TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht-duo grof wild, monstertransfer Mbappé'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht-duo grof wild, monstertransfer Mbappé'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Yari Verschaeren en Albert Sambi Lokonga zijn momenteel de twee goudhaantjes van RSC Anderlecht. Volgens Het Laatste Nieuws stuurde een hele reeks buitenlandse ploegen vrijdagavond een scout naar Waregem om hen aan het werk te zien. Waren vertegenwoordigd: Ajax, Arsenal, Atalanta, Feyenoord, Genoa, Rangers, Internazionale, Manchester United, Marseille, Sociedad, Sevilla en Wolverhampton. Anderlecht is echter niet van plan één van de twee in januari of zelfs in de zomer te laten vertrekken.

Zinho Vanheusden is bij Standard weer naar zijn beste niveau aan het terug groeien en dat lokt uiteraard interesse. Zo zou Internazionale denken aan een snelle terugkeer van de belofte-international. Dat meldt Calciomercato. Volgens het Italiaanse medium staat hij namelijk op het verlanglijstje van coach Antonio Conte om de defensie van Inter te komen versterken.

Onze redactie wist eerder deze week al te melden dat Nick Gillekens op proef was bij Moeskroen en die proefperiode blijkt een succes. Vrijdagmiddag maakte club immers bekend dat het de doelman onder contract heeft gelegd. De 24-jarige tekende op Le Canonnier tot medio 2021, er werd ook een optie tot een bijkomend seizoen in de overeenkomst opgenomen.

BUITENLAND
Kylian Mbappé wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij PSG. El Desmarque weet dat er twee grootmachten zijn die aan de slag willen gaan: allereerst hengelt Real Madrid al een tijdje naar zijn handtekening, maar het zou Liverpool zijn dat de beste papieren heeft om Mbappé te verleiden. De international van het Franse nationale team kost logischerwijs een enorme smak geld, maar de Reds zouden de benodigde 240 miljoen euro wel willen overmaken op de bankrekening van de Parijzenaars.

Na zijn openlijke ruzie met de fans, lijkt het verhaal van Granit Xhaka bij Arsenal FC over en uit. Volgens The Times zou reeksgenoot Newcastle United de verguisde speler uit de nood willen helpen. The Magpies zouden naar verluidt klaar staan om de Zwitserse middenvelder tijdens de wintermercato binnen te halen. Arsenal-coach Unaï Emery staat dan weer onder druk, Brendan Rodgers (Leicester) wordt genoemd als zijn vervanger.

Gezien de vele opties in de voorhoede, zou Real Madrid in januari afscheid willen nemen van Lucas Vazquez. Al is aanvoerder Sergio Ramos daar volgens El Desmarque niet over te spreken. Hij heeft een goede relatie met zijn landgenoot en is hem erkentelijk voor de diensten die hij de club de voorbije jaren heeft bewezen. Volgens het medium zou Ramos zich intern verzetten tegen de plannen, maar is er weinig dat hij kan veranderen. Het Engelse West Ham United wordt genoemd als bestemming.

LEES OOK: 'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

Welke speler ziet u het verste geraken in zijn carrière?

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

87
87
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

41
41
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

75
75
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

23
23
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

45
45
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

92
92
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

101
101
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

196
196
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

180
180
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

34
34
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

44
44
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

259
259
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

82
82
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

167
167
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

113
113
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

143
143
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

151
151
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

197
197
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

598
598
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

544
544

Meer sportnieuws