TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat grote slag, Premier League wenkt naar Samatta'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Ally Samatta scoorde dinsdag een knap doelpunt op Anfield en die treffer is niet onopgemerkt gebleven. Volgens BBC-reporter Ian Dennis zouden twee Premier League-clubs aan de mouw van de KRC Genk-spits trekken. Zowel Newcastle als West Ham United zouden vergaande interesse tonen. In het bericht wordt ook gewag gemaakt van een afkoopsom van ongeveer 11,5 miljoen euro, lang geen onoverkomelijk bedrag voor deze slagkrachtige teams.

RSC Anderlecht wil graag het contract van Albert Sambi Lokonga voor lange tijd verlengen, maar die onderhandelingen schieten niet bepaald op. Daarom werd de optie in zijn huidige verbintenis gelicht, waardoor hij tot medio 2021 aan Paars-Wit gebonden is. "De komende maanden onderhandelt RSCA ook in alle rust verder met het management van de speler over de contractverlenging van Albert", laat de club weten. Daarnaast Anderlecht ook de strijd winnen om het Nigeriaanse toptalent Samson Tijani. Een grote slag, het toptalent werd ook gegeerd door onder meer Ajax en Real Madrid.

Cercle Brugge zou volgens Het Nieuwsblad al na enkele maanden afscheid hebben genomen van een doelman. Zo wordt Monaco-huurling Loïc Badiashile teruggestuurd naar zijn moederclub. De goalie werd eerder naar het achterplan verwezen door Guillaume Hubert. Daarnaast werd met Mouez Hassen nog een nieuwe doelman gehaald. Badiashile zou niet kunnen leven met zijn status als reservedoelman.

BUITENLAND
FC Barcelona zou concreet in de markt zijn voor Kai Havertz. Sport.es weet dat de Catalanen de 20-jarige international van Bayer Leverkusen al een tijdje volgen en in hem een belangrijke versterking voor het middenveld zien volgend seizoen. Ook Manchester United en Bayern München zijn concreet in de markt. Naar verluidt wil Die Werkself honderd miljoen euro ontvangen voor haar sterspeler. De gelinkte clubs zijn dat waarschijnlijk bereid om te betalen.

Nemanja Matic is volgens The Manchester Evening News bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Manchester United. De middenvelder is buiten de boot gevallen op Old Trafford en wil in januari vertrekken om zijn plek in de selectie van Servië veilig te stellen met het oog op het EK van volgend jaar zomer.

Met oog op verder versterking is het vizier bij Real Madrid vooral op Ajax gelicht. De Spanjaarden toonden eerder al interesse in Hakim Ziyech en Donny van de Beek, volgens bepaalde bronnen zou ook David Neres op het lijstje staan. Al is de komst van de Braziliaan niet bepaald een prioriteit gezien de vele opties in de voorlinie.

LEES OOK: Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Samatta zou zijn plaats hebben in de Premier League ...

Meest recent

Charleroi in kwartfinales Croky Cup, verlenging in Genk-RSCA

Sporting Charleroi heeft zich al zevende ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Belgische ...

20
20
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

14
14
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

37
37
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

333
333
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

114
114
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

367
367
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

83
83
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

352
352
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

487
487
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

299
299
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

239
239
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

144
144
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

367
367
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

294
294
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

493
493
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

43
43
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

401
401
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

229
229
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

413
413
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

517
517
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

292
292
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

160
160
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

85
85

Meer sportnieuws