Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

door
Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

De nasleep van de Propere Handen-affaire laat zich nog steeds voelen in het Belgische voetbal. Zo is ook de banksector blijkbaar in actie geschoten. Men vreest namelijk voor witwaspraktijken en daardoor werden zelfs al verschillende rekeningen geblokkeerd of stopgezet. 


Indien blijkt dat er via hun rekeningen een illegale fiscale constructie is opgezet, kunnen banken ook aansprakelijk worden gesteld. Een recent rapport van de Europese commissie duidt de voetballerij daarom aan als een risicosector. Met name door een gebrek aan transparantie is het vertrouwen ver zoek. En dat heeft zware gevolgen voor bepaalde Belgische clubs, met name die in buitenlandse handen. 

Bij Het Laatste Nieuws weet men namelijk dat KAS Eupen, Union en Westerlo momenteel al problemen hebben met hun bank. Vooral bij die laatste ploeg is de situatie ernstig, daar kan men niet aan groot deel van het geld dat beschikbaar is. Bij STVV werd onlangs dan weer een rekening prompt opgezegd. De Pro League gaat nu samenzitten met de banksector om tot een oplossing te komen, er zouden immers nog veel meer clubs in de problemen kunnen komen.

UPDATE 13u

Als eerste van de drie bovengenoemde ploegen kwam Westerlo met een officiële verklaring op het artikel van Het Laatste Nieuws. Bij de club laten ze weten dat Oktay Ercan, de grote man van Westerlo, vorig weekend in Westerlo was om de match bij te wonen tegen Lommel, maar ook om het bankprobleem te bespreken. "Hij was verontwaardigd omdat het project zo goed loopt in harmonie en met respect voor de lokale gemeenschap en stakeholders en zal daarom alles in het werk stellen om een definitieve oplossing te bekomen," klonk het op de clubwebsite van Westerlo.

LEES OOK: Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

Hebt u vertrouwen in het beleid bij Westerlo?

Meest recent

'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

10
10
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

72
72
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

281
281
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

522
522
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

73
73
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

28
28
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

92
92
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

123
123
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

143
143
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

99
99
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

80
80
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

211
211
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

255
255
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

108
108
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

158
158
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

370
370
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

318
318
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

115
115
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

345
345
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

156
156
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

127
127
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

161
161
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

552
552
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

110
110

Meer sportnieuws