Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

door
Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

Na een zeer flauwe wedstrijd heeft Charleroi in extremis een gouden zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. De ploeg van Belhocine kreeg nauwelijks een bal tussen de palen vandaag maar trok in de slotfase de wedstrijd toch naar zich toe dankzij Rezaei.

Charleroi en Eupen openden het zaterdagavondvoetbal in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verkeerden in goede vorm: de Karolo's rukten haast geruisloos op richting de top-zes en de Panda's speelden zich op enkele weken tijd volledig uit de degradatiezorgen. Bij de thuisploeg waren de geblesseerde Diandy en de geschorste Ilaimaharitra onbeschikbaar, bij de bezoekers koos coach San José dan weer voor exact dezelfde elf spelers als vorig weekend.
Goede openingsfase krijgt geen vervolg
De wedstrijd nam een vlammende start en Nicholson verraste doelman De Wolf na twee minuten spelen al bijna met een hakje. Aan de overzijde ging een kopbal van Blondelle dan weer maar nipt naast. De wedstrijd viel nadien wat stil en pas op het halfuur was Gholizadeh nog eens gevaarlijk met een schot dat gemakkelijk door doelman De Wolf werd opgeraapt. De bezoekers zorgden nadien nog amper voor gevaar en na een ontzettend flauwe eerste helft gingen we rusten met een brilscore in het Stade du Pays de Charleroi.

Gholizadeh was de gevaarlijkste man bij de thuisploeg.
Veel soep maar weinig ballekes in 'Waalse' derby
De bezoekers kwamen het beste uit de kleedkamer en Ebrahimi verraste doelman Penneteau bijna met een fraai afstandsschot, de bal ging een half metertje naast. Eupen was in het eerste kwartier na de pauze de betere ploeg en Charleroi dreigde enkel met een flauw schotje van Morioka. De wedstrijd bleef ook nadien beneden het vereiste niveau en beide ploegen slaagden er nauwelijks in om een bal tussen de palen te krijgen. In de laatste twintig minuten drong Eupen nog het meeste aan met schoten van Bautista en Cools, in de lijn van deze wedstrijd waren deze echter slecht gericht. Aan de overzijde vergat Nurio dan weer om in de zestien meter de trekker over te halen. De wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar maar op dik vijf minuten van het einde gingen de Zebra's toch nog met de zege aan de haal toen Rezaei van in de draai de 1-0 in de winkelhaak poeierde. Bolingi zorgde in de blessuretijd nog bijna voor gerechtigheid maar zijn volley vloog in de handen van Penneteau. Zo pakt de thuisploeg uiteindelijk een nipte maar uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
1-0 (83') Rezaei

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

25
25
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

4
4
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

1
1
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

10
10
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

98
98
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

46
46
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

137
137
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

33
33
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

91
91
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

105
105
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

183
183
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

63
63
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

423
423
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

333
333
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

271
271
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

270
270
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

217
217
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

66
66
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

171
171
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

115
115
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

229
229
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

271
271

Meer sportnieuws