Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

113 stemmen
Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

Na een zeer flauwe wedstrijd heeft Charleroi in extremis een gouden zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. De ploeg van Belhocine kreeg nauwelijks een bal tussen de palen vandaag maar trok in de slotfase de wedstrijd toch naar zich toe dankzij Rezaei.

Charleroi en Eupen openden het zaterdagavondvoetbal in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verkeerden in goede vorm: de Karolo's rukten haast geruisloos op richting de top-zes en de Panda's speelden zich op enkele weken tijd volledig uit de degradatiezorgen. Bij de thuisploeg waren de geblesseerde Diandy en de geschorste Ilaimaharitra onbeschikbaar, bij de bezoekers koos coach San José dan weer voor exact dezelfde elf spelers als vorig weekend.
Goede openingsfase krijgt geen vervolg
De wedstrijd nam een vlammende start en Nicholson verraste doelman De Wolf na twee minuten spelen al bijna met een hakje. Aan de overzijde ging een kopbal van Blondelle dan weer maar nipt naast. De wedstrijd viel nadien wat stil en pas op het halfuur was Gholizadeh nog eens gevaarlijk met een schot dat gemakkelijk door doelman De Wolf werd opgeraapt. De bezoekers zorgden nadien nog amper voor gevaar en na een ontzettend flauwe eerste helft gingen we rusten met een brilscore in het Stade du Pays de Charleroi.

Gholizadeh was de gevaarlijkste man bij de thuisploeg.
Veel soep maar weinig ballekes in 'Waalse' derby
De bezoekers kwamen het beste uit de kleedkamer en Ebrahimi verraste doelman Penneteau bijna met een fraai afstandsschot, de bal ging een half metertje naast. Eupen was in het eerste kwartier na de pauze de betere ploeg en Charleroi dreigde enkel met een flauw schotje van Morioka. De wedstrijd bleef ook nadien beneden het vereiste niveau en beide ploegen slaagden er nauwelijks in om een bal tussen de palen te krijgen. In de laatste twintig minuten drong Eupen nog het meeste aan met schoten van Bautista en Cools, in de lijn van deze wedstrijd waren deze echter slecht gericht. Aan de overzijde vergat Nurio dan weer om in de zestien meter de trekker over te halen. De wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar maar op dik vijf minuten van het einde gingen de Zebra's toch nog met de zege aan de haal toen Rezaei van in de draai de 1-0 in de winkelhaak poeierde. Bolingi zorgde in de blessuretijd nog bijna voor gerechtigheid maar zijn volley vloog in de handen van Penneteau. Zo pakt de thuisploeg uiteindelijk een nipte maar uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
1-0 (83') Rezaei

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

63
63
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

51
51
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

257
257
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

364
364
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

101
101
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

63
63
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

59
59
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

122
122
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

60
60
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

98
98
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

360
360
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

33
33
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

172
172
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

99
99
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

311
311
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

159
159
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

72
72
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

825
825
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

124
124
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

148
148
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

229
229
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

596
596
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

148
148

Meer sportnieuws