TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Ally Samatta scoorde dinsdag een knap doelpunt op Anfield en die treffer is niet onopgemerkt gebleven. Volgens BBC-reporter Ian Dennis zouden twee Premier League-clubs aan de mouw van de KRC Genk-spits trekken. Zowel Newcastle als West Ham United zouden vergaande interesse tonen. In het bericht wordt ook gewag gemaakt van een afkoopsom van ongeveer 11,5 miljoen euro, lang geen onoverkomelijk bedrag voor deze slagkrachtige teams.

RSC Anderlecht wil graag het contract van Albert Sambi Lokonga voor lange tijd verlengen, maar die onderhandelingen schieten niet bepaald op. Daarom werd de optie in zijn huidige verbintenis gelicht, waardoor hij tot medio 2021 aan Paars-Wit gebonden is. "De komende maanden onderhandelt RSCA ook in alle rust verder met het management van de speler over de contractverlenging van Albert", laat de club weten. Daarnaast Anderlecht ook de strijd winnen om het Nigeriaanse toptalent Samson Tijani. Een grote slag, het toptalent werd ook gegeerd door onder meer Ajax en Real Madrid.

Cercle Brugge zou volgens Het Nieuwsblad al na enkele maanden afscheid hebben genomen van een doelman. Zo wordt Monaco-huurling Loïc Badiashile teruggestuurd naar zijn moederclub. De goalie werd eerder naar het achterplan verwezen door Guillaume Hubert. Daarnaast werd met Mouez Hassen nog een nieuwe doelman gehaald. Badiashile zou niet kunnen leven met zijn status als reservedoelman.

BUITENLAND
FC Barcelona zou concreet in de markt zijn voor Kai Havertz. Sport.es weet dat de Catalanen de 20-jarige international van Bayer Leverkusen al een tijdje volgen en in hem een belangrijke versterking voor het middenveld zien volgend seizoen. Ook Manchester United en Bayern München zijn concreet in de markt. Naar verluidt wil Die Werkself honderd miljoen euro ontvangen voor haar sterspeler. De gelinkte clubs zijn dat waarschijnlijk bereid om te betalen.

Nemanja Matic is volgens The Manchester Evening News bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Manchester United. De middenvelder is buiten de boot gevallen op Old Trafford en wil in januari vertrekken om zijn plek in de selectie van Servië veilig te stellen met het oog op het EK van volgend jaar zomer.

Met oog op verder versterking is het vizier bij Real Madrid vooral op Ajax gelicht. De Spanjaarden toonden eerder al interesse in Hakim Ziyech en Donny van de Beek, volgens bepaalde bronnen zou ook David Neres op het lijstje staan. Al is de komst van de Braziliaan niet bepaald een prioriteit gezien de vele opties in de voorlinie.

LEES OOK: 'Cercle wil transferslag slaan in Premier League'

Samatta zou zijn plaats hebben in de Premier League ...

Meest recent

‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

7
7
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

9
9
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

82
82
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

117
117
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

126
126
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

98
98
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

141
141
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

299
299
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

577
577
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

33
33
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

573
573
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

167
167
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

116
116
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

174
174
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

150
150
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

60
60
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

97
97
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

134
134
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

56
56
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

210
210
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

175
175
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

132
132
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

291
291
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

222
222
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

33
33

Meer sportnieuws