VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

1149
VN Ultimate Team: dit is ons 'Elftal van de Heenronde' in de JPL

Met speeldag 15 achter de rug is de helft van het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League afgewerkt, of toch indien we de vele nog in te halen matchen gemakshalve eventjes vergeten. Het ideale moment dus om een tussentijdse balans op te maken en na te gaan welke spelers tot dusver de beste indruk nalieten. Tijd voor het elftal van de heenronde.


Voor we onze Ultieme Elf presenteren noteren we graag nog even dat we met het oog op een evenwichtige ploeg een maximum van drie spelers per club hanteerden. We waarschuwen dus al op voorhand dat Gouden Schoen Hans Vanaken en enkele van zijn ploegmaats de schifting op die manier niet overleefden, net zoals we moeilijk alleen maar aanvallers konden opstellen. Wie dan wél de dienst uitmaakt in ons elftal van de heenronde, dat ontdekt u hieronder.

DOEL: Simon MIGNOLET
Een van de Bruggelingen die we ondanks onze strenge selectiecriteria onmogelijk links konden laten liggen is Simon Mignolet. De Rode Duivel maakte zoals verwacht op overtuigende wijze komaf met het lang aanslepende keepersprobleem in Jan Breydel, waarmee hij zich er in een mum van tijd meteen ook tot een van de absolute publiekslievelingen ontpopte. Kan ook moeilijk anders, als je in twaalf matchen amper vijf tegengoals slikt en maar liefst acht keer de netten schoon houdt. Het sluitstuk was afgelopen weekend dan wel ongelukkig betrokken in een eigen doelpunt, voor de rest is Mignolet het betrouwbare anker van de – met ruime voorsprong – minst gepasseerde verdediging van het land.



VERDEDIGING: NGADEU, DESSOLEIL, DELI
Laten we er dus ineens ook maar de leider van die betonnen defensie bijhalen. Simon Deli, net als Mignolet een van de vele Brugse zomeraanwinsten, is immers eveneens een regelrechte voltreffer. De imposante Ivoriaan viel in eerste instantie vooral op dankzij zijn prima linkervoet, maar blinkt sindsdien nog meer uit als een van de moeilijkst te passeren verdedigers in België. Dat hij dit seizoen nog geen enkele (!) kaart hoefde te pakken is daarbij misschien nog wel de meest veelzeggende statistiek. Bijna even onverzettelijk is Michael Ngadeu, zijn voormalige maatje in Praag en tegenwoordig aan de slag bij dichtste achtervolger AA Gent. Met drie treffers doet die het ook in offensief opzicht meer dan behoorlijk.



De beresterke Kameroener stelt bovendien alles in het werk om zijn status van recordtransfer waar te maken, want in de competitie miste hij nog geen enkele seconde. Ngadeu is zo de Buffalo met de meeste speeltijd achter zijn naam, een eer die Dorian Dessoleil in Charleroi dan weer alleen met doelman Nicolas Penneteau moet delen. Ook de aanvoerder van de Zebra's stond namelijk al elke minuut tussen de lijnen en heeft zo een flink aandeel in de – samen met Standard – tweede beste defensie van de JPL. Voorlopig levert het Charleroi een knap plaatsje in de top zes op, als Roberto Martinez naast Elias Cobbaut nóg een linkspoot bij de Rode Duivels wil kan hij dus gerust eens in Mambourg gaan kijken.

MIDDENVELD: LESTIENNE, VORMER, DAVID, KAYA, CHADLI
Op de flanken van ons aanvallend ingesteld middenveld posteren we twee spelers die vandaag wél al in het oog van de bondscoach sprongen. Maxime Lestienne moest de laatste keer dan wel nog geblesseerd verstek geven, in de komende kwalificatieduels is de winger van Standard gewoon terug van de partij. Onder de vleugels van Michel Preud'homme leeft het woelwater dan ook weer helemaal op, met vijf goals en drie assists heeft hij nu al een voet in acht doelpunten. Nacer Chadli doet bij Anderlecht echter nog straffer, want in zijn eerste seizoen terug op de Belgische velden zit de 59-voudig international al aan zes treffers en drie beslissende passes. Daarmee was hij rechtstreeks betrokken in precies de helft van de Paars-Witte doelpunten, dat Chadli samen met doelman Hendrik Van Crombrugge de recordkampioen nagenoeg op zijn eentje in de race voor PO I hield is dus geen overstatement.



