Waasland-Beveren doet gouden zaak in degradatiestrijd tegen zwak KVK

door
Waasland-Beveren doet gouden zaak in degradatiestrijd tegen zwak KVK

Waasland-Beveren heeft een prima zaak gedaan in de degradatiestrijd door de drie punten weg te kapen bij KV Kortrijk. Voor de Kerels was het al de vierde nederlaag op een rij en Vanderhaeghe en co worden zo helemaal mee in het degradatiemoeras getrokken.

KV Kortrijk won een paar weken geleden nog wel de derby tegen Essevee maar pakte nadien nul op negen. Ook Waasland-Beveren bleef voorlopig onder de verwachtingen met nog maar één zege deze competitie. Het waren vanavond de Waaslanders die de beste start namen en na dik tien minuten spelen op voorsprong kwamen na een fraaie aanval, goed afgerond door Badibanga. Mboyo vergat tien minuten later om gelijk te maken en op het halfuur incasseerden de Kerels al een tweede opdoffer toen Koita aan de tweede paal de 0-2 in doel legde. Halfweg had KVK andermaal enorm veel werk voor de boeg.

Waasland-Beveren deed het voorlopig uitstekend op het veld van KV Kortrijk.
Na de rust vergat Badibanga om de wedstrijd 'dood' te doen en dat kwam de bezoekers duur te staan, een paar minuten later bracht Hornby de spanning terug door de 1-2 aan te tekenen met een rake kopbal. De thuisploeg schoot op een kwartier van het einde zichzelf echter weer in de voet toen Bruzzese de doorgebroken Koita onderuit haalde. Dierckx zette de strafschop om en besliste de wedstrijd definitief. De Waaslanders naderen zo tot op vier puntjes van KVK, dat stilaan in een serieuze dip zit.
Scoreverloop:
0-1 (12') Badibanga, 0-2 (30') Koita, 1-2 (62') Hornby, 1-3 (74') Dierckx



LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Komt KV Kortrijk nog in de problemen?

Meest recent

'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

24
24
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

31
31
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

83
83
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

122
122
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

104
104
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

418
418
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

97
97
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

118
118
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

151
151
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

462
462
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

44
44
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

180
180
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

115
115
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

151
151
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

71
71
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

337
337
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

301
301
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

75
75
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

224
224
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

440
440
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

542
542
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1136
1136
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

144
144
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

621
621
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

957
957

Meer sportnieuws