Belgische steun voor Liverpool tegen Genk: "Eén advies voor de Genkies"

door
Belgische steun voor Liverpool tegen Genk:

KRC Genk kan vanavond op de steun van 2.600 fans rekenen in het stadion van Liverpool. Bij de Engelse topclub zal er echter ook Belgische steun zijn voor de Engelsen, want de officiële Belgische supportersclub Flemish Reds trekt met een delegatie naar Anfield Road om hun favoriete ploeg te zien winnen van de Belgische landskampioen.

"Zoals bij elke thuismatch in de Champions League zakken er een tiental leden van onze fanclub af naar Anfield om de match te bekijken. Het is echter zo moeilijk om aan deftig betaalbare en betrouwbare tickets te geraken, dat we er niet in slagen meer leden te laten gaan. Het zijn dus bijna altijd dezelfde tien tot vijftien fans die gaan. Zij hebben dat ook zelf afgedwongen omdat het 'die hard'-leden zijn die ook gingen toen het nog niet zo goed ging met Liverpool en zelfs bij midweekwedstrijden aanwezig waren. Dit is hun beloning voor het trouwe lidmaatschap, in good & bad days", aldus voorzitter Christophe Cogghe aan onze redactie.


Liverpool is momenteel enorm sterk bezig.

Iedereen verwacht een zeer vlotte overwinning voor Liverpool. Ze doen het zeer goed in de Premier League en staan aan de leiding en in Genk werd het 1-4. "Iedereen verwacht de drie punten voor Liverpool. Aangezien het een enorm druk programma wordt voor LFC, zal Klopp ook opnieuw roteren dus ik verwacht niet echt een overrompeling. Sommige spelers voelen zich niet echt meer 100% fit, dat was eraan te zien afgelopen zaterdag (nipte 1-2-zege bij Aston Villa, nvdr.)." 

"Ik verwacht niet echt een hoogstaande, spannende match maar eerder controlevoetbal van Liverpool. Het is een match die wij moeten winnen en dus zal Klopp niet al te grote risico's nemen. Het is wel opletten voor de snelle counters van Genk natuurlijk, dus we moeten ook achteraan de boel gesloten houden. Mijn pronostiek? 2-0."


In Genk werd het 1-4 voor de Engelsen.

Cogghe heet de fans van Genk uiteraard een warm welkom en geeft hen ook wat tips. "Eén advies voor de Genkies : amuseer jullie, geniet met volle teugen van de mooie stad, de goede sfeer en het mythische Anfield. Wees jullie zelf, stel jullie op als fantastische supporters die altijd achter hun team staan, maar toon respect voor alles wat er in en rond Anfield is. Dan zul je de warmte voelen die er heerst rondom Liverpool."

Voor één speler van Liverpool is het een speciale match: Divock Origi. Hij speelde bij de jeugd van Genk en is ondanks zijn rol als invaller belangrijk voor de leider in Engeland. "Ik ga ervan uit dat hij zal starten en dat Salah rust zal krijgen. Die trap op z'n enkel (tijdens Liverpool-Leicester, nvdr.) is blijkbaar nog niet helemaal verteerd...." "Dus zal Klopp nog wat moeten puzzelen in z'n voorlinie. Tenzij hij Divock als diepe spits gebruikt, iets waar ik al jaren naar hunker. Volgens mij is dat zijn beste positie in het elftal. Zijn seizoen is er opnieuw ééntje zoals afgelopen seizoen: invallen en belangrijke doelpunten maken."


Voor Origi is het een speciale wedstrijd tegen Genk.

Liverpool won vorig jaar de Champions League, maar heel de club hunkert eindelijk naar een titel. Dat is dé prioriteit van dit seizoen. Zondag staat de klepper tegen Manchester City op het programma. 

"Tuurlijk, dat is het al 30 jaar maar het lukt ons voorlopig niet. Altijd zit er wel iets tegen of is er een ploeg net dat ietsje beter dan ons. Momenteel zijn we goed bezig en komt de uiteindelijke kwaliteit altijd naar boven tegen het einde van de match. Sommigen noemen het kampioenengeluk, ik noem het doorzettingsvermogen.Early days, fingers'crossed and keep believing. We go again!"

Claudio Reulens

LEES OOK: Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Maakt Genk enige kans tegen Liverpool?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

100
100
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

152
152
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

184
184
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

77
77
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1202
1202
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

528
528
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws