Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

177 stemmen
Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

De nasleep van de Propere Handen-affaire laat zich nog steeds voelen in het Belgische voetbal. Zo is ook de banksector blijkbaar in actie geschoten. Men vreest namelijk voor witwaspraktijken en daardoor werden zelfs al verschillende rekeningen geblokkeerd of stopgezet. 


Indien blijkt dat er via hun rekeningen een illegale fiscale constructie is opgezet, kunnen banken ook aansprakelijk worden gesteld. Een recent rapport van de Europese commissie duidt de voetballerij daarom aan als een risicosector. Met name door een gebrek aan transparantie is het vertrouwen ver zoek. En dat heeft zware gevolgen voor bepaalde Belgische clubs, met name die in buitenlandse handen. 

Bij Het Laatste Nieuws weet men namelijk dat KAS Eupen, Union en Westerlo momenteel al problemen hebben met hun bank. Vooral bij die laatste ploeg is de situatie ernstig, daar kan men niet aan groot deel van het geld dat beschikbaar is. Bij STVV werd onlangs dan weer een rekening prompt opgezegd. De Pro League gaat nu samenzitten met de banksector om tot een oplossing te komen, er zouden immers nog veel meer clubs in de problemen kunnen komen.

UPDATE 13u

Als eerste van de drie bovengenoemde ploegen kwam Westerlo met een officiële verklaring op het artikel van Het Laatste Nieuws. Bij de club laten ze weten dat Oktay Ercan, de grote man van Westerlo, vorig weekend in Westerlo was om de match bij te wonen tegen Lommel, maar ook om het bankprobleem te bespreken. "Hij was verontwaardigd omdat het project zo goed loopt in harmonie en met respect voor de lokale gemeenschap en stakeholders en zal daarom alles in het werk stellen om een definitieve oplossing te bekomen," klonk het op de clubwebsite van Westerlo.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Hebt u vertrouwen in het beleid bij Westerlo?

Meest recent

Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

38
38
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

35
35
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

160
160
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

88
88
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

172
172
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

251
251
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

192
192
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

279
279
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

69
69
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

145
145
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

78
78
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

344
344
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

406
406
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

931
931
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

108
108
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

191
191
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

127
127
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

212
212
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

406
406
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

265
265
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

255
255
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

167
167
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

261
261
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

56
56

Meer sportnieuws