Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

door
Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

Met nog een kwartier op de klok kon Club Brugge een flinke stap zetten richting een tweede stunt in deze Champions League, maar toen ontbond Mbaye Diagne zijn duivels. De Senegalese spits, even daarvoor ingevallen en zelf de penalty uitgelokt, graaide het leer namelijk weg vanonder de neus van vaste strafschopnemer Hans Vanaken om vervolgens zwak op doelman Keylor Navas te besluiten.


Een onbegrijpelijke beslissing, alvast voor iedereen behalve Diagne zelf misschien. Die kan verwijzen naar het feit dat hij zelf ook wel de nodige ervaring heeft vanop elf meter, zo brengt Het Nieuwsblad tot de aandacht. De huurling van Galatasaray mocht in zijn carrière al 26 strafschoppen trappen en zette er daarvan ook 20 om, goed voor een succesratio van nagenoeg 77 procent. Met 13 op 14 oftewel bijna 93 procent doet Vanaken evenwel nog – een flink stuk – straffer.

Hoewel de spelverdeler van Blauw-Zwart ook dit seizoen nog niet miste besloot Diagne in het Parc des Princes dat zijn tijd nu wel gekomen was, een beslissing waar hij zich niet al te populair mee maakte bij ploegmaats, coaches én publiek. Nochtans zou de spits beter moeten weten, want enkele maanden geleden overkwam hem nog iets gelijkaardigs bij moederclub Galatasaray. Toen miste hij twee penalty's op amper vier dagen tijd, tussendoor zette hij er in de blessuretijd van de eerste match wel nog eentje om. Een teken van lef, of gewoon onbezonnenheid? In Brugge vrezen ze stilaan dat laatste.

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Diagne zal zich nog herpakken bij Club Brugge

Meest recent

'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

9
9
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

28
28
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

74
74
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

83
83
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

8
8
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

32
32
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

73
73
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

301
301
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

62
62
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

546
546
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

550
550
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

94
94
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

406
406
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

123
123
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

145
145
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

67
67
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

780
780
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

85
85
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

479
479
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

558
558
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

382
382
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

641
641
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

303
303
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

422
422

Meer sportnieuws