Zelf scoren deed Ruud Vormer nog altijd niet, maar toch had de aanvoerder van Club Brugge al een aandeel in meer goals dan het duo hierboven. De onbetwiste assistkoning van onze competitie deelde tot dusver namelijk maar liefst 11 assists uit, bijna dubbel zoveel als zijn dichtste achtervolgers. Een daarvan is Onur Kaya, die behalve zes keer als aangever ook driemaal als afwerker optrad voor KV Mechelen. In de opmars van de promovendus naar een verrassende gedeelde derde plaats had de Turkse dirigent dan ook een fikse hand, op 33-jarige leeftijd strooit de Mechelse aanvoerder bovendien nog steeds even achteloos met inspanningen als met passes. Dan is Jonathan David een flink wat jonger veulen, maar ook hij neemt AA Gent bijna wekelijks bij de hand. Na een kleine terugval was de 19-jarige Canadees alweer twee weken op rij beslissend, zijn seizoenstotalen werden zo opgeschroefd naar acht treffers en vier assists.

AANVAL: MBOKANI, LARIN
De enige speler die momenteel nóg fraaiere cijfers kan voorleggen is Dieumerci Mbokani, die week na week bewijst dat hij ondanks zijn 33 lentes nog lang niet afgeschreven is. De ervaren spits staat na zijn omgezette strafschop tegen Club Brugge zelfs autoritair op kop als Gouden Stier met 11 doelpunten, tel daarbij nog vier assist en hij heeft een voet in 15 van de 21 Antwerpse goals – oftewel een waanzinnige 71,4 procent. Zijn naar voetbalnormen gezegende leeftijd lijkt op fysiek vlak evenmin zijn tol te eisen, want de Congolees maakte tot dusver in alle matchen zowat de volledige 90 minuten rond. Dat Mbokani een onmisbare schakel is voor Laszlo Bölöni en zijn team hoeft dan ook geen verder betoog.



Aan de Gaverbeek zegt Francky Dury vast hetzelfde over Cyle Larin, want die is met zes rozen en vijf assists eveneens van onschatbare waarde voor Zulte Waregem. De van Besiktas gehuurde Canadees hoopte zijn carrière in het Regenboogstadion dan ook opnieuw kleur te geven en slaagt vooralsnog met verve in die missie. In tegenstelling tot in Turkije, waar hij amper aan de bak kwam, speelt de aanvaller immers alles bij het nummer zeven in de stand en staat hij centraal in de jacht naar een PO I-ticket. Zijn aankoopoptie zal de fusieclub alvast lichten, is het niet om de dure vogel zelf te houden dan wel om hem met winst door te verkopen. Al gebeurt dat dan liefst wel pas nadat Larin hen weer de top zes in heeft geschoten.

COACH: Philippe CLEMENT
Hoe dan ook levert Dury andermaal prima werk in Waregem, net zoals Wouter Vrancken, Bernd Hollerbach en Karim Belhocine dat doen in respectievelijk Mechelen, Moeskroen en Charleroi. In Luik en Gent verdienen Preud'homme en Jess Thorup dan weer een pluim, maar de hoofdcoach van de heenronde is wat ons betreft toch zonder twijfel Philippe Clement. Vorig jaar kampioen met Genk, nu in tijden van volle Limburgse crisis afgescheiden koploper met een Club Brugge dat 33 doelpunten scoorde en er amper zes incasseerde. Het saldo (+27) oogt zo zelfs nog indrukwekkender dan toen halfweg de competitie (+24), het puntenaantal kan dat na de inhaalmatch tegen Charleroi ook al zijn. Met deze spelerskern mocht er dan wel op voorhand enig resultaat verwacht worden, dat Clement de Blauw-Zwarte machine zó snel op vol toerental zou laten draaien had niemand zien aankomen. Behalve hijzelf dan misschien.

LEES OOK: KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Wie mist u het meest in dit elftal?

Meest recent

De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

19
19
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

74
74
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

157
157
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

463
463
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

203
203
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

442
442
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

135
135
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

167
167
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

265
265
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

253
253
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

108
108
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

445
445
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

367
367
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

178
178
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

299
299
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

30
30
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

121
121
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

114
114
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

128
128
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

127
127
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

96
96

Meer sportnieuws