Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

door
Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

Anderlecht gaat een documentaire maken over Vincent Kompany, zo vernamen we deze week. Gelukkig maar, want anders zouden we haast vergeten dat de speler-manager nog steeds rondloopt in het Lotto Park. De man die enkele maanden geleden nochtans nog werd aangekondigd als de grote Messias van het ambitieuze 'project' lijkt namelijk wel van de aardbol verdwenen.


Waar is Kompany? Als de bedenkers van de populaire Wally-boeken nog werk willen maken van een iets modernere variant van hun succesreeks, is de 89-voudige Rode Duivel een geschikte kandidaat om de hoofdrol te vertolken. Waar hij eerder nog relatief simpel te vinden was voor de tientallen camera's die bij elke wedstrijd van Anderlecht naar hem op zoek gaan, lijkt de ultieme Paars-Witte leider vooral op verplaatsing de laatste tijd immers wel net zoals het bekende stripfiguurtje opgegaan te zijn in de mensenmassa. Of zich schuil te houden in een anoniem bureau, ver weg van de aandacht en al helemaal onmogelijk om vinden.

DE KOMST VAN VERCAUTEREN
De laatste keer dat we Kompany zo buiten zijn vaste plaats in de loges van het Lotto Park zagen, was toen hij begin oktober zijn zitje in Charleroi naast de pas in ere herstelde Frank Vercauteren verliet om zich tijdens de rust richting kleedkamer te begeven. Geen 'bewust' optreden in het publieke oog dus, en laat dat nu geen toeval te zijn. De laatste foto van de speler-manager in ons databestand dateert namelijk zelfs van nog iets langer geleden, toen hij in de auto naast assistent Rodyse Munienge werd gespot. Op de beelden van de Paars-Witte trainingen valt de verdediger alvast al lang in geen velden meer te bespeuren.



Uiteraard heeft dat te maken heeft met de hamstringblessure waar hij tegen Beerschot – toch ook alweer van 25 september geleden – in herviel, al menen wij ons te herinneren hoe Kompany in het begin van het seizoen nog lustig instructies uitdeelde tijdens de oefensessies van zijn team. Zelfs tijdens zijn revalidatie zou hij hier dan ook nog perfect toe in staat kunnen zijn, maar dat is sinds de komst van Vercauteren nu blijkbaar niet meer nodig. Anderlecht mag dan wel haar uiterste best doen om Kompany zijn rol in het verder uitstippelen van de filosofie te benadrukken, in de praktijk zien we daar dus nog weinig van terug.

VERSTOPPERTJE IN LOTTO PARK
Een woordje uitleg vragen kan evenwel niet, want voor de media is hij onbereikbaar. Nochtans waren er de laatste tijd thema's genoeg om te tackelen, niet in het minst de aanstelling van Vercauteren. Daarover gaf Kompany wel zijn mening, al bleef die beperkt tot enkele citaten op de clubwebsite. Zelf aan het woord komen doet hij intussen dan ook al lang niet meer, voor Vercauteren was het Simon Davies die het telkens mocht komen uitleggen. Laf willen we het niet noemen, want de ervaren rot bewees al voldoende best op te kunnen tegen de pers, maar opvallend is het wel voor iemand die het voortouw zou moeten nemen.



Mogelijk neemt Kompany zo een voorbeeld aan zijn voorzitter, want ook Marc Coucke laat het praten de laatste tijd over aan sportief directeur Michael Verschueren. Verstoppertje in het Lotto Park, naar een titel voor ons Wally-boek moeten we al niet meer zoeken. Geen nieuws is goed nieuws, zou je dan kunnen zeggen, en met een 11 op 15 op zak willen ze dat in Brussel misschien ook wel zo houden. Verschueren en Vercauteren hebben wat ons betreft nu echter wel genoeg hun best gedaan om de samenwerking van de nieuwe T1 met de speler-manager uit de doeken te doen. Tijd om van Kompany zelf eens iets te horen.

PRONKSTUK IN DE SCHADUW
Hetzelfde geldt voor de blessure waar we hierboven reeds naar verwezen, opgelopen in Genk en verergerd in Beerschot. Hoewel er toen nog gewag werd gemaakt van een kleine terugval miste Kompany hierdoor inmiddels al zes wedstrijden, waarbij zijn terugkeer telkens maar weer wordt opgeschoven. Nu gaan hier en daar al geluiden op dat hij zelfs na de komende interlandbreak nog steeds niet speelklaar zal zijn, ook bij de Rode Duivels zullen we hem dus niet te zien krijgen of de kans hebben om een praatje met hem te slaan. Het leven in de schaduw, we zouden haast denken dat Kompany er gewend aan begint te geraken.



Toch zou hij, zeker gezien zijn extra verantwoordelijkheden als manager, best eens op de voorgrond mogen treden door zelf een update te geven over zijn fysieke toestand. Niet alleen naar de media toe, maar vooral ook voor de fans. Die hadden immers vast meer verwacht van hun weerzien met de publiekslieveling, die zich met de steun van Verschueren momenteel een wel érg onbereikbare status aanmeet. Ook Coucke zelf zou graag wat vaker uitpakken met het clubicoon en had zich meer voorgesteld bij het pronkstuk van zijn termijn als Anderlecht-baas. Hij ziet Kompany liever vol in de schijnwerpers dan verstopt in de schaduw.

STUURMAN OP PAPIER
Misschien heeft de voorzitter wel gelijk, want van een speler van zijn allure mogen we dit eigenlijk ook verwachten – zelfs zónder zijn bijkomende taken naast het veld. Kompany lijkt echter hoe langer hoe meer enkel nog op papier de stuurman van het Paars-Witte schip, een perceptie die de man van glas met zijn mysterieuze verdwijntruc zelf niet vooruithelpt tijdens zijn langdurige afwezigheid tussen de lijnen. Wie weet krijgen we na zijn rentree snel opnieuw het gevoel dat hij toch nog het roer in handen heeft, al hopen we voor hemzelf, Anderlecht én de Rode Duivels dan wel dat die terugkeer dit keer langer duurt dan 27 minuten. In de tussentijd mag Kompany zijn rood-witte outfit, brilletje en muts al afdoen en gewoon weer onder de mensen komen. Voor verstoppertje is hij nu namelijk toch te oud geworden.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Kompany moet meer zijn verantwoordelijkheid opnemen bij Anderlecht

Meest recent

Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

4
4
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

51
51
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

373
373
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

82
82
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

22
22
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

60
60
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

57
57
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

244
244
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

53
53
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

396
396
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

456
456
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

341
341
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

458
458
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

660
660
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

891
891
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

573
573
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1377
1377
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

910
910
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

466
466
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1175
1175
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

142
142
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

248
248
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

160
160

Meer sportnieuws