VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

door
VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

Met speeldag 15 achter de rug is de helft van het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League afgewerkt, of toch indien we de vele nog in te halen matchen gemakshalve eventjes vergeten. Het ideale moment dus om een tussentijdse balans op te maken en na te gaan welke spelers tot dusver de beste indruk nalieten. Tijd voor het elftal van de heenronde.


Voor we onze Ultieme Elf presenteren noteren we graag nog even dat we met het oog op een evenwichtige ploeg een maximum van drie spelers per club hanteerden. We waarschuwen dus al op voorhand dat Gouden Schoen Hans Vanaken en enkele van zijn ploegmaats de schifting op die manier niet overleefden, net zoals we moeilijk alleen maar aanvallers konden opstellen. Wie dan wél de dienst uitmaakt in ons elftal van de heenronde, dat ontdekt u hieronder.

DOEL: Simon MIGNOLET
Een van de Bruggelingen die we ondanks onze strenge selectiecriteria onmogelijk links konden laten liggen is Simon Mignolet. De Rode Duivel maakte zoals verwacht op overtuigende wijze komaf met het lang aanslepende keepersprobleem in Jan Breydel, waarmee hij zich er in een mum van tijd meteen ook tot een van de absolute publiekslievelingen ontpopte. Kan ook moeilijk anders, als je in twaalf matchen amper vijf tegengoals slikt en maar liefst acht keer de netten schoon houdt. Het sluitstuk was afgelopen weekend dan wel ongelukkig betrokken in een eigen doelpunt, voor de rest is Mignolet het betrouwbare anker van de – met ruime voorsprong – minst gepasseerde verdediging van het land.



VERDEDIGING: NGADEU, DESSOLEIL, DELI
Laten we er dus ineens ook maar de leider van die betonnen defensie bijhalen. Simon Deli, net als Mignolet een van de vele Brugse zomeraanwinsten, is immers eveneens een regelrechte voltreffer. De imposante Ivoriaan viel in eerste instantie vooral op dankzij zijn prima linkervoet, maar blinkt sindsdien nog meer uit als een van de moeilijkst te passeren verdedigers in België. Dat hij dit seizoen nog geen enkele (!) kaart hoefde te pakken is daarbij misschien nog wel de meest veelzeggende statistiek. Bijna even onverzettelijk is Michael Ngadeu, zijn voormalige maatje in Praag en tegenwoordig aan de slag bij dichtste achtervolger AA Gent. Met drie treffers doet die het ook in offensief opzicht meer dan behoorlijk.



De beresterke Kameroener stelt bovendien alles in het werk om zijn status van recordtransfer waar te maken, want in de competitie miste hij nog geen enkele seconde. Ngadeu is zo de Buffalo met de meeste speeltijd achter zijn naam, een eer die Dorian Dessoleil in Charleroi dan weer alleen met doelman Nicolas Penneteau moet delen. Ook de aanvoerder van de Zebra's stond namelijk al elke minuut tussen de lijnen en heeft zo een flink aandeel in de – samen met Standard – tweede beste defensie van de JPL. Voorlopig levert het Charleroi een knap plaatsje in de top zes op, als Roberto Martinez naast Elias Cobbaut nóg een linkspoot bij de Rode Duivels wil kan hij dus gerust eens in Mambourg gaan kijken.

MIDDENVELD: LESTIENNE, VORMER, DAVID, KAYA, CHADLI
Op de flanken van ons aanvallend ingesteld middenveld posteren we twee spelers die vandaag wél al in het oog van de bondscoach sprongen. Maxime Lestienne moest de laatste keer dan wel nog geblesseerd verstek geven, in de komende kwalificatieduels is de winger van Standard gewoon terug van de partij. Onder de vleugels van Michel Preud'homme leeft het woelwater dan ook weer helemaal op, met vijf goals en drie assists heeft hij nu al een voet in acht doelpunten. Nacer Chadli doet bij Anderlecht echter nog straffer, want in zijn eerste seizoen terug op de Belgische velden zit de 59-voudig international al aan zes treffers en drie beslissende passes. Daarmee was hij rechtstreeks betrokken in precies de helft van de Paars-Witte doelpunten, dat Chadli samen met doelman Hendrik Van Crombrugge de recordkampioen nagenoeg op zijn eentje in de race voor PO I hield is dus geen overstatement.



