STVV en Genk proberen straf te ontlopen via ... procedurefouten

door
STVV en Genk proberen straf te ontlopen via ... procedurefouten

Eind september werd de Limburgse Derby tussen STVV en Genk bij een 3-3 tussenstand definitief gestaakt in de slotminuten. Aangezien er sprake was van wangedrag vanwege beide supportersclans riskeren beide ploegen een fikse straf, maar die proberen ze nu via het inroepen van procedurefouten – hoe kan het ook anders in België? –  alsnog te ontlopen.


Voor een wedstrijd die stopgezet moet worden door wantoestanden langs beide kanten vordert het bondsreglement namelijk maar liefst twee punten aftrek, een replay achter gesloten deuren, nog een bijkomende match zonder publiek én een maximumboete van 5.000 euro voor beide clubs. Eisen die bondsprocureur Kris Wagner, nooit verlegen om een strenge vordering, stuk voor stuk ook effectief op tafel legde. Flinke sancties dus, die noch de Kanaries noch de landskampioen zien zitten.

Waar de twee Limburgse teams elkaar normaal gezien het licht in de ogen niet gunnen, trekken ze nu dan ook eensgezind van leer tegen de gevorderde straffen. Volgens STVV en Genk is de procedure van de stillegging immers niet correct verlopen en kunnen er daardoor geen maatregelen worden opgelegd, zo bericht Sporza. Uit verklaringen blijkt dat de match delegate het duel namelijk op eigen houtje stillegde zonder raadpleging van de veiligheidsverantwoordelijke van STVV, een inbreuk op het bondsreglement. De Geschillencommissie Hoger Beroep liet weten nog voor het einde van deze maand een uitspraak te zullen doen.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Belachelijk om procedurefouten in te roepen?

Meest recent

Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

5
5
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

93
93
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

109
109
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

455
455
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

20
20
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

344
344
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

323
323
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

114
114
Genkie in Europese picture: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

237
237
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

288
288
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

69
69
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

94
94
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

690
690
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

141
141
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

331
331
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

349
349
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

506
506
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

392
392
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

676
676
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

648
648
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

361
361
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

118
118
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

54
54
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

361
361
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

426
426

Meer sportnieuws