Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

door
Red Flames hakken Kroatië opnieuw in de pan en boeken 9 op 9

De Rode Duivels komen volgende week terug in actie in hun EK-kwalificatiegroep, maar dat is pas voor binnen acht dagen. Vanavond was het al de beurt aan hun vrouwelijke collega’s, de Red Flames, om het goeie voorbeeld te geven. Zij konden een vervolg breien aan hun perfecte start.

Want de vrouwelijke nationale voetbalploeg startte vlekkeloos aan hun kwalificaties voor het EK. Tegen Roemenië en Kroatië werd er namelijk 6 op 6 geboekt. Vanavond konden ze dat perfecte rapport een vervolg geven, opnieuw tegen de Kroaten. Ditmaal was het wel op verplaatsing te doen, waar coach Yves Serneels, die voor de honderdste keer de troepen mocht aanvoeren, één noodgedwongen doorvoerde. Van Kerkhoven was geblesseerd,  Dhont kwam in de ploeg.

Tegen Kroatië mocht het eigenlijk niet mislopen voor de Flames. Het resultaat uit het vorige duel zegt daarin eigenlijk al genoeg: 6-1. De Belgische dames pakten de wedstrijd dan ook meteen in handen, en dat leidde toch tot een aantal doelkansen. Het was echter wachten tot na het kwartier tot ze ook effectief de score konden openen. Dat gebeurde vanop de stip, Wullaert op het scorebord: 0-1. De Red Flames bleven de betere ploeg en dat leidde iets na het halfuur ook tot de 0-2 van Philtjens. Net voor rust kregen ze wel nog een flinke opdoffer te verwerken, want Kroatië kon uit het niets nog voor de aansluitingstreffer tekenen.

1-2 aan de rust dus, en wedstrijd zeker nog niet gespeeld. Dat zal ongetwijfeld ook zijn duidelijk gemaakt in de Belgische kleedkamer, en Philtjens & co kwamen daar dan ook scherp uit. Diezelfde linksachter tekende zo’n tien minuten in die tweede periode ook meteen voor 1-3. Hierna maakten de Kroaten de wedstrijd een pak bitsiger, en veel kansen vielen er niet echt meer te noteren. De Red Flames hadden wel nog steeds een duidelijk overwicht, en konden daaruit tien minuten voor tijd nog een vierde doelpunt puren. De Caigny tekende voor de treffer. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, en boeken de Red Flames relatief makkelijk 9 op 9.

Scoreverloop:

(15’) 0-1 Wullaert (pen)

(31’) 0-2 Philtjens

(40’) 1-2 Lubina

(56’) 1-3 Philtjens

(81') 1-4 De Caigny

LEES OOK: Voetbalwereld in extase: Cats doen wat Duivels niet lukte

Trending:

Bom onder competitiehervorming: Union en co dienen klacht in
Bom onder competitiehervorming: Union en co dienen klacht in

Zullen ze zich kwalificeren voor het EK?

Meest recent

Bornauw heeft fraaie transfer beet, verrassend akkoord Fofana

Verschillende (kandidaat-)Rode Duivels komen momenteel in aanmerking voor een transfer. Sebastiaan ...

42
42
'Transferdetails Nielsen: Club boekt aanzienlijk verlies'

Club Brugge nam deze zomermercato al afscheid van Ferran Jutgla, die terug in Spanje ging ...

244
244
WK Clubs: grote revelatie knikt Real Madrid naar kwartfinale

Op het wereldkampioenschap voor clubs heeft Real Madrid zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales. ...

62
62
'Kompany in blijde verwachting: Bayern vol voor topaanwinst'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

143
143
Kop eraf bij Union: nieuwe gezichten tonen zich in oefenzege

Een weekje geleden, exact een maand na het behalen van de titel, begon Union SG als ...

93
93
Kaminski vindt nieuwe club, straffe transfer voor Bodart

Twee Belgische doelmannen hebben sinds dinsdag een nieuwe ploeg gevonden. Thomas Kaminski ruilde ...

55
55
'Na 54 goals in 52 duels: Gyökeres krijgt megatransfer'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

167
167
'Union gaat voor spectaculaire dubbelslag van 50 miljoen'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

325
325
Wilmots op dreef: Standard stelt zesde zomeraanwinst voor

Marc Wilmots wil Standard opnieuw naar de top loodsen, al lijkt die weg wel nog bijzonder lang. Om ...

122
122
'Club Brugge heeft beet: vervanger Jashari al op komst'

Het lijkt stilaan nog slechts een kwestie van tijd voor Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan ...

730
730
'Witte rook: Standard haalt slag thuis bij Club Brugge'

Standard laat er geen gras over groeien op de zomermercato, want Marc Wilmots haalde tot dusver al ...

348
348
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Charles De Ketelaere flopte in San Siro, maar dat weerhoudt AC Milan er niet van om opnieuw te ...

914
914
‘Club Brugge kapot van plotse bocht Jashari‘

Eerst leek Ardon Jashari Club Brugge trouw te blijven, maar nu is alles anders. Terwijl ...

711
711
Anderlecht-fans vinden nieuwe zondebok: "Tijd voor afscheid"

RSC Anderlecht stelde dinsdag al een vijfde zomeraanwinst voor, maar dat blijkt niet te volstaan ...

342
342
Jong geweld voor Wils: Antwerp licht aankoopoptie

De keuze om Stef Wils te promoveren tot T1 was volgens Sven Jaecques een "weldoordachte beslissing", ...

522
522
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Van een overeenkomst is er nog geen sprake, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat Ardon ...

824
824
Gegeerde keeper speelt open kaart: Anderlecht of AA Gent?

Thomas Kaminski zal het niet worden, maar RSC Anderlecht blijft wel zoeken naar een nieuwe doublure ...

500
500
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

193
193
'AA Gent & Westerlo kloppen aan voor buitenkansje'

Tot dusver hield AA Gent zich gedeinsd op de transfermarkt, maar daar lijkt stilaan verandering in ...

258
258
'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Momenteel eist Ardon Jashari alle aandacht op, maar dat er deze zomer nog meer volk Club Brugge zal ...

804
804
Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws

Voor Hendrik Van Crombrugge waren het op sportief vlak niet de meest fijne jaren uit zijn ...

680
680
'Antwerp in actie: transfervuurwerk barst helemaal los'

Ruim drie weken voor de competitiestart heeft Antwerp nog veel werk aan de winkel. Voorlopig lijkt ...

891
891
'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'

Club Brugge wilde Ardon Jashari graag nog een jaartje langer aan boord houden, maar dat lijkt almaar ...

1137
1137
Renard jubelt: “Nieuwe leider mét grinta bij Anderlecht"

RSC Anderlecht is hard aan het gaan op de zomermercato. Enric Llansana is de nieuwste zomeraanwinst ...

449
449
‘Puntenhalvering? Supporters zijn het kotsbeu’

Er werd weer een bom onder de competitiehervorming gelegd na de klacht van Franc Borains, Union SG, ...

351
351

Meer sportnieuws