Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

249
Super Sunday: jobs, rankings & reputaties op het spel in 3 dáverende toppers

Na dit weekend is het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League officieel voor de helft achter de rug. Op papier althans, want een heleboel teams – zes om precies te zijn – zullen na zondag nog een match minder gespeeld hebben. Om de heenronde toch mooi af te sluiten voorzag de kalendermaker gelukkig in een spetterende Super Sunday, met drie toppers waarbij vier van die ploegen nog in actie moeten komen. En er op alle velden heel wat meer dan alleen de drie punten op het spel staat.


De laatste dag van speelronde 15 wordt in gang getrapt met Antwerp-Club Brugge, gevolgd door het treffen tussen KRC Genk en AA Gent. Twee knalaffiches tussen vier teams die nog een bonuswedstrijd te goed hebben – al kan de heruitgave van de Limburgse derby in het geval van Genk mogelijk wel maximum één extra punt opleveren. Als toetje krijgen we later in de avond Standard tegen KV Mechelen geserveerd, ofwel een duel tussen het huidige nummer twee en de verrassende vijfde in de stand. Reden genoeg om een hele dag voor de buis te blijven zitten dus, want na zondag kan de rangschikking er met al die krakers op het programma wel eens helemaal anders uitzien. Al is dat lang niet de enige verhaallijn om volgen.

D-DAY BÖLÖNI & DAG DIAGNE
In Antwerpen krijgt The Great Old dus competitieleider Club Brugge op bezoek. Een match waar ze op de Bosuil altijd naar uitkijken, maar die nu misschien toch niet meteen als gelegen komt. Na de recente zes op 18, met een tuimeling uit de virtuele PO I tot gevolg, had Laszlo Bölöni zondag namelijk ongetwijfeld liever een iets eenvoudigere opponent over de vloer gekregen. De Roemeense coach v dan ook steeds vaker onder vuur te liggen bij de fans, die vooral moeite hebben met de manier waarop hun elftal telkens weer te simpel een voorsprong uit handen geeft. Winst tegen een van de grote rivalen zou dus voor wat welgekomen krediet kunnen zorgen, een nieuwe nederlaag kost Bölöni dan weer wie weet wel de kop. Super Sunday of D-day: voor de trainer van Antwerp komt het allemaal min of meer op hetzelfde neer.



De bus van Club Brugge is in dat geval echter wel de laatste die je de parking wil zien oprijden, want Blauw-Zwart pronkt tot dusver met een perfecte 18 op 18 buitenshuis. In Antwerpen hoopt Philippe Clement evenwel niet alleen die goede lijn door te trekken, maar vooral de bittere smaak die de penaltyheisa rond Mbaye Diagne naliet definitief weg te spoelen. Hans Vanaken, compleet buitenzinnig na het hallucinante voorval in Parijs, zal alvast gebrand zijn op een goede prestatie. Met twee treffers nestelt de draaischijf zich zelfs naast Dieumerci Mbokani in de topschutterstand, dat de Gouden Stier oog in oog komt te staan met clean sheet-koploper Simon Mignolet geeft eveneens een extra pigment aan dit duel. Met verder nog assistkoning Ruud Vormer van de partij staan zo straks trouwens alle cijferkanonnen samen op het veld.

MAZZU-TIME & KOMAF MET COMPLEX
Wat geldt voor Bölöni bij Antwerp, gaat zeker op voor Felice Mazzu in Genk. De opvolger van Clement in de Luminus Arena parkeert de landskampioen voorlopig op een teleurstellende negende plaats, met een zeven op 15 is de vormcurve hier evenmin hoopgevend. Als reactie sloeg Mazzu de voorbije weken al danig aan het experimenteren met zijn elftal, een trend die hij tegen de Buffalo's mogelijk doorzet. Begrijpelijk ook, al helpt het de perceptie van een onzekere coach wel alleen maar verder in de hand. Sowieso rijzen er steeds meer vragen op of Mazzu wel de geschikte man is voor een topclub, zeker omdat zijn defensieve stijl hoe langer hoe minder bij het Genkse huis past. Een nieuwe misstap en de stempel van miscast kan wel eens definitief blijven plakken. Mazzu-time krijgt tegen AA Gent zo eventjes een andere betekenis.



Dan zit Jess Thorup heel wat steviger in het zadel bij de Buffalo's. De Deense coach zaaide voor het seizoen nochtans ook nog de nodige twijfel in de Gentse bestuurskamer, maar na overtuigende zeges thuis tegen Standard en op bezoek bij Wolfsburg is een ontslag lang niet meer aan de orde. Het enige wat nu nog ontbreekt is die eerste uitoverwinning in de competitie, want in tegenstelling tot in de eigen Ghelamco Arena – waar Gent tot dusver 21 op 21 boekte – geraakt de machine op verplaatsing maar niet aan de praat. In Genk moet er nu eindelijk komaf gemaakt worden met dat uitcomplex, al zullen de Gentenaars die missie wel zonder hun aanvoerder tot een goed einde moeten brengen. Vadis Odjidja kijkt na zijn akkefietje met Paul-José Mpoku immers geschorst toe, zijn vervanger heet vermoedelijk Brecht Dejaegere.

POT OM PLAATS TWEE (& PO I)
Even feilloos als AA Gent zijn ze nog net niet, maar ook Standard beschikt over een prima thuisreputatie. Alleen Charleroi graaide namelijk een puntje mee op Sclessin, waar de Rouches zo met een fraaie 19 op 21 pronken. Indien de Luikenaars in het zog van Club Brugge willen blijven – of zelfs profiteren van een eventuele misstap van de leider in Antwerp – moet die status tegen KV Mechelen dus gehandhaafd blijven. Ook met het oog op Gent, dat met een zege in Genk tijdelijk haasje-over zou doen, kan er best niet teveel met de punten gemorst worden. Aangezien de troepen van Michel Preud'homme als laatsten aan de bak mogen weten ze alvast op voorhand wat hen te doen staat, al is de opdracht eigenlijk sowieso al duidelijk. In eigen huis tegen de promovendus, hoe goed die het ook mag doen, volstaan alleen de drie punten.



Een nederlaag is alvast uit den boze, want in dat geval zou KV Mechelen zich zowaar naast Standard in de stand hijsen – al dan niet op de tweede plaats, afhankelijk van het resultaat in Genk. Van alle zes de teams die in actie komen begint Malinwa zo alvast met het minste druk aan Super Sunday. Zeker met de schorsing van dirigent Onur Kaya in acht genomen is elk punt in Luik immers mooi meegenomen, zelfs bij verlies mogen de Mechelaars zich na deze speeldag met zekerheid bij de zes beste teams halfweg de competitie rekenen. Als Wouter Vrancken en co die positie graag tot op het eind zouden willen behouden mag de huidige mindere reeks – een één op zes tegen STVV en Charleroi – echter liefst toch niet te lang aanslepen. Aan de jonge coach om vanavond tegen een van de anciens in het vak te tonen wat hij écht waard is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Hoeveel van deze 6 teams zullen PO I spelen?

Meest recent

Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

6
6
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

77
77
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

78
78
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

102
102
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

83
83
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

157
157
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

208
208
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

78
78
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

109
109
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

81
81
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

221
221
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

125
125
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

110
110
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1007
1007
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

111
111
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

402
402
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208

Meer sportnieuws