Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

door
Diagne niet aan proefstuk toe: twee missers op vier dagen tijd

Met nog een kwartier op de klok kon Club Brugge een flinke stap zetten richting een tweede stunt in deze Champions League, maar toen ontbond Mbaye Diagne zijn duivels. De Senegalese spits, even daarvoor ingevallen en zelf de penalty uitgelokt, graaide het leer namelijk weg vanonder de neus van vaste strafschopnemer Hans Vanaken om vervolgens zwak op doelman Keylor Navas te besluiten.


Een onbegrijpelijke beslissing, alvast voor iedereen behalve Diagne zelf misschien. Die kan verwijzen naar het feit dat hij zelf ook wel de nodige ervaring heeft vanop elf meter, zo brengt Het Nieuwsblad tot de aandacht. De huurling van Galatasaray mocht in zijn carrière al 26 strafschoppen trappen en zette er daarvan ook 20 om, goed voor een succesratio van nagenoeg 77 procent. Met 13 op 14 oftewel bijna 93 procent doet Vanaken evenwel nog – een flink stuk – straffer.

Hoewel de spelverdeler van Blauw-Zwart ook dit seizoen nog niet miste besloot Diagne in het Parc des Princes dat zijn tijd nu wel gekomen was, een beslissing waar hij zich niet al te populair mee maakte bij ploegmaats, coaches én publiek. Nochtans zou de spits beter moeten weten, want enkele maanden geleden overkwam hem nog iets gelijkaardigs bij moederclub Galatasaray. Toen miste hij twee penalty's op amper vier dagen tijd, tussendoor zette hij er in de blessuretijd van de eerste match wel nog eentje om. Een teken van lef, of gewoon onbezonnenheid? In Brugge vrezen ze stilaan dat laatste.

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Diagne zal zich nog herpakken bij Club Brugge

Meest recent

'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

21
21
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

94
94
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

36
36
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

38
38
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

71
71
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

73
73
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

117
117
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

277
277
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

136
136
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

316
316
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

148
148
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

89
89
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

67
67
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

122
122
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

126
126
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

148
148
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

191
191
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

95
95
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

77
77
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

181
181
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

179
179

Meer sportnieuws