Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

door
Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

De Rode Duivels komen volgende week terug in actie in hun EK-kwalificatiegroep, maar dat is pas voor binnen acht dagen. Vanavond was het al de beurt aan hun vrouwelijke collega’s, de Red Flames, om het goeie voorbeeld te geven. Zij konden een vervolg breien aan hun perfecte start.

Want de vrouwelijke nationale voetbalploeg startte vlekkeloos aan hun kwalificaties voor het EK. Tegen Roemenië en Kroatië werd er namelijk 6 op 6 geboekt. Vanavond konden ze dat perfecte rapport een vervolg geven, opnieuw tegen de Kroaten. Ditmaal was het wel op verplaatsing te doen, waar coach Yves Serneels, die voor de honderdste keer de troepen mocht aanvoeren, één noodgedwongen doorvoerde. Van Kerkhoven was geblesseerd,  Dhont kwam in de ploeg.

Tegen Kroatië mocht het eigenlijk niet mislopen voor de Flames. Het resultaat uit het vorige duel zegt daarin eigenlijk al genoeg: 6-1. De Belgische dames pakten de wedstrijd dan ook meteen in handen, en dat leidde toch tot een aantal doelkansen. Het was echter wachten tot na het kwartier tot ze ook effectief de score konden openen. Dat gebeurde vanop de stip, Wullaert op het scorebord: 0-1. De Red Flames bleven de betere ploeg en dat leidde iets na het halfuur ook tot de 0-2 van Philtjens. Net voor rust kregen ze wel nog een flinke opdoffer te verwerken, want Kroatië kon uit het niets nog voor de aansluitingstreffer tekenen.

1-2 aan de rust dus, en wedstrijd zeker nog niet gespeeld. Dat zal ongetwijfeld ook zijn duidelijk gemaakt in de Belgische kleedkamer, en Philtjens & co kwamen daar dan ook scherp uit. Diezelfde linksachter tekende zo’n tien minuten in die tweede periode ook meteen voor 1-3. Hierna maakten de Kroaten de wedstrijd een pak bitsiger, en veel kansen vielen er niet echt meer te noteren. De Red Flames hadden wel nog steeds een duidelijk overwicht, en konden daaruit tien minuten voor tijd nog een vierde doelpunt puren. De Caigny tekende voor de treffer. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, en boeken de Red Flames relatief makkelijk 9 op 9.

Scoreverloop:

(15’) 0-1 Wullaert (pen)

(31’) 0-2 Philtjens

(40’) 1-2 Lubina

(56’) 1-3 Philtjens

(81') 1-4 De Caigny

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Zullen ze zich kwalificeren voor het EK?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

7
7
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

7
7
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

27
27
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

73
73
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

149
149
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

52
52
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

67
67
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

41
41
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

179
179
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

61
61
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

100
100
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

285
285
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

127
127
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

174
174
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

135
135
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

101
101
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

462
462
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

91
91
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

164
164

Meer sportnieuws