Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

249
Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

Na dit weekend is het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League officieel voor de helft achter de rug. Op papier althans, want een heleboel teams – zes om precies te zijn – zullen na zondag nog een match minder gespeeld hebben. Om de heenronde toch mooi af te sluiten voorzag de kalendermaker gelukkig in een spetterende Super Sunday, met drie toppers waarbij vier van die ploegen nog in actie moeten komen. En er op alle velden heel wat meer dan alleen de drie punten op het spel staat.


De laatste dag van speelronde 15 wordt in gang getrapt met Antwerp-Club Brugge, gevolgd door het treffen tussen KRC Genk en AA Gent. Twee knalaffiches tussen vier teams die nog een bonuswedstrijd te goed hebben – al kan de heruitgave van de Limburgse derby in het geval van Genk mogelijk wel maximum één extra punt opleveren. Als toetje krijgen we later in de avond Standard tegen KV Mechelen geserveerd, ofwel een duel tussen het huidige nummer twee en de verrassende vijfde in de stand. Reden genoeg om een hele dag voor de buis te blijven zitten dus, want na zondag kan de rangschikking er met al die krakers op het programma wel eens helemaal anders uitzien. Al is dat lang niet de enige verhaallijn om volgen.

D-DAY BÖLÖNI & DAG DIAGNE
In Antwerpen krijgt The Great Old dus competitieleider Club Brugge op bezoek. Een match waar ze op de Bosuil altijd naar uitkijken, maar die nu misschien toch niet meteen als gelegen komt. Na de recente zes op 18, met een tuimeling uit de virtuele PO I tot gevolg, had Laszlo Bölöni zondag namelijk ongetwijfeld liever een iets eenvoudigere opponent over de vloer gekregen. De Roemeense coach v dan ook steeds vaker onder vuur te liggen bij de fans, die vooral moeite hebben met de manier waarop hun elftal telkens weer te simpel een voorsprong uit handen geeft. Winst tegen een van de grote rivalen zou dus voor wat welgekomen krediet kunnen zorgen, een nieuwe nederlaag kost Bölöni dan weer wie weet wel de kop. Super Sunday of D-day: voor de trainer van Antwerp komt het allemaal min of meer op hetzelfde neer.



De bus van Club Brugge is in dat geval echter wel de laatste die je de parking wil zien oprijden, want Blauw-Zwart pronkt tot dusver met een perfecte 18 op 18 buitenshuis. In Antwerpen hoopt Philippe Clement evenwel niet alleen die goede lijn door te trekken, maar vooral de bittere smaak die de penaltyheisa rond Mbaye Diagne naliet definitief weg te spoelen. Hans Vanaken, compleet buitenzinnig na het hallucinante voorval in Parijs, zal alvast gebrand zijn op een goede prestatie. Met twee treffers nestelt de draaischijf zich zelfs naast Dieumerci Mbokani in de topschutterstand, dat de Gouden Stier oog in oog komt te staan met clean sheet-koploper Simon Mignolet geeft eveneens een extra pigment aan dit duel. Met verder nog assistkoning Ruud Vormer van de partij staan zo straks trouwens alle cijferkanonnen samen op het veld.

MAZZU-TIME & KOMAF MET COMPLEX
Wat geldt voor Bölöni bij Antwerp, gaat zeker op voor Felice Mazzu in Genk. De opvolger van Clement in de Luminus Arena parkeert de landskampioen voorlopig op een teleurstellende negende plaats, met een zeven op 15 is de vormcurve hier evenmin hoopgevend. Als reactie sloeg Mazzu de voorbije weken al danig aan het experimenteren met zijn elftal, een trend die hij tegen de Buffalo's mogelijk doorzet. Begrijpelijk ook, al helpt het de perceptie van een onzekere coach wel alleen maar verder in de hand. Sowieso rijzen er steeds meer vragen op of Mazzu wel de geschikte man is voor een topclub, zeker omdat zijn defensieve stijl hoe langer hoe minder bij het Genkse huis past. Een nieuwe misstap en de stempel van miscast kan wel eens definitief blijven plakken. Mazzu-time krijgt tegen AA Gent zo eventjes een andere betekenis.



Dan zit Jess Thorup heel wat steviger in het zadel bij de Buffalo's. De Deense coach zaaide voor het seizoen nochtans ook nog de nodige twijfel in de Gentse bestuurskamer, maar na overtuigende zeges thuis tegen Standard en op bezoek bij Wolfsburg is een ontslag lang niet meer aan de orde. Het enige wat nu nog ontbreekt is die eerste uitoverwinning in de competitie, want in tegenstelling tot in de eigen Ghelamco Arena – waar Gent tot dusver 21 op 21 boekte – geraakt de machine op verplaatsing maar niet aan de praat. In Genk moet er nu eindelijk komaf gemaakt worden met dat uitcomplex, al zullen de Gentenaars die missie wel zonder hun aanvoerder tot een goed einde moeten brengen. Vadis Odjidja kijkt na zijn akkefietje met Paul-José Mpoku immers geschorst toe, zijn vervanger heet vermoedelijk Brecht Dejaegere.

POT OM PLAATS TWEE (& PO I)
Even feilloos als AA Gent zijn ze nog net niet, maar ook Standard beschikt over een prima thuisreputatie. Alleen Charleroi graaide namelijk een puntje mee op Sclessin, waar de Rouches zo met een fraaie 19 op 21 pronken. Indien de Luikenaars in het zog van Club Brugge willen blijven – of zelfs profiteren van een eventuele misstap van de leider in Antwerp – moet die status tegen KV Mechelen dus gehandhaafd blijven. Ook met het oog op Gent, dat met een zege in Genk tijdelijk haasje-over zou doen, kan er best niet teveel met de punten gemorst worden. Aangezien de troepen van Michel Preud'homme als laatsten aan de bak mogen weten ze alvast op voorhand wat hen te doen staat, al is de opdracht eigenlijk sowieso al duidelijk. In eigen huis tegen de promovendus, hoe goed die het ook mag doen, volstaan alleen de drie punten.



Een nederlaag is alvast uit den boze, want in dat geval zou KV Mechelen zich zowaar naast Standard in de stand hijsen – al dan niet op de tweede plaats, afhankelijk van het resultaat in Genk. Van alle zes de teams die in actie komen begint Malinwa zo alvast met het minste druk aan Super Sunday. Zeker met de schorsing van dirigent Onur Kaya in acht genomen is elk punt in Luik immers mooi meegenomen, zelfs bij verlies mogen de Mechelaars zich na deze speeldag met zekerheid bij de zes beste teams halfweg de competitie rekenen. Als Wouter Vrancken en co die positie graag tot op het eind zouden willen behouden mag de huidige mindere reeks – een één op zes tegen STVV en Charleroi – echter liefst toch niet te lang aanslepen. Aan de jonge coach om vanavond tegen een van de anciens in het vak te tonen wat hij écht waard is.

LEES OOK: ‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Hoeveel van deze 6 teams zullen PO I spelen?

Meest recent

'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

82
82
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

196
196
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

353
353
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

89
89
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

573
573
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

97
97
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

643
643
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

721
721
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1013
1013
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

594
594
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

326
326
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

284
284
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

800
800
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

756
756
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

312
312
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

84
84
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

390
390
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

304
304
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

239
239
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

69
69
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

263
263
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

243
243
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

40
40
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

125
125

Meer sportnieuws