Gent en Standard boeken zeges van nationaal belang

door
Gent en Standard boeken zeges van nationaal belang

Een verrassing kunnen we het niet noemen, want gezien hun mooie maar zware lotingen was de kans sowieso maar klein dat KRC Genk en Club Brugge veel punten zouden pakken in de Champions League. Dit weekend registreerden de Belgische clubs dan ook een nul op zes in Liverpool en Parijs, wat slecht nieuws zou kunnen betekenen voor de coëfficiënt van ons land. Gelukkig waren er nog Standard en AA Gent.


De Rouches wonnen in eigen huis namelijk in extremis met 2-1 van Eintracht Frankfurt, de Buffalo's pakten in Wolfsburg dan weer knap hun eerste uitoverwinning van het seizoen. Zes op zes in de Europa League dus, punten die uiterst welgekomen waren voor de rangschikking Belgische in de UEFA-coëfficiëntenstand. Daarop prijkt ons land momenteel op de achtste plaats, een positie die de kampioen van de Jupiler Pro League recht geeft op rechtstreekse deelname aan het kampioenenbal.

Het Nieuwsblad merkt echter op hoe nummer negen Nederland, waar de landskampioen niet automatisch geplaatst is, die plek maar al te graag zou overnemen en daar de laatste jaren vooral dankzij Ajax ook een flinke gooi naar doet. Dit seizoen is tot dusver immers al het derde op rij waarin onze noorderburen het beter doen dan de Belgische vertegenwoordigers in Europa, als de Amsterdammers doorstoten naar de volgende ronde in de Champions League komen ze plots wel héél dichtbij. Of hoe de zeges van Standard en AA Gent van nationaal belang waren.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

In Europa supporter ik voor alle Belgische clubs

Meest recent

Vannieuwkerke genadeloos voor organisatie Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

2
2
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

15
15
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

98
98
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

120
120
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

43
43
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

31
31
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

80
80
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

200
200
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

148
148
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

210
210
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

146
146
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

314
314
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

83
83
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

59
59
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

121
121
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

303
303
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

214
214
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

77
77
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

194
194
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

128
128
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

64
64
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

798
798
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

947
947
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

479
479

Meer sportnieuws