreven is. De ervaren spits staat na zijn omgezette strafschop tegen Club Brugge zelfs autoritair op kop als Gouden Stier met 11 doelpunten, tel daarbij nog vier assist en hij heeft een voet in 15 van de 21 Antwerpse goals – oftewel een waanzinnige 71,4 procent. Zijn naar voetbalnormen gezegende leeftijd lijkt op fysiek vlak evenmin zijn tol te eisen, want de Congolees maakte tot dusver in alle matchen zowat de volledige 90 minuten rond. Dat Mbokani een onmisbare schakel is voor Laszlo Bölöni en zijn team hoeft dan ook geen verder betoog.



Aan de Gaverbeek zegt Francky Dury vast hetzelfde over Cyle Larin, want die is met zes rozen en vijf assists eveneens van onschatbare waarde voor Zulte Waregem. De van Besiktas gehuurde Canadees hoopte zijn carrière in het Regenboogstadion dan ook opnieuw kleur te geven en slaagt vooralsnog met verve in die missie. In tegenstelling tot in Turkije, waar hij amper aan de bak kwam, speelt de aanvaller immers alles bij het nummer zeven in de stand en staat hij centraal in de jacht naar een PO I-ticket. Zijn aankoopoptie zal de fusieclub alvast lichten, is het niet om de dure vogel zelf te houden dan wel om hem met winst door te verkopen. Al gebeurt dat dan liefst wel pas nadat Larin hen weer de top zes in heeft geschoten.

COACH: Philippe CLEMENT
Hoe dan ook levert Dury andermaal prima werk in Waregem, net zoals Wouter Vrancken, Bernd Hollerbach en Karim Belhocine dat doen in respectievelijk Mechelen, Moeskroen en Charleroi. In Luik en Gent verdienen Preud'homme en Jess Thorup dan weer een pluim, maar de hoofdcoach van de heenronde is wat ons betreft toch zonder twijfel Philippe Clement. Vorig jaar kampioen met Genk, nu in tijden van volle Limburgse crisis afgescheiden koploper met een Club Brugge dat 33 doelpunten scoorde en er amper zes incasseerde. Het saldo (+27) oogt zo zelfs nog indrukwekkender dan toen halfweg de competitie (+24), het puntenaantal kan dat na de inhaalmatch tegen Charleroi ook al zijn. Met deze spelerskern mocht er dan wel op voorhand enig resultaat verwacht worden, dat Clement de Blauw-Zwarte machine zó snel op vol toerental zou laten draaien had niemand zien aankomen. Behalve hijzelf dan misschien.

LEES OOK: 'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Wie mist u het meest in dit elftal?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

33
33
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

52
52
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

23
23
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

332
332
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

428
428
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

318
318
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

278
278
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

161
161
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

607
607
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

537
537
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

722
722
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

433
433
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

97
97
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

205
205
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

68
68
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

79
79
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

463
463
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

214
214
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

255
255
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

349
349
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

217
217
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

77
77
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

363
363
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

452
452
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

41
41

Meer sportnieuws