"Alderweireld stond zelfs nooit op de lijst bij Manchester United"

120 stemmen

Wie vandaag een blik werpt op louter de linkerkolom van de Premier League-rangschikking, vraagt zich misschien wel verwonderd af waar Tottenham en Manchester United gebleven zijn. De traditionele grootmachten staan momenteel dan ook op respectievelijk plaats 11 en 13 geparkeerd, ver beneden hun gewoonlijke stand.


Misschien had een mogelijk deal tussen de beide Engelse topclubs wel meer soelaas gebracht, want al geruime tijd wordt Toby Alderweireld in verband gebracht met een transfer van Londen naar Manchester. Ook deze zomer kwam het echter niet tot een overgang, waarna de 96-voudige Rode Duivel maar moeizaam aan het seizoen begon bij de Spurs. In Belgrado moest de vaste titularis zo woensdag zelfs voor het eerst op de bank plaatsnemen. Diverse media berichtten dan ook al over een verzuurde relatie tussen Alderweireld en voorzitter Daniel Levy, die de transfer geblokkeerd zou hebben.

Andere vingers wijzen dan weer in de richting van Ed Woodward, de sportieve baas op Old Trafford, als reden dat de transfer er niet kwam. BBC-journalist Simon Stone geeft in een gesprek met Sporza nu echter aan dat het van de hele zaak maar weinig aan is. "Naar wat ik gehoord heb, klopt dat niet. Alderweireld zou zelfs nooit op de lijst met transferdoelwitten gestaan hebben. En Alderweireld wou zelf ook niet vertrekken bij Tottenham", komt de Manchester-volger verrassend uit de hoek. "Supporters zoeken nu eenmaal naar een makkelijke uitleg, maar het is te simplistisch om alle problemen van United af te schuiven op Ed Woodward."

LEES OOK: Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

Moet Alderweireld vertrekken bij Tottenham?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

29
29
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

139
139
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

114
114
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

157
157
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

112
112
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

691
691
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

162
162
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

307
307
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

350
350
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

165
165
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

434
434
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

320
320
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

497
497
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

468
468
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

109
109
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

219
219
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

214
214
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

485
485
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

660
660
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

471
471

Meer sportnieuws