Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

1516 stemmen
Waar is Kompany? Speler-manager heeft lang genoeg verstoppertje gespeeld

Anderlecht gaat een documentaire maken over Vincent Kompany, zo vernamen we deze week. Gelukkig maar, want anders zouden we haast vergeten dat de speler-manager nog steeds rondloopt in het Lotto Park. De man die enkele maanden geleden nochtans nog werd aangekondigd als de grote Messias van het ambitieuze 'project' lijkt namelijk wel van de aardbol verdwenen.


Waar is Kompany? Als de bedenkers van de populaire Wally-boeken nog werk willen maken van een iets modernere variant van hun succesreeks, is de 89-voudige Rode Duivel een geschikte kandidaat om de hoofdrol te vertolken. Waar hij eerder nog relatief simpel te vinden was voor de tientallen camera's die bij elke wedstrijd van Anderlecht naar hem op zoek gaan, lijkt de ultieme Paars-Witte leider vooral op verplaatsing de laatste tijd immers wel net zoals het bekende stripfiguurtje opgegaan te zijn in de mensenmassa. Of zich schuil te houden in een anoniem bureau, ver weg van de aandacht en al helemaal onmogelijk om vinden.

DE KOMST VAN VERCAUTEREN
De laatste keer dat we Kompany zo buiten zijn vaste plaats in de loges van het Lotto Park zagen, was toen hij begin oktober zijn zitje in Charleroi naast de pas in ere herstelde Frank Vercauteren verliet om zich tijdens de rust richting kleedkamer te begeven. Geen 'bewust' optreden in het publieke oog dus, en laat dat nu geen toeval te zijn. De laatste foto van de speler-manager in ons databestand dateert namelijk zelfs van nog iets langer geleden, toen hij in de auto naast assistent Rodyse Munienge werd gespot. Op de beelden van de Paars-Witte trainingen valt de verdediger alvast al lang in geen velden meer te bespeuren.



Uiteraard heeft dat te maken heeft met de hamstringblessure waar hij tegen Beerschot – toch ook alweer van 25 september geleden – in herviel, al menen wij ons te herinneren hoe Kompany in het begin van het seizoen nog lustig instructies uitdeelde tijdens de oefensessies van zijn team. Zelfs tijdens zijn revalidatie zou hij hier dan ook nog perfect toe in staat kunnen zijn, maar dat is sinds de komst van Vercauteren nu blijkbaar niet meer nodig. Anderlecht mag dan wel haar uiterste best doen om Kompany zijn rol in het verder uitstippelen van de filosofie te benadrukken, in de praktijk zien we daar dus nog weinig van terug.

VERSTOPPERTJE IN LOTTO PARK
Een woordje uitleg vragen kan evenwel niet, want voor de media is hij onbereikbaar. Nochtans waren er de laatste tijd thema's genoeg om te tackelen, niet in het minst de aanstelling van Vercauteren. Daarover gaf Kompany wel zijn mening, al bleef die beperkt tot enkele citaten op de clubwebsite. Zelf aan het woord komen doet hij intussen dan ook al lang niet meer, voor Vercauteren was het Simon Davies die het telkens mocht komen uitleggen. Laf willen we het niet noemen, want de ervaren rot bewees al voldoende best op te kunnen tegen de pers, maar opvallend is het wel voor iemand die het voortouw zou moeten nemen.



Mogelijk neemt Kompany zo een voorbeeld aan zijn voorzitter, want ook Marc Coucke laat het praten de laatste tijd over aan sportief directeur Michael Verschueren. Verstoppertje in het Lotto Park, naar een titel voor ons Wally-boek moeten we al niet meer zoeken. Geen nieuws is goed nieuws, zou je dan kunnen zeggen, en met een 11 op 15 op zak willen ze dat in Brussel misschien ook wel zo houden. Verschueren en Vercauteren hebben wat ons betreft nu echter wel genoeg hun best gedaan om de samenwerking van de nieuwe T1 met de speler-manager uit de doeken te doen. Tijd om van Kompany zelf eens iets te horen.

PRONKSTUK IN DE SCHADUW
Hetzelfde geldt voor de blessure waar we hierboven reeds naar verwezen, opgelopen in Genk en verergerd in Beerschot. Hoewel er toen nog gewag werd gemaakt van een kleine terugval miste Kompany hierdoor inmiddels al zes wedstrijden, waarbij zijn terugkeer telkens maar weer wordt opgeschoven. Nu gaan hier en daar al geluiden op dat hij zelfs na de komende interlandbreak nog steeds niet speelklaar zal zijn, ook bij de Rode Duivels zullen we hem dus niet te zien krijgen of de kans hebben om een praatje met hem te slaan. Het leven in de schaduw, we zouden haast denken dat Kompany er gewend aan begint te geraken.



Toch zou hij, zeker gezien zijn extra verantwoordelijkheden als manager, best eens op de voorgrond mogen treden door zelf een update te geven over zijn fysieke toestand. Niet alleen naar de media toe, maar vooral ook voor de fans. Die hadden immers vast meer verwacht van hun weerzien met de publiekslieveling, die zich met de steun van Verschueren momenteel een wel érg onbereikbare status aanmeet. Ook Coucke zelf zou graag wat vaker uitpakken met het clubicoon en had zich meer voorgesteld bij het pronkstuk van zijn termijn als Anderlecht-baas. Hij ziet Kompany liever vol in de schijnwerpers dan verstopt in de schaduw.

STUURMAN OP PAPIER
Misschien heeft de voorzitter wel gelijk, want van een speler van zijn allure mogen we dit eigenlijk ook verwachten – zelfs zónder zijn bijkomende taken naast het veld. Kompany lijkt echter hoe langer hoe meer enkel nog op papier de stuurman van het Paars-Witte schip, een perceptie die de man van glas met zijn mysterieuze verdwijntruc zelf niet vooruithelpt tijdens zijn langdurige afwezigheid tussen de lijnen. Wie weet krijgen we na zijn rentree snel opnieuw het gevoel dat hij toch nog het roer in handen heeft, al hopen we voor hemzelf, Anderlecht én de Rode Duivels dan wel dat die terugkeer dit keer langer duurt dan 27 minuten. In de tussentijd mag Kompany zijn rood-witte outfit, brilletje en muts al afdoen en gewoon weer onder de mensen komen. Voor verstoppertje is hij nu namelijk toch te oud geworden.

LEES OOK: Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Kompany moet meer zijn verantwoordelijkheid opnemen bij Anderlecht

Meest recent

Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

178
178
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

66
66
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

240
240
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

442
442
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

465
465
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

382
382
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

439
439
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

410
410
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

99
99
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

30
30
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

219
219
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

642
642
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

183
183
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

28
28
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

149
149
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

333
333
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

261
261
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

629
629
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

45
45
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

1017
1017
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

100
100
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

51
51
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

280
280
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

746
746
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

1003
1003

Meer sportnieuws