Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

1516 stemmen
Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

Anderlecht gaat een documentaire maken over Vincent Kompany, zo vernamen we deze week. Gelukkig maar, want anders zouden we haast vergeten dat de speler-manager nog steeds rondloopt in het Lotto Park. De man die enkele maanden geleden nochtans nog werd aangekondigd als de grote Messias van het ambitieuze 'project' lijkt namelijk wel van de aardbol verdwenen.


Waar is Kompany? Als de bedenkers van de populaire Wally-boeken nog werk willen maken van een iets modernere variant van hun succesreeks, is de 89-voudige Rode Duivel een geschikte kandidaat om de hoofdrol te vertolken. Waar hij eerder nog relatief simpel te vinden was voor de tientallen camera's die bij elke wedstrijd van Anderlecht naar hem op zoek gaan, lijkt de ultieme Paars-Witte leider vooral op verplaatsing de laatste tijd immers wel net zoals het bekende stripfiguurtje opgegaan te zijn in de mensenmassa. Of zich schuil te houden in een anoniem bureau, ver weg van de aandacht en al helemaal onmogelijk om vinden.

DE KOMST VAN VERCAUTEREN
De laatste keer dat we Kompany zo buiten zijn vaste plaats in de loges van het Lotto Park zagen, was toen hij begin oktober zijn zitje in Charleroi naast de pas in ere herstelde Frank Vercauteren verliet om zich tijdens de rust richting kleedkamer te begeven. Geen 'bewust' optreden in het publieke oog dus, en laat dat nu geen toeval te zijn. De laatste foto van de speler-manager in ons databestand dateert namelijk zelfs van nog iets langer geleden, toen hij in de auto naast assistent Rodyse Munienge werd gespot. Op de beelden van de Paars-Witte trainingen valt de verdediger alvast al lang in geen velden meer te bespeuren.



Uiteraard heeft dat te maken heeft met de hamstringblessure waar hij tegen Beerschot – toch ook alweer van 25 september geleden – in herviel, al menen wij ons te herinneren hoe Kompany in het begin van het seizoen nog lustig instructies uitdeelde tijdens de oefensessies van zijn team. Zelfs tijdens zijn revalidatie zou hij hier dan ook nog perfect toe in staat kunnen zijn, maar dat is sinds de komst van Vercauteren nu blijkbaar niet meer nodig. Anderlecht mag dan wel haar uiterste best doen om Kompany zijn rol in het verder uitstippelen van de filosofie te benadrukken, in de praktijk zien we daar dus nog weinig van terug.

VERSTOPPERTJE IN LOTTO PARK
Een woordje uitleg vragen kan evenwel niet, want voor de media is hij onbereikbaar. Nochtans waren er de laatste tijd thema's genoeg om te tackelen, niet in het minst de aanstelling van Vercauteren. Daarover gaf Kompany wel zijn mening, al bleef die beperkt tot enkele citaten op de clubwebsite. Zelf aan het woord komen doet hij intussen dan ook al lang niet meer, voor Vercauteren was het Simon Davies die het telkens mocht komen uitleggen. Laf willen we het niet noemen, want de ervaren rot bewees al voldoende best op te kunnen tegen de pers, maar opvallend is het wel voor iemand die het voortouw zou moeten nemen.



Mogelijk neemt Kompany zo een voorbeeld aan zijn voorzitter, want ook Marc Coucke laat het praten de laatste tijd over aan sportief directeur Michael Verschueren. Verstoppertje in het Lotto Park, naar een titel voor ons Wally-boek moeten we al niet meer zoeken. Geen nieuws is goed nieuws, zou je dan kunnen zeggen, en met een 11 op 15 op zak willen ze dat in Brussel misschien ook wel zo houden. Verschueren en Vercauteren hebben wat ons betreft nu echter wel genoeg hun best gedaan om de samenwerking van de nieuwe T1 met de speler-manager uit de doeken te doen. Tijd om van Kompany zelf eens iets te horen.

PRONKSTUK IN DE SCHADUW
Hetzelfde geldt voor de blessure waar we hierboven reeds naar verwezen, opgelopen in Genk en verergerd in Beerschot. Hoewel er toen nog gewag werd gemaakt van een kleine terugval miste Kompany hierdoor inmiddels al zes wedstrijden, waarbij zijn terugkeer telkens maar weer wordt opgeschoven. Nu gaan hier en daar al geluiden op dat hij zelfs na de komende interlandbreak nog steeds niet speelklaar zal zijn, ook bij de Rode Duivels zullen we hem dus niet te zien krijgen of de kans hebben om een praatje met hem te slaan. Het leven in de schaduw, we zouden haast denken dat Kompany er gewend aan begint te geraken.



Toch zou hij, zeker gezien zijn extra verantwoordelijkheden als manager, best eens op de voorgrond mogen treden door zelf een update te geven over zijn fysieke toestand. Niet alleen naar de media toe, maar vooral ook voor de fans. Die hadden immers vast meer verwacht van hun weerzien met de publiekslieveling, die zich met de steun van Verschueren momenteel een wel érg onbereikbare status aanmeet. Ook Coucke zelf zou graag wat vaker uitpakken met het clubicoon en had zich meer voorgesteld bij het pronkstuk van zijn termijn als Anderlecht-baas. Hij ziet Kompany liever vol in de schijnwerpers dan verstopt in de schaduw.

STUURMAN OP PAPIER
Misschien heeft de voorzitter wel gelijk, want van een speler van zijn allure mogen we dit eigenlijk ook verwachten – zelfs zónder zijn bijkomende taken naast het veld. Kompany lijkt echter hoe langer hoe meer enkel nog op papier de stuurman van het Paars-Witte schip, een perceptie die de man van glas met zijn mysterieuze verdwijntruc zelf niet vooruithelpt tijdens zijn langdurige afwezigheid tussen de lijnen. Wie weet krijgen we na zijn rentree snel opnieuw het gevoel dat hij toch nog het roer in handen heeft, al hopen we voor hemzelf, Anderlecht én de Rode Duivels dan wel dat die terugkeer dit keer langer duurt dan 27 minuten. In de tussentijd mag Kompany zijn rood-witte outfit, brilletje en muts al afdoen en gewoon weer onder de mensen komen. Voor verstoppertje is hij nu namelijk toch te oud geworden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Kompany moet meer zijn verantwoordelijkheid opnemen bij Anderlecht

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

39
39
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

33
33
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

62
62
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

48
48
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

58
58
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

137
137
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

263
263
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

929
929
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

594
594
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1026
1026
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

487
487
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws