Belgische steun voor Liverpool tegen Genk: "Eén advies voor de Genkies"

173 stemmen
Belgische steun voor Liverpool tegen Genk:

KRC Genk kan vanavond op de steun van 2.600 fans rekenen in het stadion van Liverpool. Bij de Engelse topclub zal er echter ook Belgische steun zijn voor de Engelsen, want de officiële Belgische supportersclub Flemish Reds trekt met een delegatie naar Anfield Road om hun favoriete ploeg te zien winnen van de Belgische landskampioen.

"Zoals bij elke thuismatch in de Champions League zakken er een tiental leden van onze fanclub af naar Anfield om de match te bekijken. Het is echter zo moeilijk om aan deftig betaalbare en betrouwbare tickets te geraken, dat we er niet in slagen meer leden te laten gaan. Het zijn dus bijna altijd dezelfde tien tot vijftien fans die gaan. Zij hebben dat ook zelf afgedwongen omdat het 'die hard'-leden zijn die ook gingen toen het nog niet zo goed ging met Liverpool en zelfs bij midweekwedstrijden aanwezig waren. Dit is hun beloning voor het trouwe lidmaatschap, in good & bad days", aldus voorzitter Christophe Cogghe aan onze redactie.


Liverpool is momenteel enorm sterk bezig.

Iedereen verwacht een zeer vlotte overwinning voor Liverpool. Ze doen het zeer goed in de Premier League en staan aan de leiding en in Genk werd het 1-4. "Iedereen verwacht de drie punten voor Liverpool. Aangezien het een enorm druk programma wordt voor LFC, zal Klopp ook opnieuw roteren dus ik verwacht niet echt een overrompeling. Sommige spelers voelen zich niet echt meer 100% fit, dat was eraan te zien afgelopen zaterdag (nipte 1-2-zege bij Aston Villa, nvdr.)." 

"Ik verwacht niet echt een hoogstaande, spannende match maar eerder controlevoetbal van Liverpool. Het is een match die wij moeten winnen en dus zal Klopp niet al te grote risico's nemen. Het is wel opletten voor de snelle counters van Genk natuurlijk, dus we moeten ook achteraan de boel gesloten houden. Mijn pronostiek? 2-0."


In Genk werd het 1-4 voor de Engelsen.

Cogghe heet de fans van Genk uiteraard een warm welkom en geeft hen ook wat tips. "Eén advies voor de Genkies : amuseer jullie, geniet met volle teugen van de mooie stad, de goede sfeer en het mythische Anfield. Wees jullie zelf, stel jullie op als fantastische supporters die altijd achter hun team staan, maar toon respect voor alles wat er in en rond Anfield is. Dan zul je de warmte voelen die er heerst rondom Liverpool."

Voor één speler van Liverpool is het een speciale match: Divock Origi. Hij speelde bij de jeugd van Genk en is ondanks zijn rol als invaller belangrijk voor de leider in Engeland. "Ik ga ervan uit dat hij zal starten en dat Salah rust zal krijgen. Die trap op z'n enkel (tijdens Liverpool-Leicester, nvdr.) is blijkbaar nog niet helemaal verteerd...." "Dus zal Klopp nog wat moeten puzzelen in z'n voorlinie. Tenzij hij Divock als diepe spits gebruikt, iets waar ik al jaren naar hunker. Volgens mij is dat zijn beste positie in het elftal. Zijn seizoen is er opnieuw ééntje zoals afgelopen seizoen: invallen en belangrijke doelpunten maken."


Voor Origi is het een speciale wedstrijd tegen Genk.

Liverpool won vorig jaar de Champions League, maar heel de club hunkert eindelijk naar een titel. Dat is dé prioriteit van dit seizoen. Zondag staat de klepper tegen Manchester City op het programma. 

"Tuurlijk, dat is het al 30 jaar maar het lukt ons voorlopig niet. Altijd zit er wel iets tegen of is er een ploeg net dat ietsje beter dan ons. Momenteel zijn we goed bezig en komt de uiteindelijke kwaliteit altijd naar boven tegen het einde van de match. Sommigen noemen het kampioenengeluk, ik noem het doorzettingsvermogen.Early days, fingers'crossed and keep believing. We go again!"

Claudio Reulens

Maakt Genk enige kans tegen Liverpool?

Meest recent

Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

1
1
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

5
5
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

19
19
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

20
20
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

50
50
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

161
161
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

148
148
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

87
87
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

504
504
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

469
469
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

64
64
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

359
359
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

164
164
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

103
103
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

545
545
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

83
83
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

642
642
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

943
943
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

334
334
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

1006
1006
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

640
640
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

159
159
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1055
1055

Meer sportnieuws