Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

177 stemmen
Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

De nasleep van de Propere Handen-affaire laat zich nog steeds voelen in het Belgische voetbal. Zo is ook de banksector blijkbaar in actie geschoten. Men vreest namelijk voor witwaspraktijken en daardoor werden zelfs al verschillende rekeningen geblokkeerd of stopgezet. 


Indien blijkt dat er via hun rekeningen een illegale fiscale constructie is opgezet, kunnen banken ook aansprakelijk worden gesteld. Een recent rapport van de Europese commissie duidt de voetballerij daarom aan als een risicosector. Met name door een gebrek aan transparantie is het vertrouwen ver zoek. En dat heeft zware gevolgen voor bepaalde Belgische clubs, met name die in buitenlandse handen. 

Bij Het Laatste Nieuws weet men namelijk dat KAS Eupen, Union en Westerlo momenteel al problemen hebben met hun bank. Vooral bij die laatste ploeg is de situatie ernstig, daar kan men niet aan groot deel van het geld dat beschikbaar is. Bij STVV werd onlangs dan weer een rekening prompt opgezegd. De Pro League gaat nu samenzitten met de banksector om tot een oplossing te komen, er zouden immers nog veel meer clubs in de problemen kunnen komen.

UPDATE 13u

Als eerste van de drie bovengenoemde ploegen kwam Westerlo met een officiële verklaring op het artikel van Het Laatste Nieuws. Bij de club laten ze weten dat Oktay Ercan, de grote man van Westerlo, vorig weekend in Westerlo was om de match bij te wonen tegen Lommel, maar ook om het bankprobleem te bespreken. "Hij was verontwaardigd omdat het project zo goed loopt in harmonie en met respect voor de lokale gemeenschap en stakeholders en zal daarom alles in het werk stellen om een definitieve oplossing te bekomen," klonk het op de clubwebsite van Westerlo.

LEES OOK: 'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

Hebt u vertrouwen in het beleid bij Westerlo?

Meest recent

Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

19
19
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

56
56
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

42
42
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

218
218
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

29
29
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

366
366
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

540
540
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

136
136
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

273
273
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

794
794
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

480
480
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

135
135
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

845
845
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

229
229
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

289
289
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

177
177
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

63
63
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

86
86
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

163
163
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

595
595
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

113
113
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

205
205

Meer sportnieuws