Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

door
Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

De Rode Duivels komen volgende week terug in actie in hun EK-kwalificatiegroep, maar dat is pas voor binnen acht dagen. Vanavond was het al de beurt aan hun vrouwelijke collega’s, de Red Flames, om het goeie voorbeeld te geven. Zij konden een vervolg breien aan hun perfecte start.

Want de vrouwelijke nationale voetbalploeg startte vlekkeloos aan hun kwalificaties voor het EK. Tegen Roemenië en Kroatië werd er namelijk 6 op 6 geboekt. Vanavond konden ze dat perfecte rapport een vervolg geven, opnieuw tegen de Kroaten. Ditmaal was het wel op verplaatsing te doen, waar coach Yves Serneels, die voor de honderdste keer de troepen mocht aanvoeren, één noodgedwongen doorvoerde. Van Kerkhoven was geblesseerd,  Dhont kwam in de ploeg.

Tegen Kroatië mocht het eigenlijk niet mislopen voor de Flames. Het resultaat uit het vorige duel zegt daarin eigenlijk al genoeg: 6-1. De Belgische dames pakten de wedstrijd dan ook meteen in handen, en dat leidde toch tot een aantal doelkansen. Het was echter wachten tot na het kwartier tot ze ook effectief de score konden openen. Dat gebeurde vanop de stip, Wullaert op het scorebord: 0-1. De Red Flames bleven de betere ploeg en dat leidde iets na het halfuur ook tot de 0-2 van Philtjens. Net voor rust kregen ze wel nog een flinke opdoffer te verwerken, want Kroatië kon uit het niets nog voor de aansluitingstreffer tekenen.

1-2 aan de rust dus, en wedstrijd zeker nog niet gespeeld. Dat zal ongetwijfeld ook zijn duidelijk gemaakt in de Belgische kleedkamer, en Philtjens & co kwamen daar dan ook scherp uit. Diezelfde linksachter tekende zo’n tien minuten in die tweede periode ook meteen voor 1-3. Hierna maakten de Kroaten de wedstrijd een pak bitsiger, en veel kansen vielen er niet echt meer te noteren. De Red Flames hadden wel nog steeds een duidelijk overwicht, en konden daaruit tien minuten voor tijd nog een vierde doelpunt puren. De Caigny tekende voor de treffer. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, en boeken de Red Flames relatief makkelijk 9 op 9.

Scoreverloop:

(15’) 0-1 Wullaert (pen)

(31’) 0-2 Philtjens

(40’) 1-2 Lubina

(56’) 1-3 Philtjens

(81') 1-4 De Caigny

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Zullen ze zich kwalificeren voor het EK?

Meest recent

Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

11
11
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

84
84
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

83
83
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

39
39
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

75
75
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

137
137
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

58
58
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

48
48
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

87
87
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

30
30
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

78
78
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

298
298
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

108
108
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

394
394
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

121
121
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

191
191
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

302
302
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

398
398
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

141
141
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

568
568
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

156
156
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

108
108

Meer sportnieuws