TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Ally Samatta scoorde dinsdag een knap doelpunt op Anfield en die treffer is niet onopgemerkt gebleven. Volgens BBC-reporter Ian Dennis zouden twee Premier League-clubs aan de mouw van de KRC Genk-spits trekken. Zowel Newcastle als West Ham United zouden vergaande interesse tonen. In het bericht wordt ook gewag gemaakt van een afkoopsom van ongeveer 11,5 miljoen euro, lang geen onoverkomelijk bedrag voor deze slagkrachtige teams.

RSC Anderlecht wil graag het contract van Albert Sambi Lokonga voor lange tijd verlengen, maar die onderhandelingen schieten niet bepaald op. Daarom werd de optie in zijn huidige verbintenis gelicht, waardoor hij tot medio 2021 aan Paars-Wit gebonden is. "De komende maanden onderhandelt RSCA ook in alle rust verder met het management van de speler over de contractverlenging van Albert", laat de club weten. Daarnaast Anderlecht ook de strijd winnen om het Nigeriaanse toptalent Samson Tijani. Een grote slag, het toptalent werd ook gegeerd door onder meer Ajax en Real Madrid.

Cercle Brugge zou volgens Het Nieuwsblad al na enkele maanden afscheid hebben genomen van een doelman. Zo wordt Monaco-huurling Loïc Badiashile teruggestuurd naar zijn moederclub. De goalie werd eerder naar het achterplan verwezen door Guillaume Hubert. Daarnaast werd met Mouez Hassen nog een nieuwe doelman gehaald. Badiashile zou niet kunnen leven met zijn status als reservedoelman.

BUITENLAND
FC Barcelona zou concreet in de markt zijn voor Kai Havertz. Sport.es weet dat de Catalanen de 20-jarige international van Bayer Leverkusen al een tijdje volgen en in hem een belangrijke versterking voor het middenveld zien volgend seizoen. Ook Manchester United en Bayern München zijn concreet in de markt. Naar verluidt wil Die Werkself honderd miljoen euro ontvangen voor haar sterspeler. De gelinkte clubs zijn dat waarschijnlijk bereid om te betalen.

Nemanja Matic is volgens The Manchester Evening News bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Manchester United. De middenvelder is buiten de boot gevallen op Old Trafford en wil in januari vertrekken om zijn plek in de selectie van Servië veilig te stellen met het oog op het EK van volgend jaar zomer.

Met oog op verder versterking is het vizier bij Real Madrid vooral op Ajax gelicht. De Spanjaarden toonden eerder al interesse in Hakim Ziyech en Donny van de Beek, volgens bepaalde bronnen zou ook David Neres op het lijstje staan. Al is de komst van de Braziliaan niet bepaald een prioriteit gezien de vele opties in de voorlinie.

LEES OOK: Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Samatta zou zijn plaats hebben in de Premier League ...

Meest recent

‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

2
2
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

5
5
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

48
48
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

35
35
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

75
75
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

225
225
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

122
122
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

235
235
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

331
331
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

392
392
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

156
156
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

297
297
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

277
277
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

505
505
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

532
532
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

78
78
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

398
398
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

268
268
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

313
313
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

360
360
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

332
332
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

591
591
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

708
708
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

521
521
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

293
293

Meer sportnieuws