Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

1516 stemmen
Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

Anderlecht gaat een documentaire maken over Vincent Kompany, zo vernamen we deze week. Gelukkig maar, want anders zouden we haast vergeten dat de speler-manager nog steeds rondloopt in het Lotto Park. De man die enkele maanden geleden nochtans nog werd aangekondigd als de grote Messias van het ambitieuze 'project' lijkt namelijk wel van de aardbol verdwenen.


Waar is Kompany? Als de bedenkers van de populaire Wally-boeken nog werk willen maken van een iets modernere variant van hun succesreeks, is de 89-voudige Rode Duivel een geschikte kandidaat om de hoofdrol te vertolken. Waar hij eerder nog relatief simpel te vinden was voor de tientallen camera's die bij elke wedstrijd van Anderlecht naar hem op zoek gaan, lijkt de ultieme Paars-Witte leider vooral op verplaatsing de laatste tijd immers wel net zoals het bekende stripfiguurtje opgegaan te zijn in de mensenmassa. Of zich schuil te houden in een anoniem bureau, ver weg van de aandacht en al helemaal onmogelijk om vinden.

DE KOMST VAN VERCAUTEREN
De laatste keer dat we Kompany zo buiten zijn vaste plaats in de loges van het Lotto Park zagen, was toen hij begin oktober zijn zitje in Charleroi naast de pas in ere herstelde Frank Vercauteren verliet om zich tijdens de rust richting kleedkamer te begeven. Geen 'bewust' optreden in het publieke oog dus, en laat dat nu geen toeval te zijn. De laatste foto van de speler-manager in ons databestand dateert namelijk zelfs van nog iets langer geleden, toen hij in de auto naast assistent Rodyse Munienge werd gespot. Op de beelden van de Paars-Witte trainingen valt de verdediger alvast al lang in geen velden meer te bespeuren.



Uiteraard heeft dat te maken heeft met de hamstringblessure waar hij tegen Beerschot – toch ook alweer van 25 september geleden – in herviel, al menen wij ons te herinneren hoe Kompany in het begin van het seizoen nog lustig instructies uitdeelde tijdens de oefensessies van zijn team. Zelfs tijdens zijn revalidatie zou hij hier dan ook nog perfect toe in staat kunnen zijn, maar dat is sinds de komst van Vercauteren nu blijkbaar niet meer nodig. Anderlecht mag dan wel haar uiterste best doen om Kompany zijn rol in het verder uitstippelen van de filosofie te benadrukken, in de praktijk zien we daar dus nog weinig van terug.

VERSTOPPERTJE IN LOTTO PARK
Een woordje uitleg vragen kan evenwel niet, want voor de media is hij onbereikbaar. Nochtans waren er de laatste tijd thema's genoeg om te tackelen, niet in het minst de aanstelling van Vercauteren. Daarover gaf Kompany wel zijn mening, al bleef die beperkt tot enkele citaten op de clubwebsite. Zelf aan het woord komen doet hij intussen dan ook al lang niet meer, voor Vercauteren was het Simon Davies die het telkens mocht komen uitleggen. Laf willen we het niet noemen, want de ervaren rot bewees al voldoende best op te kunnen tegen de pers, maar opvallend is het wel voor iemand die het voortouw zou moeten nemen.



Mogelijk neemt Kompany zo een voorbeeld aan zijn voorzitter, want ook Marc Coucke laat het praten de laatste tijd over aan sportief directeur Michael Verschueren. Verstoppertje in het Lotto Park, naar een titel voor ons Wally-boek moeten we al niet meer zoeken. Geen nieuws is goed nieuws, zou je dan kunnen zeggen, en met een 11 op 15 op zak willen ze dat in Brussel misschien ook wel zo houden. Verschueren en Vercauteren hebben wat ons betreft nu echter wel genoeg hun best gedaan om de samenwerking van de nieuwe T1 met de speler-manager uit de doeken te doen. Tijd om van Kompany zelf eens iets te horen.

PRONKSTUK IN DE SCHADUW
Hetzelfde geldt voor de blessure waar we hierboven reeds naar verwezen, opgelopen in Genk en verergerd in Beerschot. Hoewel er toen nog gewag werd gemaakt van een kleine terugval miste Kompany hierdoor inmiddels al zes wedstrijden, waarbij zijn terugkeer telkens maar weer wordt opgeschoven. Nu gaan hier en daar al geluiden op dat hij zelfs na de komende interlandbreak nog steeds niet speelklaar zal zijn, ook bij de Rode Duivels zullen we hem dus niet te zien krijgen of de kans hebben om een praatje met hem te slaan. Het leven in de schaduw, we zouden haast denken dat Kompany er gewend aan begint te geraken.



Toch zou hij, zeker gezien zijn extra verantwoordelijkheden als manager, best eens op de voorgrond mogen treden door zelf een update te geven over zijn fysieke toestand. Niet alleen naar de media toe, maar vooral ook voor de fans. Die hadden immers vast meer verwacht van hun weerzien met de publiekslieveling, die zich met de steun van Verschueren momenteel een wel érg onbereikbare status aanmeet. Ook Coucke zelf zou graag wat vaker uitpakken met het clubicoon en had zich meer voorgesteld bij het pronkstuk van zijn termijn als Anderlecht-baas. Hij ziet Kompany liever vol in de schijnwerpers dan verstopt in de schaduw.

STUURMAN OP PAPIER
Misschien heeft de voorzitter wel gelijk, want van een speler van zijn allure mogen we dit eigenlijk ook verwachten – zelfs zónder zijn bijkomende taken naast het veld. Kompany lijkt echter hoe langer hoe meer enkel nog op papier de stuurman van het Paars-Witte schip, een perceptie die de man van glas met zijn mysterieuze verdwijntruc zelf niet vooruithelpt tijdens zijn langdurige afwezigheid tussen de lijnen. Wie weet krijgen we na zijn rentree snel opnieuw het gevoel dat hij toch nog het roer in handen heeft, al hopen we voor hemzelf, Anderlecht én de Rode Duivels dan wel dat die terugkeer dit keer langer duurt dan 27 minuten. In de tussentijd mag Kompany zijn rood-witte outfit, brilletje en muts al afdoen en gewoon weer onder de mensen komen. Voor verstoppertje is hij nu namelijk toch te oud geworden.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Kompany moet meer zijn verantwoordelijkheid opnemen bij Anderlecht

Meest recent

Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

7
7
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

142
142
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

25
25
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

62
62
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

25
25
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

268
268
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

76
76
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1013
1013
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

194
194
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

465
465
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

269
269
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

250
250
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

332
332
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

92
92
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

89
89
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

613
613
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

369
369
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

158
158
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

159
159
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

139
139
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

120
120
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

329
329
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

143
143
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

477
477

Meer sportnieuws