Zelf scoren deed Ruud Vormer nog altijd niet, maar toch had de aanvoerder van Club Brugge al een aandeel in meer goals dan het duo hierboven. De onbetwiste assistkoning van onze competitie deelde tot dusver namelijk maar liefst 11 assists uit, bijna dubbel zoveel als zijn dichtste achtervolgers. Een daarvan is Onur Kaya, die behalve zes keer als aangever ook driemaal als afwerker optrad voor KV Mechelen. In de opmars van de promovendus naar een verrassende gedeelde derde plaats had de Turkse dirigent dan ook een fikse hand, op 33-jarige leeftijd strooit de Mechelse aanvoerder bovendien nog steeds even achteloos met inspanningen als met passes. Dan is Jonathan David een flink wat jonger veulen, maar ook hij neemt AA Gent bijna wekelijks bij de hand. Na een kleine terugval was de 19-jarige Canadees alweer twee weken op rij beslissend, zijn seizoenstotalen werden zo opgeschroefd naar acht treffers en vier assists.

AANVAL: MBOKANI, LARIN
De enige speler die momenteel nóg fraaiere cijfers kan voorleggen is Dieumerci Mbokani, die week na week bewijst dat hij ondanks zijn 33 lentes nog lang niet afgeschreven is. De ervaren spits staat na zijn omgezette strafschop tegen Club Brugge zelfs autoritair op kop als Gouden Stier met 11 doelpunten, tel daarbij nog vier assist en hij heeft een voet in 15 van de 21 Antwerpse goals – oftewel een waanzinnige 71,4 procent. Zijn naar voetbalnormen gezegende leeftijd lijkt op fysiek vlak evenmin zijn tol te eisen, want de Congolees maakte tot dusver in alle matchen zowat de volledige 90 minuten rond. Dat Mbokani een onmisbare schakel is voor Laszlo Bölöni en zijn team hoeft dan ook geen verder betoog.



Aan de Gaverbeek zegt Francky Dury vast hetzelfde over Cyle Larin, want die is met zes rozen en vijf assists eveneens van onschatbare waarde voor Zulte Waregem. De van Besiktas gehuurde Canadees hoopte zijn carrière in het Regenboogstadion dan ook opnieuw kleur te geven en slaagt vooralsnog met verve in die missie. In tegenstelling tot in Turkije, waar hij amper aan de bak kwam, speelt de aanvaller immers alles bij het nummer zeven in de stand en staat hij centraal in de jacht naar een PO I-ticket. Zijn aankoopoptie zal de fusieclub alvast lichten, is het niet om de dure vogel zelf te houden dan wel om hem met winst door te verkopen. Al gebeurt dat dan liefst wel pas nadat Larin hen weer de top zes in heeft geschoten.

COACH: Philippe CLEMENT
Hoe dan ook levert Dury andermaal prima werk in Waregem, net zoals Wouter Vrancken, Bernd Hollerbach en Karim Belhocine dat doen in respectievelijk Mechelen, Moeskroen en Charleroi. In Luik en Gent verdienen Preud'homme en Jess Thorup dan weer een pluim, maar de hoofdcoach van de heenronde is wat ons betreft toch zonder twijfel Philippe Clement. Vorig jaar kampioen met Genk, nu in tijden van volle Limburgse crisis afgescheiden koploper met een Club Brugge dat 33 doelpunten scoorde en er amper zes incasseerde. Het saldo (+27) oogt zo zelfs nog indrukwekkender dan toen halfweg de competitie (+24), het puntenaantal kan dat na de inhaalmatch tegen Charleroi ook al zijn. Met deze spelerskern mocht er dan wel op voorhand enig resultaat verwacht worden, dat Clement de Blauw-Zwarte machine zó snel op vol toerental zou laten draaien had niemand zien aankomen. Behalve hijzelf dan misschien.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Wie mist u het meest in dit elftal?

Meest recent

Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

77
77
Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

85
85
Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

22
22
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

168
168
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

27
27
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

42
42
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

251
251
Vertrek met Gouden Schoen? Nieuwe transferwending Tzolis

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

619
619
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

180
180
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

298
298
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

112
112
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

492
492
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

64
64
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

155
155
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

232
232
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

128
128
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

61
61
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

223
223
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

425
425
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

450
450
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

197
197
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

110
110
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

517
517
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

601
601
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

156
156

Meer sportnieuws