Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

249
Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

Na dit weekend is het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League officieel voor de helft achter de rug. Op papier althans, want een heleboel teams – zes om precies te zijn – zullen na zondag nog een match minder gespeeld hebben. Om de heenronde toch mooi af te sluiten voorzag de kalendermaker gelukkig in een spetterende Super Sunday, met drie toppers waarbij vier van die ploegen nog in actie moeten komen. En er op alle velden heel wat meer dan alleen de drie punten op het spel staat.


De laatste dag van speelronde 15 wordt in gang getrapt met Antwerp-Club Brugge, gevolgd door het treffen tussen KRC Genk en AA Gent. Twee knalaffiches tussen vier teams die nog een bonuswedstrijd te goed hebben – al kan de heruitgave van de Limburgse derby in het geval van Genk mogelijk wel maximum één extra punt opleveren. Als toetje krijgen we later in de avond Standard tegen KV Mechelen geserveerd, ofwel een duel tussen het huidige nummer twee en de verrassende vijfde in de stand. Reden genoeg om een hele dag voor de buis te blijven zitten dus, want na zondag kan de rangschikking er met al die krakers op het programma wel eens helemaal anders uitzien. Al is dat lang niet de enige verhaallijn om volgen.

D-DAY BÖLÖNI & DAG DIAGNE
In Antwerpen krijgt The Great Old dus competitieleider Club Brugge op bezoek. Een match waar ze op de Bosuil altijd naar uitkijken, maar die nu misschien toch niet meteen als gelegen komt. Na de recente zes op 18, met een tuimeling uit de virtuele PO I tot gevolg, had Laszlo Bölöni zondag namelijk ongetwijfeld liever een iets eenvoudigere opponent over de vloer gekregen. De Roemeense coach v dan ook steeds vaker onder vuur te liggen bij de fans, die vooral moeite hebben met de manier waarop hun elftal telkens weer te simpel een voorsprong uit handen geeft. Winst tegen een van de grote rivalen zou dus voor wat welgekomen krediet kunnen zorgen, een nieuwe nederlaag kost Bölöni dan weer wie weet wel de kop. Super Sunday of D-day: voor de trainer van Antwerp komt het allemaal min of meer op hetzelfde neer.



De bus van Club Brugge is in dat geval echter wel de laatste die je de parking wil zien oprijden, want Blauw-Zwart pronkt tot dusver met een perfecte 18 op 18 buitenshuis. In Antwerpen hoopt Philippe Clement evenwel niet alleen die goede lijn door te trekken, maar vooral de bittere smaak die de penaltyheisa rond Mbaye Diagne naliet definitief weg te spoelen. Hans Vanaken, compleet buitenzinnig na het hallucinante voorval in Parijs, zal alvast gebrand zijn op een goede prestatie. Met twee treffers nestelt de draaischijf zich zelfs naast Dieumerci Mbokani in de topschutterstand, dat de Gouden Stier oog in oog komt te staan met clean sheet-koploper Simon Mignolet geeft eveneens een extra pigment aan dit duel. Met verder nog assistkoning Ruud Vormer van de partij staan zo straks trouwens alle cijferkanonnen samen op het veld.

MAZZU-TIME & KOMAF MET COMPLEX
Wat geldt voor Bölöni bij Antwerp, gaat zeker op voor Felice Mazzu in Genk. De opvolger van Clement in de Luminus Arena parkeert de landskampioen voorlopig op een teleurstellende negende plaats, met een zeven op 15 is de vormcurve hier evenmin hoopgevend. Als reactie sloeg Mazzu de voorbije weken al danig aan het experimenteren met zijn elftal, een trend die hij tegen de Buffalo's mogelijk doorzet. Begrijpelijk ook, al helpt het de perceptie van een onzekere coach wel alleen maar verder in de hand. Sowieso rijzen er steeds meer vragen op of Mazzu wel de geschikte man is voor een topclub, zeker omdat zijn defensieve stijl hoe langer hoe minder bij het Genkse huis past. Een nieuwe misstap en de stempel van miscast kan wel eens definitief blijven plakken. Mazzu-time krijgt tegen AA Gent zo eventjes een andere betekenis.



Dan zit Jess Thorup heel wat steviger in het zadel bij de Buffalo's. De Deense coach zaaide voor het seizoen nochtans ook nog de nodige twijfel in de Gentse bestuurskamer, maar na overtuigende zeges thuis tegen Standard en op bezoek bij Wolfsburg is een ontslag lang niet meer aan de orde. Het enige wat nu nog ontbreekt is die eerste uitoverwinning in de competitie, want in tegenstelling tot in de eigen Ghelamco Arena – waar Gent tot dusver 21 op 21 boekte – geraakt de machine op verplaatsing maar niet aan de praat. In Genk moet er nu eindelijk komaf gemaakt worden met dat uitcomplex, al zullen de Gentenaars die missie wel zonder hun aanvoerder tot een goed einde moeten brengen. Vadis Odjidja kijkt na zijn akkefietje met Paul-José Mpoku immers geschorst toe, zijn vervanger heet vermoedelijk Brecht Dejaegere.

POT OM PLAATS TWEE (& PO I)
Even feilloos als AA Gent zijn ze nog net niet, maar ook Standard beschikt over een prima thuisreputatie. Alleen Charleroi graaide namelijk een puntje mee op Sclessin, waar de Rouches zo met een fraaie 19 op 21 pronken. Indien de Luikenaars in het zog van Club Brugge willen blijven – of zelfs profiteren van een eventuele misstap van de leider in Antwerp – moet die status tegen KV Mechelen dus gehandhaafd blijven. Ook met het oog op Gent, dat met een zege in Genk tijdelijk haasje-over zou doen, kan er best niet teveel met de punten gemorst worden. Aangezien de troepen van Michel Preud'homme als laatsten aan de bak mogen weten ze alvast op voorhand wat hen te doen staat, al is de opdracht eigenlijk sowieso al duidelijk. In eigen huis tegen de promovendus, hoe goed die het ook mag doen, volstaan alleen de drie punten.



Een nederlaag is alvast uit den boze, want in dat geval zou KV Mechelen zich zowaar naast Standard in de stand hijsen – al dan niet op de tweede plaats, afhankelijk van het resultaat in Genk. Van alle zes de teams die in actie komen begint Malinwa zo alvast met het minste druk aan Super Sunday. Zeker met de schorsing van dirigent Onur Kaya in acht genomen is elk punt in Luik immers mooi meegenomen, zelfs bij verlies mogen de Mechelaars zich na deze speeldag met zekerheid bij de zes beste teams halfweg de competitie rekenen. Als Wouter Vrancken en co die positie graag tot op het eind zouden willen behouden mag de huidige mindere reeks – een één op zes tegen STVV en Charleroi – echter liefst toch niet te lang aanslepen. Aan de jonge coach om vanavond tegen een van de anciens in het vak te tonen wat hij écht waard is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

Hoeveel van deze 6 teams zullen PO I spelen?

Meest recent

Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

32
32
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

105
105
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

331
331
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

237
237
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

145
145
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

43
43
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

225
225
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

99
99
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

248
248
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

363
363
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

391
391
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

182
182
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

35
35
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

285
285
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

76
76
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

79
79
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

35
35
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

238
238
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

134
134
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

252
252
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

387
387
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

220
220
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

231
231

Meer sportnieuws