Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

door stemmen
Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

Met nog een kwartier op de klok kon Club Brugge een flinke stap zetten richting een tweede stunt in deze Champions League, maar toen ontbond Mbaye Diagne zijn duivels. De Senegalese spits, even daarvoor ingevallen en zelf de penalty uitgelokt, graaide het leer namelijk weg vanonder de neus van vaste strafschopnemer Hans Vanaken om vervolgens zwak op doelman Keylor Navas te besluiten.


Een onbegrijpelijke beslissing, alvast voor iedereen behalve Diagne zelf misschien. Die kan verwijzen naar het feit dat hij zelf ook wel de nodige ervaring heeft vanop elf meter, zo brengt Het Nieuwsblad tot de aandacht. De huurling van Galatasaray mocht in zijn carrière al 26 strafschoppen trappen en zette er daarvan ook 20 om, goed voor een succesratio van nagenoeg 77 procent. Met 13 op 14 oftewel bijna 93 procent doet Vanaken evenwel nog – een flink stuk – straffer.

Hoewel de spelverdeler van Blauw-Zwart ook dit seizoen nog niet miste besloot Diagne in het Parc des Princes dat zijn tijd nu wel gekomen was, een beslissing waar hij zich niet al te populair mee maakte bij ploegmaats, coaches én publiek. Nochtans zou de spits beter moeten weten, want enkele maanden geleden overkwam hem nog iets gelijkaardigs bij moederclub Galatasaray. Toen miste hij twee penalty's op amper vier dagen tijd, tussendoor zette hij er in de blessuretijd van de eerste match wel nog eentje om. Een teken van lef, of gewoon onbezonnenheid? In Brugge vrezen ze stilaan dat laatste.

LEES OOK: Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

Diagne zal zich nog herpakken bij Club Brugge

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

41
41
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

52
52
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

128
128
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

53
53
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

172
172
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

136
136
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

124
124
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

240
240
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1019
1019
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

220
220
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

90
90
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

308
308
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

74
74
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

295
295
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

258
258
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

256
256
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

297
297
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

195
195
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

145
145
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

600
600
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

857
857
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

461
461
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

258
258
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

133
133
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

88
88

Meer sportnieuws