Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

177 stemmen
Grote man Westerlo grijpt in om bankprobleem op te lossen

De nasleep van de Propere Handen-affaire laat zich nog steeds voelen in het Belgische voetbal. Zo is ook de banksector blijkbaar in actie geschoten. Men vreest namelijk voor witwaspraktijken en daardoor werden zelfs al verschillende rekeningen geblokkeerd of stopgezet. 


Indien blijkt dat er via hun rekeningen een illegale fiscale constructie is opgezet, kunnen banken ook aansprakelijk worden gesteld. Een recent rapport van de Europese commissie duidt de voetballerij daarom aan als een risicosector. Met name door een gebrek aan transparantie is het vertrouwen ver zoek. En dat heeft zware gevolgen voor bepaalde Belgische clubs, met name die in buitenlandse handen. 

Bij Het Laatste Nieuws weet men namelijk dat KAS Eupen, Union en Westerlo momenteel al problemen hebben met hun bank. Vooral bij die laatste ploeg is de situatie ernstig, daar kan men niet aan groot deel van het geld dat beschikbaar is. Bij STVV werd onlangs dan weer een rekening prompt opgezegd. De Pro League gaat nu samenzitten met de banksector om tot een oplossing te komen, er zouden immers nog veel meer clubs in de problemen kunnen komen.

UPDATE 13u

Als eerste van de drie bovengenoemde ploegen kwam Westerlo met een officiële verklaring op het artikel van Het Laatste Nieuws. Bij de club laten ze weten dat Oktay Ercan, de grote man van Westerlo, vorig weekend in Westerlo was om de match bij te wonen tegen Lommel, maar ook om het bankprobleem te bespreken. "Hij was verontwaardigd omdat het project zo goed loopt in harmonie en met respect voor de lokale gemeenschap en stakeholders en zal daarom alles in het werk stellen om een definitieve oplossing te bekomen," klonk het op de clubwebsite van Westerlo.

LEES OOK: Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

Hebt u vertrouwen in het beleid bij Westerlo?

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

92
92
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

52
52
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

156
156
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

318
318
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

327
327
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

33
33
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

511
511
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

335
335
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

460
460
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

426
426
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

292
292
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

146
146
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

367
367
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

364
364
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

510
510
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

394
394
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

380
380
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

317
317
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

111
111
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

253
253

Meer sportnieuws