TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Ally Samatta scoorde dinsdag een knap doelpunt op Anfield en die treffer is niet onopgemerkt gebleven. Volgens BBC-reporter Ian Dennis zouden twee Premier League-clubs aan de mouw van de KRC Genk-spits trekken. Zowel Newcastle als West Ham United zouden vergaande interesse tonen. In het bericht wordt ook gewag gemaakt van een afkoopsom van ongeveer 11,5 miljoen euro, lang geen onoverkomelijk bedrag voor deze slagkrachtige teams.

RSC Anderlecht wil graag het contract van Albert Sambi Lokonga voor lange tijd verlengen, maar die onderhandelingen schieten niet bepaald op. Daarom werd de optie in zijn huidige verbintenis gelicht, waardoor hij tot medio 2021 aan Paars-Wit gebonden is. "De komende maanden onderhandelt RSCA ook in alle rust verder met het management van de speler over de contractverlenging van Albert", laat de club weten. Daarnaast Anderlecht ook de strijd winnen om het Nigeriaanse toptalent Samson Tijani. Een grote slag, het toptalent werd ook gegeerd door onder meer Ajax en Real Madrid.

Cercle Brugge zou volgens Het Nieuwsblad al na enkele maanden afscheid hebben genomen van een doelman. Zo wordt Monaco-huurling Loïc Badiashile teruggestuurd naar zijn moederclub. De goalie werd eerder naar het achterplan verwezen door Guillaume Hubert. Daarnaast werd met Mouez Hassen nog een nieuwe doelman gehaald. Badiashile zou niet kunnen leven met zijn status als reservedoelman.

BUITENLAND
FC Barcelona zou concreet in de markt zijn voor Kai Havertz. Sport.es weet dat de Catalanen de 20-jarige international van Bayer Leverkusen al een tijdje volgen en in hem een belangrijke versterking voor het middenveld zien volgend seizoen. Ook Manchester United en Bayern München zijn concreet in de markt. Naar verluidt wil Die Werkself honderd miljoen euro ontvangen voor haar sterspeler. De gelinkte clubs zijn dat waarschijnlijk bereid om te betalen.

Nemanja Matic is volgens The Manchester Evening News bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Manchester United. De middenvelder is buiten de boot gevallen op Old Trafford en wil in januari vertrekken om zijn plek in de selectie van Servië veilig te stellen met het oog op het EK van volgend jaar zomer.

Met oog op verder versterking is het vizier bij Real Madrid vooral op Ajax gelicht. De Spanjaarden toonden eerder al interesse in Hakim Ziyech en Donny van de Beek, volgens bepaalde bronnen zou ook David Neres op het lijstje staan. Al is de komst van de Braziliaan niet bepaald een prioriteit gezien de vele opties in de voorlinie.

LEES OOK: Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

Samatta zou zijn plaats hebben in de Premier League ...

Meest recent

Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

21
21
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

89
89
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

98
98
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

40
40
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

82
82
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

244
244
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

279
279
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

51
51
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

301
301
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

113
113
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

399
399
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

73
73
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

401
401
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

336
336
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

310
310
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

660
660
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

329
329
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

109
109
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

308
308
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

343
343
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

200
200
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

597
597
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

561
561
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

206
206

Meer sportnieuws