Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

door
Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

Anderlecht gaat een documentaire maken over Vincent Kompany, zo vernamen we deze week. Gelukkig maar, want anders zouden we haast vergeten dat de speler-manager nog steeds rondloopt in het Lotto Park. De man die enkele maanden geleden nochtans nog werd aangekondigd als de grote Messias van het ambitieuze 'project' lijkt namelijk wel van de aardbol verdwenen.


Waar is Kompany? Als de bedenkers van de populaire Wally-boeken nog werk willen maken van een iets modernere variant van hun succesreeks, is de 89-voudige Rode Duivel een geschikte kandidaat om de hoofdrol te vertolken. Waar hij eerder nog relatief simpel te vinden was voor de tientallen camera's die bij elke wedstrijd van Anderlecht naar hem op zoek gaan, lijkt de ultieme Paars-Witte leider vooral op verplaatsing de laatste tijd immers wel net zoals het bekende stripfiguurtje opgegaan te zijn in de mensenmassa. Of zich schuil te houden in een anoniem bureau, ver weg van de aandacht en al helemaal onmogelijk om vinden.

DE KOMST VAN VERCAUTEREN
De laatste keer dat we Kompany zo buiten zijn vaste plaats in de loges van het Lotto Park zagen, was toen hij begin oktober zijn zitje in Charleroi naast de pas in ere herstelde Frank Vercauteren verliet om zich tijdens de rust richting kleedkamer te begeven. Geen 'bewust' optreden in het publieke oog dus, en laat dat nu geen toeval te zijn. De laatste foto van de speler-manager in ons databestand dateert namelijk zelfs van nog iets langer geleden, toen hij in de auto naast assistent Rodyse Munienge werd gespot. Op de beelden van de Paars-Witte trainingen valt de verdediger alvast al lang in geen velden meer te bespeuren.



Uiteraard heeft dat te maken heeft met de hamstringblessure waar hij tegen Beerschot – toch ook alweer van 25 september geleden – in herviel, al menen wij ons te herinneren hoe Kompany in het begin van het seizoen nog lustig instructies uitdeelde tijdens de oefensessies van zijn team. Zelfs tijdens zijn revalidatie zou hij hier dan ook nog perfect toe in staat kunnen zijn, maar dat is sinds de komst van Vercauteren nu blijkbaar niet meer nodig. Anderlecht mag dan wel haar uiterste best doen om Kompany zijn rol in het verder uitstippelen van de filosofie te benadrukken, in de praktijk zien we daar dus nog weinig van terug.

VERSTOPPERTJE IN LOTTO PARK
Een woordje uitleg vragen kan evenwel niet, want voor de media is hij onbereikbaar. Nochtans waren er de laatste tijd thema's genoeg om te tackelen, niet in het minst de aanstelling van Vercauteren. Daarover gaf Kompany wel zijn mening, al bleef die beperkt tot enkele citaten op de clubwebsite. Zelf aan het woord komen doet hij intussen dan ook al lang niet meer, voor Vercauteren was het Simon Davies die het telkens mocht komen uitleggen. Laf willen we het niet noemen, want de ervaren rot bewees al voldoende best op te kunnen tegen de pers, maar opvallend is het wel voor iemand die het voortouw zou moeten nemen.



Mogelijk neemt Kompany zo een voorbeeld aan zijn voorzitter, want ook Marc Coucke laat het praten de laatste tijd over aan sportief directeur Michael Verschueren. Verstoppertje in het Lotto Park, naar een titel voor ons Wally-boek moeten we al niet meer zoeken. Geen nieuws is goed nieuws, zou je dan kunnen zeggen, en met een 11 op 15 op zak willen ze dat in Brussel misschien ook wel zo houden. Verschueren en Vercauteren hebben wat ons betreft nu echter wel genoeg hun best gedaan om de samenwerking van de nieuwe T1 met de speler-manager uit de doeken te doen. Tijd om van Kompany zelf eens iets te horen.

PRONKSTUK IN DE SCHADUW
Hetzelfde geldt voor de blessure waar we hierboven reeds naar verwezen, opgelopen in Genk en verergerd in Beerschot. Hoewel er toen nog gewag werd gemaakt van een kleine terugval miste Kompany hierdoor inmiddels al zes wedstrijden, waarbij zijn terugkeer telkens maar weer wordt opgeschoven. Nu gaan hier en daar al geluiden op dat hij zelfs na de komende interlandbreak nog steeds niet speelklaar zal zijn, ook bij de Rode Duivels zullen we hem dus niet te zien krijgen of de kans hebben om een praatje met hem te slaan. Het leven in de schaduw, we zouden haast denken dat Kompany er gewend aan begint te geraken.



Toch zou hij, zeker gezien zijn extra verantwoordelijkheden als manager, best eens op de voorgrond mogen treden door zelf een update te geven over zijn fysieke toestand. Niet alleen naar de media toe, maar vooral ook voor de fans. Die hadden immers vast meer verwacht van hun weerzien met de publiekslieveling, die zich met de steun van Verschueren momenteel een wel érg onbereikbare status aanmeet. Ook Coucke zelf zou graag wat vaker uitpakken met het clubicoon en had zich meer voorgesteld bij het pronkstuk van zijn termijn als Anderlecht-baas. Hij ziet Kompany liever vol in de schijnwerpers dan verstopt in de schaduw.

STUURMAN OP PAPIER
Misschien heeft de voorzitter wel gelijk, want van een speler van zijn allure mogen we dit eigenlijk ook verwachten – zelfs zónder zijn bijkomende taken naast het veld. Kompany lijkt echter hoe langer hoe meer enkel nog op papier de stuurman van het Paars-Witte schip, een perceptie die de man van glas met zijn mysterieuze verdwijntruc zelf niet vooruithelpt tijdens zijn langdurige afwezigheid tussen de lijnen. Wie weet krijgen we na zijn rentree snel opnieuw het gevoel dat hij toch nog het roer in handen heeft, al hopen we voor hemzelf, Anderlecht én de Rode Duivels dan wel dat die terugkeer dit keer langer duurt dan 27 minuten. In de tussentijd mag Kompany zijn rood-witte outfit, brilletje en muts al afdoen en gewoon weer onder de mensen komen. Voor verstoppertje is hij nu namelijk toch te oud geworden.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Kompany moet meer zijn verantwoordelijkheid opnemen bij Anderlecht

Meest recent

Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

32
32
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

76
76
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

63
63
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

336
336
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

193
193
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

119
119
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

103
103
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

152
152
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

54
54
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

546
546
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

46
46
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

64
64
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

85
85
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

376
376
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

56
56
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

99
99
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

160
160
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

339
339
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

347
347
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

262
262
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

118
118
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

202
202
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

113
113

Meer sportnieuws